Autor Wątek: Podwyżki 2020  (Przeczytany 49327 razy)

Offline młody13

• Strażak Sam
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:22:32 »
https://wiadomosci.wp.pl/nowy-szef-strazy-pozarnej-moze-zarabiac-wiecej-niz-prezydent-strazacy-walcza-o-podwyzki-6453777895708801a  Bardziej obawiam się że ta podwyżka zostanie podzielona . Cześć do dyspozycji komendantów . Bo tej kwoty możemy wogole nie zobaczyć .

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:30:02 »
https://wiadomosci.wp.pl/nowy-szef-strazy-pozarnej-moze-zarabiac-wiecej-niz-prezydent-strazacy-walcza-o-podwyzki-6453777895708801a  Bardziej obawiam się że ta podwyżka zostanie podzielona . Cześć do dyspozycji komendantów . Bo tej kwoty możemy wogole nie zobaczyć .
Nie wiem skąd masz taką wiedzę..chyba nie w oparciu o to
Zgodnie z zapowiedziami strażacy od nowego roku mieli dostać ok. 500 zł podwyżki. Bardzo wzrosła jednak cena ich ubrań ochronnych.

Offline młody13

• Strażak Sam
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:27:06 »
Nie wiem skąd masz taką wiedzę..chyba nie w oparciu o to
Zgodnie z zapowiedziami strażacy od nowego roku mieli dostać ok. 500 zł podwyżki. Bardzo wzrosła jednak cena ich ubrań ochronnych.
Mojemu komendantowi się marzy przeznaczyć część podwyżki  na pochodne , wysługę itp.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 07, 2019, 11:14:24 »
Skoro część pójdzie w grupę, część w stopień i reszta na nagrodę roczną to niech się nie zdziwi jak mu nic nie zostanie skoro do tej pory np nie dawał dodatków.

Offline lesny

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 07, 2019, 15:56:29 »
Wielce znacząca grafika co realnych osiągnięć wiceministra i KG (wprawdzie wykres obejmuje okres do I połowy 2018, ale wyraźnie pokazuje pewne zależności).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2019, 16:01:47 wysłana przez lesny »

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 07, 2019, 16:34:40 »
Daj ta grafikę za lata 12-15... To zobaczysz osiągnięcia 8 cudownych lat

Offline lesny

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 07, 2019, 18:24:48 »
Daj ta grafikę za lata 12-15... To zobaczysz osiągnięcia 8 cudownych lat
Chętnie zrobię dla kolegi, który jak widzę ma etat oficera politycznego, takie wykresy (nawet w całej historii PSP). Brakuje mi jednak danych dotyczących wynagrodzeń w PSP. Jak kolega podeśle to zaraz będą wykresy.
Rozmawiajmy w oparciu o dane a nie o sympatie (lub może interesy). Poprawnie sporządzone wykresy nie kłamią i nawet w tak krótkim okresie wiele pokazują (burząc istotnie element propagandowy).
W latach 2012-2015 płace przeciętne wzrosły o 10,7% w latach 2015-2019 (IIIq) już 26,5 %. To są jednak inne realia, na które trzeba inaczej reagować. Cel ustawy modernizacyjnej ze względu na rzeczywistość rynkową nie zostanie osiągnięty w aspekcie wynagrodzeń (ELEMENTU MOTYWACYJNEGO) i ten element wymaga korekty. W tej chwili o tym dyskutujemy a nie o bandzie rudego.

Online krzysiek478

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #88 dnia: Wczoraj o 10:40:00 »
Ale wy pier.... Od rzeczy, co z tego kto ile dał . Nawet jakby w ciągu ostatniego roku wynagrodzenia poszły o 100 procent do góry , liczy się inflacja, wykresy nic nie mówią jak jutro będziesz zarabiał 10 tys a za chleb płacił 100 zł to co też pokażesz wykres, że dali podwyżkę 300 procent ??. Mnie kiedyś dawali ale też mniej zabierali , tz pieniądz był więcej warty , . Ale pewnie uparci politycznie tutaj na forum i tak tego nie zrozumiał , typowe 500 plus dali to są dobrzy , zobaczymy od nowego roku, już teraz widać co jest wart pieniądz

Offline hacap

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #89 dnia: Wczoraj o 12:30:46 »
Panowie strażacy a może by tak trzymał się wątku "Podwyżki 2020" a nie co było i wykresy, już od jakiegoś czasu są mówi się o sposobach podziału nowych podwyżek, ciekawe jak do tego wszystkiego ustosunkuje się nowy KG i nowy minister.

