Autor Wątek: Naliczanie emerytury  (Przeczytany 12950 razy)

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Naliczanie emerytury
« dnia: Lipiec 17, 2019, 19:18:18 »
Witam. Proszę o odpowiedzi:
1. Czy służba wojskowa wlicza się do stażu służby w PSP?
2. Jakiej wysokości jest odprawa emerytalna jest po 15 latach i 8 m-cach służby?
3. Kto oblicza wysokość emerytury ? Kadrowa macierzystej jednostki czy ZER?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2019, 19:29:32 »
Witam. Proszę o odpowiedzi:
1. Czy służba wojskowa wlicza się do stażu służby w PSP?
2. Jakiej wysokości jest odprawa emerytalna jest po 15 latach i 8 m-cach służby?
3. Kto oblicza wysokość emerytury ? Kadrowa macierzystej jednostki czy ZER?
Art. 99 ustawy o PSP... Masz ze szczegółami wysokość odprawy.
Wysokość emerytury którą będziesz dostawać oblicza ZER.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2019, 11:14:24 »
Witam wszystkich .Chciałbym zapytac o pewna sprawę może ktoś będzie w stanie pomóc.Pracowalem za granicą kilka lat.Wszystko udokumentowane,wyciągnięta i przetłumaczona historia zatrudnienia A w kadrach nie chcą zaakceptować w wymagają potwierdzenia przez ZUS.Dzwonilem do zusu, a tam znów odbijanie piłeczki że oni nie mogą nic zrobić,bo oni kontaktują się z zagranicznym urzędem tylko w sprawach emerytury A nie stażu pracy.ktos ma jakiś pomysł?.Zaznaczam że przed podjęciem służby, prywatny przedsiębiorca uznał mi lata pracy z zagranicy a w psp nie chca.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2019, 12:59:45 »
Złóż raport do swojego 01 o zaliczenie okresów pracy za granicą do wysługi i dołącz wspomniane dokumenty. 01 ma dwa wyjścia:
1/ Zaliczyć Ci te okresy do wysługi - jesteś usatysfakcjonowany,
2/ Nie zaliczyć Ci tych okresów do wysługi - wtedy musi na piśmie dać Ci na jakiej podstawie prawnej odmówił zaliczenia.

Na odpowiedź 01 ma zgodnie z kpa 30 dni. Jeżeli dostaniesz odpowiedź odmowną, to będziesz mógł sprawdzić przypisy na które powołuje się 01 i sam stwierdzisz, że albo ma rację (tak mówi przepis - a 01 musi działać zgodnie z przepisami), albo jej nie ma, bo np. kilka podpunktów dalej jest napisane coś, co w Twoim przypadku ma zastosowanie, a on tego nie uwzględnił (potraktował przepisy w tej materii bardzo wybiórczo) i w zależności od tego co stwierdzisz odwołasz się lub odpuścisz temat.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2019, 13:29:27 »
Już skladalem dokumenty.Kadrowa długo zwlekala z odpowiedzią bo mówiła że czeka na decyzję ich prawnika i , , że on stwierdził, że musi być przez ZUS.Stwierdzila ze nie musi znac zagranicznych dokumentów itp itd.ehhh ta biurokracja.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2019, 15:51:02 »
Napisz do 01kw drogą służbową.
pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2019, 17:36:39 »
Dokładnie....droga służbowa i tylko nie poddawaj się bo piłeczkę będą odbijać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2019, 19:42:39 »
Kadrowa też człowiek nie musi wszystkiego wiedzieć a opinia radcy jest jak d...a masz taką za jaką zapłacisz. 
Przed pisaniem do KW raporcik do KP  powołaj się na art. 86 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Przedstaw dokumenty na potwierdzenie swojej pracy umowę, wnioski urlopowe, odcinki wypłat im wiecej tym lepij. Pracodawca ma prawo wymagać tego rodzaju dokumentów i co ważne przetłumaczonych. Spokojnie załatw temat a napewno zakończy się powodzeniem.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2019, 20:27:24 »
Dzięki bardzo za wszystkie rady. Oczywiście będę chciał załatwić sprawę w spokojny i cywilizowany spokój.Nie zamierzam z nikim walczyć,ale nie dam się wykiwac skoro mi się to należy.Jeszcze raz dzięki.

