Autor Wątek: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny  (Przeczytany 17294 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2019, 20:11:47 »
Zawsze byli i będą równi i równiejsi ale to tylko wyjątek, który nie stanowi reguły. Wytyczne są dość jednoznaczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2019, 20:16:09 wysłana przez pb11 »

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2019, 20:49:31 »
Czytając ten wątek jak i kilka innych zastawiam się, gdzie są wszyscy ciągle jadący na biurowych. Że to oni mają wysokie dodatki i nagrody, nic nie robią itp.  Nagle jak taki jeden z drugim dostaje strzała na przejście do biura robi się problem, zderza się człowiek z rzeczywistością i zauważa, że biuro obecnie to kara.  W mojej komendzie obecnie żaden z chłopaków czy to z mojej zmiany czy z innej nie chce iść do biura. Chłopaki z biura chcą na podział, czy to normalne? 

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 16, 2019, 22:18:53 »
@strazak2017 niestety nie jest to normalne. Kiedyś było fajniej.

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2019, 22:46:38 »
Może jest jakiś chetny podoficer na to stanowisko??.Owszem ale pewnie on chciałby szkołę zrobić ale po co jak mamy gotowego oficera 😁 To jest przykład wielu komend w tym mojej 😁

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2019, 23:02:52 »
Może jest jakiś chetny podoficer na to stanowisko??.Owszem ale pewnie on chciałby szkołę zrobić ale po co jak mamy gotowego oficera 😁 To jest przykład wielu komend w tym mojej 😁

Dokładnie. Gdyby komendanci trochę myśleli to nie pakowali by inżynierów pozarnictwa na stanowiska nie związane z kierowaniem. Do prewencji szukać gościa wśród podoficerow czy aspirantów i obiecać szkole. Na pewno ktoś byłby chętny. Zwłaszcza młody podoficer dla którego przejście na 8h wiązało by się ze sporą podwyżka.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2019, 10:36:01 »
Co ty bredzisz? podoficer że sporą podwyżka po przejściu na 8h ?? To nie te czasy , jak czytam te wypociny podziału to żal mi tej formacji, że mamy aż takich głupich ludzi wśród kolegów . Biuro owszem stara gwardia ze stażem 15 + owszem ma się dobrze , bo kiedyś po dostawali gwiazdek i dodatków i już im zabrać nie można, jednak dzisiaj np taki mł.asp. 9 lat służby 400 zł dodatku. Str. 2 lata Na stażu 100 zł dodatku. To są te wasze super zarobki i dodatki. Zapraszamy do biura codziennie po minimum 8 h nie płatne nadgodziny wszystko na wczoraj itp.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 17, 2019, 10:40:42 »
Co ty bredzisz? podoficer że sporą podwyżka po przejściu na 8h ?? To nie te czasy , jak czytam te wypociny podziału to żal mi tej formacji, że mamy aż takich głupich ludzi wśród kolegów . Biuro owszem stara gwardia ze stażem 15 + owszem ma się dobrze , bo kiedyś po dostawali gwiazdek i dodatków i już im zabrać nie można, jednak dzisiaj np taki mł.asp. 9 lat służby 400 zł dodatku. Str. 2 lata Na stażu 100 zł dodatku. To są te wasze super zarobki i dodatki. Zapraszamy do biura codziennie po minimum 8 h nie płatne nadgodziny wszystko na wczoraj itp.

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na 8h minimalny dodatek to 1000 zł bez względu na stopień i staż. Tak więc jak ktoś ma na podziale 100 czy 200 zł to spora podwyżka.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 17, 2019, 10:45:05 »
U mnie to 1000 zł dodatku nikt nie ma w biurach..

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 17, 2019, 12:01:32 »
A u mnie obecnie nowi po szkole na podziale dostają 100 -  200 (asp/kapson), dodatki w biurze 800-1000. Jestem w pierwszej grupie, jednak mimo możliwej podwyżki nie chciałbym przejść do biura, miałem tam praktyki i nigdy nie powiem, że tam się nic nie robi a kasa leci z nieba.

A co do tematu to robi się jałowa dyskusja jak zwykle, a sprawę można zamknąć w kilku zdaniach - rozmowa z komendantem, nie w stylu ja chcę i ma tak być, tylko o możliwych wyjściach z sytuacji. Niestety jak komendant nie widzi innego wyjścia z sytuacji jak pozostawienie w komendzie, to ma środki, które skutecznie przekonają zainteresowanego do pozostania na 8h. A co do podnoszenia tematu o "sprawiedliwości" w służbie - każdy kto spędził w tej formacji jakiś czas wie, że coś takiego nie istnieje. Grunt to robić swoje i się nie dać. Wiecznie taka sytuacja trwać nie będzie, koniunktura też prędzej czy później się zmieni - może w tym upatrywać swojej szansy na powrót na "podział".

