Autor Wątek: "sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka  (Przeczytany 6029 razy)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« dnia: Listopad 19, 2003, 12:28:53 »
Cześć!

    Wpadłem ostatnio na stonę internetową www.sav-a-jake.com./index.html, na której oferowane jest niezłe "narzędzie" które (jak się pewnie domyślacie) powinno być moim zdaniem na wyposażeniu każdego strażaka. Rzecz jest bardzo prosta (odsyłam do linka) zaś najprościej określiłbym ją mianem "wielofunkcyjnej podponki linkowej". Nazywa się to poprostu "Sav-a-Jake" i jedną z funkcji tego narzędzia może być np. podtrzymywanie linii gaśniczej na drabinie (podobnie do tego jak my to robimy z podpinką linkową). Ale na tym nie koniec - zastosowań jest o wiele więcej, np.:
- umożliwa zaczepienie do nieprzytomnego strażaka i dostarcza wygodnego sposobu na "ciągnięcie" tego strażaka właśnie za pomocą Sav-a-Jake'a.
- połączenie np. dwóch sav-a-jaków może być użyte jako lina poszukiwawcza,
- można z niego zrobić uchwyt do zapasowych butli do aparatów, topora z halliganem, kamery termowizyjnej  itp.
- może służyć jako zabezpieczenie linii gaśńczej na drabinie lub po prostu do zawieszenia linii gaśńczej na ramieniu.

Zresztą, najlepiej wejść na stronę o podanym linku i w galerii samemu zobaczyć możliwości tego bardzo prostego "urządzenia".

Jak Wam się podoba i co o tym myślicie?

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2003, 16:42:30 »
Heh przydalo by sie to każdemu strażakowi (ale ciekawe czy bedzie na to kasa )  :P  
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2003, 07:55:54 »
Cytuj
ale ciekawe czy bedzie na to kasa
Raczej wątpię. 45$ + koszty dostawy to raczej duży wydatek jak na takie "narzędzie".
Chyba żeby znalazł się jakiś polski producent  ;)
 

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2003, 20:12:08 »
Zgadza się! 45$ + koszta przesyłki to trochę dużo jak na nasze warunki, choć jak na amerykańskie to zupełnie przystępna cena. Ale zwróćcie uwagę na to, że nie zawsze potrzeba wielkich pieniędzy na użyteczny sprzęt. Wystarczy trochę pomysłowości, a przede wszystkim chęci poprawy jakości naszych działań. Myślę, że często brakuje nam tych właśnie chęci i prostej inwencji twórczej, podczas gdy ciągle narzekamy na brak pieniędzy na lepszy sprzęt......

pozdrawiam

Witek
 

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2003, 11:56:05 »
Cytuj
nie zawsze potrzeba wielkich pieniędzy na użyteczny sprzęt. Wystarczy trochę pomysłowości
Nie jestem przeciw własnej inicjatywie i pomysłowości. Ale gdyby np. ktoś spróbował zabrać takie (wykonane samodzielnie - taniocha przecież) urządzenie do akcji i (odpukać) komuś by się coś stało to sprawdziłby jak wygląda pokratkowany świat.  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2003, 15:28:33 »
No taaaak.... nie miałem na myśli samodzielnej manufaktury, tylko pomysłowość, której zakończeniem jest opracowanie "czegoś" co zostaje dopuszczone (w sensie atestów) do działań......
A z drugiej strony, to zastanawiam się, czy, jeżeli chodzi o sytuację "życia lub śmierci" (patrz np. samoratowanie), w każdym przypadku stosowana technika musi być "atestowana"? Jak się mam spalić to już wolę zaryzykować i zrobić coś nieprzepisowego....

pozdrówka...

Witek
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2003, 15:30:09 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

mk

  • Gość
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2003, 11:32:56 »
Osobiście uważam, że podpinka powinna być podpinką, a nie następnym innopurem! Najlepsza podpinka to taka zakończona karabiczykiem, a z drógiej strony pętlą. długość ok.1,2. Jeżeli będzie wykonana z odpowiedniej liny lub taśmy będzie miała także inne zastosowania.
Zastanawia mnie kto wymyślił ten kretyński haczyk w naszych podpinkach?

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:52:41 »
Cytuj
Osobiście uważam, że podpinka powinna być podpinką, a nie następnym innopurem!
Ale co stoi na przeszkodzie, jeśli to co może służyć jako podpinka może również spełniać inne funkcje w innych sytuacjach? Zawsze lepiej jeśli rzecz jest w pewnym stopniu wielofunkcyjna (byle nie do przesady).

Witek
 

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
"sav-a-jake" Czyli Wielofunkcyjna Podpinka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2003, 23:40:26 »
Cytuj
Osobiście uważam, że podpinka powinna być podpinką, a nie następnym innopurem!
Najlepsza podpinka to taka zakończona karabiczykiem,
Zastanawia mnie kto wymyślił ten kretyński haczyk w naszych podpinkach?
Nie rozumiem dlaczego tak wypowiadasz sie na temat Inopuru? Czy możesz uzasadnić?
Jestem ciekaw czy znasz jego zalety, bo jak piszesz to wad możesz wymieniać w nieskończoność? Czy jestem w błędzie?
Podpinka zakończona jest hakiem, aby można było łatwo ją zahaczyć - nigdy nie miałem z nią problemu. Ponadto służy ona np. do mocowania szczytu drabiny do futryny okna i tu hak się sprawdza, a twój pomysł z karabinkiem raczej nie.
pozdro