Autor Wątek: Dotacje MSWiA 2019  (Przeczytany 4880 razy)

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Dotacje MSWiA 2019
« dnia: Sierpień 21, 2019, 10:37:35 »
Witam szanownych Druhów, mam pytanie odnośnie dotacji z ministerstwa dla jednostki OSP w tym przypadku z poza systemu. O ile dobrze pamiętam już 17 lipca na nasze konto trafiły pieniądze przyznane z dotacji, natomiast do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji o potwierdzeniu zawarcia umowy (może to się trochę inaczej nazywać). Jak przekazał nam dział kwatermistrzowski z kmpsp gdy podpisywaliśmy umowę mamy poczekać właśnie na to potwierdzenie i nie robić żadnych zakupów. No i właśnie... o co w ty wszystkim chodzi? Dlaczego pieniądze są na koncie a tego potwierdzenia nie ma? Czekają na wybory czy jak?  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2019, 11:07:09 »
Witam szanownych Druhów, mam pytanie odnośnie dotacji z ministerstwa dla jednostki OSP w tym przypadku z poza systemu. O ile dobrze pamiętam już 17 lipca na nasze konto trafiły pieniądze przyznane z dotacji, natomiast do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji o potwierdzeniu zawarcia umowy (może to się trochę inaczej nazywać). Jak przekazał nam dział kwatermistrzowski z kmpsp gdy podpisywaliśmy umowę mamy poczekać właśnie na to potwierdzenie i nie robić żadnych zakupów. No i właśnie... o co w ty wszystkim chodzi? Dlaczego pieniądze są na koncie a tego potwierdzenia nie ma? Czekają na wybory czy jak?  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Dzwoń do swojej KP i pytaj . My mamy realizować zakupy , taką informację dostałem w tym tygodniu z PSP.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2019, 11:35:20 »
Witam szanownych Druhów, mam pytanie odnośnie dotacji z ministerstwa dla jednostki OSP w tym przypadku z poza systemu. O ile dobrze pamiętam już 17 lipca na nasze konto trafiły pieniądze przyznane z dotacji, natomiast do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji o potwierdzeniu zawarcia umowy (może to się trochę inaczej nazywać). Jak przekazał nam dział kwatermistrzowski z kmpsp gdy podpisywaliśmy umowę mamy poczekać właśnie na to potwierdzenie i nie robić żadnych zakupów. No i właśnie... o co w ty wszystkim chodzi? Dlaczego pieniądze są na koncie a tego potwierdzenia nie ma? Czekają na wybory czy jak?  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Dzwoń do swojej KP i pytaj . My mamy realizować zakupy , taką informację dostałem w tym tygodniu z PSP.

Można wiedzieć jaka KP?
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2019, 13:52:09 »
Witam szanownych Druhów, mam pytanie odnośnie dotacji z ministerstwa dla jednostki OSP w tym przypadku z poza systemu. O ile dobrze pamiętam już 17 lipca na nasze konto trafiły pieniądze przyznane z dotacji, natomiast do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji o potwierdzeniu zawarcia umowy (może to się trochę inaczej nazywać). Jak przekazał nam dział kwatermistrzowski z kmpsp gdy podpisywaliśmy umowę mamy poczekać właśnie na to potwierdzenie i nie robić żadnych zakupów. No i właśnie... o co w ty wszystkim chodzi? Dlaczego pieniądze są na koncie a tego potwierdzenia nie ma? Czekają na wybory czy jak?  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Dzwoń do swojej KP i pytaj . My mamy realizować zakupy , taką informację dostałem w tym tygodniu z PSP.

Można wiedzieć jaka KP?
Jakie to ma znaczenie . Zadzwoń do swojego kwatermistrza w PSP i się dowiesz czy możesz realizować zakupy.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2019, 18:54:37 »
Witam szanownych Druhów, mam pytanie odnośnie dotacji z ministerstwa dla jednostki OSP w tym przypadku z poza systemu. O ile dobrze pamiętam już 17 lipca na nasze konto trafiły pieniądze przyznane z dotacji, natomiast do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji o potwierdzeniu zawarcia umowy (może to się trochę inaczej nazywać). Jak przekazał nam dział kwatermistrzowski z kmpsp gdy podpisywaliśmy umowę mamy poczekać właśnie na to potwierdzenie i nie robić żadnych zakupów. No i właśnie... o co w ty wszystkim chodzi? Dlaczego pieniądze są na koncie a tego potwierdzenia nie ma? Czekają na wybory czy jak?  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Dzwoń do swojej KP i pytaj . My mamy realizować zakupy , taką informację dostałem w tym tygodniu z PSP.

Można wiedzieć jaka KP?
Jakie to ma znaczenie . Zadzwoń do swojego kwatermistrza w PSP i się dowiesz czy możesz realizować zakupy.

