Autor Wątek: Wyjazdy do akcji  (Przeczytany 22005 razy)

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Wyjazdy do akcji
« dnia: Lipiec 19, 2019, 11:05:01 »
Witam. Mam pytanie co zrobić jeżeli kierowca bądź jakiś strażak uprze się żeby nie zabrać mnie do akcji? Mam wszystkie szkolenia włącznie z dowódcami, nigdy nie podpadłem w akcji a pojadą bez dowódcy. Po prostu złośliwośc ludzka. Czy są jakieś formy prawne żeby z tego wyciągnąć konsekwencje? Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2019, 11:13:42 »
To zależy od Waszego statutu, ale w większości przypadków JOTem zarządza Naczelnik - i do niego należałoby się zwrócić w takiej sytuacji. A podczas wyjazdu dowodzi będący na miejscu dowódca, a nie kierowca. Jedyna sytuacja w której każdy strażak JOT ma prawo zabronić innemu strażakowi z JOT jechać to gdy jest on nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających.

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2019, 11:30:10 »
Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, że mnóstwo rzeczy robię dla naszej jednostki, pozyskuje sprzęt i pieniądze, zajmuje sie młodzieżą, pomagam prezesowi i naczelnikowi w różnych dokumentach i widocznie zazdrość zżera co niektórych a w szczególności kierowcę który buntuje ludzi przeciwko mnie.Pretensje były do mnie, że powiedziałem prezesowi i naczelnikowi, że pijani jeżdżą bo kierowca to toleruje, że podczas kontroli gotowościbył syf na samochodzie i brudny sprzęt i wiele innych spraw. Ja uważam, że prezes osp tak jak prezes np jakiejś firmy powinien wiedzieć co sie dzieje. Co bym nie zrobił albo zrobił to wszystko jest obracane przeciw mnie.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2019, 11:53:48 »
Nie może być tolerancji dla pijusów - jeżeli była taka sytuacja, że ktoś pijany próbował jechać na akcję, to Zarząd powinien go ustawić do pionu. Jako Naczelnik od razu bym gościa usunął z JOT'u - przynajmniej na jakiś czas. A każdy kto by na takie zachowanie (pijany pchający się do wyjazdu) nie zareagował - powinien dostać oficjalną reprymendę od Zarządu! Lepiej by jednostka nie wyjechała niż mieli by jechać pijani! A jak ktoś byłby na tyle bezczelny by bronić pijusów powinien polecieć z JOTu wraz z nimi.

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2019, 12:02:43 »
U nas jaja sie dzieją i maja w d... Zarząd, prezes boi się, że kierowca zrezygnuje. Nie pasuję du układu rodzinno-kolesiowskiego i starają się uprzykrzać mi życie. Np jade na akcje okazuje się, że to ćwiczenia a gościu do mnie mówi, że jest kpl. Ja się tylko zapytałem czy jest dowódca. Okazało się, że pojechaliśmy w 5 i byłem jedynym dowódcą

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2019, 12:10:28 »
Jeżeli w jednostce jest tolerancja dla pijaństwa to dobrze radzę - zmień jednostkę! A tą należy jak najszybciej zreorganizować albo zlikwidować bo stanowi zagrożenie dla siebie i innych! Nie może być tolerancji dla pijaństwa! Dziwię się, że inne jednostki i PSP jeszcze nie podjęły w tej sprawie działań.

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2019, 12:25:21 »
Ja jak mi wsiądzie ktoś pod wpływem to nie będę sie szarpał poproszę dowódcę z PSP żeby sprawdził trzeźwość i sprawa sie załatwi raz na zawsze. Obciach dla jednostki ale załatwi to sprawę.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2019, 12:31:56 »
Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, że mnóstwo rzeczy robię dla naszej jednostki, pozyskuje sprzęt i pieniądze, zajmuje sie młodzieżą, pomagam prezesowi i naczelnikowi w różnych dokumentach i widocznie zazdrość zżera co niektórych a w szczególności kierowcę który buntuje ludzi przeciwko mnie.Pretensje były do mnie, że powiedziałem prezesowi i naczelnikowi, że pijani jeżdżą bo kierowca to toleruje, że podczas kontroli gotowościbył syf na samochodzie i brudny sprzęt i wiele innych spraw. Ja uważam, że prezes osp tak jak prezes np jakiejś firmy powinien wiedzieć co sie dzieje. Co bym nie zrobił albo zrobił to wszystko jest obracane przeciw mnie.
dobrze ze sam widzisz ze jest nie halo .Napisz wniosek do zarządu z taka informacją i niech prezes podpisze ,że otrzymał taki wniosek .
Sam napisz rezygnacje z pełnienia obowiązków członka OSP .Po co brudzić swoje imię w takiej jednostce. Wstąp do innej z twojej okolicy.
Zapewne jeszcze życie tobie pokaże że trzeba być cierpliwym ale  nie dać się zwariować .Powodzenia

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2019, 12:46:47 »
To jest właśnie spory problem w jednostkach OSP, jest grupa ludzi która trzyma się razem i nikogo innego nie dopuszcza bo uważa takie osoby jak Ty za zagrożenie i to jest chore. A jesli boja sie o kierowcę to nie ma innego kandydata? Czy po prostu ten jest nie do ruszenia i zarzad boi się to przyznać?

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2019, 14:16:29 »
Rezerwista raczej to drugie. Ja staram się żeby było dobrze ale nie pasuję do układu więc jestem zagrożeniem. Pochwalę się tylko, że od 2018r do chwili obecnej przyczyniłem się do pozyskania sprzętu za ok 40000tys brutto dla naszej jednostki i wiele innych spraw organizacyjnych ogarniam i Zarząd stoi po mojej stronie. W przyszłym tygodniu zebranie zarządu na które idę i zobaczymy co będzie. Oficjalnie powiem kto za tym wszystkim stoi (ojciec kierowcy członkiem zarządu) i robi z OSP PSP czytaj Prywatna Straż Pożarna :) Dzięki wszystkim za wsparcie i cenne rady. Nie poddam się żeby zło i kolesiostwo  nie wygrało. Za dużo zainwestowałem życia w straż kosztem rodziny i swoim.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2019, 17:04:16 »
Rezerwista raczej to drugie. Ja staram się żeby było dobrze ale nie pasuję do układu więc jestem zagrożeniem. Pochwalę się tylko, że od 2018r do chwili obecnej przyczyniłem się do pozyskania sprzętu za ok 40000tys brutto dla naszej jednostki i wiele innych spraw organizacyjnych ogarniam i Zarząd stoi po mojej stronie. W przyszłym tygodniu zebranie zarządu na które idę i zobaczymy co będzie. Oficjalnie powiem kto za tym wszystkim stoi (ojciec kierowcy członkiem zarządu) i robi z OSP PSP czytaj Prywatna Straż Pożarna :) Dzięki wszystkim za wsparcie i cenne rady. Nie poddam się żeby zło i kolesiostwo  nie wygrało. Za dużo zainwestowałem życia w straż kosztem rodziny i swoim.
Super . :kask:Bo :straz: strażakiem :straz: :straz: się jest a nie bywa.

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2019, 17:25:19 »
Dzięki kolego :straz: Święta prawda

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2019, 18:09:16 »
Raczej nic nie osiągniesz jak nie masz poparcia innych,Z patologię o której piszesz, będzie ciężko wyeliminować bez drastycznych kroków.
Dobrze się zastanów nad swoimi działaniami abyś w konsekwencji nie został kozłem ofiarnym.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2019, 20:03:32 »
Oczywiście że może osiągnąć. Dajcie człowiekowi trochę nadziei a nie podkopujecie jego wiarę w zmiany. Będzie ciężko, ale najpierw trzeba mieć kogoś po swojej stronie, potem tych ludzi będzie więcej a w końcu będzie ich większość. Jeśli niektórzy Cię znienawidzą to bardzo dobrze, to znaczy, że działasz. Znam bardzo podobny przypadek, również był silny pod różnymi względami "pan kierowca" i jego ekipa od kielicha. Teraz nie ma ani jego ani żadnego z ekipy. Jest za to w tej jednostce wielu młodych, ambitnych i zaangażowanych. Nie daj się i rób swoje.