Offline lesny

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #90 dnia: Wczoraj o 23:34:20 »
Ale wy pier.... Od rzeczy, co z tego kto ile dał . Nawet jakby w ciągu ostatniego roku wynagrodzenia poszły o 100 procent do góry , liczy się inflacja, wykresy nic nie mówią jak jutro będziesz zarabiał 10 tys a za chleb płacił 100 zł to co też pokażesz wykres, że dali podwyżkę 300 procent ??. Mnie kiedyś dawali ale też mniej zabierali , tz pieniądz był więcej warty , . Ale pewnie uparci politycznie tutaj na forum i tak tego nie zrozumiał , typowe 500 plus dali to są dobrzy , zobaczymy od nowego roku, już teraz widać co jest wart pieniądz
Szkoda, że kolega zabiera głos a nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Wskaźnik inflacji przy analizie wzrostu płac, a szczególnie jego motywacyjnego elementu nie jest dobrym wskaźnikiem. Od roku '91 tylko raz wskaźnik inflacji (ten oficjalny) był wyższy od wskaźnika wzrostu płac (było to w 2012). Nie odzwierciedla on dynamiki realnego wzrostu płac. Przykładowo w latach od 2008 do końca 2014 inflacja (ta oficjalna) wyniosła ok. 21% a płace wzrosły ok. 41%. Zdarza się w niektórych latach że ceny spadają (to płace mają spadać?). Oczywiście płace można skorygować o wskaźnik inflacji i wyjdzie, ile realnie/netto wzrosły.
Odnosząc się do PSP działania poprzedniej ekipy wypadły katastrofalnie w tym zakresie (płace nie goniły ani inflacji ani wzrostu wynagrodzeń) a obecna ekipa jak widać próbuje jedynie nie tracić dystansu.
Ale czy np. taki KG też traci dystans? Podobno zarabia więcej od premiera i prezydenta i swoich przełożonych także. Czy on ma więc odpowiednią motywację by walczyć o płace swoich podwładnych. A może by tak zaproponować by zarabiał wielokrotność średniej płacy w PSP. Miałby jakąś motywację ………….

Online krzysiek478

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #91 dnia: Dzisiaj o 07:58:22 »
Typowy pisssowiec . Niema pojęcia o tym co się dzieje i uważasz, że jest dobrze. Po wypowiedzi twojej już widzę , że masz dwadzieścia parę lat i jesteś na uczymaniu rodziców , a praca w PSP  uratowała ci życie. Jedyny twój wydatek to kebab i ewentualnie gacie raz na kilka miesięcy . Przed PSP miałem kilku pracodawców łącznie z kierowaniem działem ok. 100 ludzi (zachciało mi się spełnienia marzeń) Nie masz pojęcia o czym piszesz nie widzisz , jak ceny lecą na łeb na szyję i nie rozumiesz słowa inflacja, nie widzisz to, że ceny z tygodnia na tydzień rosną, a to dopiero początek po nowym roku zobaczysz co się dzieje . Ja mam chłopie rodzinę , kredyty itp wiem ile życie kosztuje i wiem ile wydaje i na ile mi starcza i przeraża mnie to co się dzieje. Za PRL też żyło się dobrze według władzy , bo szyny kolejowe taniały (jeżeli wogule zrozumiesz co napisałem) pieniądz jest nic nie warty, a będzie jeszcze gorzej . Co to twojej wypowiedzi napisałem wyraźnie jak będziesz zarabiał od jutra 10 tys to będziesz się cieszył ?? Owszem gdyby ceny zostały takie jak dzisiaj to tak, ale dobrze wiesz ,że tak się nie stanie. Nie popieram opozycji, zamrozili płace i niema o czym gadać, ale jesteś typowym wyborcą pi.. czyli nie patrzysz się co władza obecną robi ( chwalisz ich itp) tylko narzekasz na poprzednią i PORÓWNUJESZ bo oni. To do mnie nie przemawia. A dodam , że w dzisiejszych czasach tacy jak Ja czyli po studiach z Ekonomi i innych (tak mam kilka kierunków studiów) są kopane przez władze w tyłek, bo chcą coś osiągnąć. Sorry za błędy, pisze z tel.
Przepraszam również admina , bo rozmowa zeszła na psy .
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 08:03:38 wysłana przez krzysiek478 »

