Autor Wątek: Kolejne pytanie nt. równoważnika za brak lokalu.  (Przeczytany 2351 razy)

Offline Radek1993

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Kolejne pytanie nt. równoważnika za brak lokalu.
« dnia: Sierpień 08, 2019, 13:45:14 »
Witajcie, prześledziłem zapisy ustaw i postanowień, jak również tematy powiązane z moimi pytaniami jednak nie znalazłem odpowiedzi. Oto one:

1) Czy gdy kupię mieszkanie, utracę prawo do dodatku, a następnie po 2 latach sprzedam mieszkanie to czy będę mógł się ubiegać o dodatek ponownie?

2) Czy pobierając dodatek na kupno mieszkania tracę dożywotnio prawo do dodatku za brak lokalu, nawet jeśli w przyszłości będę bez lokalu? Sprzedam lub coś .

3) Jak obliczyć dojazd do pracy ? Mi google mapa pokazuje 55-75 minut (dojazd autobusem, pociągiem, dojście pieszo) jednak kwatermistrz upiera się że liczy się tylko czas ile jedzie pociąg z miejscowości gdzie znajduje się mieszkanie, do miejscowości w której znajduje się jednostka

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Kolejne pytanie nt. równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2019, 16:55:46 »
Witajcie, prześledziłem zapisy ustaw i postanowień, jak również tematy powiązane z moimi pytaniami jednak nie znalazłem odpowiedzi. Oto one:

1) Czy gdy kupię mieszkanie, utracę prawo do dodatku, a następnie po 2 latach sprzedam mieszkanie to czy będę mógł się ubiegać o dodatek ponownie?

2) Czy pobierając dodatek na kupno mieszkania tracę dożywotnio prawo do dodatku za brak lokalu, nawet jeśli w przyszłości będę bez lokalu? Sprzedam lub coś .

3) Jak obliczyć dojazd do pracy ? Mi google mapa pokazuje 55-75 minut (dojazd autobusem, pociągiem, dojście pieszo) jednak kwatermistrz upiera się że liczy się tylko czas ile jedzie pociąg z miejscowości gdzie znajduje się mieszkanie, do miejscowości w której znajduje się jednostka
1) NIE
2) TAK
3) Kwatermistrz ma racje
PS. Przeczytałeś wątki i nie wiesz jak się nazywają te "dodatki"  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Kolejne pytanie nt. równoważnika za brak lokalu.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2019, 14:05:59 »
ad 2) TAK, ale chyba za wyjątkiem przeniesienia do służby w innej miejscowości, dla której miejscowość w której znajduje się lokal nie jest miejscowością pobliska