Autor Wątek: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny  (Przeczytany 17296 razy)

Offline Stan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« dnia: Październik 15, 2019, 10:42:25 »
Witam,
Od 1 lipca tego roku zostałem przeniesiony (wbrew swojej woli) z podziału bojowego na system 8 godzinny do wydziału prewencji bez żadnego skierowania i zmiany zakresu obowiązków. Przeniesienie miało być na pół roku. Po ostatniej rozmowie z komendantem wyszło, że chce mnie zostawić od stycznia 2020r. na kolejne pół roku. Czy ma do tego prawo? Jak mogę się odwołać?
Pozdrawiam

Offline strazok998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2019, 10:54:03 »
Ma do tego prawo. Po oddelegowaniu do prewencji na pół roku wracasz na PB na jedna, dwie służby i ponownie moze Cie oddelegować na pół roku na 8 h.

Offline Stan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2019, 10:58:41 »
Czyli nie ma żadnej możliwości żeby się odwołać i wrócić na PB?

Offline strazok998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2019, 11:59:47 »
Moze lepiej niech sie wypowie ktoś kto doświadczył takiej sytuacji. Z tego co ja wiem to teoretycznie moze Cie oddelegować max 3 razy a w praktyce jest różnie. Mozesz sie odwoływać do KW a Twój KP/ KM odpisze ze musiał Cie tam oddelegować zeby zachować ciągłość służby a Ty byłeś jedynyn kandydatem który wg niego spełniał kwalifikacje itd itd

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2019, 12:16:31 »
Ale o co chodzi.... Nie chcesz na 8 godzinnego, przecież tam taki luksus, wyższa grupa, wyższe dodatki, wyższe nagrody, ogólnie nic się nie robi, same plusy przecież. Powiedz komendantowi, że chcesz na stałe, a nie, że chcesz się odwoływać od jego decyzji...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2019, 13:03:14 »
Komendant może Cię zostawić na kolejne pół roku, ponieważ to jest pół roku w roku, 2020 nowy rok i nowe pół roku.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2019, 13:38:19 »
Art 37a naszej ustawy

Strażakowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych zgodnie z jego kwalifikacjami na innym stanowisku w tej samej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej na okres do 6 miesięcy w roku kalendarzowym. W okresie tym strażakowi przysługuje uposażenie stosownie do zajmowanego stanowiska, lecz nie niższe od dotychczasowego.

A tak poza tym. Ola Boga. Straszne. W biurze to tylko kawka i wysokie nagrody. A nikt nie chce. Ciekawe dlaczego.

Offline Stan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2019, 14:02:15 »
Od 1 lipca jestem jako osoba dodatkowa do pomocy naczelnikowi w wydziale prewencji. Jestem tutaj bez jakiejkolwiek delegacji. Nie wspomnę o przysługującym uposażeniu. W wydziale prewencji jest naprawdę sporo roboty, więc jeżeli zachodzi potrzeba wspomagania się osobami z PB to ok rozumiem ale chciałbym żeby od 1 stycznia ktoś mnie zmienił. Wspomnę, że poprzedni kolega siedział pół roku więc chciałbym żeby była jakaś sprawiedliwość. Dlatego chciałbym się jakoś odwołać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2019, 14:16:25 »
A jak tak słyszałem, że w biurze to się nic nie robi tylko pije kawę i ma się extra zarobki ? A tylko na podziale się pracuje i to ciężko :)
No panowie to jak to jest ? Czyżby praca w biurze tez była ciężka i odpowiedzialna i zarazem słabo płatna ? A tak na marginesie przecież możesz iść sobie w sobotę na podział dorobić nadgodzin. Wiem że to sarkazm. Ale praca w biurze w obecnej sytuacji jest traktowana jako kara a nie wyróżnienie wiec PB i Biuro musi trzymać się razem bo praca jednych i drugich jest potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2019, 19:49:52 wysłana przez karolek998 »

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2019, 14:52:31 »
Ale jakiej delegacji? Dostałeś decyzję komendanta o przeniesieniu i tyle. Jeśli myślisz o takiej delegacji służbowej że dostaniesz zwrot za codzienne dojazdy to źle myślisz.

Co masz na myśli pisząc o uposażeniu? Ustawa wskazuje że nie może być niższe. Ale nie mowi że ma Ci je podnieść.

