Autor Wątek: Rezygnacja  (Przeczytany 3739 razy)

Offline Uczen94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Rezygnacja
« dnia: Sierpień 24, 2019, 12:29:40 »
Witam. Czy mogę zrezygnować z PSP w trakcie trwania kursu? Jakie konsekwencje się z tym wiążą?

Offline odziejsie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2019, 13:16:29 »
Można się dowiedzieć co skłoniło Cię do decyzji o rezygnacji z PSP już w trakcie kursu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2019, 13:29:10 »
Witam. Czy mogę zrezygnować z PSP w trakcie trwania kursu? Jakie konsekwencje się z tym wiążą?
Żadne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2019, 14:31:13 »
Witam. Czy mogę zrezygnować z PSP w trakcie trwania kursu? Jakie konsekwencje się z tym wiążą?
Żadne.

 :huh: tez jestem ciekaw

Offline Uczen94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2019, 15:09:43 »
Jeszcze nie podjąłem decyzji. Narazie się zastanawiam.
Po prostuje czuje że to chyba nie dla mnie

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2019, 17:27:15 »
A czemu akurat wybraleś straż ? Nie dla Ciebie czemu?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2019, 19:01:53 »
 Jeżeli jesteś niekultularny to spakuj się i wyjdź. A jak masz choć trochę odpowiedzialności to złóż raport i czekaj na rozpatrzenie.
pozdrawiam
ps.
Jeżeli teraz na tym etapie Twojego życia się wachasz tzn może że PSP nie dla Ciebie. Po co później masz męczyć siebie i wk...wiać innych na podziale bojowym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2019, 20:06:13 wysłana przez peterek »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2019, 19:10:36 »
Jeżeli teraz na tym etapie Twojego życia się wachasz tzn może że PSP nie dla Ciebie. Po co później masz męczyć siebie i wk...wiać innych na podziale bojowym.
A może to chwilowa wątpliwość a co nie zabije to wzmocni  i gość zostanie świetnym strażakiem? Tego nie wiemy. Biegacz podczas maratonu też ma momenty zwątpienia. Czy to znaczy, że się nie nadaje?

Offline Uczen94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2019, 19:43:15 »
8 lat jestem w OSP, cały czas marzyłem o PSP. A jak tu trafiłem to zwątpiłem. Naprawdę nie wiem czemu poprostu tak czuję.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2019, 20:24:41 »
Daj sobie chwile i nie podejmuj decyzji kierując namowami ani podpowiedziami innych. Jak za dwa, trzy miesiące nadal będziesz miał wątpliwości - zrezygnuj. Nic na siłę bo to nie ma sensu. Rób to co sprawia Ci radość. Możesz byc fantastycznym ochotnikiem bez pracy w PSP. Możesz być jednym i drugim.

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2019, 20:32:10 »
Przespij sie jeszcze z decyzją i na spokojnie ją podejmij. Bywają i takie przypadki ze po przyjęciu do sluzby osoby rezygnują (w PSP może i są to sporadyczne przypadki ale patrząc wewnątrzresortowo np. w Policji czy Straży Granicznej - takich przypadków jest dużo więcej). Nie ma się co od razu łamać. Przemyśl 100 razy decyzje i zrób tak jak Tobie pasuje. Powodzenia

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2019, 20:43:56 »
jak w kazdej formacji może żle trafił po prostu. Bywa tak że komenda komendzie nie równa..

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Rezygnacja
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:20:05 »
Koledzy dobrze radzą - zastanów się dobrze. Ja jeszcze tylko dodałbym pytanie - to kurs podstawowy, czy unitarka do szkoły?

Bo jeśli to drugie, zakończysz ją i rozpoczniesz naukę to rezygnacja nie jest taka łatwa. I kosztuje parę złotych.