Autor Wątek: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.  (Przeczytany 4468 razy)

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« dnia: Wrzesień 12, 2019, 12:37:44 »
Cześć.

Pytanko na szybko...
Dziś był nabór w pobliskiej mi miejscowości. Na teście sprawnościowym startowało 5 osób na 1 wolne stanowisko 8 godzinne. Nikt nie przekroczył progu 55 pkt ale 2-3 osoby przekroczyły próg minimalny 38 pkt.
Pani z kadr powiedziała że nabór i tak będzie anulowany bo nikt nie przekroczył wymaganych 55 pkt a musi przynajmniej 1 osoba...

WTF ??? Jak na początku bieżącego roku startowałem do PSP to obniżali próg nawet jak nikt nie zdobył 55 pkt do 38 pkt a teraz to co ??? Ponoc jakieś rozporządzenie weszło?

Ktoś coś ?  :szalony: :milcz:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 12:41:43 wysłana przez Aragones »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2019, 14:06:58 »
Wyszło ale w marcu 2018 i od samego początku był w nim stosowny zapis kiedy można obniżyć punkty. I tak, Pani z kadr ma rację.

5. W przypadku gdy liczba kandydatów, którzy zaliczyli test sprawności fizycznej, jest mniejsza od liczby stanowisk,
na które jest prowadzony nabór, obniża się minimalny do osiągnięcia wynik końcowy testu sprawności fizycznej do
38 pkt – dla mężczyzn i 30 pkt – dla kobiet.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 14:15:48 wysłana przez pb11 »

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2019, 14:13:49 »
Również słyszałem żeby obniżyć próg punktowy to musi minimum jedna osoba zdobyć 55 pkt. Ile w tym prawdy nie wiem, tak słyszałem.

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2019, 14:41:58 »
No to super...

Byłem teraz na drugim naborze na system 8 godzinny...
- pierwszy raz jak startowałem: w jednostce w moim mieście było Nas 3-ech i nikt z Nas nie zdobył 55 pkt (obniżyli próg do 38 pkt) i szliśmy dalej.
- dzisiaj było Nas 5-ciu i też nikt nie zdobył 55 pkt tylko ok. 50 pkt i nabór zakończony...

Co jednostka to inny obyczaj, brak słów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 14:57:13 wysłana przez Aragones »

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2019, 15:30:54 »
Nie prawda. Byłem na naborze gdzie nikt nie zdobył 55pky. Jedna osoba miała chyba coś bardzo blisko to i tak obniżyli na 38 i przeszły jak dobrze pamiętam z 4 osoby dalej

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2019, 15:40:39 »
Nie prawda. Byłem na naborze gdzie nikt nie zdobył 55pky. Jedna osoba miała chyba coś bardzo blisko to i tak obniżyli na 38 i przeszły jak dobrze pamiętam z 4 osoby dalej

No dokładnie tak powinno być i tak interpretuje ten przepis ale dzisiaj zakończyli cały nabór bo nikt nie zdobył 55 pkt. Porażka po prostu

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2019, 16:10:37 »
Wskaż zapis który pozwala obniżyć jak ktoś prawie zdobył 55 pkt. Tyle i tylko tyle .

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2019, 16:15:23 »
W przypadku, gdy liczba kandydatów, którzy zaliczyli test sprawności fizycznej, jest mniejsza od liczby stanowisk, na które jest prowadzony nabór, obniża się minimalny do osiągnięcia wynik końcowy testu sprawności fizycznej do 38 pkt - dla mężczyzn i 30 pkt - dla kobiet.. Na logikę mamy 4 miejsca, 2 osoby zaliczają test sprawności fizycznej-obniżają próg pkt. Ale gdy nikt nie zaliczy sprawności to chyba anulują nabór.

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2019, 16:25:36 »
a gdy mamy jedno wolne stanowisko ?

To wytłumacz mi dlaczego na początku roku jak startowalem w naborze na system 8-godzinny i razem z ziomkiem mielismy po 45 pkt (brakowalo 10 pkt do 55 pkt). Obnizyli prog do 38 pkt choć nikt nie zdobył 55 pkt i poszliśmy dalej a teraz anulowali nabór ?
Co mają jakieś inne rozporządzenie niż obecna jednostka do której startowałem czy o co chodzi?
Jak widać co komenda to inny obyczaj.

Bo ja tego nie kumam, dla mnie to komedia sorry...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 16:57:57 wysłana przez Aragones »

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2019, 17:00:33 »
Zapis jest taki że nawet gdy jest 1 etat wolny a nikt nie zdobył 55 pkt to powinni obniżyć próg minimalny na 38 i koniec tematu. Nawet gdyby ktoś miał 54

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2019, 17:03:11 »
Zapis jest taki że nawet gdy jest 1 etat wolny a nikt nie zdobył 55 pkt to powinni obniżyć próg minimalny na 38 i koniec tematu. Nawet gdyby ktoś miał 54

No własnie tak powinno być i byłem 100% pewien ze obniżą.
Dlaczego nie obniżyli minimalnego progu skoro były osoby które miały średnią arytmetyczną z testu sprawności między 38 a 54 ? Nie wiadomo...
Bareja normalnie, co komenda to inny obyczaj...

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2019, 17:08:38 »
Jeśli jest to etat 8h to może ten człowiek który miał się dostać nie zdobył 38pkt 😂 Nie no nie wiem hihi

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2019, 17:12:05 »
W przypadku, gdy liczba kandydatów, którzy zaliczyli test sprawności fizycznej, jest mniejsza od liczby stanowisk, na które jest prowadzony nabór, obniża się minimalny do osiągnięcia wynik końcowy testu sprawności fizycznej do 38 pkt - dla mężczyzn i 30 pkt - dla kobiet.. Na logikę mamy 4 miejsca, 2 osoby zaliczają test sprawności fizycznej-obniżają próg pkt. Ale gdy nikt nie zaliczy sprawności to chyba anulują nabór.
W interpretacji prawnika słowem klucz w 1 zdaniu jest słowo ZALICZY. Jeżeli nikt nie zaliczy można obniżyć...

