Autor Wątek: 5000+  (Przeczytany 17840 razy)

Offline jgk

• Strażak Sam
Odp: 5000+
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 16, 2019, 22:06:14 »
Widzę że nie dotarło do Ciebie jeszcze kto wygrał wybory.Teraz dopiero się zaczną wymagania,skoro byłeś w stanie wyciągnąć rękę po +5000 to teraz trzeba będzie się dostosować.Mają większość tak że teoretycznie mogą zrobić z OSP co im się podoba.

Offline romiwe

• Weteran
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 17, 2019, 08:07:06 »
Dzisiaj dzwonili z KP, że w przyszłym tygodniu w dniu roboczym o godz. 10:00 stawić się w KP na galowo po odbiór umów. Obecny będzie wojewoda, komendant woj. i czort wie kto. Pewnie będą mówili, jacy to jesteśmy ważni i, że nas szanują. Szkoda tylko, że mają gdzieś naszą pracę i nasz czas, że potrafili zadzwonić rano żeby za dwie godziny być w KP aby podpisać umowę (bez pytania czy jesteś w pracy czy możesz? Masz być i tyle).  Może to oni poświęciliby kawałek soboty czy niedzieli. :angry:
już kurde nie narzekać .Masz czas czy nie .Wstępujesz do OSP to na obowiązki się decydujesz. Ile razy w ostatnich latach tak było ze należało jechać od tak do komendy na ich telefon. Pewnie należy się szanować i zwracać uwagę że troche bardziej z wyprzedzeniem należy informować o takich sytuacjach.  A tak poza tym to sprzęt pozostanie na wyposażeniu danej jednostki .
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2019, 11:25:32 wysłana przez romiwe »

Offline Fredek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 17, 2019, 16:17:08 »
już kurde nie narzekać .Masz czas czy nie .Wstępujesz do OSP to na obowiązki się decydujesz. Ile razy w ostatnich latach tak było ze należało jechać od tak do komendy na ich telefon. Pewnie należy się szanować i zwracać uwagę ze troche bardziej z wyprzedzeniem należy informować o takich sytuacjach.
Zaraz, zaraz, do OSP wstępowałem po to, żeby pomagać bliźniemu, funkcję w zarządzie objąłem po to, aby organizować funkcjonowanie jednostki, godząc się na poświęcenie koniecznego czasu w godzinach pracy . Ale nie po to wstępowałem, żeby kosztem moim i mojej rodziny lansowali się lokalni politycy, których praca też powinna być służbą społeczeństwu. Umowy można odebrać w 5 minut w komendzie, na PSK po godzinach, można w końcu przesłać pocztą.

Offline jgk

• Strażak Sam
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 18, 2019, 09:45:04 »
No to masz wybór albo stawisz się w konkretny dzień i godzinie albo odpuszczasz i czekasz na ewentualne konsekwencje .OSP które są uzależnione od koryta a szczególnie te które dostały drugą turę na pewno się stawią inne oleją sprawę.

Offline strażakochotnik

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 19, 2019, 07:18:22 »
Druhowie jak czytam to włos się jeży na głowie.
Pierwsze nie chcesz poświęcić czasu dla jednostki nie składaj wniosku następnym razem wszyscy na tym skorzystają, Ty nie będziesz miał kłopotu pozostali dostaną więcej - to dziecinne proste.
Dwa - piszecie o tym, że nam zabiorą majątek że będzie gorzej, że coś tam??? Zobaczcie ostatnie 3 lata co się dzieje? Cały czas dają. Odkąd działam nie pamiętam takiego eldorado.

Offline janosik

• Strażak Sam
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 19, 2019, 19:42:41 »
Chyba co niektórzy przyzwyczaili się, że jak zakupy szły przez sklepy związkowe z fikcyjnymi dotacjami i innymi numerami to znaczy, że tak było dobrze. Obecnie pula na sprzęt, który trafia do OSP w KSRG i tych z poza również jest większa i nie ma o czym dyskutować. Po prostu zaczęto egzekwować przepisy/procedury od dawna ulokowane w przepisach dot. rachunkowości i już to nazywamy biurokracją...Jako prosty przykład podam tylko fakt sprawdzania aktualnych danych w KRS jednostek - czyli kto faktycznie reprezentować może daną OSP.
Jak dają, to bierzmy (przecież nie kradniemy), dopełniajmy wszelkich formalności (nie kombinujmy) i nikt do nikogo nie będzie miał zastrzeżeń. Ot cała procedura.

Offline jgk

• Strażak Sam
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 19, 2019, 20:26:08 »
Czyli wychodzisz z założenia że nagle ktoś się obudził i daje coś czego nie robiono od lat bo teraz się należy bo takie są przepisy.Można i tak sobie interpretować to co się dzieje jednak znając życie rzadko kiedy spotyka się sytuacje kiedy dający nie zażąda po czasie od biorącego czegoś w zamian.W pojedyncze przypadki no dziesiątki przypadków  może bym i uwierzył ale nie w masówkę rzędu 14tyś OSP.Obym się mylił ale jak dla mnie to początek zaplanowanego działania.Niby nie ma kasy dla nauczycieli,lekarzy i wielu innych zawodów utrzymywanych przez państwo przez co dochodziło do protestów a tu nagle mają 82 bańki dla OSP.Cud prawdziwy cud.

Offline strażakochotnik

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 19, 2019, 23:46:42 »

Jeśli tak to widzisz to jedynie mogę zasugerować że widzisz to w bardzo wąskim zakresie i tak jak i moja jednostka spoza starej kasty.To nie znalazło się ot tak, jest po prostu inaczej dzielone. Poprzednimi czasy było by tak, że kupili w swoim gronie 50 aut albo mniej na kraj do uprzywilejowanych (kolegów) i już zniknęło te kilkadziesiąt baniek. Związek to sobie zagospodarować ktoś jeszcze coś tam odkroił😀 taka kasa w skali kraju to jak u Ciebie w budżecie 500 PLN?
Zobacz z ciekawości jaka kasą sam tylko związek dysponuje rocznie? I jakie tam są wynagrodzenia?
Dodatkowo zastanów się w wolnym czasie jaka była wrzawa jak związek wypadł z dzielenia dotacji, posłowie nawet listy pisali, ten żale wylewał, tamten. A my zwykli to jesteśmy na końcu...tylko po zmianach ja na wsi dostałem ok 60tyś na Osp a odkąd działam to pamiętam tylko 5000 jeden raz minus to co zabrali jak kupowałem drożej w związku bo tak trzeba.

Czyli wychodzisz z założenia że nagle ktoś się obudził i daje coś czego nie robiono od lat bo teraz się należy bo takie są przepisy.Można i tak sobie interpretować to co się dzieje jednak znając życie rzadko kiedy spotyka się sytuacje kiedy dający nie zażąda po czasie od biorącego czegoś w zamian.W pojedyncze przypadki no dziesiątki przypadków  może bym i uwierzył ale nie w masówkę rzędu 14tyś OSP.Obym się mylił ale jak dla mnie to początek zaplanowanego działania.Niby nie ma kasy dla nauczycieli,lekarzy i wielu innych zawodów utrzymywanych przez państwo przez co dochodziło do protestów a tu nagle mają 82 bańki dla OSP.Cud prawdziwy cud.

Offline suchini

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 21, 2019, 14:13:06 »
Witam czy ktoś z kolegów zamawiał może Pakiet edukacyjny w którym są materiały szkoleniowe książka oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej na pendrivie? Chciał bym się zorientować w temacie zawartości materiałów jak to wygląda czy jest to przedstawione w jakiejś ciekawej formie czy po prostu rzucona prezentacja z internetu i tyle.

Offline przemek20

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 19, 2019, 15:39:22 »
Cześć, przy rozliczeniu 5000+ trzeba okazać fakturę VAT czy może być rachunek? Ktoś coś wie?

Offline joker26

• Strażak Sam
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 19, 2019, 18:02:18 »
Nie wiem jak to skomentować, ludzie, piszecie wnioski, poskładane dane do KRS, założone konto - a tu takie pytanie :) . Oczywiście, że faktura i to jeszcze z asortymentem określonym we wniosku. Przygotować także potwierdzenie przelewu. A w razie pytań - po co funkcjonują wydział operacyjny lub finansowy w waszej komendzie? Pytania kierujcie do nich - do źródła. Pozdrawiam

Offline cieć :)

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 19, 2019, 19:22:01 »
Kolego joker26 nie każda jednostka OSP ma co roku dotację, a jak dołączysz do tego zmianę zarządu jednostki to wszystko jest nowością i stąd pewnie takie pytanie. 
Co do sedna tematu to oczywiści musi być wpisany asortyment z wniosku, tzn. załącznika do umowy, czy to musi być koniecznie faktura to nie byłbym taki pewny. Sąsiednia OSP miała dotację na remont i majster wystawił im rachunek za usługę zrobienia remontu w garażu - w Komendzie to przyjęli do rozliczenia.
Na pewno najlepiej wcześniej spytać u źródła, tym bardziej że jeszcze jest czas na zrealizowanie tych zakupów.

Offline sorbent

• Stary Wyga
  • **
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 19, 2019, 20:05:43 »
Cóż faktura nie zawsze musi być. Może być np. Opis prac wykonanych przez członków osp (kto, co jak i kiedy) plus rachunki za materiały. Taki pierwszy z brzegu przykład. Najprościej i najłatwiej jak jest faktura to oczywiste, na odwrocie opis co za co i skąd środki tzn ile z jakiego źródła plus jak sprzęt nr wpisu w księdze inwentarzowej pod którą sprzed wpisano.

Offline EljotNes

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 20, 2019, 14:15:57 »
Cóż faktura nie zawsze musi być. Może być np. Opis prac wykonanych przez członków osp (kto, co jak i kiedy) plus rachunki za materiały. Taki pierwszy z brzegu przykład. Najprościej i najłatwiej jak jest faktura to oczywiste, na odwrocie opis co za co i skąd środki tzn ile z jakiego źródła plus jak sprzęt nr wpisu w księdze inwentarzowej pod którą sprzed wpisano.
trochę sobie zaprzeczas,z bo opisem co zrobiono we własnym zakresie nie rozliczysz dotacji, kwotę dotacji rozliczasz - fakturą/rachunkiem - na materiały budowlane dostałeś 5000 mus wydać 5000 a nie 3000, bo co z 2000/chyba że wystawicie swojej OSP rachunek ;)/

Offline sorbent

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 20, 2019, 18:38:27 »
Dostajesz kasę na remont. Remont siłami własnymi i w rozliczeniu przedstawiasz rachunki za materiały - paragony (oczywiście w kwocie dotacji) plus opis gdzie zostały wykorzystana i kto i jak zrobił. Faktury w sensie dosłownym nie masz.

Offline mkl

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 20, 2019, 18:56:37 »
Nie paragony a jedynie faktury na dane jednostki wraz z NIPem...

Offline sorbent

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 20, 2019, 21:26:35 »
Panowie pomrocznosc jasna, jakoś się ustawiłem na to, czy usługa musi być na fakturze (bo przerabiam i kw nie chciała przyjąć ale po dyskusji sukces). Oczywiście macie rację, że faktury, tyle że nie na wszystko znaczy wykonanie posadzki np. Faktury tylko na mat. W kwocie dotacji. Zamotalem przepraszam.