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 17, 2019, 12:04:11 »
Cytuj
Gdyby komendanci trochę myśleli to nie pakowali by inżynierów pozarnictwa na stanowiska nie związane z kierowaniem. Do prewencji szukać gościa wśród podoficerow czy aspirantów i obiecać szkole.
Harmful - gotowy materiał na nowego KG. Czyli inż. poż. jest twoim zdaniem jest niezbędny do kierowania np. 8 osobową zmianą a do odbioru np. zakładu czy szkoły zupełnie zbędny. Czas zweryfikować program kształcenia.
Podoficer żeby mógł samodzielnie prowadzić kontrolę musi mieć wyższe wykształcenie (co najlepsze - jakiekolwiek). I przytoczy ten sam argument - za studia cywilne zapłaciłem sam, stopnia mi Ojczyzna dać nie chce itd.
Poza tym w systemie codziennym najwyższa grupa to o ile pamiętam starszy technik (grupa chyba 4). Na podziale ten sam podoficer może dostać gr. 6.
Ktoś przez ostatnie kilkanaście lat (przy współudziale związków zawodowych) systematycznie likwidował w tej firmie system awansu wewnętrznego. Mniej więcej od piętnastu lat w imię politycznej poprawności i daleko posuniętego populizmu hołubiono  system zmianowy (podwyżki do stopnia, po równo, zachwianie systemu mnożnikowego). Efekt tej polityki plus aktualny temat 100% nadgodzin doprowadził do dzisiejszych patologii. Na początku lat 90-tych też była sytuacja że kierowca zarabiał lepiej do komendanta - jak widać obecne kierownictwo ma za tym okresem duży sentyment. Tylko czekać raportów od 01 i 02 o przejście na podział.  -_-

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 17, 2019, 12:51:27 »
Kolego... ale widziałeś te dodatki na własne oczy? ( ja widziałem na własne oczy aktualne decyzję) czy powtarzasz jak mantrę w koło to co od lat na podziale wszyscy powtarzają o dodatkach z nieba, a mimo wszystko nikt do biura niechce . Widzę, że jesteś z Małopolskiego znam tam 3 osoby biurowe jedną z KW i 2 z km i powiem ci , że nikt z ,,młodych" nigdy tyle nie widział, rozmawialiśmy wiele razy na ten temat . Więc nie siej zamętu i nie rób nie potrzebnego podziału na biuro i pb i nie potrzebnej kłótni .

Co do decyzji twojego komendanta poczekaj chwile , bo może próbuje być wrednym, bo mu się grunt pali pod nogami. Jest po wyborach więc pewnie za niedługo zacznie się wymiana od KW po KM/P.

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 17, 2019, 15:23:56 »
J.o.blush pamiętaj o tym ze w biurze może podoficer zrobić szkole bo na podziale może o tym często pomarzyć (chyba ze jest czopkiem komendanta ) :). I biuro i podział ma swoje plusy i minusy wiec po co to roztrząsać :) W mojej komendzie w biurze zarabiają więcej i do tego większe sumy w nagrodach
ale nie ma o to bólu dup..y. Jak zaproponowali by aspirantowi czy tam podoficerowi przejście i możliwość zrobienia szkoły napewno ktoś się znajdzie takie jest moje zdanie.

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2019, 17:37:40 »
Dokładnie zgadzam się z ognikiem, odnośnie propozycji z przejściem z ofertą pójścia na szkołę lub jakiś awans , bo w przypadku gdy ktoś jest na PB już w stopniu oficera i z odpowiednim stażem na stanowiska na PB(z-ca  i d-ca zmiany są wolne) i ich się blokuje kosztem przejścia na 8 h na stanowisko na jakim się w ogóle nie czują to jaki tu sens ?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 18, 2019, 00:06:22 »
Dokładnie zgadzam się z ognikiem, odnośnie propozycji z przejściem z ofertą pójścia na szkołę lub jakiś awans , bo w przypadku gdy ktoś jest na PB już w stopniu oficera i z odpowiednim stażem na stanowiska na PB(z-ca  i d-ca zmiany są wolne) i ich się blokuje kosztem przejścia na 8 h na stanowisko na jakim się w ogóle nie czują to jaki tu sens ?

