Służba > Forum ochotników

Zabezpieczenie wyścigu TDP

(1/2) > >>

Petro:
Panowie jak u Was wygląda zabezpieczenie wyścigu Tour de Pologne bądź innych podobnych komercyjnych wydarzeń? Robicie to za bóg zapłać, czy w jakiś inny sposób jesteście wynagradzani?

Radhezz:

--- Cytat: Petro w Lipiec 28, 2019, 21:36:06 ---Panowie jak u Was wygląda zabezpieczenie wyścigu Tour de Pologne bądź innych podobnych komercyjnych wydarzeń? Robicie to za bóg zapłać, czy w jakiś inny sposób jesteście wynagradzani?

--- Koniec cytatu ---
Jakie "Bóg zapłać"? Za friko to lokalnie ewentualnie imprezy stowarzyszeń lokalnych. Jak miasto potrzebuje to wypłaca ekwiwalent, imprezy komercyjne płacone twardą gotówką.

Fistach:
Ale niektorzy robia za darmo (bez sensu).

jgk:
Niektórzy robią za darmo bo nie mają wyjścia.Przykłady mam u siebie w gminie.Najpierw uwikłają się w jakieś układy z samorządem a potem są na każde zawołanie, pierdnięcie.Tak to wygląda w wielu przypadkach,szczególnie jak panowie z OSP ubzdurają sobie coś bez czego OSP może funkcjonować ale muszą to mieć choćby mieli komuś wejść bez wazeliny w 4litery, a potem przychodzą właśnie takie sytuacje i trzeba otrzymaną kasę  lub sprzęt odpracować.

Petro:
No właśnie, mnie też boli to, że coraz więcej ludzi /instytucji widzi w strazakach darmową siłę roboczą. W tym roku tdp jedzie przez naszą miejscowość 2 dni, w tym 1 dzień meta na terenie naszej gminy. Chcą mnóstwo ludzi do zabezpieczenia oczywiście "za frajer", bo oczywiście organizator nie ma kasy na ten cel dla strażaków. A piszę o tym bo wiem, że członkowie innej organizacji wspierającej tdp dostali kasę za zabezpieczenie. Co ciekawe w zeszłym roku coś miało być dla jednostki od organizatora, ale to wszystko było na gębę... no i fige my dostali. W tym roku wójt z pieniędzy podatników chce nas za tą imprezę opłacić skoro tdp nie stać na nas. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej