Autor Wątek: 3 dniowe egzaminy w ośrodkach szkolenia  (Przeczytany 20385 razy)

Offline youngfireman

• Stary Wyga
  • **
Odp: 3 dniowe egzaminy w ośrodkach szkolenia
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 03, 2020, 14:01:47 »
Odchodzimy trochę od tematu.. Z założenia szkolenia podsumowujące są dobrym rozwiazaniem i nie spotkałem się z negatywnymi opiniami uczestników, że próbowano komuś udowonic brak wiedzy. Wręcz odwrotnie kadra OSz w sposób rzeczowy przedstawiała rozwiązania i inne możliwości wykonania czynności. Czasy teoretyków w OSz odeszły w zapomnienie i ten argument malkontentom można obalić.
Osobną kwestię jest temat specjalistów specjalistów PB, którzy przechodzą do szkoleniowki. Jak i czym ich zmotywować w obecnej rzeczywistości ?? Tendencja jest raczej odwrotna wielu ludzi ucieka z Osz po skończeniu aspirantki lub SGSP, gdyż czasami tylko z Ośrodków mogą się tam dostać.

Offline zeroberto

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 03, 2020, 14:50:58 »
[...] Tendencja jest raczej odwrotna wielu ludzi ucieka z Osz po skończeniu aspirantki lub SGSP, gdyż czasami tylko z Ośrodków mogą się tam dostać.
I tendencja jest prawidłowa! Bo znam niejednego strażaka, który chciałby doskonalić siebie i innych, ale nie rezygnując ze służby w JRG. Trzymanie specjalistów dziedzinowych w OSz jest czystym marnowaniem potencjału ratowniczego.  Musimy dojrzeć do prostych wniosków. Nikt lepiej nie będzie uczył ratownictwa wysokościowego niż instruktor z grupy Rat-Wys. I tak samo z każdą dziedziną ratownictwa. Jak działają ośrodki szkolenia? Jest człowiek, który nigdy nie widział pożaru mieszkania, stodoły czy nawet śmietnika i jedzie gdzieś tam na szkolenie z pożarów wewnętrznych. Dostaje bazę materiałów. I ma z nich szkolić tych przyszłych "instruktorów dziedzinowych", którzy będą prowadzić zajęcia na JRG. Taki trochę głuchy telefon się robi..
Kiedy w końcu ktoś dojrzy do tego, że służba w OSz jest nieatrakcyjna i idą tam ludzie, którzy po prostu chcą dostać trampolinę na szkołę i uciec z powrotem na JRG. A kto ucieka się do tej metody? Ci co nie dostali skierowania na szkołę z JRG..
A poza tym sraczka o nadgodziny w części kraju.. A tu przy minimalnym stanie osobowym 33 etatów na PB daje nam średnio 132 nadgodziny co pół roku z tego tytułu(Licząc tylko po 8 godzin dziennie).
"Idź do przodu z podniesioną głową"

Offline rada

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 12, 2020, 23:31:19 »
Mam pytanie najlepiej do tych co już byli. Jakie pytania obecnie obowiązują na KPP bo już słyszałem różne wersje. Można link do tych obowiązujących?

Offline KLAWY

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 13, 2020, 06:48:39 »
Mam pytanie najlepiej do tych co już byli. Jakie pytania obecnie obowiązują na KPP bo już słyszałem różne wersje. Można link do tych obowiązujących?

https://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/Mate_rialy_dydaktyczne

Pamiętaj, że na teście egzaminacyjnym, również mogą być inne pytania .
Te na KG są rekomendowanymi przez PSP
powodzenia na testach.

Offline janosik

• Strażak Sam
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 18, 2020, 22:56:41 »
https://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/Przyda____tne_dokumenty

Pod nr 1 jest pismo wydłużające okres 3 letni do lat 6... :gwiazdki:

Offline przemo07

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 14, 2020, 20:54:16 »
Jak koledzy po kursach 3 dniowych?
Wasze opinie?
Są jeszcze kursy 1 dniowe kpp i komora.
Jak się to wszystko odbywa?

Offline sorbent

• Stary Wyga
  • **
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 14, 2020, 21:30:41 »
Jeden się odbył. Ode mnie byli. Najtrudniejszy egzamin z wysokościówki - reszta to nasz chleb powszedni. Obecnie zawieszone i raczej długo nie wrócą.

Offline przemo07

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 15, 2020, 19:16:56 »
Wie ktoś co z recertyfikacja 18.03 na Mazowszu?
Miała być w błoniu.

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 15, 2020, 20:43:51 »
Wie ktoś co z recertyfikacja 18.03 na Mazowszu?
Miała być w błoniu.
myślę że najpierw warto zawsze spytać u siebie w komendzie, no ale...
WOSzW.0754.19.2020
z uwagi na wstrzymanie realizacji testów i ćwiczeń w komorach dymowych egzaminy KPPE W ramach szkoleń jednodniowych realizowanych w KP PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim przeprowadzane będą w siedzibie WOSZW przy ul. Majdańskiej 38/40
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2020, 20:52:26 wysłana przez rafal.bula »

Offline przemo07

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 15, 2020, 21:26:10 »
Dzięki kolego za info.