Offline mish3lls

• Strażak Sam
« Odpowiedź #92 dnia: Dzisiaj o 14:20:08 »
Typowy pisssowiec . Niema pojęcia o tym co się dzieje i uważasz, że jest dobrze. Po wypowiedzi twojej już widzę , że masz dwadzieścia parę lat i jesteś na uczymaniu rodziców , a praca w PSP  uratowała ci życie. Jedyny twój wydatek to kebab i ewentualnie gacie raz na kilka miesięcy . Przed PSP miałem kilku pracodawców łącznie z kierowaniem działem ok. 100 ludzi (zachciało mi się spełnienia marzeń) Nie masz pojęcia o czym piszesz nie widzisz , jak ceny lecą na łeb na szyję i nie rozumiesz słowa inflacja, nie widzisz to, że ceny z tygodnia na tydzień rosną, a to dopiero początek po nowym roku zobaczysz co się dzieje . Ja mam chłopie rodzinę , kredyty itp wiem ile życie kosztuje i wiem ile wydaje i na ile mi starcza i przeraża mnie to co się dzieje. Za PRL też żyło się dobrze według władzy , bo szyny kolejowe taniały (jeżeli wogule zrozumiesz co napisałem) pieniądz jest nic nie warty, a będzie jeszcze gorzej . Co to twojej wypowiedzi napisałem wyraźnie jak będziesz zarabiał od jutra 10 tys to będziesz się cieszył ?? Owszem gdyby ceny zostały takie jak dzisiaj to tak, ale dobrze wiesz ,że tak się nie stanie. Nie popieram opozycji, zamrozili płace i niema o czym gadać, ale jesteś typowym wyborcą pi.. czyli nie patrzysz się co władza obecną robi ( chwalisz ich itp) tylko narzekasz na poprzednią i PORÓWNUJESZ bo oni. To do mnie nie przemawia. A dodam , że w dzisiejszych czasach tacy jak Ja czyli po studiach z Ekonomi i innych (tak mam kilka kierunków studiów) są kopane przez władze w tyłek, bo chcą coś osiągnąć. Sorry za błędy, pisze z tel.
Przepraszam również admina , bo rozmowa zeszła na psy .

Twoja odpowiedź jest żenująca. Przecież jak jest Ci tak źle, a u innych pracodawców było super to nikt tutaj nikogo nie trzyma. Skoro w straży są takie słabe zarobki to co mają powiedzieć cywile z naszej formacji?

Offline zeroberto

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #93 dnia: Dzisiaj o 14:20:08 »
Typowy pisssowiec . Niema pojęcia o tym co się dzieje i uważasz, że jest dobrze. Po wypowiedzi twojej już widzę , że masz dwadzieścia parę lat i jesteś na uczymaniu rodziców , a praca w PSP  uratowała ci życie. Jedyny twój wydatek to kebab i ewentualnie gacie raz na kilka miesięcy . Przed PSP miałem kilku pracodawców łącznie z kierowaniem działem ok. 100 ludzi (zachciało mi się spełnienia marzeń) Nie masz pojęcia o czym piszesz nie widzisz , jak ceny lecą na łeb na szyję i nie rozumiesz słowa inflacja, nie widzisz to, że ceny z tygodnia na tydzień rosną, a to dopiero początek po nowym roku zobaczysz co się dzieje . Ja mam chłopie rodzinę , kredyty itp wiem ile życie kosztuje i wiem ile wydaje i na ile mi starcza i przeraża mnie to co się dzieje. Za PRL też żyło się dobrze według władzy , bo szyny kolejowe taniały (jeżeli wogule zrozumiesz co napisałem) pieniądz jest nic nie warty, a będzie jeszcze gorzej . Co to twojej wypowiedzi napisałem wyraźnie jak będziesz zarabiał od jutra 10 tys to będziesz się cieszył ?? Owszem gdyby ceny zostały takie jak dzisiaj to tak, ale dobrze wiesz ,że tak się nie stanie. Nie popieram opozycji, zamrozili płace i niema o czym gadać, ale jesteś typowym wyborcą pi.. czyli nie patrzysz się co władza obecną robi ( chwalisz ich itp) tylko narzekasz na poprzednią i PORÓWNUJESZ bo oni. To do mnie nie przemawia. A dodam , że w dzisiejszych czasach tacy jak Ja czyli po studiach z Ekonomi i innych (tak mam kilka kierunków studiów) są kopane przez władze w tyłek, bo chcą coś osiągnąć. Sorry za błędy, pisze z tel. [...]