Sens jest taki że się dwóm ludziom zrobi pod górę. Oficerowi i podoficerowi który chce iść na szkole. A robić pod górę to według co niektórych najlepszy atut tego zawodu.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 18, 2019, 10:12:02 »
Obiecać szkołę - no nie tak łatwo panowie takie obietnice składać. Dla niektórych wszystko takie proste - a nie jest takowe. Komendant ma dbać o dobro komendy (w tym zawiera się dobro ludzi też oczywiście). Wiadomo, że z niewolnika nie ma pracownika, ale też nie można osoby bez odpowiedniej wiedzy (szkoły) dawać na stanowisko, które może zaszkodzić komendzie ale i samemu pracownikowi.
Oczywistym jest, że wszystko tutaj rozgrywa się o pieniądze (i nie ma co pisać o ideach, o tym co kto lubi itd.). Gdyby komendant dysponował odpowiednim budżetem to byłby w stanie "zachęcić" każdego (no może poza wyjątkowymi przypadkami np. właściciele firm z zakresu p.poż., sprawy osobiste) oficera do przejścia na 8 godzin. A tak każdy kto idzie na szkołę liczy na to, że będzie dowódcą zmiany lub z-cą dowódcy zmiany.
Takie myślenie jest złudne strasznie - bo jeśli idą następni na szkołę to oczywistym powinno być, że ci z dłuższym stażem i przygotowaniem powinni przechodzić czyt. awansować dalej. Niestety awans wiąże się tak naprawdę z obniżeniem zarobków (w skali roku) oraz pogorszeniem "atmosfery/warunków" pracy - czyli praca może i nie w dymie ale znacznie mniej przyjemna - nie ma już wspólnych posiłków, wypadów na siłownię czy salę gimnastyczną a są terminy i papierki + wieczny presja, że coś ci wisi co już powinieneś wykonać.
 Nie dziwię się, że PB broni się przed zmianą na 8 godzin - cóż w tym momencie dowódca zmiany z nadgodzinami w skali roku ma pensję porównywalną do Z-cy komendanta - to o czym tu dyskutować. Ale z punktu widzenia Komendanta na to 8 godzin powinien przenosić osoby, które mu gwarantują właściwe wykonywanie obowiązków - tyle i aż tyle. Oczywiście znam przypadki takich, którzy po przeniesieniu nagle "nie dawali rady", brali l4 itp. - jest to sposób cwany/sprytny, ale czy właściwy - nie mnie oceniać. Jeśli wszyscy zaczną postępować zgodnie z ideą - ja ich wszystkich załatwię i im pokażę - to powiedzcie mi dokąd zajdziemy?? Już teraz są głosy, że trzeba być idiotą aby pracować na 8 godzin - to tak Waszym zdaniem ma to wyglądać?? Robić wszystko, aby tylko nie mnie przenieśli?? Powinno być w końcu normalnie czyli - przejście na stanowisko 8 godzinne (mowa o prewencji, operacyjnej, D-cach JRG) ma być prestiżem a nie karą!!
Odkąd Fenicjanie wynaleźli pieniądze jest jeden sposób na takie sprawy. Pozdrawiam wszystkich i podział i 8 godzinnych.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 18, 2019, 13:01:07 »
Będą pieniądze, będą chętni na 8h. Tyle.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 18, 2019, 14:25:16 »
Harmful - typowy przykład "podziałowca", który całą wiedzę o PSP czerpie podczas debaty świetlicowej od wszechwiedzących kolegów ze zmiany...
Tak się składa, że pełniłem służbę w każdym systemie PSP i jedno jest pewne w biurze dobrze to już było...(pewnie nie uwierzysz, ale nawet w niektórych wydziałach KW nie mają takich dodatków jak podobno mają twoi koledzy z biura). Obecnie jestem na podziale i nic tylko przyznać rację koledze sorbentowi. Praca w biurze to teraz kierat bez porównania z systemem zmianowym (oczywiście odnoszę się tylko do systemu pracy a nie tego kto czym ma do czynienia w biurze, na podziale czy SK bo to są zupełnie inne bajki).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 18, 2019, 14:31:02 »
"Żadna kara dyscyplinarna nie jest tak dolegliwa i prosta do zastosowania jak przeniesienie ze zmian do biura" tak powiedział już rok temu jeden z 01 KP. Oczywiści pominą zwolnienie dyscyplinarne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 18, 2019, 22:45:46 »
Harmful - typowy przykład "podziałowca", który całą wiedzę o PSP czerpie podczas debaty świetlicowej od wszechwiedzących kolegów ze zmiany...
Tak się składa, że pełniłem służbę w każdym systemie PSP i jedno jest pewne w biurze dobrze to już było...(pewnie nie uwierzysz, ale nawet w niektórych wydziałach KW nie mają takich dodatków jak podobno mają twoi koledzy z biura). Obecnie jestem na podziale i nic tylko przyznać rację koledze sorbentowi. Praca w biurze to teraz kierat bez porównania z systemem zmianowym (oczywiście odnoszę się tylko do systemu pracy a nie tego kto czym ma do czynienia w biurze, na podziale czy SK bo to są zupełnie inne bajki).