A no ma ;)

Po ostatnich próbach dowiedzenia się czegokolwiek o konkretnym zakupie z dofinansowania z MSWiA mogę śmiało zacytować jedną rzecz:

Cytuj
WIEM ŻE NIC NIE WIEM

Już śpieszę z wyjaśnieniami, otóż w pewnej sprawie telefonowałem od najniższego szczebla czyli KMPSP po KWPSP aż po KGPSP i jak się okazuję jedni mówią tak drudzy inaczej a trzeci w ogóle nic nie wiedzą :D No po prostu ręce opadają. Więc jeśli pytam o konkretną komendę to tylko po to żeby poprzeć zakup już teraz nie czekając Bóg wie ile na te umowy.

Niestety u mnie Panowie z kwatermistrzowskiej wolą się nie wychylać za bardzo przed szereg ;)

 
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2019, 18:59:14 »
Kolego Charlie jeśli masz kasę na koncie to oznacza ni mniej ni więcej że wszystko masz zatwierdzone tylko potwierdzenie nie doszło. PSP to instytucja państwowa i nie mogła przelać ci kasy bez zatwierdzenia. 
PS. wydaj pieniądze z dotacji bo nie da się jej już cofnać  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2019, 21:30:37 »
Takim, to nie dogodzi...Nie ma pieniędzy źle, dostał na konto i dalej marudzi...Skoro tyle czasu tych pieniędzy nie miałeś, a teraz nagle dostałeś, to chyba nie ma większego znaczenia czy wydasz je teraz czy za 2-3 tygodnie jak ci PSP "włączy na to zielone światło". Jest połowa roku, więc spokojnie zdążysz to rozliczyć w terminie. Mam wrażenie, ze niektórzy szukają sztucznych problemów :gwiazdki:

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2019, 21:50:07 »
Radzę przeczytać  pierwszy post i dopiero później wspominać o sztucznych problemach. Wyraźnie napisałem że w mojej komendzie każą czekać na kwity. Dlatego próbuje  znaleźć jakiś kontargument do ich zachowania.
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2019, 23:22:39 »
Kolego Charlie, umowa został już podpisana w KG i dlatego kasa jest na koncie. W KP Kwatermistrz może nawet sprawdzić w programie (System Obsługi Dotacji) z jaką datą została podpisana. Niektórzy karzą kupować na podstawie informacji z programu lub info z KW, że umowy podpisane wróciły do KW i jest zielone światło a do KP to przy okazji ktoś zabierze.
Z umową nikt nie czeka na wybory tylko pewnie na transport z KG do KW, w skali województwa trochę tego jest. W przynajmniej kilku województwach już dostali umowy z dotacji z KSRG i z MSWiA.
Skoro pytasz więc zajmujesz się tym chyba pierwszy raz, jak poczekasz to nic się nie stanie bo czas na wydanie dotacji jest chyba do połowy października.
Jak wydasz niezgodnie z umową bo pomylisz paragrafy to Ci ją cofną i jeszcze o odsetki się upomną, albo jak kupisz taniej to zaoszczędzone też oddasz z odsetkami.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2019, 11:41:16 »
Kolego Charlie, umowa został już podpisana w KG i dlatego kasa jest na koncie. W KP Kwatermistrz może nawet sprawdzić w programie (System Obsługi Dotacji) z jaką datą została podpisana. Niektórzy karzą kupować na podstawie informacji z programu lub info z KW, że umowy podpisane wróciły do KW i jest zielone światło a do KP to przy okazji ktoś zabierze.
Z umową nikt nie czeka na wybory tylko pewnie na transport z KG do KW, w skali województwa trochę tego jest. W przynajmniej kilku województwach już dostali umowy z dotacji z KSRG i z MSWiA.
Skoro pytasz więc zajmujesz się tym chyba pierwszy raz, jak poczekasz to nic się nie stanie bo czas na wydanie dotacji jest chyba do połowy października.
Jak wydasz niezgodnie z umową bo pomylisz paragrafy to Ci ją cofną i jeszcze o odsetki się upomną, albo jak kupisz taniej to zaoszczędzone też oddasz z odsetkami.

Dziękuję za treściwą i rzetelną odpowiedź.

Piona  -_-
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2019, 16:15:08 »
Czy ktoś może słyszał lub miał kontrolę z zakupów z dotacji z MSWiA, za lata poprzednie? Chodzi mi o jakiekolwiek kontrole zakupów z tej dotacji, czy to z gminny PSP czy MSWiA.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2019, 08:12:15 »
Czy ktoś może słyszał lub miał kontrolę z zakupów z dotacji z MSWiA, za lata poprzednie? Chodzi mi o jakiekolwiek kontrole zakupów z tej dotacji, czy to z gminny PSP czy MSWiA.
tak były ksiązka faktura,KRS itp. wszystko kserowali ,Protokół. potokół pokontrolny zalecania . i otrzymane dotacje na 2019 .

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2020, 14:54:34 »
Mam takie pytanie czy próbował ktoś łączyć dotacje z MSWiA (chodzi o dotacje na sprzęt) lub dotacje na KSRG z innymi dotacjami.? Np MSWiA + dotacja z wfosigw lub cokolwiek innego?

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Dotacje MSWiA 2019
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2020, 15:14:36 »
Nie ma problemy  żeby połączyć. MSWiA z FOŚiGW