Autor Wątek: Przeniesienie do innej jednostki w przypadku Strażaka służącego w administracji  (Przeczytany 3280 razy)

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Witam.

Chciałbym uzyskać szczegółowe informację odnośnie procedury/ ewentualnych możliwości przeniesienia Strażaka pełniącego słuzbę w jednostkach administracyjnych - (system 8 godzinny wydz. kontrolno-rozpoznawczy / kadry lub finanse)

Obecnie nie jestem funkcjonariuszem i nie pełnie służby w PSP. Jestem pracownikiem - urzędnikiem jednostki sektora finansów publicznych i staram się o przyjęcie do PSP. Obecnie obserwuje jednostki do 50-60 km od mojego obecnego miejsca zamieszkania (czyli do godziny drogi od mojego obecnego miejsca zamieszkania) i czekam na nabór do administracji w PSP w systemie 8-godzinnym.
Z racji tego, że naborów do administracji w porównaniu do JRG jest niewiele (w moim mieście co 2-3 lata występuje nabór w administracji, przy 1-2 naborach do JRG w ciągu roku), postanowiłem szukać po różnych/pobliskich miejscowościach do 60 km aż coś się trafi  :gwiazdki:

W związku z tym mam pytania i proszę o udzielenie informacji:
- jak wygląda procedura od strony praktycznej jeżeli chodzi o przeniesienie się do innej jednostki PSP w administracji?
- czy istnieje szansa że uda się przenieść do KMP w moim mieście zamieszkania ?
- czy przenosząc się, mogą mi zaproponować w drodze wyjątku pracę w JRG a nie w administracji ? (oczywiście to nie byłby dla mnie problem)
- po jakim czasie od momentu dostania się do administracji w PSP można działać w tym temacie i do kogo pierwszego uderzać w tej konkretnej sprawie ? Do Komendanta Miejskiego PSP w jednostce w ktorej chcialbym docelowo sluzyc ?
- co w przypadku gdy jednostka choć oddalona 50-60 km ale znajduje się w innym województwie ? Czy wtedy znacząco komplikuje się procedura przeniesienia do docelowej jednostki ?

Z góry dziękuję za udzielone informację.

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Najpierw dostań się do PSP, potem cała reszta. ☺

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Spodziewałem się takiej odpowiedzi... :)  ale jednak chciałbym uzyskać informacje na pytania które opisałem w tym poście

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Witam.

Chciałbym uzyskać szczegółowe informację odnośnie procedury/ ewentualnych możliwości przeniesienia Strażaka pełniącego słuzbę w jednostkach administracyjnych - (system 8 godzinny wydz. kontrolno-rozpoznawczy / kadry lub finanse)

Obecnie nie jestem funkcjonariuszem i nie pełnie służby w PSP. Jestem pracownikiem - urzędnikiem jednostki sektora finansów publicznych i staram się o przyjęcie do PSP. Obecnie obserwuje jednostki do 50-60 km od mojego obecnego miejsca zamieszkania (czyli do godziny drogi od mojego obecnego miejsca zamieszkania) i czekam na nabór do administracji w PSP w systemie 8-godzinnym.
Z racji tego, że naborów do administracji w porównaniu do JRG jest niewiele (w moim mieście co 2-3 lata występuje nabór w administracji, przy 1-2 naborach do JRG w ciągu roku), postanowiłem szukać po różnych/pobliskich miejscowościach do 60 km aż coś się trafi  :gwiazdki:

W związku z tym mam pytania i proszę o udzielenie informacji:
- jak wygląda procedura od strony praktycznej jeżeli chodzi o przeniesienie się do innej jednostki PSP w administracji?
- czy istnieje szansa że uda się przenieść do KMP w moim mieście zamieszkania ?
- czy przenosząc się, mogą mi zaproponować w drodze wyjątku pracę w JRG a nie w administracji ? (oczywiście to nie byłby dla mnie problem)
- po jakim czasie od momentu dostania się do administracji w PSP można działać w tym temacie i do kogo pierwszego uderzać w tej konkretnej sprawie ? Do Komendanta Miejskiego PSP w jednostce w ktorej chcialbym docelowo sluzyc ?
- co w przypadku gdy jednostka choć oddalona 50-60 km ale znajduje się w innym województwie ? Czy wtedy znacząco komplikuje się procedura przeniesienia do docelowej jednostki ?

