Autor Wątek: Podwyżki 2020  (Przeczytany 299414 razy)



Offline blueguard

  • Pies
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 23, 2019, 21:16:43 »
Ciekawe, jak u nas w Policji to rozwiążą ... strach się bać ^_^
Blog policjanta prewencji - http://niebiescy997.pl/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 23, 2019, 22:19:32 »
Cytuj
Minister zapowiedział, że sposób podziału środków na podwyżki będzie uzgodniony indywidualnie z udziałem związkowców każdej służby i MSWiA będzie dążyć do spłaszczenia podwyżek, aby do funkcjonariuszy dotarły w równej wysokości.
Ciekawe zdanie. Skoro odmrożny wskaźnik daje nam sumę 340 zł plus część nagrody rocznej to w jaki sposób nawet dodając wysługę zależną od stażu uzyskamy średnią 500 zł..

SIUSIEK nie ma żadnego rozporządzenia odnośnie zmiany odmrozenie kwoty bazowej. Jedynie zapis w ustawe budżetowej, ale to i tak mogą sobie zmienić jak będą uważać, także mogą zrobić co im pasuje  :wall:
No i co kolego...chyba już wiesz o czym pisałem.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 28, 2019, 21:39:29 »
No i co kolego...Może słowo magiczne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 29, 2019, 10:10:55 »
No i co kolego...Może słowo magiczne.
Abra kadabra czary mary śmiga młody po browary...
Może być?  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 30, 2019, 08:06:15 »
No i co kolego...Może słowo magiczne.
Abra kadabra czary mary śmiga młody po browary...
Może być?  :wacko:
To nie do kolegi..

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 30, 2019, 18:23:24 »
A wiecie panowie czy podwyżka bedzie juz zawarta w styczniowej wypłacie czy bedzie wyrównanie pewnie w pozniejszym terminie?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 30, 2019, 18:30:25 »
Pewnie wyrównanie około marca :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 30, 2019, 20:17:17 »
Gdyby było jak w tym roku to podwyżka byłaby od stycznie. Pogmatwało się trochę bo i pieniędzy brak na pochodne dlatego jest jak jest. Nikt narazie nie siedzi nad podziałem pieniędzy więc jeszcze trochę minie czasu.

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 01, 2020, 13:22:56 »
Piszą, że mamy być spokojni, bo podwyżki na 100 proc będą, ale od kiedy już nie dodają...

https://www.infosecurity24.pl/co-tam-panie-w-mswia

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 03, 2020, 14:30:03 »
To będzie strzał z kolano dla służb mundurowych. Wyobraźmy sobie Pana, który pracuje w PSP 29 lat i bierze ten dodatek zajmując stanowisko na podziale JRG.
Wypalony zawodowo, brak chęci rozwoju, próbujący dominować na zmianie, uciekający od obowiązków codziennej służby tłumacząc się wiekiem. Tak potrzeba doświadczonych ludzi...;
Lepiej przyciągnąć młodą krew. Drugi problem lepiej wydać tą kasę na zmotywowanie pracowników do pracowania w 8h  pracy niż jak wygląda to teraz..

Wydaje mi się, że winny jest system kształcenia, brak dodatków i awansów, motywacji starszych pracowników do czegokolwiek...
Z mojej obserwacji: stopnie które nic nie znaczą (jest ich zbyt dużo, zbyt długie czasookresy, nic nie wnoszą), stanowiska na których jesteś "uwięziony " (demotywują do dalszego działania), zwiększanie kwalifikacji tylko dla wybranych (czego chcieć więcej), niska płaca (większość osób szuka dodatkowego zatrudnienia, które umożliwia normalne funkcjonowanie)
- i tutaj dajmy na to podoficer czy aspirant z 25 letnim doświadczeniem ma się kłaniać 25 latkowi po SG lub Pani Oficer, która była "sekretarką" i zrobiła studia z turystyki ;)

