Autor Wątek: 5000+  (Przeczytany 40641 razy)

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: 5000+
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 09, 2019, 23:45:06 »
Termin realizacji 31 grudnia 2019 r., nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
Nie miałem takiego zamiaru. Poprostu akie info dostałem ze swojej KP

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: 5000+
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 10, 2019, 12:12:38 »
Podobno komedianci powiatowi już po praniu mózgów przez 01 kg (wideokonferencje, itp.) dostali wytyczne jakie są priotytety tej kielbasy wyborczej...Ręce opadają...
Rozumiem kolego, że gdybyś ty był komendantem to byś pozwolił osp napisać wniosek na sprzęt nieakceptowany przez KG, czyli taki, który nie przejdzie! To byś pomógł i na złość mamie odmrozil sobie uszy. Inni te pieniądze wezmą nie martw się. Chcesz protestu - niech żadne osp nie złoży wniosku, popieranie przez kp nie akceptowanych opcji jest zwykła durnota.

Kolego chodziło mi o to, że od samego początku są wytyczne KG do tego co można z tego programu kupić, a w trakcie jego trwania KG daje wytyczne do wytycznych i tylko o to mi chodzi. Wychodzę z założenia, że jak dają to bierz. Po prostu zrobiono kolejny raz wodę z mózgu komendantom i ochotnikom. Komendanci nie mają wyboru, ale cierpliwość ochotników powoli się kończy....

Offline pozarnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: 5000+
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 10, 2019, 23:13:18 »
Komendanci nie mają wyboru, ale cierpliwość ochotników powoli się kończy....

Staram się nie wypowiadać na tym forum, ale to mnie zaciekawiło. Cierpliwość w czym Wam się kończy? Kasa płynie do Was ze wszystkich stron choć wszyscy dobrze wiemy, że zostanie zamieniona na sprzęt odzwierciedlający często ambicje naczelników, a nie rzeczywiste potrzeby. Pewnie nie wszędzie tak jest, ale proszę oświeć mnie. W czym cierpliwość ochotników się kończy? Za dużo papierów? Może zawodowcy powinni za was wszystko wypełniać i jeszcze podjechać żebyście złożyli swoje podpisy?

Sory za off, ale od jakiegoś czasu tak widzę dotację dla osp będąc w psp.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: 5000+
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 11, 2019, 06:46:07 »
Komendanci nie mają wyboru, ale cierpliwość ochotników powoli się kończy....

Staram się nie wypowiadać na tym forum, ale to mnie zaciekawiło. Cierpliwość w czym Wam się kończy? Kasa płynie do Was ze wszystkich stron choć wszyscy dobrze wiemy, że zostanie zamieniona na sprzęt odzwierciedlający często ambicje naczelników, a nie rzeczywiste potrzeby. Pewnie nie wszędzie tak jest, ale proszę oświeć mnie. W czym cierpliwość ochotników się kończy? Za dużo papierów? Może zawodowcy powinni za was wszystko wypełniać i jeszcze podjechać żebyście złożyli swoje podpisy?

Sory za off, ale od jakiegoś czasu tak widzę dotację dla osp będąc w psp.

To dalej się staraj .
Dotacje jakie są to każdy widzi i jeśli podejmuje się działać w OSP to na cos się  decyduje .Jak cos nie odpowiada i to zawsze można zrezygnować. Mentlik robią wytyczne dają do wytycznych bo się pisało wytyczne na kolanie bo czas ucieka do wyborów blisko .... Chodzi o mnóstwo dokumentów .A tak dokument musi być .i basta . Głowa do góry OSP Da radę jak nie My to kto :)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: 5000+
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 11, 2019, 09:19:39 »
Komendanci nie mają wyboru, ale cierpliwość ochotników powoli się kończy....

Staram się nie wypowiadać na tym forum, ale to mnie zaciekawiło. Cierpliwość w czym Wam się kończy? Kasa płynie do Was ze wszystkich stron choć wszyscy dobrze wiemy, że zostanie zamieniona na sprzęt odzwierciedlający często ambicje naczelników, a nie rzeczywiste potrzeby. Pewnie nie wszędzie tak jest, ale proszę oświeć mnie. W czym cierpliwość ochotników się kończy? Za dużo papierów? Może zawodowcy powinni za was wszystko wypełniać i jeszcze podjechać żebyście złożyli swoje podpisy?

Sory za off, ale od jakiegoś czasu tak widzę dotację dla osp będąc w psp.

Cierpliwość do traktowaniu ludzi jak idiotów. Oczywiście kasa płynie, ale co z tego, jak Warszawa mówi ci co i jak masz zrobić...co z tego, ze opiniuje to KP i KW jak oni też nie mają nic do powiedzenia (mają wytyczne= są traktowani jak id...ci). Jestem za tym, ze to PSP trzymała rękę na pulsie w tego typu wydatkowaniu środków publicznych, ale PSP czyli komendant powiatowy a nie główny, bo to powiatowi wiedzą (powinni wiedzieć) w której jednostce OSP jakie są braki i priorytety w doposażaniu. A takim szufladkowanie prowadzi do robienia zasobów magazynowych w jednostkach OSP bo wiadomo lepiej kupić co narzucają niż nic nie kupić.   

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: 5000+
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 11, 2019, 11:39:32 »
Kolega prezes był wczoraj w sklepie związkowym . Podnieśli ceny na umundurowanie w związku z dotacją 5000 plus . Bardzo " miło " z ich strony .  :tuba:

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: 5000+
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 11, 2019, 12:24:46 »
Jedni podnieśli, szczególnie Ci związani od lat z OSP, a inni obniżyli np oferta na AED przez MaxHarter obecnie jest bardzo ciekawa szczególnie ZOOLe , a ZOSP  RP jak zwykle  r.... a głównie swoich, ale to nie pierwszy raz...

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: 5000+
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 14, 2019, 11:04:43 »
Haha dzisiaj dostaliśmy telefon z KP PSP że do poniedziałku trzeba podpisać umowy. Spieszą się wybory tuż tuż :D

Cytuj
Kolega prezes był wczoraj w sklepie związkowym . Podnieśli ceny na umundurowanie w związku z dotacją 5000 plus . Bardzo " miło " z ich strony .  :tuba:


Trzeba było zapytać o nowe umundurowanie z WUSa :D prawie 4 tys. za podstawowy komplet zgodny z OPZ :D
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 5000+
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 14, 2019, 11:25:44 »
Trzeba było zapytać o nowe umundurowanie z WUSa :D prawie 4 tys. za podstawowy komplet zgodny z OPZ :D
Widziałem ofertę WUS dla PSP ubranie specjalne zgodne z OPZ lekko ponad 3 tyś. zł.
Za 4 to Deva i kilka innych dobrych firm wyjdzie.
Milena dla PSP wyceniła ubranie około 2800 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: 5000+
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 14, 2019, 11:34:15 »
Trzeba było zapytać o nowe umundurowanie z WUSa :D prawie 4 tys. za podstawowy komplet zgodny z OPZ :D
Widziałem ofertę WUS dla PSP ubranie specjalne zgodne z OPZ lekko ponad 3 tyś. zł.
Za 4 to Deva i kilka innych dobrych firm wyjdzie.
Milena dla PSP wyceniła ubranie około 2800 zł.

A to ciekawe bo sam byłem 2 tygodnie temu w sklepie związkowym i mieli ulotki odnośnie nowego umundurowania, ale nie mieli ceny i zadzwoniłem bezpośrednio do WUS i Pani przez tel. powiedziała że 3900 z hakiem najtańszy zestaw. Może mówisz o cenie bez kurtki lekkiej? Lub mówimy o cenie netto?
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 5000+
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 14, 2019, 12:04:15 »
A to ciekawe bo sam byłem 2 tygodnie temu w sklepie związkowym i mieli ulotki odnośnie nowego umundurowania, ale nie mieli ceny i zadzwoniłem bezpośrednio do WUS i Pani przez tel. powiedziała że 3900 z hakiem najtańszy zestaw. Może mówisz o cenie bez kurtki lekkiej? Lub mówimy o cenie netto?
Tu masz po 3300 brutto:
https://kwpsplublin.bip.gov.pl/publiccontracts/view/18748
Komplet z kurtką lekką.
I Milenę o której mówiłem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: 5000+
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 15, 2019, 09:30:04 »
A to ciekawe bo sam byłem 2 tygodnie temu w sklepie związkowym i mieli ulotki odnośnie nowego umundurowania, ale nie mieli ceny i zadzwoniłem bezpośrednio do WUS i Pani przez tel. powiedziała że 3900 z hakiem najtańszy zestaw. Może mówisz o cenie bez kurtki lekkiej? Lub mówimy o cenie netto?
Tu masz po 3300 brutto:
https://kwpsplublin.bip.gov.pl/publiccontracts/view/18748
Komplet z kurtką lekką.
I Milenę o której mówiłem

Ok :) Ale ta cena jest przy takiej ilości, sam jak byś chciał kupić to cena będzie dużo wyższa ;)
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: 5000+
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 15, 2019, 20:20:31 »
A to ciekawe bo sam byłem 2 tygodnie temu w sklepie związkowym i mieli ulotki odnośnie nowego umundurowania, ale nie mieli ceny i zadzwoniłem bezpośrednio do WUS i Pani przez tel. powiedziała że 3900 z hakiem najtańszy zestaw. Może mówisz o cenie bez kurtki lekkiej? Lub mówimy o cenie netto?
Tu masz po 3300 brutto:
https://kwpsplublin.bip.gov.pl/publiccontracts/view/18748
Komplet z kurtką lekką.
I Milenę o której mówiłem
Mistrzu wszechwiedzy :) , jako stary ŻYD cena za 1 szt nijak się mado przetargu , a za 5000+ można dużooo ciekawsze oferty znaleźć

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: 5000+
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 17, 2019, 08:38:21 »
U nas rozpoczyna się proces podpisywania umów zatwierdzonych przez KG, mamy czas do czwartku, operacyjna siedzi po godzinach, wpisuje i drukuje umowy, ponoć powyżej KP/M nikt nie sprawdza co tam jest napisane więc przechodzi wszystko jeżeli tylko wniosek był przyjęty...

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: 5000+
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 17, 2019, 10:11:01 »
U nas rozpoczyna się proces podpisywania umów zatwierdzonych przez KG, mamy czas do czwartku, operacyjna siedzi po godzinach, wpisuje i drukuje umowy, ponoć powyżej KP/M nikt nie sprawdza co tam jest napisane więc przechodzi wszystko jeżeli tylko wniosek był przyjęty...
Albo mamy tą samą Komendę Powiatową albo identyczna sytuacja wszędzie. Też dostałem info że nikt tego dalej nie sprawdza

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 17, 2019, 16:49:01 »
Umowa, to tylko zbiór ogólnych paragraf ów dotyczących dotacji, wnioski były weryfikowane drodzy panowie/panie, a to wnioski zawierają inf. Co będzie kupowane i są załącznikiem do umowy. A praca po godzinach - tak wszędzie jest. Duża liczba wniosków i krótki czas - cóż taka sytuacja. A OSP narzeka, bo papiery he he, gotowe umowy podane na tacy tylko wybrać co kupię (zawsze ten, co daje pieniądze określa zakres dotacji).

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: 5000+
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 17, 2019, 18:40:58 »
Dzisiaj godzina 9:40 dzwoni kierowca z mojej OSP, że dzwonili z KP abym był do godz. 12:00 podpisać umowę, dodam, że mój numer telefonu był na wniosku. Byłem w pracy 60 km od komendy. Dzwonili też wczoraj, abym podał pesel, tak jakby go nie było na wypisie z KRS, ale nikt nie wspomniał żeby na drugi dzień przyjechać podpisać. Wcześniej dwie wizyty z wnioskiem, bo komuś się przypomniało, że trzeba dopisać ilu członków liczyła jednostka i czy jest orkiestra  :rofl:. I mi nie piszcie, że w całej tej zabawie nie chodzi o to, żeby jak najwięcej wniosków uwalić  :wall: A każdy wyjazd z domu to ponad 30 km w jedną stronę i nijak mi tam po drodze. A umowy dopiero pojadą do KG, bo podpisu tam nie było i realizować będzie można dopiero jak wrócą, to informacja dla tych, którym się wydaje, że już mogą działać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 5000+
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 17, 2019, 18:42:11 »
Dzisiaj godzina 9:40 dzwoni kierowca z mojej OSP, że dzwonili z KP abym był do godz. 12:00 podpisać umowę, dodam, że mój numer telefonu był na wniosku. Byłem w pracy 60 km od komendy. Dzwonili też wczoraj, abym podał pesel, tak jakby go nie było na wypisie z KRS, ale nikt nie wspomniał żeby na drugi dzień przyjechać podpisać. Wcześniej dwie wizyty z wnioskiem, bo komuś się przypomniało, że trzeba dopisać ilu członków liczyła jednostka i czy jest orkiestra  :rofl:. I mi nie piszcie, że w całej tej zabawie nie chodzi o to, żeby jak najwięcej wniosków uwalić  :wall: A każdy wyjazd z domu to ponad 30 km w jedną stronę i nijak mi tam po drodze. A umowy dopiero pojadą do KG, bo podpisu tam nie było i realizować będzie można dopiero jak wrócą, to informacja dla tych, którym się wydaje, że już mogą działać.
Oj chłopie nikogo uwalić nie można! Wręcz :rofl: odwrotnie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: 5000+
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 17, 2019, 21:48:30 »
U nas rozpoczyna się proces podpisywania umów zatwierdzonych przez KG, mamy czas do czwartku, operacyjna siedzi po godzinach, wpisuje i drukuje umowy, ponoć powyżej KP/M nikt nie sprawdza co tam jest napisane więc przechodzi wszystko jeżeli tylko wniosek był przyjęty...
Albo mamy tą samą Komendę Powiatową albo identyczna sytuacja wszędzie. Też dostałem info że nikt tego dalej nie sprawdza
W wlkp sprawdzali każda umowę wiec nie wszędzie takie obyczaje 🙂
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: 5000+
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 18, 2019, 09:25:17 »
Umowa, to tylko zbiór ogólnych paragraf ów dotyczących dotacji, wnioski były weryfikowane drodzy panowie/panie, a to wnioski zawierają inf. Co będzie kupowane i są załącznikiem do umowy. A praca po godzinach - tak wszędzie jest. Duża liczba wniosków i krótki czas - cóż taka sytuacja. A OSP narzeka, bo papiery he he, gotowe umowy podane na tacy tylko wybrać co kupię (zawsze ten, co daje pieniądze określa zakres dotacji).
Nie zgodzę się z Tobą w dwóch kwestiach. W moim wniosku nigdzie nie było napisane co będę kupował. Był tam tylko w tabelce z kwotami wyszczególnione z której grupy jaka kwota (dokładnie z pierwszej grupy mam 1380 - miało być na koszarowki ale nigdzie nie ma tam słowa koszarowki a z 3 grupy reszta na mundury wyjściowe  i też nie ma tam słowa że kwota ta zostanie przekazana na nundury wyjściowe) opis jaki zamieściłem, uzasadnienie, był żywcem przekopiowany z wzorca który dostaliśmy z KG. W umowie która podpisał prezes wczoraj też nie ma słowa na co ta kasa. Jako cel projektu wskazane są tam słowo w słowo te same uzasadnienia dla każdej grupy co w wzorze. Więc u mnie nie ma szans zweryfikować na co idą pieniądze. A co do na godzin to nie jest to normalna sytułacja tylko wymuszona wyborami. Spokojnie można było ten projekt rozłożyć w czasie i pozwolić lepiej przygotować się OSP do wydania tych nieniedzy. Ale są wybory i tak wyszło.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: 5000+
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 18, 2019, 10:59:14 »
U mnie w opisie po zdaniach ogólnych było konkretnie co np. 3 dh szkolenie kpp, czujka, 10 dresow, 5 hełmów itd.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: 5000+
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 18, 2019, 17:00:29 »
Umowa, to tylko zbiór ogólnych paragraf ów dotyczących dotacji, wnioski były weryfikowane drodzy panowie/panie, a to wnioski zawierają inf. Co będzie kupowane i są załącznikiem do umowy. A praca po godzinach - tak wszędzie jest. Duża liczba wniosków i krótki czas - cóż taka sytuacja. A OSP narzeka, bo papiery he he, gotowe umowy podane na tacy tylko wybrać co kupię (zawsze ten, co daje pieniądze określa zakres dotacji).
Nie zgodzę się z Tobą w dwóch kwestiach. W moim wniosku nigdzie nie było napisane co będę kupował. Był tam tylko w tabelce z kwotami wyszczególnione z której grupy jaka kwota (dokładnie z pierwszej grupy mam 1380 - miało być na koszarowki ale nigdzie nie ma tam słowa koszarowki a z 3 grupy reszta na mundury wyjściowe  i też nie ma tam słowa że kwota ta zostanie przekazana na nundury wyjściowe) opis jaki zamieściłem, uzasadnienie, był żywcem przekopiowany z wzorca który dostaliśmy z KG. W umowie która podpisał prezes wczoraj też nie ma słowa na co ta kasa. Jako cel projektu wskazane są tam słowo w słowo te same uzasadnienia dla każdej grupy co w wzorze. Więc u mnie nie ma szans zweryfikować na co idą pieniądze. A co do na godzin to nie jest to normalna sytułacja tylko wymuszona wyborami. Spokojnie można było ten projekt rozłożyć w czasie i pozwolić lepiej przygotować się OSP do wydania tych nieniedzy. Ale są wybory i tak wyszło.
Trochę to dziwne, bo u nas w części opisowej kazali wpisywać wszystko co chcemy kupić i ile sztuk zgodnie z wykazem w tabeli z cenami.
A może wniosek, który złożyliście został później uszczegółowiony przy wpisywaniu do programu z którego wniosek razem z umową był drukowany?

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: 5000+
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 18, 2019, 20:45:56 »
Umowa, to tylko zbiór ogólnych paragraf ów dotyczących dotacji, wnioski były weryfikowane drodzy panowie/panie, a to wnioski zawierają inf. Co będzie kupowane i są załącznikiem do umowy. A praca po godzinach - tak wszędzie jest. Duża liczba wniosków i krótki czas - cóż taka sytuacja. A OSP narzeka, bo papiery he he, gotowe umowy podane na tacy tylko wybrać co kupię (zawsze ten, co daje pieniądze określa zakres dotacji).
Nie zgodzę się z Tobą w dwóch kwestiach. W moim wniosku nigdzie nie było napisane co będę kupował. Był tam tylko w tabelce z kwotami wyszczególnione z której grupy jaka kwota (dokładnie z pierwszej grupy mam 1380 - miało być na koszarowki ale nigdzie nie ma tam słowa koszarowki a z 3 grupy reszta na mundury wyjściowe  i też nie ma tam słowa że kwota ta zostanie przekazana na nundury wyjściowe) opis jaki zamieściłem, uzasadnienie, był żywcem przekopiowany z wzorca który dostaliśmy z KG. W umowie która podpisał prezes wczoraj też nie ma słowa na co ta kasa. Jako cel projektu wskazane są tam słowo w słowo te same uzasadnienia dla każdej grupy co w wzorze. Więc u mnie nie ma szans zweryfikować na co idą pieniądze. A co do na godzin to nie jest to normalna sytułacja tylko wymuszona wyborami. Spokojnie można było ten projekt rozłożyć w czasie i pozwolić lepiej przygotować się OSP do wydania tych nieniedzy. Ale są wybory i tak wyszło.
Trochę to dziwne, bo u nas w części opisowej kazali wpisywać wszystko co chcemy kupić i ile sztuk zgodnie z wykazem w tabeli z cenami.
A może wniosek, który złożyliście został później uszczegółowiony przy wpisywaniu do programu z którego wniosek razem z umową był drukowany?
Prezes dostał umowę do podpisania. Nic nie poprawiał w wniosku. Chyba że mu sami podpieli. Już kilka postów wcześniej pisałem że u mnie na zebraniu w PSP mówili że te nasze wnioski będą do poprawy. Ale na ten moment nic takiego nie było. Widocznie na ten moment nie ma takiej potrzeby.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: 5000+
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 18, 2019, 21:21:12 »
Każde Województwo rządzi się swoimi prawami
generalnie firmy są przygotowane na Wasze potrzeby i jest to dobra wiadomość

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: 5000+
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 18, 2019, 22:57:08 »
Nawet doszło do podszywanua się pod strony gdzie wyskakuje tel kontaktowy i dzwonisz a tu odbiera ktoś inny niż  wcześniej się dogadywaleś i również oferuje wybrany asortyment....
A przeszło chyba wszystko  co kto sobie napisał jedynie filtr to był na poziomie KP/M oraz przez program przy wpisywaniu bo kto byłby wstanie sprawdzić średnio po 1500 wniosków na woj i ponad 16 tys na kraj w 2 doby, pieniądze muszą być wydane a jedynymi ograniczeniami była fantazji i dostępność asortymentu, bo wszystko można było gdzie wrzucić, i pamiętam jak nasz KP na spotkaniu się goraczkował że nie wolno ubrań specjalnych, a tu ubranie specjalne hełm rękawice, buty, latarka do pokazów dla dzieci o pracy strażaka i prelekcji o ochronie p.poż. poszlo bo już nie było czasu a poprawę 😉😎, i jak mówi nasz skarbnik "dej Boże wybory co 2 lata"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 23:10:41 wysłana przez mulat81 »