Nawet nie chce mi się udowadniać jak bardzo pomyliłeś się co do mojej osoby. Ogólnie to najpierw coś tam mnie obrażasz a potem przyznajesz rację.
Dodatki w KW a dodatki w KP to jakiś absurd. Dobitnie pokazują, że nie warto piąć się w górę i iść do KW.
Osobiście wolał bym znosić większą ilość pracy i niekiedy gorszą atmosferę mając wysoki dodatek niż mając go na podobnym poziomie co na podziale.
Będzie kasa to wszystko się zmieni. Naprawdę nie ma co filozofować.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 19, 2019, 09:09:12 »
Nawet nie chce mi się udowadniać jak bardzo pomyliłeś się co do mojej osoby. Ogólnie to najpierw coś tam mnie obrażasz a potem przyznajesz rację.
Dodatki w KW a dodatki w KP to jakiś absurd. Dobitnie pokazują, że nie warto piąć się w górę i iść do KW.
Osobiście wolał bym znosić większą ilość pracy i niekiedy gorszą atmosferę mając wysoki dodatek niż mając go na podobnym poziomie co na podziale.
Będzie kasa to wszystko się zmieni. Naprawdę nie ma co filozofować.
Ile masz lat pracy w systemie codziennym? Bo ja mam dwucyfrówkę i nie wiem czy warto z tobą dyskutować i pokazywać jak się zakres pracy i dochody zmieniały w perspektywie mojej służby.
Biuro a szczególnie 3 jego części w ostatnich latach są zdegradowane do poziomu  jakiego nigdy nie było. Żeby było zabawniej te 3 wydziały to najczęściej ludzie o najwyższych kwalifikacjach w swoich KM/KP bo mam namyśli dowództwo JRG, operacyjną i prewencję a traktowani są delikatnie mówiąc chujowo. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maximus099

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 19, 2019, 18:38:27 »
Wracając do pierwotnego wątku. Pracuje w KP, 100 procent etatów zapełnionych, zarówno na PB jak i w biurze. Komendant co pół roku wyznacza jedną osobę do biura z PB w celu pomocy w prewencji, robi to na słowo. Wiem że powinien robić to pismem ale czy w ogóle może skoro wszystkie etaty są zajęte? Nikt nie choruję, nikt nie jest na macierzyńskim. Nawet jeśli powierzyłby pełnienie obowiązków to na jakie stanowisko, przecież nie może od tak dorzucić sobie etatu w biurze? Czy jednak może przenieść osobę z PB do biura gdzie nie ma wolnego etatu? :cooo:

Druga kwestia, jak się pełni obowiązki to uposażenie należy się ze stanowiska z którego pełni się te obowiązki, a nie z zajmowanego czy się mylę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 20, 2019, 10:54:39 »
Wracając do pierwotnego wątku. Pracuje w KP, 100 procent etatów zapełnionych, zarówno na PB jak i w biurze. Komendant co pół roku wyznacza jedną osobę do biura z PB w celu pomocy w prewencji, robi to na słowo. Wiem że powinien robić to pismem ale czy w ogóle może skoro wszystkie etaty są zajęte? Nikt nie choruję, nikt nie jest na macierzyńskim. Nawet jeśli powierzyłby pełnienie obowiązków to na jakie stanowisko, przecież nie może od tak dorzucić sobie etatu w biurze? Czy jednak może przenieść osobę z PB do biura gdzie nie ma wolnego etatu? :cooo:
Druga kwestia, jak się pełni obowiązki to uposażenie należy się ze stanowiska z którego pełni się te obowiązki, a nie z zajmowanego czy się mylę?
Wielokrotnie u mnie tak robiono ale zawsze na piśmie. Jeśli nie ma innej możliwości to staje się normą... Pełnienie obowiązków może być tylko na wolnym stołku.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.