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2019, 20:11:06 »
nie ma opcji żebym sie poddał nie dam satysfakcji oszołomom, nie pozwolę żeby patologia wygrała

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2019, 20:17:42 »
Jeszcze jeden numer Wam opisze. pewna strażaczka z tego układu wysłała troje dzieci z MDP w tym swoją córkę z puszką żeby zbierać pieniądze na straz. Ja jestem ich opiekunem i nic o tym nie wiedziałem ani Zarząd. Totalna samowola. dzieciaki powoływały sie na mnie o czym poinformował mnie jeden z właścicieli sklepu. Kasy nie dał bo to śmierdząca sprawa. Finał jest taki, że dzieciaki podzieliły sie kasą między sobą wbrew temu co kazał zrobić prezes. Pinda wiedziała o wszystkim i nikogo nie poinformowała.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2019, 21:57:15 »
No i teraz zasadnicze pytanie gdzie jest zarząd komisja rewizyjna ?. Wynika z tego że układ jest silny pytanie na ile.Co z tego że zrobisz zamieszanie.Sam piszesz że jeździcie tylko dzięki kierowcy z układu.Czyli nie ma kierowcy z układu nie ma wyjazdów, chyba że masz kogoś na jego miejsce lub sam po zrobieniu czystki zajmiesz jego miejsce.Tylko co powiedzą inni kiedy po czystce skończą się definitywnie wyjazdy?
Oczywiście z patologiami trzeba i należy walczyć ale trzeba mieć na uwadze też dobro społeczeństwa.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2019, 22:29:29 »
Cytuj
trzeba mieć na uwadze też dobro społeczeństwa.

Społeczeństwo wyjdzie na tym lepiej, jeżeli poczeka 5min dłużej na dojazd innej OSP niż jeżeli miała by dojechać pijana ekipa! Lepiej mieć kilka miesięcy przerwy w wyjazdach - do czasu ogarnięcia nowego kierowcy - niż wypadek po pijaku w drodze na akcję.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2019, 22:50:11 »
Sztuka nie ma polegać na wyłączeniu  jednostki z akcji aby pokazać swoją wyższość nawet jak są ku temu przesłanki. Sztuką jest wprowadzić  zmiany i utrzymać to co jest.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2019, 22:59:42 »
Naprawdę nikt inny w jednostce nie ma prawa jazdy kat. C?

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 19, 2019, 23:10:23 »
Cytuj
U nas jaja sie dzieją i maja w d... Zarząd, prezes boi się, że kierowca zrezygnuje
Tak pisze kolega.Pytanie jak dużo osób jest w układzie. Ilu ich zostanie kiedy doszło by do czystki nawet jeśli okaże się że jest ktoś inny z kat C.
Dużo pytań mało informacji.

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 20, 2019, 09:44:50 »
Robi kolejny z kliki

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 21, 2019, 14:12:31 »
W klice rodzinno-kolesiowskiej są 4 osoby, oprócz kierowcy prawko robi jeden z nich. Czymś go przekupili dzięki temu kierowca ma frajera, ktory krzyczy za niego. Taka sytuacja : prezes dzwoni do kierowcy w jakiejś sprawie, kierowca tak panie prezesie, oczywiście panie prezesie a za 10 min dzwoni oszołom z wątami do prezesa :) to był jawny dowód na to kto kogo buntuje :)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 22, 2019, 08:00:58 »
Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, że mnóstwo rzeczy robię dla naszej jednostki, pozyskuje sprzęt i pieniądze, zajmuje sie młodzieżą, pomagam prezesowi i naczelnikowi w różnych dokumentach i widocznie zazdrość zżera co niektórych a w szczególności kierowcę który buntuje ludzi przeciwko mnie.Pretensje były do mnie, że powiedziałem prezesowi i naczelnikowi, że pijani jeżdżą bo kierowca to toleruje, że podczas kontroli gotowościbył syf na samochodzie i brudny sprzęt i wiele innych spraw. Ja uważam, że prezes osp tak jak prezes np jakiejś firmy powinien wiedzieć co sie dzieje. Co bym nie zrobił albo zrobił to wszystko jest obracane przeciw mnie.

Daj sobie spokój z tą jednostką. Wiem brzmi brutalnie, wiem chcesz być strażakiem, wiem chcesz pomagać innym (a np. nie umiesz w inny sposób) ale szkoda nerwów bo prócz wszystkich kłód rzucanych pod nogi masz jeszcze to. Szkoda zdrowia.

P.s. wiem co mówię, zwlasnego doswiadczenia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2019, 08:27:33 wysłana przez Fistach »

Offline stefan998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wyjazdy do akcji
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 22, 2019, 17:07:24 »
Witam. Nie poddam się, Zarząd OSP jest po mojej stronie, w tym tygodniu ma być zebranie zarządu, wszyscy wiedzą kto miesza najbardziej.