Z góry dziękuję za udzielone informację.

nie słyszałem o czymś takim jak nabór do administracji. to po pierwsze. po drugie. kolega który Ci wyżej napisał  nie zrobił tego na złość tylko dał Ci dobrą radę. W PSP są różne systemy pracy : 24 godzinny tzw. zmianowy (podział bojowy oraz stanowiska kierowania) oraz system pracy 8- godzinny czyli jak to ty nazywasz administracja. Każdy nabór jest na docelowe stanowisko np. starszy ratownik - kierowca (czyli wiadomo podział bojowy) lub stanowisko biurowe np. specjalista itp. co nie zmienia faktu że PSP jest jedna i zasady naboru są takie same. nie ma różnicy na jakie stanowisko idziesz musisz spełnić te same kryteria. a jak spełnisz wszystkie to stajesz się strażakiem PSP i wtedy Twój Komendant wyznacza Cię do pracy na dane stanowisko. Dobra rada jak zaczniesz karierę mówiąc, że chcesz od razu do biura to możesz spalić na panewce. Źle się na takich patrzy. a co do ewentualnego przeniesienia to tak jest problem. Postaw się na miejscu Komendanta, który robi nabór wysyła  Cię na kurs pół roku się szkolisz ponosi koszty Twojego kursu wydania sortów mundurowych itd a potem chcesz po pół roku np. uciec do komendy sąsiedniej. Jaki ma w tym interes żeby Cię puścić??? co do przenosin w jednym województwie to zatwierdza raport komendant wojewódzki. jeżeli zmieniasz województwo to zgodę wyraża Komendant Główny więc jak sam widzisz droga jest dłuższa. Pozdrawiam.

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Dzięki za informacje.

Opisałem wyżej powody startu na stanowiska docelowe specjalisty w systemie 8godzinnym (robie w tym kierunku doświadczenie i mam studia). Na bojówkę nie mam prawka na C, CE i innych mniejszych kursikow. Ponadto na bojówkę startuje bardzo dużo osób w porównaniu z administracja (przede wszystkim dlatego ze potrzeba doświadczenia np. 1-2 lata w administracji publicznej, które ja posiadam) . Wobec tego wole iść ta droga i starać się do Straży gdzie będzie mniej kandydatów na naborze i tym samym jest większa szansa na dostanie się niż zrobienie specjalnie wszystkich kursów i wydanie paru tysięcy tylko po to żeby startować do Straży na bojówkę i się nie dostać. Napisałem również w głównym poście ze nie mam przeciwskazan do tego czy będę pracować za biurkiem czy w bojowce dostając się nawet docelowo na system 8 godzinny. Wiem z czym się wiąże służba i proszę nie traktować mnie jak trolla internetowego. Zadałem konkretne pytania odnośnie samych kwestii ewentualnego przeniesienia przy ewentualnym dostaniu się do jednostki oddalonej od mojego miejsca zamieszkania i w tym temacie oczekiwałem odpowiedzi.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Najlepiej jedź do Komendy i porozmawiaj z Komendantem.
Będziesz wiedział jak wygląda sytuacja.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Jakie jesteś województwo?

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Wielkopolskie (lecz patrzę również pod katem naborów na woj. łódzkie bo z niektórymi miejscowościami moje województwo graniczy). Stad moje pytania odnośnie przenosin np. Z innego wojewodztwa

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Jest jedna odpowiedz najpierw zalicz sprawnościowkę, a na rozmowie ci wszystko powiedza czy chca taka osobe jaka reprezentujesz.
Tu nie ma takiej odpowiedzi na jaka czekasz, musisz się ruszyć ......

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Jest jedna odpowiedz najpierw zalicz sprawnościowkę, a na rozmowie ci wszystko powiedza czy chca taka osobe jaka reprezentujesz.
Tu nie ma takiej odpowiedzi na jaka czekasz, musisz się ruszyć ......

Ty chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego o co pytałem w głównym poście.  :wall:
Po 1. Nie pytam tutaj o wymogi testu sprawnościowego bo znam go bardzo dobrze i go zalicze (więc nie musisz mi dodatkowo pisać o tym abym najpierw zaliczył sprawnościówke i się ruszył bo nie znasz mnie i nie wiesz na jakim poziomie jest moja kondycja) :)
Po 2. Jeżeli rekrutacja odbywa się na stanowiska administracyjne w służbie mundurowej to posiadam kwalifikacje, jakie z góry oczekuje PSP.

Więc nic nowego do tego tematu nie wniosłeś, ponieważ jak pisałem, nie jestem internetowym trollem nabijającym posty i oczekuję odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania > pytania są z góry skierowane do osób pracujących w PSP (przede wszystkim tych którzy mają doświadczenie i przeszli ekscesy związane z przeniesieniem zarówno pomiędzy jednostkami w województwie jak i spoza województwa). Początkowo ten post był w innym dziale (w dziale zawodowców) ale przeniesiono go tutaj.

Proszę Ciebie i każdego innego który z góry zamierza dodać kolejny post nie odnoszący się do tego postu i nie odpowiadający na moje pytania o wyjście z tego tematu :)

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Z tą sprawnosciowka to nie bądź taki do końca pewien bo to że kondycja pozwoli to jeszcze szczęście musi być 😜

Bardzo mało jest ofert na stanowiska specjalistów. Skoro masz kwalifikacje takie to obserwuj gdzie będzie nabór i śmiało startuj a wszystkiego się dowiesz w swoim czasie 🙂
Później za kilka lat zawsze możesz złożyć dokumenty o przeniesienie do innej jednostki 😜

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Nie masz sie co goraczkować.

Masz racje nie bede sie odzywal.