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2019, 17:21:04 »
Przygotuj sie i zrób 55pkt i bedzie po problemie. Moim zdaniem interpretowanie tego zapisu jest takie ze komenda jak bedzie chciala to obniży prog i tyle.

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2019, 17:27:15 »
Przygotuj sie i zrób 55pkt i bedzie po problemie. Moim zdaniem interpretowanie tego zapisu jest takie ze komenda jak bedzie chciala to obniży prog i tyle.

No to chce widzieć nabór jak będą szukać funkcjonariusza na docelowe stanowisko księgowa-gł. księgowa i jak babka czy tam facet co studiował/a wiele lat, robił/a kursy i pracował/a za biurkiem ciśnie całą sprawnościówke na 55 pkt. O informatyku nie wspomnę.
Chyba do usranej śmierci będą prowadzić nabór.
Kabaret normalnie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2019, 20:35:27 »
No to chce widzieć nabór jak będą szukać funkcjonariusza na docelowe stanowisko księgowa-gł. księgowa i jak babka czy tam facet co studiował/a wiele lat, robił/a kursy i pracował/a za biurkiem ciśnie całą sprawnościówke na 55 pkt. O informatyku nie wspomnę.
Chyba do usranej śmierci będą prowadzić nabór.
Kabaret normalnie...
Widziałem nabór na informatyka gdzie chłopaczek zrobił 64 pkt. i widziałem nabór gdzie 40 latka przeszła na główną księgową  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2019, 21:20:58 »
Dyskusja w tej sprawie była już prowadzona na tym forum. Słowo zaliczyć znaczy dokładnie to, co ma znaczyć, czyli masz zaliczyć. Nie prawie zaliczyć, nie być blisko tuż obok tylko z pośród startujących, choć jeden z was musi zdobyć, co najmniej 55 pkt, ( czyli zaliczyć test sprawnościowy) wtedy dla pozostałych osób, jeśli nabór był na więcej niż jedno miejsce można obniżyć punktację.
Użalanie się nad sobą i oczekiwanie, że ktoś z prowadzących nabór podłoży się zaniżając bezpodstawnie punktację jest moim zdaniem lekko słabe.
Po prostu weź i się przygotuj, testy sprawnościowe do PSP to naprawdę nic niezwykłego, tylko trzeba się do tego przygotować a nie chodzić z naboru na nabór i jęczeć, że znów byłem blisko a mnie nie wzięli, ewentualnie twierdzić, że na pewno specjalnie uwalili nabór, bo mieli swoich. 
To, że pojawiają się komendy, w których obniża się próg punktowy mimo nie zdobycia przez żadnego z kandydatów 55 pkt. wynika tylko i wyłącznie z ich desperacji ( pewnie jest to kolejny nabór, w którym nikt z obecnie wyjątkowo usportowionej młodzieży nie był wstanie zdobyć 55). Niewiele im za to grozi jak się ktoś odwoła to najwyżej uwalą im nabór, który i tak musieliby powtórzyć, bo nikt nie przeszedł testów. Nie zmienia to jednak faktu, że takiej rzeczy im robić nie wolno.

W przypadku, gdy liczba kandydatów, którzy zaliczyli test sprawności fizycznej, jest mniejsza od liczby stanowisk, na które jest prowadzony nabór, obniża się minimalny do osiągnięcia wynik końcowy testu sprawności fizycznej do 38 pkt - dla mężczyzn i 30 pkt - dla kobiet.. Na logikę mamy 4 miejsca, 2 osoby zaliczają test sprawności fizycznej-obniżają próg pkt. Ale gdy nikt nie zaliczy sprawności to chyba anulują nabór.
W interpretacji prawnika słowem klucz w 1 zdaniu jest słowo ZALICZY. Jeżeli nikt nie zaliczy można obniżyć...


Tak z ciekawości w którym miejscu stoi że jak nikt nie zaliczy to można obniżyć. Zapis jest jasny można obniżyć jeśli liczba kandydatów którzy zaliczyli test (czyli zdobyli 55 pkt,  38 nie zalicza do 38 się obniża)  jest mniejsza od liczby miejsc na które prowadzony jest nabór. Niestety ale ktoś musi zaliczyć żeby zrobić dobrze całej reszcie.

Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 21:35:17 wysłana przez pb11 »

Offline jotdozet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2019, 22:08:23 »
Wstydzilbym się napisać tutaj ze nie zaliczyłem egzaminu sprawnosciowego A co dopiero jeszcze mieć pretensje do kogoś ze mnie nie chcieli :)

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Anulowanie naboru po sprawnościówce - nikt nie zdobył 55 pkt.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2019, 01:56:07 »
Wstydzilbym się napisać tutaj ze nie zaliczyłem egzaminu sprawnosciowego A co dopiero jeszcze mieć pretensje do kogoś ze mnie nie chcieli :)

Popieram😊 tlumaczenie sie tym ze jak ktos jest informatykiem albo księgowym to nie musi być sprawny i nie ma czasu na to żeby ćwiczyć to dla mnie śmieszne bo jak komuś zależy to znajdzie czas aby 2 lub 3 razy w tyg poćwiczyć. Nie mowie że oni maja lekko ale jest wiele osób które pracują ciężej i dają radę.