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2019, 21:03:16 »
Dzięki bardzo za wszystkie rady. Oczywiście będę chciał załatwić sprawę w spokojny i cywilizowany spokój.Nie zamierzam z nikim walczyć,ale nie dam się wykiwac skoro mi się to należy.Jeszcze raz dzięki.
Daj znać jak ci poszło
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2019, 07:48:53 »
Czy ktoś skorzystał z procentów za wyjazdowość-? Interesuje mnie, jak to się ma w praktyce?
dziękuję

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2019, 08:22:43 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2019, 10:10:23 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.

heheh kadry naliczają:p
U mnie sam przedstawiasz rok w którym osiągnąłeś 30 wyjazdów - przyznaję, od kilku dobrych lat, EWID sam to zlicza, więc jest to chwila roboty, nawet dla niewtajemniczonego.
Kiedyś u nas,  nad tym czuwał człowiek 01 i miał swoje "wizjonerstwo"  uznawania wyjazdów, więc plama oleju, czy gniazda owadów - nie były zaliczane.
Interesuje mnie, czy jak masz 26 lat służby w tym 8 lat "wyjazdowych", przechodzisz jakbyś miał 30 lat? No i ciekawiło mnie, jak u innych to rozpatrują.
pozdr

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2019, 11:52:09 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.

heheh kadry naliczają:p
U mnie sam przedstawiasz rok w którym osiągnąłeś 30 wyjazdów - przyznaję, od kilku dobrych lat, EWID sam to zlicza, więc jest to chwila roboty, nawet dla niewtajemniczonego.
Kiedyś u nas,  nad tym czuwał człowiek 01 i miał swoje "wizjonerstwo"  uznawania wyjazdów, więc plama oleju, czy gniazda owadów - nie były zaliczane.
Interesuje mnie, czy jak masz 26 lat służby w tym 8 lat "wyjazdowych", przechodzisz jakbyś miał 30 lat? No i ciekawiło mnie, jak u innych to rozpatrują.
pozdr
Zostało Ci tylko archiwum i potwierdzenie kadrowej i 01
Jest z tym problem, bo one wiecznie nie mają czasu .
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2019, 12:44:41 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
Bo wyjazd liczony do 0,5% musi przekroczyć 30 min.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2019, 12:47:15 »
To nie wiem jak u was ale u mnie jest trochę więcej poszanowania dla przyszłych emerytów. W ciągu ostatnich 5 lat odeszło ode mnie kilku kolegów i wszyscy zgodnie mówili że umawiali się w kadrach na konkretną godzinę i przy kawie robili kwity z kadrową w tym wyjazdy z ewid i archiwum. To dziwne kolego że miałeś takiego magika od liczenia wyjazdów. Wyjazd to wyjazd czy do kota czy do zgonu w mieszkaniu i liczy się tak samo. Przecież ewid też sam zlicza wyjazdy ile się należy do 0.5%. A co do 26 lat służby i 8 lat wyjazdowych to prosta matematyka. Za 26 lat masz 68.6% plus 4 % za wyjazdy czyli wyjazdy dają ci ok. 1.5 roku służby więcej tak jakbyś odszedł po 27.5 roku służby

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2019, 13:18:40 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
Bo wyjazd liczony do 0,5% musi przekroczyć 30 min.

Od kiedy i na jakiej podstawie? Chyba mylisz to z dodatkiem szkodliwym, który to SWD zlicza tylko dla wyjazdów powyżej 30 minut, krótszych nie zlicza. W rozporządzeniu nie ma żadnej wzmianki na temat tego że do 0.5% liczą się wyjazdy powyżej 30 minut.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2019, 13:23:05 wysłana przez fireman_f »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 19, 2019, 13:51:32 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
Bo wyjazd liczony do 0,5% musi przekroczyć 30 min.

Od kiedy i na jakiej podstawie? Chyba mylisz to z dodatkiem szkodliwym, który to SWD zlicza tylko dla wyjazdów powyżej 30 minut, krótszych nie zlicza. W rozporządzeniu nie ma żadnej wzmianki na temat tego że do 0.5% liczą się wyjazdy powyżej 30 minut.
Oczywiście. Wyjazd nawet 5 minutowy do kolekcji 30 rocznie daje Ci 0,5 %.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2019, 14:50:48 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
heheh kadry naliczają:p
U mnie sam przedstawiasz rok w którym osiągnąłeś 30 wyjazdów - przyznaję, od kilku dobrych lat, EWID sam to zlicza, więc jest to chwila roboty, nawet dla niewtajemniczonego.
Kiedyś u nas,  nad tym czuwał człowiek 01 i miał swoje "wizjonerstwo"  uznawania wyjazdów, więc plama oleju, czy gniazda owadów - nie były zaliczane.
Interesuje mnie, czy jak masz 26 lat służby w tym 8 lat "wyjazdowych", przechodzisz jakbyś miał 30 lat? No i ciekawiło mnie, jak u innych to rozpatrują.
pozdr
     Czytając Twoje posty mam wrażenie, że żyjemy w dwóch równoległych światach, z czego Twój jest tzw: "z trzeciego świata".
Uznawanie wyjazdów bo plama czy owady ? No to przecież jest jakaś paranoja że nie zaliczane. Jakieś wizjonerstwo w uznaniowości zakrawa na kpiny. Przepisy są jedne i obowiązują w całym kraju. A wy (to o strażakach na PB) jak jesteście za przeproszeniem stadem baranów to nie dziwcie się, że jesteście tak traktowani jak barany na każdym kroku. Swojej kadrowej powiedz aby zapoznała się z zasadami tworzenia akt osobowych oraz co mają one zawierać. A ponieważ każdy strażak ma do nich wgląd na swoje żądanie to znaczy dla mnie, że co roku ma dany strażak wiedzę o tym czy ma 0,5 % z tytułu wyjazdów.
pozdrawiam

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 19, 2019, 14:58:30 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
heheh kadry naliczają:p
U mnie sam przedstawiasz rok w którym osiągnąłeś 30 wyjazdów - przyznaję, od kilku dobrych lat, EWID sam to zlicza, więc jest to chwila roboty, nawet dla niewtajemniczonego.
Kiedyś u nas,  nad tym czuwał człowiek 01 i miał swoje "wizjonerstwo"  uznawania wyjazdów, więc plama oleju, czy gniazda owadów - nie były zaliczane.
Interesuje mnie, czy jak masz 26 lat służby w tym 8 lat "wyjazdowych", przechodzisz jakbyś miał 30 lat? No i ciekawiło mnie, jak u innych to rozpatrują.
pozdr
     Czytając Twoje posty mam wrażenie, że żyjemy w dwóch równoległych światach, z czego Twój jest tzw: "z trzeciego świata".
Uznawanie wyjazdów bo plama czy owady ? No to przecież jest jakaś paranoja że nie zaliczane. Jakieś wizjonerstwo w uznaniowości zakrawa na kpiny. Przepisy są jedne i obowiązują w całym kraju. A wy (to o strażakach na PB) jak jesteście za przeproszeniem stadem baranów to nie dziwcie się, że jesteście tak traktowani jak barany na każdym kroku. Swojej kadrowej powiedz aby zapoznała się z zasadami tworzenia akt osobowych oraz co mają one zawierać. A ponieważ każdy strażak ma do nich wgląd na swoje żądanie to znaczy dla mnie, że co roku ma dany strażak wiedzę o tym czy ma 0,5 % z tytułu wyjazdów.
pozdrawiam

Z czystej ciekawości Peterek, kto u was robi to dla strażaków i w jaki sposób? Dowódca zmiany, jednostki czy kadrowa? Czy każdy sam sobie?

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 19, 2019, 15:48:17 »
mnie nieustannie dziwi jedno - niby jedna firma, niby jedne przepisy a każdy ch.... na swój........  :straz:
jest zarządzenie KG w sprawie sposobu prowadzenia przez przełożonych dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem służbowym strażaków PSP;
załącznikiem jest roczna karta ewidencji bezpośredniego udziału strażaka w działaniach ratowniczych - przy każdej pozycji jest podpis strażaka biorącego udział w zdarzeniu; podpis sprawdzającego (naczelnik operacyjnej lub dowódcy JRG) oraz podpis komendanta;
za prowadzenie dokumentacji odpowiada komendant - komu to powierzy to jego brocha (od tego ma aparat pomocniczy od PB po kadry) - ale strażak ma się podpisać przy każdej pozycji, dowódca JRG (naczelnik MR/PR) ma sprawdzić a komendant zatwierdzić;
na koniec ląduje to w aktach osobowych bodajże w części a (za to akurat odpowiada komórka właściwa ds kadrowych);
odtwarzanie papierów przed emeryturą podchodzi mi pod "fałszowanie dokumentacji" (bo to już pewnie dowódca nie ten, i komendant może inny) ;

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2019, 15:51:43 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
heheh kadry naliczają:p
U mnie sam przedstawiasz rok w którym osiągnąłeś 30 wyjazdów - przyznaję, od kilku dobrych lat, EWID sam to zlicza, więc jest to chwila roboty, nawet dla niewtajemniczonego.
Kiedyś u nas,  nad tym czuwał człowiek 01 i miał swoje "wizjonerstwo"  uznawania wyjazdów, więc plama oleju, czy gniazda owadów - nie były zaliczane.
Interesuje mnie, czy jak masz 26 lat służby w tym 8 lat "wyjazdowych", przechodzisz jakbyś miał 30 lat? No i ciekawiło mnie, jak u innych to rozpatrują.
pozdr
     Czytając Twoje posty mam wrażenie, że żyjemy w dwóch równoległych światach, z czego Twój jest tzw: "z trzeciego świata".
Uznawanie wyjazdów bo plama czy owady ? No to przecież jest jakaś paranoja że nie zaliczane. Jakieś wizjonerstwo w uznaniowości zakrawa na kpiny. Przepisy są jedne i obowiązują w całym kraju. A wy (to o strażakach na PB) jak jesteście za przeproszeniem stadem baranów to nie dziwcie się, że jesteście tak traktowani jak barany na każdym kroku. Swojej kadrowej powiedz aby zapoznała się z zasadami tworzenia akt osobowych oraz co mają one zawierać. A ponieważ każdy strażak ma do nich wgląd na swoje żądanie to znaczy dla mnie, że co roku ma dany strażak wiedzę o tym czy ma 0,5 % z tytułu wyjazdów.
pozdrawiam

Mam wielką ochotę, wziąć u Ciebie parę służb, zobaczyć ten miód płynący.
Generalnie, tak było (niezaliczanie wielu wyjazdów), stąd ludzie przestali się tym zajmować a i nikt z tego nie korzystał.
Był to stary "komunista", interpretował przepis -po swojemu- nie zaliczając wyjazdu, podawał różne uzasadnienia, od braku szkodliwego oddziaływania na strażaka ( tak było w przypadku otwarcia drzwi na prośbę Policji) itd. Wiem,że w innych jednostkach, też różnie z tym bywało.
Podobnie jest z naliczaniem  szkodliwego, jednym liczą od wezwania,innym od wyjazdu a jeszcze innym  od czasu przybycia i odliczają czas powrotu.
Pozdrawiam


Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2019, 20:17:05 »
kolego @fireman_f
     Odpowiedzialny za sporządzenie dokumentacji dla nas (czyli PB) jest d-ca jogurtu. Wpisów z wyjazdów do indywidualnych kart strażaków dokonują wyłącznie dowódcy zmian pełniący służbę w danym dniu i generalnie robią to po każdej służbie na podstawie IZZ. Strażak nie pełniący obowiązków d-cy zmiany nie ma prawa sam dokonać żadnego wpisu z wyjazdu do swojej karty, a jak ma np. wyjazd na inny powiat lub był na innej zmianie to na wszelki wypadek mówi o tym "swojemu" d-cy zmiany. I może to kogoś zdziwić ale od wielu lat karty wypełniane są odręcznie - czyli w odróżnieniu od wersji elektronicznej nie ma możliwości "korekty czegoś tam".
     Następnie indywidualne karty do czasu przekazania ich do d-cy jogurtu raz w roku kalendarzowym na przełomie styczeń-marzec już z podpisami strażaków na swoich kartach są w biurze d-cy zmiany. Tam strażak może oczywiście za wiedzą swojego d-cy zmiany w każdej chwili swoją kartę zobaczyć aby sprawdzić ile ma dni wyjazdowych (od wielu już lat zdecydowana większość z chłopaków "łapie" po minimum 50-70 dni wyjazdowych bez żadnej spiny). Po sprawdzeniu i podbiciu kart przez naszego 11 lądują one u 01 lub 02 do zatwierdzenia, a d-ca jogurtu wywiesza info-zbiorówkę wszystkich z jrg na naszej świetlicy z podaniem ile dni wyjazdowych mieliśmy. Kopię takiej listy daje też od razu do kadr. Czyli generalnie mamy możliwość sprawdzenia ilości swoich lat wyjazdowych od zarania powstania psp w dwóch-trzech miejscach, a do kadr po szczegółowe info idą przeważnie tylko ci co wybierają się na emkę.

kolego @Klawy
    Zapraszam na zdolny slonsk ale miodu nie obiecuję -_-.
    Natomiast nasz każdy 11-ty i d-cy zmian od zawsze podchodzili b. poważnie do spraw związanych z przyszłą emką strażaków na pb i nie pozwalali na robienie tego na "odp..dol". Może dlatego, że wiele lat temu za czasów 02 który dał ciała bo trochę lajtowo podchodził do tych spraw i miał zaległości jeden od nas z pb przenosił się do innej komendy. I kadrowa nowa powiedziała mu o brakujących kartach wyjazdowych w jego aktach osobowych. A że nie mógł się on doprosić starej betonowej kadrowej to w końcu sprawa poszła torem oficjalnym czyli komendant miejski - komendant wojewódzki - nasz 01 i wtedy ówczesny 02 i kadrowa fruwali, bo nasz 01 się wkur..ił. Szybko odtworzyli we dwójkę wszystkie zaległości w aktach tam gdzie brakowało.

    Generalnie to co napisał kolega @j.o.blush to jest to co trzeba w temacie. 

pozdrawiam

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2019, 21:15:32 »
Klawy nie rozumiem pytania. Jak jesteś przyjęty " po staremu " to za każdy rok powyżej 30 wyjazdów masz 0.5 procent do emki. Jest to zapisane w ustawie i kadry obligatoryjnie naliczają to do emki.
Bo wyjazd liczony do 0,5% musi przekroczyć 30 min.
Koledze się pomyliło
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Naliczanie emerytury
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2019, 09:42:00 »
Masz zupełną rację. Przepraszam, jasne że 30 minut to tylko do szkodliwego.