Autor Wątek: Oświadczenia majątkowe  (Przeczytany 4058 razy)

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Oświadczenia majątkowe
« dnia: Październik 17, 2019, 19:45:46 »
Witam mam moje pytanie dotyczy takiej o to sprawy . Ostatnio wpadł komendant na rozmowę i oświadczył że po kontroli oświadczeń musimy napisać notatki wyjaśniające czemu w oświadczeniu mam wpisane że posiadamy ziemię rolniczą a nie mamy napisanego pozwolenia o zarobkowanie do komendanta ?.A kto nam o tym powiedział masakra jakaś Jak to jest u was w komendach?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2019, 21:45:08 »
Witam mam moje pytanie dotyczy takiej o to sprawy . Ostatnio wpadł komendant na rozmowę i oświadczył że po kontroli oświadczeń musimy napisać notatki wyjaśniające czemu w oświadczeniu mam wpisane że posiadamy ziemię rolniczą a nie mamy napisanego pozwolenia o zarobkowanie do komendanta ?.A kto nam o tym powiedział masakra jakaś Jak to jest u was w komendach?
Ja bym odpisał tak:
Notatka druk i szyk standardowy a uzasadnienie:
Odpowiadając na pytanie Pana Komendanta zadane na rozmowie w dniu xx października informuję, że nie każdy posiadacz mieszkania w kamienicy od razu wynajmuje je prostytutkom na godziny tak jak nie każdy posiadacz ziemi jest rolnikiem. Jednocześnie informuję że otrzymują świadczenie 500 + i nie informowałem, że wraz z żoną planuję podjęcie tego rodzaju działalności zarobkowej.
Z poważaniem uniżony sługa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2019, 22:33:58 »
Samo posiadanie ziemi nie świadczy, że na niej zarabiasz. Możesz jej nie uprawiać, dzierżawić i nawet biorąc dotacje na ziemię nie prowadzisz dodatkowego zarobkowania tak jak nie jest zarobkowaniem 500 plus (czy jest dochodem dodatkowym - ja wpisuje ale to już moja wola). Natomiast jeśli prowadzisz uprawy roślin np zbóż lub hodowle zwierząt to moim zdaniem jest to już forma zarobkowania wymagająca zgody - jeśli oczywiście to Twoja ziemia. Ale przydały by się jasne wytyczne w tym zakresie.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2019, 07:52:58 »
Cytuj
  Możesz jej nie uprawiać, dzierżawić i nawet biorąc dotacje na ziemię

Niestety tak nie wolno jak trafi na nadgorliwca to zgłosi to do agencji i będzie oddawał a dodatkowo właduje się w wyłudzenie.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2019, 08:05:44 wysłana przez pb11 »

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2019, 09:57:17 »
Właśnie chodziło o to że były wpisane dopłaty czyli dodatkowym zarobkowaniem

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2019, 10:15:49 »
Właśnie chodziło o to że były wpisane dopłaty czyli dodatkowym zarobkowaniem
to nie jest dodatkowe zarobkowanie tak jak 500+
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Oświadczenia majątkowe
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2019, 10:38:48 »
Cytuj
  Możesz jej nie uprawiać, dzierżawić i nawet biorąc dotacje na ziemię

Niestety tak nie wolno jak trafi na nadgorliwca to zgłosi to do agencji i będzie oddawał a dodatkowo właduje się w wyłudzenie.
Racja, dotacja należy się temu, kto ziemię uprawia o tym nie pomyślałem!!
No i tu fajnie, aby się wypowiedział jakiś prawnik - czy np. sam fakt orania ziemi i sadzenia na niej np koniczyny lub lucerny - bez jej późniejszej sprzedaży - ale pobieranie dopłaty jest zarobkowaniem??  zgodnie z SJP zarobkować «zarabiać pieniądze na utrzymanie»
Ale już biorąc  "pod uwagę przede wszystkim przepisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) - dalej u.p.z.
W u.p.z., odrębnie traktuje się pojęcie "zatrudnienia" i "innej pracy zarobkowej". Zatrudnienie oznacza wykonywanie pracy na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego oraz umowy o pracę nakładczą (art. 2 ust. 1 pkt 43 u.p.z.)
Natomiast inna praca zarobkowa oznacza wykonywanie pracy lub świadczenie usług na podstawie umów cywilnoprawnych, w tym umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło albo w okresie członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej, spółdzielni kółek rolniczych lub spółdzielni usług rolniczych (art. 2 ust. 1 pkt 11 u.p.z.).
I tutaj już było by prościej, jeśli robisz coś bez umów lub członkostwa (czy własna działalność) nie jest wymagana zgoda.
Ale fajnie, gdyby Biuro prawne KG wprost napisało na co jest potrzebna zgoda a na co nie.
natomiast czym innym jest wpisywanie tego do oświadczeń majątkowych - tutaj każdy dodatkowy przychód powinien być moim zdaniem wpisany. A dlaczego - otóż przykład z życia - rozwód (zdarza się) i żona wtedy donosik na męża (ustalenia alimentów), że ukrywa dodatkowe przychody, nie wykazuje tego to i tego w oświadczeniach majątkowych składanych do straży czym oczywiście dopuścił się poświadczenia nieprawdy a i być może oszustwa skarbowego?? - i już nie jest fajnie no nie.
nie każde dodatkowe przychody wiążą się z dodatkowym zatrudnieniem - a jeśli tak Komendant uważa, niech mi napiszę jaka to forma zatrudnienia jest np. 500 plus lub dopłaty do ziemi, którą sobie oram i obsadzam zielonką.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2019, 10:42:07 wysłana przez sorbent »