Tacy ludzie jak Ty powinni być wyjęci z definicji słowa demokracja.
1. A dodam , że w dzisiejszych czasach tacy jak Ja czyli po studiach z Ekonomi i innych (tak mam kilka kierunków studiów) są kopane przez władze w tyłek, bo chcą coś osiągnąć. - zejdź na ziemię. Ja nawet gdybym pisał z kalkulatora to mimo wszystko kierunek który ukończyłem napisałbym prawidłowo..
2. Skoro nazywasz ludzi debilami i idiotami.. to ja też sobie pozwolę. Jakim idiotą trzeba być, żeby pokończyć studia, rzucić super ekstra pracę i pójść żeby spełniać marzenia do straży.. ale tylko pod warunkiem robienia kariery..
3. Po wypowiedzi twojej już widzę , że masz dwadzieścia parę lat i jesteś na uczymaniu rodziców , a praca w PSP  uratowała ci życie - skoro straż komuś uratowała życie.. i zarabia pieniądze to chyba ciężko jest być na utrzymaniu rodziców.
4. wogule jak można napisać wogule dwa błędy w jednym wyrazie.. Faktycznie poziom ludzi przyjmowanych do PSP sięga dna.
5. Dodam, że Pan Krzysztof(wydaje mi się, że tak na imię ma ten użytkownik) - absolwent KILKU kierunków m. in. "Ekonomi" ma niecałe 3 lata służby i staje się alfą i omegą tej instytucji.
Wniosek: Po tej wypowiedzi stwierdzam: Tej służby już chyba nic nie uratuje.. Tak jak mówił Eqinox jesteśmy na równi pochyłej w dół. Co by nie robili to i tak będzie dno. I nie uratują tej instytucji żadne podwyżki, przepisy kwalifikacyjne, żadne szkoły czy ich brak. Po prostu ta służba jest nieatrakcyjna i lecimy na zbity pysk. 

Co do podwyżek. Proponuję zamknąć temat do czasu ukazania się jakiś oficjalnych przesłanek. Bo to jest jak wróżenie z fusów.
"Idź do przodu z podniesioną głową"

Online krzysiek478

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #94 dnia: Dzisiaj o 15:30:23 »
Tak jak napisałem. Pisze na tel i nie cofam się żeby sprawdzić błędy . Nikogo nie wyzwalem od idiotów , a sam zostałem nazwany, co świadczy o tobie, przedstawiłem swoje spojrzenie na to co się dzieje i na powyższe komentarze dotyczące niczego. Tak jak kolega wspomniał PSP leci na dno przez ludzi zapatrzonych w siebie i nie liczących się z innymi. Nie zamierzam więcej komentować tutaj tych wypocin. Żal mi ludzi którzy mają normalne podejście a są ciągnięci na dno jak całe PSP przez takich zapatrzonych ludzi na czubek swojego nosa. Powodzenia inteligencie .

Offline bolex

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Dzisiaj o 16:20:13 »
ja jebie kilka kierunków ukończone
 : :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline janosik

• Strażak Sam
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #96 dnia: Dzisiaj o 16:28:11 »
Ze Roberto - nie produkuj się, bo szkoda czasu - niczego nie zmienisz (a szkoda). Kolega krzysiek 125986, to idealny przykład pokolenia, które już na dobre w kroczyło do PSP, tj. pokolenia, które nie musi myśleć (sprawdzać pisowni/znać pisownię/myśleć/itd.) bo przecież ma najnowszego "iphona" lub coś podobnego, a jak wyjeżdża z placu do zdarzenia to ma nawigację...i teraz czeka na taką aplikację, co będzie gasić pożary...
Wracając do wątku - w nosie mam statystyki, słupki i wykresy. Liczy się moja/nasza siła nabywcza wyrażona w pieniądzu na ten moment i bliższe prawdy jest to, że obecne "podwyżki" tylko hamują/wstrzymują różnicę w stosunku do rosnącej najniższej krajowej i wszelkich konsekwencji ekonomicznych z tego wynikających.

Offline WitaminaC

• Bywalec
  • *
  • jooteeerrgieee
« Odpowiedź #97 dnia: Dzisiaj o 17:07:46 »
Ze Roberto - nie produkuj się, bo szkoda czasu - niczego nie zmienisz (a szkoda). Kolega krzysiek 125986, to idealny przykład pokolenia, które już na dobre w kroczyło do PSP, tj. pokolenia, które nie musi myśleć (sprawdzać pisowni/znać pisownię/myśleć/itd.) bo przecież ma najnowszego "iphona" lub coś podobnego, a jak wyjeżdża z placu do zdarzenia to ma nawigację...i teraz czeka na taką aplikację, co będzie gasić pożary...
Wracając do wątku - w nosie mam statystyki, słupki i wykresy. Liczy się moja/nasza siła nabywcza wyrażona w pieniądzu na ten moment i bliższe prawdy jest to, że obecne "podwyżki" tylko hamują/wstrzymują różnicę w stosunku do rosnącej najniższej krajowej i wszelkich konsekwencji ekonomicznych z tego wynikających.

Wybacz kolego, ale się wtrące. Jeśli uważasz, że nawigacja to zła rzecz i że korzystanie z niej to jakaś ujma na honorze to nie mam pytań. Idąc takim tokiem rozumowania nie byłoby nigdy żadnego postępu, bo każda nowinka byłaby negowana. Mamy xxi wiek, korzystajmy z jego możliwości... A teraz może wróćmy do tematu?
Why so serious?

Online krzysiek478

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #98 dnia: Dzisiaj o 17:15:58 »
Bo wątek jest o gramatyce ..... Oj dzieci nie macie się czego czepić to gramatykę wytykacie, tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie przy  tym temacie. Nie siedzę tak jak ty na laptopie i sprawdzam wszystko po kolei. Poza tym widzę , że PRL u w PSP szybko się nie zmieni, przy takim podejściu bliżej nam Białorusi niż zachodu. Miałem się nie wypowiadać już ale zostałem sprowokowany.

Offline seksyjny

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #99 dnia: Dzisiaj o 17:34:09 »
Bo wątek jest o gramatyce ..... Oj dzieci nie macie się czego czepić to gramatykę wytykacie, tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie przy  tym temacie. Nie siedzę tak jak ty na laptopie i sprawdzam wszystko po kolei. Poza tym widzę , że PRL u w PSP szybko się nie zmieni, przy takim podejściu bliżej nam Białorusi niż zachodu. Miałem się nie wypowiadać już ale zostałem sprowokowany.
Człowieku tu nie o gramatykę chodzi tylko o ortografię gramatykę, interpunkcję na poziomie szkoły podstawowej. Jak można prowadzić rozmowy o przyszłości tej formacji z kimś kto ma braki na poziomie szkoły podstawowej a próbuje robić karierę w PSP i wydaje mu się że jest specjalistą z "ekonomii". Stare porzekadło mówi że w Polsce każdy jest dobrym lekarzem, politykiem i trenerem piłki nożnej. I ty to potwierdzasz. Ps. Też piszę z telefonu ale mimo wszystko czytam co piszę bo to oznacza że myślę nad tym co piszę.