Pożarnictwo > Sprzęt

Zakupy

(1/1)

DusząisercemOSP:
Witam!
Moje pytanie co byście kupili mając do wydania 50 tysięcy na dowolny cel bez żadnych narzuconych wynalazków dla jednostki, która w ciągu roku ma około 250 wyjazdów.
1.Ubrania i hełmy dla strażaków (lepszej jakosci np. Rossenbauer)
2. Sprzęt typu węże prądownica itp
3. Czy jakieś ławki np. Na grila, pralkę suszarkę  itp.
Zaznaczam że w jednostce niczego nie brakuje. Jedyny kryterium brane pod uwagę to ilość wyjazdów i to że tych wyjazdów w ciągu dnia może być co najmniej 3.
Moim zdaniem byłoby najlepiej zainwestować w ubrania dla strażaków szczególnie tych najaktywniejszych żeby poprawić komfort i ergonomię. Jakie jest wasze zdanie ?

Fistach:
Odpowiedzcie sobie na pytanie:

1. Co jest najważniejsze w straży? - myślę, że tu się zgodzimy czyli: LUDZIE. Zadbajcie o najlepszej jakości ŚOI oraz w dobry sprzęt do ich pielęgnacji (pralnice, czy nazwijmy to kącik sanitarny w którym możecie wyprać, wysuszyć itd. ubrania)
2. Którego sprzętu nie używacie i dlaczego? Jeżeli np. nie używacie wentylatora to dlaczego nie? Bo słabo "dmucha"? Bo może tylko wentylować a nie podaje np. mgły wodnej? A może jest spalinowy ?
3. Czy macie sprzęt do integracji? - oczywiście nie chodzi o chlanie na umór ale chodzi mi o to, czy możecie np. oglądnąć mecz? albo gdzie/w jaki sposób odpocząć między akcjami? Może chcielibyście zakupić np. myjkę do węży pożarniczych?

Nie powiem Wam co konkretnie musicie kupić ale jak odpowiecie sobie na te pytania sami to będziecie wiedzieć :) Jak już podejmiecie decyzje co by się Wam przydało pisz tutaj to pomożemy doradzić :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej