Autor Wątek: Zwolnienie z Policji do strazy  (Przeczytany 521 razy)

Offline lukaszczu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zwolnienie z Policji do strazy
« dnia: Lipiec 19, 2019, 19:56:04 »
Witam!
w Związku ze temat był już dawno poruszany , zaczne nowy wątek na temat Zwolnienia z Policji a przejscia do PSP?
A dodam ze aktualnie pracuje w Policji ze stopniem sierzanta i jestem juz pod Lekarskich do Strazy.
!. czy ktoś miał taka okazje i zmianiał formacje?
2. czy zostanie mi przepisany stopień do PSP?
3. czy raport o zwolnienie musze pisac duzo wczeniej, i jak bedzie rozpatrywany przez komendanta?
4. czy lata pracy w policji zostana zaliczone do wysługi lat w PSP?
5. czy ktoś nie żałuje takiej decyzji w zwiazku ze zmiana formacji
pozdrawiam i dzieki z góry za odpowiedz! Moze ktoś zechce sie pochwalic o swoich przezyciach  ^_^

Offline kopsze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwolnienie z Policji do strazy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2019, 23:50:40 »
1) Ja nie ale znam przypadek
2) Nie zostanie przepisany stopień
3) ---
4) lata pracy z policji nie zostają zaliczone w PSP
5) Podobno w straży jest lepsza atmosfera i idzie wytrzymać psychicznie (nie być gnojonym) :D

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • **
  • Wiadomości: 129
Odp: Zwolnienie z Policji do strazy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2019, 03:23:26 »
Pkt 3 Po ostatnich migracjach z Policji do SOP, CBA, wojska nie ma przyzwolenia na przenosimy pomiędzy służbami i oficjalny raport musiałbyś napisać do ministra - raczej nie uzyskasz zgody.
Jeżeli złożysz raport o zwolnienie z Policji u obecnego komendanta musisz mieć świadomość i wziąć pod uwagę, że komendant może Cię przytrzymać w maksymalnym terminie 3 miesięcy, a wtedy nie możesz służyć w PSP.
Pkt 4 Według mnie tak, ale jak okres przerwy wyniesie do roku oraz gdy będziesz już strażakiem w służbie stałej. Wnioskuję z  art. 88  ust. 4 pkt.2 ustawy o PSP. W służbie stałej na pewno zostaną naliczone  lata z Policji do nagrody jubileuszowej, może i do wyliczenia urlopu dodatkowego,  no i doliczone do wysługi emerytalnej po uzyskaniu prawa do świadczeń emerytalnych czyli po 25 laurach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2019, 03:28:20 wysłana przez Florek-112 »