Autor Wątek: 5000+  (Przeczytany 17466 razy)

Offline klepi

• Bywalec
  • *
Odp: 5000+
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 28, 2019, 07:50:42 »
Taka ciekawostka. Jeśli chodzi o mundury wyjscjowe będzie problem z realizacją. Według 2 niezależnych źródeł do końca bieżącego roku na polskim rynku dostępne będzie max 6 tys sztuk munduru. Czyli po 0,36 sztuki na jednostkę.

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2019, 14:43:47 »
Taka ciekawostka. Jeśli chodzi o mundury wyjscjowe będzie problem z realizacją. Według 2 niezależnych źródeł do końca bieżącego roku na polskim rynku dostępne będzie max 6 tys sztuk munduru. Czyli po 0,36 sztuki na jednostkę.
spokojnie nie wszyscy kupują mundury wyjściowe, jedni kupią gaśnice i czujki ;) inni zorganizują biesiadę :) i wszyscy będą zadowoleni :) :) :)

Offline Feniks

• Strażak Sam
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2019, 15:20:49 »
Myślę, że mundury kupią nieliczni - z takich jednostek jak moja - gdzie sprzęt i ludzie są, ale na mundury nie można się znikąd doprosić.
Jak byśmy nie mieli kamery termowizyjnej to te pakiety z kamerami byłyby bardzo kuszące.

Offline Peter

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2019, 13:19:15 »
Mam kilka pytań, głównie do osób, które już składały wnioski:
1. Czy potrzebne są jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty? Np. odpis z KRS-u?
2. Jakie przedsięwzięcie organizujecie, żeby zakupić mundury wyjściowe? Chodzi mi o to, co wpisaliście wówczas w polu „krótki opis przedsięwzięcia"? Widzę, że mundury są zarówno w „paragrafie" II jak i III - wystarczy zaplanować na przykład organizację pogadanki dla mieszkańców (kategoria III przedsięwzięć)? Czy mogę po prostu napisać „zakupy rzeczowe: n sztuk kompletnych mundurów wyjściowych"?
3. Dlaczego w przykładowym wniosku pieniądze, o które wnioskujemy są wpisane w kolumnie rezerwa celowa, a nie budżet? Tak wpisywaliście w składanych wnioskach?

Offline cieć :)

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2019, 21:00:01 »
Kolego Peter, wiem że nie ładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie ale czy pytałeś o to w swojej KP PSP? Przecież tam masz złożyć wniosek.
Jakby potrzebowali jakieś dodatkowe dokumenty toby Ci dali taką informację.
Z tego co wiem to potrzebny jest odpis z KRS-u, z tym że u nas KP sama sobie ściąga KRS z internetu i drukuje.
Co do pytania nr 3 - jaką Ci robi różnicę, w której kolumnie wpiszesz kwotę? Skoro w przykładowym wniosku jest rezerwa celowa to pisz jak w przykładzie i nie zachodź w głowie. Nie ma potrzeby rozkładać wniosku na atomy, trzeba go tylko wypełnić i złożyć zgodnie z wymaganiami.
Kiedyś słyszałem taki tekst że "Strażak jest jak prąd - zawsze idzie po najmniejszej linii oporu" - z jednej strony to może wskazywać na słabość i pójście na łatwiznę ale z drugiej, to najprostsze i najszybsze osiągnięcie celu.
Co do pytania nr 2 to moim zdanie chyba bezpiecznie pójść w III kategorie przedsięwzięć Upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami - jak się okaże że trzeba to idziesz na pogadankę do szkoły w tym mundurze wyjściowym i jest ok.
I kategoria przedsięwzięć jak sama nazwa wskazuje to Organizowanie przedsięwzięć oświatowi-kulturalnych, czy pójście na pogadankę to zorganizowanie przedsięwzięcia? Z drugiej strony jak to zorganizujesz w Remizie OSP to może i tak.
Co do wpisywania "n sztuk kompletnych mundurów wyjściowych" to zwróć uwagę co wchodzi w kompletny mundur? Sprawdź najpierw w regulaminie czy tam przypadkiem nie pisze co jest w komplecie i czy Ty masz na myśli to samo? Dla jednych kompletny mundur to rogatywka, koszula letnia i zimowa, sznur do munduru i koszuli oraz krawat a dla innych to jeszcze kurtka, buty, rękawice - przyznaję się że ja nie patrzyłem czy regulamin to reguluje. Czy Ty masz na myśli kompletny mundur, czy komplet, którego skład ustalasz sam - oczywiście zgodnie z regulaminem ale to co potrzebujecie najbardziej, np. może bez butów i bez kurtek.
Jak widzisz Kolego w temacie ogólnie jest cisza, a to wskazuje na to że temat cały czas "dojrzewa" do 10 września to jeszcze całe 10 dni, myślę że trzeba być czujnym i czekać na to co się jeszcze ukarze.
Pozdrawiam

Offline Peter

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2019, 22:57:15 »
Dziękuję za odpowiedź.

Kolego Peter, wiem że nie ładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie ale czy pytałeś o to w swojej KP PSP? Przecież tam masz złożyć wniosek.
Nie, nie pytałem jeszcze w KP PSP - wolę najpierw zapytać na forum (chyba od tego jest między innymi?). Wiem, że „lokalne uwarunkowania" są zawsze decydujące, ale wiedza, jak jest to zorganizowane w innych rejonach kraju raczej nie zaszkodzi. Wiadomo, że i tak ostatecznie wszystko musi być uzgodnione z KP PSP.

Jakby potrzebowali jakieś dodatkowe dokumenty toby Ci dali taką informację.
Z tego co wiem to potrzebny jest odpis z KRS-u, z tym że u nas KP sama sobie ściąga KRS z internetu i drukuje.
Właśnie trochę zaskoczyła mnie taka informacja z pisma z KP, dlatego chciałem wiedzieć, czy to jest to tylko taki miejscowy wymysł - w dokumencie opisującym tryb i zasady przyznawania dotacji nie znalazłem wzmianki o potrzebnych dodatkowych załącznikach. Ciekawiło mnie również, czy są może jeszcze inne tego typu niespodzianki - na przykład zaświadczenie z banku lub tym podobne.

Co do pytania nr 3 - jaką Ci robi różnicę, w której kolumnie wpiszesz kwotę? Skoro w przykładowym wniosku jest rezerwa celowa to pisz jak w przykładzie i nie zachodź w głowie. Nie ma potrzeby rozkładać wniosku na atomy, trzeba go tylko wypełnić i złożyć zgodnie z wymaganiami.
Kiedyś słyszałem taki tekst że "Strażak jest jak prąd - zawsze idzie po najmniejszej linii oporu" - z jednej strony to może wskazywać na słabość i pójście na łatwiznę ale z drugiej, to najprostsze i najszybsze osiągnięcie celu.
Nie robi mi żadnej różnicy w którą kolumnę wpiszę kwotę, ale po prostu zastanawiam się dlaczego w przykładzie wnioskowane pieniądze zaliczają się do rubryki rezerwa celowa - nie rozumiem tego, ta wiedza „nie jest mi do szczęścia potrzebna", pytanie również bardziej z ciekawości.

Co do pytania nr 2 to moim zdanie chyba bezpiecznie pójść w III kategorie przedsięwzięć Upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami - jak się okaże że trzeba to idziesz na pogadankę do szkoły w tym mundurze wyjściowym i jest ok.
I kategoria przedsięwzięć jak sama nazwa wskazuje to Organizowanie przedsięwzięć oświatowi-kulturalnych, czy pójście na pogadankę to zorganizowanie przedsięwzięcia? Z drugiej strony jak to zorganizujesz w Remizie OSP to może i tak.
Chodziło mi o hipotetyczną sytuację, gdy we wniosku wpisuję zorganizowanie pogadanki, a potem kupuję jedynie mundury za pieniądze wyszczególnione w tej kategorii. Czy w ogóle we wniosku wpisuje się zakupy rzeczowe - w przykładzie są wpisane tylko przedsięwzięcia, pod które można tak naprawdę podciągnąć całą rzeszę zakupów (zarówno z list „inne", jak również „zakupy rzeczowe")? Wolałbym wpisać, że chcę kupić np. te mundury - wtedy nikt nie powinien się przyczepić, że wydatkowałem dotację niezgodnie z przeznaczeniem.

Co do wpisywania "n sztuk kompletnych mundurów wyjściowych" to zwróć uwagę co wchodzi w kompletny mundur? Sprawdź najpierw w regulaminie czy tam przypadkiem nie pisze co jest w komplecie i czy Ty masz na myśli to samo? Dla jednych kompletny mundur to rogatywka, koszula letnia i zimowa, sznur do munduru i koszuli oraz krawat a dla innych to jeszcze kurtka, buty, rękawice - przyznaję się że ja nie patrzyłem czy regulamin to reguluje. Czy Ty masz na myśli kompletny mundur, czy komplet, którego skład ustalasz sam - oczywiście zgodnie z regulaminem ale to co potrzebujecie najbardziej, np. może bez butów i bez kurtek.
W regulaminie nie ma słowa kompletny - wyszczególnione jest jedynie, co wchodzi w skład umundurowania wyjściowego czy galowego. Miałem właśnie na myśli komplet, którego sam ustalam skład.

Jak widzisz Kolego w temacie ogólnie jest cisza, a to wskazuje na to że temat cały czas "dojrzewa" do 10 września to jeszcze całe 10 dni, myślę że trzeba być czujnym i czekać na to co się jeszcze ukarze.
Pozdrawiam
Zgadzam się, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Offline pupek

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 01, 2019, 17:11:19 »
Może ktoś wie czy w tabeli wpisujemy łączny koszt zakupu (jaki będzie widniał na fakturze) czy musimy dokładnie wymienić zakupiony sprzęt?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2019, 17:17:01 wysłana przez pupek »

Offline Bąbel

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2019, 14:54:04 »
Najlepiej rozpisać każdy asortyment ilościowo i wartościowo a w opisie przedsięwzięcia napisać co kryje się pod tymi liczbami.
Przykład
I. Organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych
Ilość 3
cena jednostkowa : 300,00
koszt całkowity : 900,00
itd.
i w krótkim opisie przedsięwzięcia zakup trzech "rzeczy" w celu organizacji ćwiczeń itd.
Ja bym to tak widział. Każdą rzecz tak rozpisać, żeby miało ręce i nogi potem przy rozliczaniu :)

Offline Dzientki

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2019, 20:54:06 »
Witam, wniosek złożyliśmy dzisiaj. Składaliśmy na zakup sprzętu na zawody sportowe i tak:
- w rubryce drugiej (krótki opis przedsięwzięcia) oprócz opisu należało wymienić szczegółowo co chcemy kupić i ile sztuk (np.: węże tłoczne W52 szt. 5, prądownica sportowa szt. 2 itd.).
- natomiast w tabeli z kalkulacją kosztów trzeba było rozpisać koszty jednostkowe na każdy planowany zakup (np.: węży W52 było 5 szt. to w rubryce ilość wpisujemy 5 dalej cenę jednostkową  oraz kosz całkowity = 5 x cena jednostkowa itd.)

Offline ogienwoda

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 03, 2019, 22:21:35 »
Witajcie.
Panowie, doradzicie może jak najlepiej uzasadnić zakup nomexów? Pod co to podpiąć? Czy zabezpieczanie imprez masowych czy coś w tym stylu przejdzie?

Offline Tiger

• Strażak Sam
    • PeeM
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2019, 13:29:40 »
Witajcie.
Panowie, doradzicie może jak najlepiej uzasadnić zakup nomexów? Pod co to podpiąć? Czy zabezpieczanie imprez masowych czy coś w tym stylu przejdzie?
Ubrania specjalne nie wchodzą w zakres dotacji, taką mam odpowiedź z mojej KM, po konsultacjach KW z KG.

Offline Fistach

• VIP
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 04, 2019, 18:48:56 »
Nie kupicie ubran specjalnych z 5 tys+ niestety. Jedynie helmy i obuwie wykorzystywane w zawodach (czyli takie samo).