Od decyzji komendanta możesz się odwołać tylko w ciągu 14 dni od jej otrzymania. Więc jak dostaniesz nowa od 1 stycznia to wtedy możesz spróbować. Tylko nie pisz w uzasadnieniu ze kolega był tylko pół roku a ty chcesz sprawiedliwości
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2019, 14:55:36 wysłana przez slawek.nowak »

Offline Stan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2019, 15:23:32 »
Tak, tylko że żadnej decyzji i zmiany zakresu obowiązków nie dostałem. Jestem w biurze na przysłowiową "gębe". Dlatego chciałbym zasięgnąć rady co z tym zrobić?

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2019, 15:27:52 »
L4
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2019, 17:12:28 »
Widzę, że problem zaczyna się szerzyć... pewnie jesteś absolwentem sgsp. Nie pozostaje nic innego jak reagować "entuzjastycznym podejściem do pracy" do której zmuszają komendanci nie patrząc na zdanie podwładnego...

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2019, 19:43:22 »
Cytuj
Tak, tylko że żadnej decyzji i zmiany zakresu obowiązków nie dostałem
art.32 ustawy o psp - błąd, powierzenie obowiązków powinieneś dostać w formie decyzji
Cytuj
do której zmuszają komendanci nie patrząc na zdanie podwładnego...
hmmm.... powinni przyjść, poprosić, ukorzyć się - ta firma coraz bardziej zaczyna przypominać przedszkole

co do pytania na wstępie tematu - zacznij udawać że bardzo chcesz, że od dłuższego czasu o tym marzyłeś, że nie zależy ci na nadgodzinach z podziału tylko na szeroko rozumianej ochronie przeciwpożarowej itp; komendantowi jak nic zaświeci się czerwona lampka i już wkrótce po pozytywnym orzeczeniu RKL wrócisz na podział (uwaga, ważne żeby po skierowaniu na komisję przestać świrować);  -_-

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2019, 22:16:24 »
Cytuj
Tak, tylko że żadnej decyzji i zmiany zakresu obowiązków nie dostałem
art.32 ustawy o psp - błąd, powierzenie obowiązków powinieneś dostać w formie decyzji
Cytuj
do której zmuszają komendanci nie patrząc na zdanie podwładnego...
hmmm.... powinni przyjść, poprosić, ukorzyć się - ta firma coraz bardziej zaczyna przypominać przedszkole

Dla mnie ta firma to nie przedszkole tylko kabaret, jeżeli łaskawie pozwalają ci kształcić się za swoje pieniądze, a potem ktoś mówi, że skończyłeś sgsp i MUSISZ liczyć się z tym, że komendant sięgnie po ciebie żeby uzupełnić biuro bo masz "kwalifikacje". Jak to się mówi - "szczyt chamstwa i bezczelności". :gwiazdki:

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2019, 22:36:17 »
Cytuj
Dla mnie ta firma to nie przedszkole tylko kabaret, jeżeli łaskawie pozwalają ci kształcić się za swoje pieniądze, a potem ktoś mówi, że skończyłeś sgsp i MUSISZ liczyć się z tym, że komendant sięgnie po ciebie żeby uzupełnić biuro bo masz "kwalifikacje". Jak to się mówi - "szczyt chamstwa i bezczelności". :gwiazdki:
Trzeba było cywilne zrobić... w innym wypadku liczenie na to , że komendant nie wykorzysta Twojego wykształcenia to " szczyt naiwności i głupoty".
A nie gryzie Cię czasem to, że chłopaki dzisiaj już za swoje nie jeżdżą?:D
Pozdrówka i zdrówka
Robert
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2019, 22:42:00 wysłana przez robsen »

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2019, 22:58:37 »
Panowie rozkaz to rozkaz to ku.....a nie przedszkole ustawa o PSP rota ślubowania złapie się za jaja , wiecznie na podzielę czy biurach nie będziecie pracować .A dodałeś że pracowałeś w firmie p.poż i teraz poprostu jest ci nie na rękę?

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2019, 13:57:20 »
Nie powinno się nikogo zmuszać , w dodatku jak większość kosztów ktoś poniósł sam co innego gdy ktoś był ugadany że idziesz na szkołę ale w zamian biuro to inna sprawa , a tak to jest chore myślenie Komendantów.

Offline Stan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2019, 14:16:26 »
Wszystkie koszty za szkołę poniosłem ze swojej kieszeni, a teraz jestem karany za ukończenie studiów wyższych. Tak jak wspomniałem oczekuje sprawiedliwego podejścia do sprawy. Jeżeli wszyscy są na pół roku to czemu ja mam teraz siedzieć rok. Z komendantem w żaden sposób nie mogę się dogadać, wszystkie moje argumenty trafiają do kosza, a jego jedyny argument to że wiem gdzie teczki leżą dlatego muszę zostać.

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2019, 14:47:38 »
A moze to nie jest kara, widocznie chcą kogoś na stałe i muszą kogoś wybrać i akurat padło na Ciebie, nie będą przecież bez końca wrzucać na zmianę wszystkich po pół roku.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2019, 18:43:30 »
Szkoda, że często nie myśli się o tym, że ktoś po prostu lubi pracę na podziale i jest to jego spełnienie w życiu.
Wielu z nas mówi, że jak ktoś nie chce iść na biuro to myśli tylko o tym, że na podziale to się dorabia itd. A jednak są ludzie, którzy nie dorabiają w systemie 24/48 i dla nich jest to jedyne zajęcie, z którego są zadowoleni mimo podnoszenia kwalifikacji. Nie każdy musi być na siłę komendantem albo naczelnikiem wydziału, a niestety często tak jest.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 16, 2019, 18:56:10 »
Trzeba także patrzeć z punktu widzenia komendanta. On jest manager tej firmy i musi dbać o porządek oraz ciągłość służby. Jak w każdej firmie brakujące klocki trzeba uzupełnić. Jeśli nie ma chętnych na stanowisko 8h to szef nie będzie się prosił tylko jest decyzja. Dlatego jest komendantem i za to odpowiada. Wtedy nie trafia do szefa że mi się podoba gdzieś indziej... to nie koncert życzeń.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2019, 19:00:00 wysłana przez arek.ap »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2019, 19:14:48 »
Trzeba także patrzeć z punktu widzenia komendanta. On jest manager tej firmy i musi dbać o porządek oraz ciągłość służby. Jak w każdej firmie brakujące klocki trzeba uzupełnić. Jeśli nie ma chętnych na stanowisko 8h to szef nie będzie się prosił tylko jest decyzja. Dlatego jest komendantem i za to odpowiada. Wtedy nie trafia do szefa że mi się podoba gdzieś indziej... to nie koncert życzeń.
  Tak, ale decyzja pisemna !!
  Czyli zaczynają wchodzić przepisy z ustawy o PSP !!
  A jak komendant chce mieć strażaka oficera do prewencji który mu nie podskoczy to niech czeka na absolwenta SGSP dziennego. Taki jak przyjdzie to ma g..no do gadania gdzie chciałby być.
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 16, 2019, 19:30:31 »
Żeby absolwent po SGSP trafił do biura to KP musiał by podskoczyć KG i zapewne byłby to jego ostatni podskok
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2019, 19:41:41 wysłana przez pb11 »

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Przeniesienie z systemu zmianowego na system 8 godzinny
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2019, 19:57:34 »
Trzeba także patrzeć z punktu widzenia komendanta. On jest manager tej firmy i musi dbać o porządek oraz ciągłość służby. Jak w każdej firmie brakujące klocki trzeba uzupełnić. Jeśli nie ma chętnych na stanowisko 8h to szef nie będzie się prosił tylko jest decyzja. Dlatego jest komendantem i za to odpowiada. Wtedy nie trafia do szefa że mi się podoba gdzieś indziej... to nie koncert życzeń.
  Tak, ale decyzja pisemna !!
  Czyli zaczynają wchodzić przepisy z ustawy o PSP !!
  A jak komendant chce mieć strażaka oficera do prewencji który mu nie podskoczy to niech czeka na absolwenta SGSP dziennego. Taki jak przyjdzie to ma g..no do gadania gdzie chciałby być.
pozdrawiam

@peterek co do absolwentów SGSP, to się mylisz. Nie będę na forum się rozwodził jakie są możliwości, każdy rozumny człowiek, wie jak szybko może uniknąć biura. Nie mniej jednak absolwenci Szkół są coraz bardziej roszczeniowi i miej to na uwadze. To nie pokolenie, które było kiedyś.

@pb11 tak? A ja znam przypadek, gdzie nie był to jego ostatni podskok - chłopak od razu po ukończeniu SGSP pracuje w biurze, oczywiście wszystko za czasów 01 KG.
:straz: