Autor Wątek: Dzienna aspirantka a prawko na "C"  (Przeczytany 3039 razy)

Offline strazak321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« dnia: Wrzesień 02, 2019, 02:40:22 »
Witam, obecnie jestem kadetem na jednej ze szkół Aspirantów. Szkołę kończę w przyszłym roku, po rozmowach z Komendantami w Komendach w swojej okolicy doszedłem do wniosków, że przydałoby się prawo jazdy kat "C" aby zwiększyć swoje szanse na wybranie właśnie mojej osoby do przyjęcia do jednostki w swojej okolicy, gdyż podczas rozmowy dużą uwagę zwracali na dodatkowe kursy i właśnie to czy posiadam prawo jazdy na kat. C.

W związku z powyższym mam pytanie do osób które ukończyły dzienne aspirantki i pracują już na jednostkach oraz osób które wiedzą jak to wygląda, czy według was jest sens robienia specjalnie prawa jazdy na "C" aby zwiększyć swoje szanse w dostaniu pracy w swojej okolicy? Jak to potem wygląda ze służbą, zdarza się, że aspiranci po szkole idą na kierowców? Myślicie, że jeżeli aspirant będzie na początku kierowcą, a nie ratownikiem z tyłu to nie zamknie mu to drogi do zostania później ewentualnym dowódcą zastępu?
Dzięki z góry za pomoc, mam nadzieję, że pomożecie mi w podjęciu decyzji czy warto robić specjalnie to prawko.  :straz:

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2019, 08:47:57 »
Ad. 1. Warto
AD. 2. Nie zamknie - sam tak zaczynałem i wychodzi to tylko na plus

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2019, 09:23:51 »
Czy nie zamknie drogi...
Ciekawa sprawa, bo jeżeli celujesz tylko w dowódcę zastępu to nawet lepiej żeby ta droga się skończyła na stanowisku starszy operator sprzętu specjalnego, gdyż nie będziesz pełnił służby jako dowódca zmiany. Gdybyś jednak miał dowódcę zastępu taka sytuacja mogłaby się zdarzyć. A jak zrobisz SGSP to i tak dostaniesz stołek dowódczy lub biurko.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2019, 11:46:48 »
Z doswiadczenia wiem ze wszystko zalezy od jednostki w mojej dzieki temu ze nie masz C po roku piszesz raport o szkole glowna i juz jestes oficerem a po roku zastempca dowodcy zmiany a. Gdy masz c to bedziesz kierowca chyba ze bedziesz mial troszke wiecej szczescia i tez pojdziesz na szkole główna

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2019, 12:48:47 »
Z doswiadczenia wiem ze wszystko zalezy od jednostki w mojej dzieki temu ze nie masz C po roku piszesz raport o szkole glowna i juz jestes oficerem a po roku zastempca dowodcy zmiany a. Gdy masz c to bedziesz kierowca chyba ze bedziesz mial troszke wiecej szczescia i tez pojdziesz na szkole główna

Jak chcesz żeby był z Ciebie dobry "zastempca" to lepiej zostań kierowcą....

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2019, 13:46:45 »
A z własnego doświadczenia dodam, że przydziały po dziennej aspirantce są 'z gory'. Najpierw Komendant Główny przydziela liczbę miejsc na dane województwo, a następnie komendanci wojewódzcy przydzielają kadetów personalnie do danych jednostek. No i cóż. Albo masz szczęście i znajdziesz się w swoim województwie, albo szukasz wolnych miejsc poza nim. Sam jestem przykładem, gdzie po pozytywnej rozmowie z Komendantem Miejskim (i pozytywnym raporcie, który trafił później do komendy wojewódzkiej), trafiłem do innej jednostki, choć Komendant Miejski mówił z góry, ze nie widzi problemów bym przyszedł do niego, ale ostateczną decyzję i tak podejmuje Komendant Wojewódzki. Faktycznie tak też się stało. Dlatego na Twoim miejscu o prawku na razie bym nie zawracał sobie głowy, bo nie wiadomo jeszcze gdzie trafisz.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2019, 14:08:19 »
A z własnego doświadczenia dodam, że przydziały po dziennej aspirantce są 'z gory'. Najpierw Komendant Główny przydziela liczbę miejsc na dane województwo, a następnie komendanci wojewódzcy przydzielają kadetów personalnie do danych jednostek. No i cóż. Albo masz szczęście i znajdziesz się w swoim województwie, albo szukasz wolnych miejsc poza nim. Sam jestem przykładem, gdzie po pozytywnej rozmowie z Komendantem Miejskim (i pozytywnym raporcie, który trafił później do komendy wojewódzkiej), trafiłem do innej jednostki, choć Komendant Miejski mówił z góry, ze nie widzi problemów bym przyszedł do niego, ale ostateczną decyzję i tak podejmuje Komendant Wojewódzki. Faktycznie tak też się stało. Dlatego na Twoim miejscu o prawku na razie bym nie zawracał sobie głowy, bo nie wiadomo jeszcze gdzie trafisz.

Ja nawet nie pytałem kolegę skąd ta pewność, że prawko da mu miejsce w pobliskiej jednostce  :o

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Dzienna aspirantka a prawko na "C"
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2019, 15:43:35 »
A z własnego doświadczenia dodam, że przydziały po dziennej aspirantce są 'z gory'. Najpierw Komendant Główny przydziela liczbę miejsc na dane województwo, a następnie komendanci wojewódzcy przydzielają kadetów personalnie do danych jednostek. No i cóż. Albo masz szczęście i znajdziesz się w swoim województwie, albo szukasz wolnych miejsc poza nim. Sam jestem przykładem, gdzie po pozytywnej rozmowie z Komendantem Miejskim (i pozytywnym raporcie, który trafił później do komendy wojewódzkiej), trafiłem do innej jednostki, choć Komendant Miejski mówił z góry, ze nie widzi problemów bym przyszedł do niego, ale ostateczną decyzję i tak podejmuje Komendant Wojewódzki. Faktycznie tak też się stało. Dlatego na Twoim miejscu o prawku na razie bym nie zawracał sobie głowy, bo nie wiadomo jeszcze gdzie trafisz.
A potem i tak ostatecznie decyzje podejmuje Komendant Główny, a powiem nawet że nawet jeśli się ma miejsce w jednostce to do promocji i tak nie jest to jeszcze w 100% pewne, pewne jest jak przychodzi przydział imienny do szkoły z KG, na dwa dni przed promocją.