Offline klepi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 05, 2019, 07:07:20 »
Czy koszule, czapkę rogatywkę i sznur galowy da się zakupić z dofinansowania? I czy wypisywać je oddzielnie czy podliczyć wartość zestawu i wpisać jako " mundur wyjściowy"

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 05, 2019, 09:06:10 »
U nas napisali : Mundur wyjściowy - 3 kpl w skład którego wchodzi mundur wyjściowy, czapka rogatywka, koszul b. kr. r., sznur galowy, oraz uzasadnienie jak bardzo jest nam to potrzebne. A w tabeli 3kpl cena jednostkowa 750 pln itd. plus pisali o sprzęt szkoleniowy rzutnik i manekina. Wniosek złożony bez uwag KM
PS jeden z wysoko postawionych przedstawicieli ZOSP RP  powiedział "Panowie kupujcie coś co nigdy więcej kasy wam na to nikt nie da : wyjściowe, sztandary, renowacje, ekspresy do kawy na szkolenia, namioty, krzesła i inne elementy jakie wam są potrzebne do funkcjonowania OSP.... "   no i parę słów o tym gdzie postawić krzyżyk na liście.. 😉😎
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2019, 09:17:52 wysłana przez mulat81 »

Offline rv.rad

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 05, 2019, 15:41:22 »
Przed wypisaniem wniosku otrzymaliśmy informację, że należy wypisać dokładnie co i i ile będzie kosztowało. W przypadku munduru również wyszczególnienie z jakich elementów komplet będzie się składał i ile każdy z tych elementów kosztuje.

Offline klepi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 05, 2019, 19:03:42 »
Czy wniosek musi być wypisany komputerowo czy może być odręcznie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2019, 19:18:17 wysłana przez klepi »

Offline NERYNG

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 06, 2019, 14:13:47 »
Witajcie.
Ubrania specjalne nie wchodzą w zakres dotacji, taką mam odpowiedź z mojej KM, po konsultacjach KW z KG.

Możliwe , jednak mój ,, przedstawiciel handlowy ,, powiedział, że mogę wybrać co chcę a on zrobi tak, że dostanę to. Także jeden wielki wał .

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 06, 2019, 20:24:18 »
Ubranie specjalne jako wyposażenie strażaka do udziału w szkoleniach i ćwiczeniach np z zakresu pożarów wewnętrznych itp 😉😎, jak ekspres do kawy przechodzi..... 
Państwo te pieniądze muszą być wydane, jedynie zastanawia mnie czy nie lepiej kupić coś na co nikt kasy nie da a na środki ochrony indywidualnej musi się kasa znaleźć

@Klepi - Możesz nawet wkleić litery wycięte z gazety, co to za znaczenie, byle był złożony i poprawnie wypełniony,

Offline PCT

• Stary Wyga
  • **
  • Dowódca Plutonu
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2019, 01:05:38 »
Moja jednostka planuje doposażyć się w sprzęt przydatny w działaniach prewencji społecznej, który ponadto nie mieści się w zakresie innych dotacji (KSRG i mswia) a w przypadku takiej potrzeby mógłby zgodnie ze swoją naturą być wykorzystywany w działaniach ratowniczo gaśniczych.

Panowie, na jakiej podstawie Komenda Wojewódzka podważa moje potrzeby zakupowe potrzebne do wykonania prewencji społecznej? A dlaczego 15 km dalej w sąsiednim województwie nikt nie ma do tego uwag?

Czy faktycznie mój zarząd jest zbyt ambitny i zamiast dobrze spożytkować powinien przejeść te 5000 zł byleby tylko kw zgadzały się tabelki?
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 07, 2019, 08:42:26 »
To dziwne że KW blokuje, to raczej ściema (tam tych wniosków jeszcze nikt nie oglądał) , wnioski  opiniuje KM/P i obstawiam że dalej u was zalegają bo jeszcze nie zostały wprowadzone do systemu SOD  a, pieniądze maja być wydane, ja mam wrażenie że im głupiej tym lepiej...