Autor Wątek: 5000+  (Przeczytany 40678 razy)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: 5000+
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 19, 2019, 19:42:41 »
Chyba co niektórzy przyzwyczaili się, że jak zakupy szły przez sklepy związkowe z fikcyjnymi dotacjami i innymi numerami to znaczy, że tak było dobrze. Obecnie pula na sprzęt, który trafia do OSP w KSRG i tych z poza również jest większa i nie ma o czym dyskutować. Po prostu zaczęto egzekwować przepisy/procedury od dawna ulokowane w przepisach dot. rachunkowości i już to nazywamy biurokracją...Jako prosty przykład podam tylko fakt sprawdzania aktualnych danych w KRS jednostek - czyli kto faktycznie reprezentować może daną OSP.
Jak dają, to bierzmy (przecież nie kradniemy), dopełniajmy wszelkich formalności (nie kombinujmy) i nikt do nikogo nie będzie miał zastrzeżeń. Ot cała procedura.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: 5000+
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 19, 2019, 20:26:08 »
Czyli wychodzisz z założenia że nagle ktoś się obudził i daje coś czego nie robiono od lat bo teraz się należy bo takie są przepisy.Można i tak sobie interpretować to co się dzieje jednak znając życie rzadko kiedy spotyka się sytuacje kiedy dający nie zażąda po czasie od biorącego czegoś w zamian.W pojedyncze przypadki no dziesiątki przypadków  może bym i uwierzył ale nie w masówkę rzędu 14tyś OSP.Obym się mylił ale jak dla mnie to początek zaplanowanego działania.Niby nie ma kasy dla nauczycieli,lekarzy i wielu innych zawodów utrzymywanych przez państwo przez co dochodziło do protestów a tu nagle mają 82 bańki dla OSP.Cud prawdziwy cud.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: 5000+
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 19, 2019, 23:46:42 »



Jeśli tak to widzisz to jedynie mogę zasugerować że widzisz to w bardzo wąskim zakresie i tak jak i moja jednostka spoza starej kasty.To nie znalazło się ot tak, jest po prostu inaczej dzielone. Poprzednimi czasy było by tak, że kupili w swoim gronie 50 aut albo mniej na kraj do uprzywilejowanych (kolegów) i już zniknęło te kilkadziesiąt baniek. Związek to sobie zagospodarować ktoś jeszcze coś tam odkroił😀 taka kasa w skali kraju to jak u Ciebie w budżecie 500 PLN?
Zobacz z ciekawości jaka kasą sam tylko związek dysponuje rocznie? I jakie tam są wynagrodzenia?
Dodatkowo zastanów się w wolnym czasie jaka była wrzawa jak związek wypadł z dzielenia dotacji, posłowie nawet listy pisali, ten żale wylewał, tamten. A my zwykli to jesteśmy na końcu...tylko po zmianach ja na wsi dostałem ok 60tyś na Osp a odkąd działam to pamiętam tylko 5000 jeden raz minus to co zabrali jak kupowałem drożej w związku bo tak trzeba.

 
Czyli wychodzisz z założenia że nagle ktoś się obudził i daje coś czego nie robiono od lat bo teraz się należy bo takie są przepisy.Można i tak sobie interpretować to co się dzieje jednak znając życie rzadko kiedy spotyka się sytuacje kiedy dający nie zażąda po czasie od biorącego czegoś w zamian.W pojedyncze przypadki no dziesiątki przypadków  może bym i uwierzył ale nie w masówkę rzędu 14tyś OSP.Obym się mylił ale jak dla mnie to początek zaplanowanego działania.Niby nie ma kasy dla nauczycieli,lekarzy i wielu innych zawodów utrzymywanych przez państwo przez co dochodziło do protestów a tu nagle mają 82 bańki dla OSP.Cud prawdziwy cud.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: 5000+
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 21, 2019, 14:13:06 »
Witam czy ktoś z kolegów zamawiał może Pakiet edukacyjny w którym są materiały szkoleniowe książka oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej na pendrivie? Chciał bym się zorientować w temacie zawartości materiałów jak to wygląda czy jest to przedstawione w jakiejś ciekawej formie czy po prostu rzucona prezentacja z internetu i tyle.

Offline przemek20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: 5000+
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 19, 2019, 15:39:22 »
Cześć, przy rozliczeniu 5000+ trzeba okazać fakturę VAT czy może być rachunek? Ktoś coś wie?

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: 5000+
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 19, 2019, 18:02:18 »
Nie wiem jak to skomentować, ludzie, piszecie wnioski, poskładane dane do KRS, założone konto - a tu takie pytanie :) . Oczywiście, że faktura i to jeszcze z asortymentem określonym we wniosku. Przygotować także potwierdzenie przelewu. A w razie pytań - po co funkcjonują wydział operacyjny lub finansowy w waszej komendzie? Pytania kierujcie do nich - do źródła. Pozdrawiam

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: 5000+
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 19, 2019, 19:22:01 »
Kolego joker26 nie każda jednostka OSP ma co roku dotację, a jak dołączysz do tego zmianę zarządu jednostki to wszystko jest nowością i stąd pewnie takie pytanie. 
Co do sedna tematu to oczywiści musi być wpisany asortyment z wniosku, tzn. załącznika do umowy, czy to musi być koniecznie faktura to nie byłbym taki pewny. Sąsiednia OSP miała dotację na remont i majster wystawił im rachunek za usługę zrobienia remontu w garażu - w Komendzie to przyjęli do rozliczenia.
Na pewno najlepiej wcześniej spytać u źródła, tym bardziej że jeszcze jest czas na zrealizowanie tych zakupów.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 19, 2019, 20:05:43 »
Cóż faktura nie zawsze musi być. Może być np. Opis prac wykonanych przez członków osp (kto, co jak i kiedy) plus rachunki za materiały. Taki pierwszy z brzegu przykład. Najprościej i najłatwiej jak jest faktura to oczywiste, na odwrocie opis co za co i skąd środki tzn ile z jakiego źródła plus jak sprzęt nr wpisu w księdze inwentarzowej pod którą sprzed wpisano.

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: 5000+
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 20, 2019, 14:15:57 »
Cóż faktura nie zawsze musi być. Może być np. Opis prac wykonanych przez członków osp (kto, co jak i kiedy) plus rachunki za materiały. Taki pierwszy z brzegu przykład. Najprościej i najłatwiej jak jest faktura to oczywiste, na odwrocie opis co za co i skąd środki tzn ile z jakiego źródła plus jak sprzęt nr wpisu w księdze inwentarzowej pod którą sprzed wpisano.
trochę sobie zaprzeczas,z bo opisem co zrobiono we własnym zakresie nie rozliczysz dotacji, kwotę dotacji rozliczasz - fakturą/rachunkiem - na materiały budowlane dostałeś 5000 mus wydać 5000 a nie 3000, bo co z 2000/chyba że wystawicie swojej OSP rachunek ;)/

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 20, 2019, 18:38:27 »
Dostajesz kasę na remont. Remont siłami własnymi i w rozliczeniu przedstawiasz rachunki za materiały - paragony (oczywiście w kwocie dotacji) plus opis gdzie zostały wykorzystana i kto i jak zrobił. Faktury w sensie dosłownym nie masz.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: 5000+
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 20, 2019, 18:56:37 »
Nie paragony a jedynie faktury na dane jednostki wraz z NIPem...

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 20, 2019, 21:26:35 »
Panowie pomrocznosc jasna, jakoś się ustawiłem na to, czy usługa musi być na fakturze (bo przerabiam i kw nie chciała przyjąć ale po dyskusji sukces). Oczywiście macie rację, że faktury, tyle że nie na wszystko znaczy wykonanie posadzki np. Faktury tylko na mat. W kwocie dotacji. Zamotalem przepraszam.