Autor Wątek: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG  (Przeczytany 8552 razy)

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« dnia: Sierpień 08, 2019, 14:22:48 »
W związki, iż jestem w trakcie zmiany miejsca zamieszkania na Warszawe, a co za tym idzie województwa...chciałem zapytać jak wygląda sprawa z wyborem JRG w W-awie?
Pomijam fakt raportu do KM/P potem KW potem KG potem KW itd i oczywiście ich zgody...chodzi mi o to czy (a jeżeli jest taka możliwość to jak to ugryźć?) mogę sobie wybrać jednostkę która by mi 'odpowiadała', czy to po prostu jest decyzja komendanta m. st. Warszawy, na jaką JRG mnie przydzieli?

'So Others May Live'

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2019, 14:28:52 »
Albo dostaniesz skierowanie na konkretną albo powiedzmy dwie-trzy do wyboru.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2019, 14:33:03 »
W raporcie możesz wskazać JRG które z jakiegoś powodu by Tobie pasowało ale i tak na podstawie tego kim jesteś i co potrafisz zostaniesz skierowany tam gdzie jest miejsce i potrzeba takiej osoby.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2019, 20:05:37 »
Wiesz jakie JRG jest blisko Twojego zamieszkania ?
Możesz przejść się do dowódcy JRG i porozmawiaći czy jest miejsce u niego, i czy byłby chętny przyjąć Ciebie.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2019, 23:29:50 »
Zależy też czy chcesz dużo jeździć (JRG 3,4 około 2500 wyjazdów) czy mało np. JRG 16 około 400. Z tym że na 3,4 to połowa wyjazdów to monitoringi i betonowe śmietniki, tudzież inne niepotrzebne wyjazdy wynikające ze specyfiki miasta, a konkretniej to z nieporadności ludzi, którzy tu mieszkają.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2019, 18:32:21 »
Co odpowiedź to inna ;). Sam już nie wiem czy iść do dowódcy JRG 'zareklamować' się czy nie...blisko miejsca zamieszkania to jest JRG 4 i 7...jeżeli o to jakie mam uprawnienia to JRG 1.
Nie są mi straszne wyjazdy...bardziej chodziłoby mi o jakąś jednostkę gdzie jest dobra atmosfera (tak wiem, w każdej jednostce jest dobra na swój sposób)...gdzie normalne stosunki z dowódca są itd...ktoś coś może podpowiedzieć?
'So Others May Live'

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2019, 23:02:37 »
16 :)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2019, 10:38:06 »
Jak powiesz, że masz nurka to myślę że jedynka stoi przed Tobą otworem. Ale jak to się mówi potem szefa się nie wybiera i żeby potem nie bylo zdziwienia, że nie jest kolorowo. Jak masz blisko na 4 to idź tam, a jak nie jest problemem dojazd to 16😉

Offline piotrs1985

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2019, 14:50:42 »
Idź do kadr, pogadaj. Karta jest po Twojej stronie bo są braki kadrowe i na bank będziesz mógł wybrać jrg. Zrób wywiad, jedynki nie polecam. Siódemka jest podobno ok .

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2019, 11:22:55 »
W związki, iż jestem w trakcie zmiany miejsca zamieszkania na Warszawe, a co za tym idzie województwa...chciałem zapytać jak wygląda sprawa z wyborem JRG w W-awie?
Pomijam fakt raportu do KM/P potem KW potem KG potem KW itd i oczywiście ich zgody...chodzi mi o to czy (a jeżeli jest taka możliwość to jak to ugryźć?) mogę sobie wybrać jednostkę która by mi 'odpowiadała', czy to po prostu jest decyzja komendanta m. st. Warszawy, na jaką JRG mnie przydzieli?

Bez problemu możesz wybrać dowolną jednostkę, jeżeli na takowej jest miejsce i dowódca JRG wyrazi chęć. Sam przenosiłem się do Warszawy 4 lata temu. W jakim korpusie jesteś? Dowódca JRG 1 będzie pewnie zainteresowany, ale odpowiedz sobie, czy chcesz się bawić w nurkowanie. Na JRG 7 będą spore braki w kadrze dowódczej, bo od przyszłego roku odchodzi kilku dowódców na emkę. Na JRG 4 też zresztą.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2019, 15:44:07 »
Podobno atmosfera nurkowa na jedynce do bani i to już w Polsce o tym mowia :zamknij:

Offline ikarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2019, 00:25:51 »
Najlepiej to sam się zastanów co chcesz robić i gdzie pracować.
Czy chcesz  pracować na jednostce zwykłej czy na takiej ze specjalizacją, czy na małej czy na dużej? Dużo jest warunków. Jak już będziesz wiedział najlepiej pierwsze co, to do Dowódcy JRG, z nim pogadać przedstawić że chcesz się przenieść i tyle. Na jakie stanowisko itp.  I on Ci powie czy chce Cię czy nie. Na pewno zasięgnie jeżyka co ty za gość jesteś z twojej JRG. Jeżeli na JRG ze specjalizacją to wiadomo dochodzą dodatkowe elementy poznania sprzętu i wiedzy jak działa dana specjalizacja.
Mówisz że JRG 1 czyli nurkowa. Jeżeli masz papiery nurkowe i nurkujesz i chcesz to robić to tam. Jeżeli nie to inna.
Jeżeli dany dowódca będzie cie chciał to wtedy do kadr jedziesz i gadasz. Jak dowódca będzie Cię chciał to zadzwoni do kadr do naczelnika i powie że cie weźmie i z Komendantem też załatwi. Pozostanie tylko raporty popisać i załatwione. Jeżeli to z innego woj. to ze 3 miesiące będzie trwało. Bo to przez KG musi iść.

Podobno atmosfera nurkowa na jedynce do bani i to już w Polsce o tym mówią :zamknij:
Do bani to jesteś Ty, skąd możesz wiedzieć jak jest jak tam nie pracujesz. Bo jak byś pracował to i jak by ci było do "BANI" to byś się przeniósł żeby było lepiej "W twojej BANI". :):) W Polsce to dużo mówią o Warszawce tylko pytanie czy to prawda "dodatek stołeczny" itp. Zresztą o innych miastach czy JRG też dużo mówią i co, ludzie się nie przenoszą, bo ktoś coś mówi? Ludzie rożne mają powody przenosin między miastami.
Wkurzają mnie takie posty które mówią ludziom jak jest a tego nie wiedzą. Czy on się pyta jak jest? Czy jak jest z wyborem JRG? Jednemu może pasować dany dowódca a innemu nie. Jednemu może pasować dany dowódca zmiany innemu nie.

W Warszawie działają chyba największe grupy specjalistyczne w Polsce pod względem ludzi i sprzętu.
Na koniec pytanie na jakiej JRG chcesz pracować i co chcesz robić? Każda JRG jest inna i każdy dowódca jest inny. Normalne.
Pozdrawiam

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2019, 23:46:12 »
Panowie, bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Już chyba wiem co chciałem wiedzieć,  pozdrawiam! :straz:
'So Others May Live'

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2019, 14:15:07 »
Witam. Odświeże trochę temat. Chodzi mi o przenosiny między KP w tym samym województwie. Czy potrzebne jest pisanie uzasadnienia do KW czy wystarczą zgody obu 01 i raport do KW?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: przeniesienie do innego wojewódźtwa - jakie JRG
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2019, 21:00:56 »
Witam. Odświeże trochę temat. Chodzi mi o przenosiny między KP w tym samym województwie. Czy potrzebne jest pisanie uzasadnienia do KW czy wystarczą zgody obu 01 i raport do KW?
TAK.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.