Autor Wątek: Starszy inspektor sztabowy  (Przeczytany 1984 razy)

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Starszy inspektor sztabowy
« dnia: Sierpień 27, 2019, 09:03:05 »
Witam, w miejscowości niedaleko mnie właśnie odbywa się nabór na docelowe stanowisko starszy inspektor sztabowy w systemie codziennym. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć opis tego stanowiska pracy? Nie ukrywam, że od zawsze interesowała mnie praca strażaka, ale w podziale bojowym w systemie zmianowym. Jednak ze względu na małą ilość naborów w moich okolicach trzeba chyba się chwytać tego co jest. Zauważyłem, że podczas naborów w innych miejscowościach na te stanowisko jest zdecydowanie mniej chętnych niż na normalna służbę w systemie zmianowym, czy jest w tym jakiś haczyk? A więc wracając do tematu prosiłbym o informację na temat tego stanowiska, czy w ogóle praca jako służba czy pracownik cywilny? czy miałbym możliwość brania udziału w akcjach? jaki byłby mój zakres obowiązków? jakie są plusy i minusy? Pozdrawiam :)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Starszy inspektor sztabowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2019, 18:13:34 »
Byłbyś funkcjonariuszem, ale wykonującym pracę biurową (w ogłoszeniu jest napisane w jakim wydziale)
Uczestnictwo w akcjach - jakbym powiedział, że sporadycznie to bym trochę przesadził  ^_^
Szanse na pracę na podziale jakieś tam są ale raczej mizerne
Plusy takie, że 8 h i do domu, bez świąt, sobót, niedziel
Wypłata trochę większa ale jakaś przepaść to nie jest
Fizycznie się raczej nie narobisz, psychicznie zależy od wydziału
Minusy takie, że nie masz tyle wolnego czasu co w systemie zmianowym - co za tym idzie raczej małe możliwości dodatkowego dorabiania
Praktycznie nie wypracowujesz nadgodzin, których na podziale można wypracować mnóstwo, tak że wychodzi z tego nie rzadko mała wypłata co pół roku
W wyniku tego dochodzi do tego, że de facto na podziale mimo niższej miesięcznej pensji, w skali roku można zarobić więcej  :gwiazdki:

Reasumując
Dobrze się zastanów...  -_-

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Starszy inspektor sztabowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2019, 22:17:31 »
Przychodząc do służby, udajesz się na kurs podstawowy więc już masz kwalifikacje do pracownia w zawodzie strażak. Zawsze można się przenieśc na PB lub innej jednostki. Konkurencja mniejsza więc większą szansa na dostanie się w szeregi. Czasami czyjeś nieszczęście np wypadki, kontuzje, wykluczenie z podziału może dać Ci szansę na wskoczenie w system zmianowy. Ja bym składał kwity..

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Starszy inspektor sztabowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2019, 08:48:29 »
Dziękuje Panowie za odpowiedź, rozwialiście moje wątpliwości.