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 03, 2020, 17:27:34 »
W większości komend funkcjonariusze JRG  i PSK/MSK odchodzą  E po 25 latach służby bo mają "dość"!!! Do czego tu motywować 8h którzy i tak siedzą puki ich KP nie zmotywuje do odejścia na E. Te dodatki powinny dotyczyć tych co robią "czarną robotę" albo nie powinno ich być wcale bo tylko zamęt wprowadzą.  Pensje równo w górę bo świeżo przyjęty robotnik bez kwalifikacji w jednej ze spółek PALIWOWYCH ma więcej niż strażak na stażu z prawo jazdy C, szkołą medyczną i wyższym wykształceniem (które g..o znaczy).

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 03, 2020, 17:45:59 »
W większości komend funkcjonariusze JRG  i PSK/MSK odchodzą  E po 25 latach służby bo mają "dość"!!! Do czego tu motywować 8h którzy i tak siedzą puki ich KP nie zmotywuje do odejścia na E. Te dodatki powinny dotyczyć tych co robią "czarną robotę" albo nie powinno ich być wcale bo tylko zamęt wprowadzą.  Pensje równo w górę bo świeżo przyjęty robotnik bez kwalifikacji w jednej ze spółek PALIWOWYCH ma więcej niż strażak na stażu z prawo jazdy C, szkołą medyczną i wyższym wykształceniem (które g..o znaczy).

Przykładem "motywowania" są członkowie grup specjalistycznych a ściślej nagrody dla nich przeznaczone. Standardowo padły te same nazwiska co podczas dnia strażaka, 11 listopada lub "przypadek sprawił, że na szkołę poszedł. Piszę tu o przypadkach mi znanych a nie wszystkich. A chłop wioskowy (nie mam nic do ludzi ze wsi) myśli, że karierę robi bo go kolejny wioskowy -02 z dowódczynią zmiany pchają. Ale tak właśnie u nas to wygląda i tego nikt nie zmieni.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 03, 2020, 18:09:23 »
W większości komend funkcjonariusze JRG  i PSK/MSK odchodzą  E po 25 latach służby bo mają "dość"!!! Do czego tu motywować 8h którzy i tak siedzą puki ich KP nie zmotywuje do odejścia na E. Te dodatki powinny dotyczyć tych co robią "czarną robotę" albo nie powinno ich być wcale bo tylko zamęt wprowadzą.  Pensje równo w górę bo świeżo przyjęty robotnik bez kwalifikacji w jednej ze spółek PALIWOWYCH ma więcej niż strażak na stażu z prawo jazdy C, szkołą medyczną i wyższym wykształceniem (które g..o znaczy).
Maja dość, czy poprostu maja max emeryturę? Z osób, które znam z PB po 25 latach odchodzą, bo mają max i zamierzają swoim biznesom, dodatkowym pracom poświęcić więcej czasu lub mieć więcej wolnego. To co ty piszesz to durnoty jakieś w style "mnie więcej, nam się należy". 8 godzinni na max emeryturę muszą pracować dłużej bo 0,5 % za wyjazdy nie mają a odchodzic na niepełna jest głupotą.

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 03, 2020, 21:07:58 »
Sorbent - durnoty to ty próbujesz wciskać jak 8h ma 32 lata służby to nie ma całej emerytury? A jednak dalej siedzi bo biznes powiązany z branżą no i dodatki + nagrody takie że po odejściu będzie w plecy ok. 20 tys. rocznie. Nie wiesz na jakich stanowiskach pracowałem a ni na jakim teraz jestem dzięki ostatniej zmianie tak że wiem co piszę.  Stoję na stanowisku że nie powinno być tych dodatków za długoletnią służbę (ja bym dostał). Wszystkim po równo bo inaczej będzie gówno i jeszcze bardziej skłócone nasze środowisko !!! A jak będzie niezgoda to namieszają w ustawie!

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 03, 2020, 21:10:39 »
Na temat tych dodatków jest oddzielny Temat na FORUM więc proponuję nie poruszać go w dziale PODWYŻEK.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 03, 2020, 23:41:15 »
Sorbent - durnoty to ty próbujesz wciskać jak 8h ma 32 lata służby to nie ma całej emerytury? A jednak dalej siedzi bo biznes powiązany z branżą no i dodatki + nagrody takie że po odejściu będzie w plecy ok. 20 tys. rocznie. Nie wiesz na jakich stanowiskach pracowałem a ni na jakim teraz jestem dzięki ostatniej zmianie tak że wiem co piszę.  Stoję na stanowisku że nie powinno być tych dodatków za długoletnią służbę (ja bym dostał). Wszystkim po równo bo inaczej będzie gówno i jeszcze bardziej skłócone nasze środowisko !!! A jak będzie niezgoda to namieszają w ustawie!
Stwierdziłem fakt, że strażacy PB odchodzą po 25 bo mają max - a ty dokladasz drugie dno. Ani nie jestem za ani przeciw, ani że ma być ten dodatek dla Pb ani że dla 8 h. Znam strażaków Pb pracujących po 28 lat i więcej więc to, że 8 h pracują powyżej 30 lat mnie śmieszy. Znam dwa takie przypadki 1 to wieloletni delegat do pracy związkowej z ponad 40 letnim stażem. A i Pan również nie wie jaka moja strażacka droga była więc takie wycieczki proponuję pomijać. Jedno jest pewne - zgody w straży nie będzie - ten pociąg zwany strażą ma już dwie lokomotywy i nie są one (niestety) na torach równoległych.

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 07, 2020, 20:56:28 »
Jakieś nowe informacje odnośnie podwyżki?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 07, 2020, 21:48:23 »
Jakieś nowe informacje odnośnie podwyżki?

Trzeba już czekać tylko na rozporządzenie, pewnie w styczniu je zobaczymy  :fiuu:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 08, 2020, 14:40:42 »
Sorbent - durnoty to ty próbujesz wciskać jak 8h ma 32 lata służby to nie ma całej emerytury? A jednak dalej siedzi bo biznes powiązany z branżą no i dodatki + nagrody takie że po odejściu będzie w plecy ok. 20 tys. rocznie. Nie wiesz na jakich stanowiskach pracowałem a ni na jakim teraz jestem dzięki ostatniej zmianie tak że wiem co piszę.  Stoję na stanowisku że nie powinno być tych dodatków za długoletnią służbę (ja bym dostał). Wszystkim po równo bo inaczej będzie gówno i jeszcze bardziej skłócone nasze środowisko !!! A jak będzie niezgoda to namieszają w ustawie!
Stwierdziłem fakt, że strażacy PB odchodzą po 25 bo mają max - a ty dokladasz drugie dno. Ani nie jestem za ani przeciw, ani że ma być ten dodatek dla Pb ani że dla 8 h. Znam strażaków Pb pracujących po 28 lat i więcej więc to, że 8 h pracują powyżej 30 lat mnie śmieszy. Znam dwa takie przypadki 1 to wieloletni delegat do pracy związkowej z ponad 40 letnim stażem. A i Pan również nie wie jaka moja strażacka droga była więc takie wycieczki proponuję pomijać. Jedno jest pewne - zgody w straży nie będzie - ten pociąg zwany strażą ma już dwie lokomotywy i nie są one (niestety) na torach równoległych.
Nie pompujcie się tak tu chodzi o Policjantów a nie panteony......

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 09, 2020, 18:00:20 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2020
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 09, 2020, 19:07:16 »
http://nszzp.pl/aktualnosci/kiedy-trzynastka/
A u nas?
Zdajesz sobie sprawę że w całej PSP jest to praktycznie nie wykonalne? Bo jest inny przepływ pieniędzy i dzięki Bogu!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.