Służba > Forum ochotników

Nowy wóz bojowy w OSP

(1/2) > >>

thegreen387:
Witajcie , sytuacja naszej jednostki wygląda następująco. Należymy do KSRG , rocznie około 50 wyjazdów do zdarzeń ale z roku na rok wzrasta. Posiadamy jeden wóz (GBART 3,5/16 Mercedes Atego). Problem pojawił się w momencie gdy w jednostce pojawiło się dużo nowych przeszkolonych strażaków.
Czas wyjazdu od momentu alarmowania przez PSK to zazwyczaj około 2-3 minuty (wyjeżdzamy najszybciej w powiecie) , przez co duża większość strażaków nie ma opcji zdążyć na alarm , praktycznie każdy popołudniowy wyjazd to ten sam skład osobowy  (te osoby mieszkają w promieniu 300m od straży) , na alarm średnio stawia się 10-12 osób.
Przez co pojawił się pomysł zakupy nowego samochodu jakiegoś GLBAM lub SLRT lecz obecny wóz otrzymaliśmy niecałe 2 lata temu a ani nasz powiat ani gmina zbyt wiele środków nie ma.
Stąd moje pytanie co byście poradzili w takiej sytuacji ? Weźcie pod uwagę że wszyscy członkowie są bardzo zaangażowani i bardzo otwarci na nową wiedzę , różne kursy. Nie ma wśród nas "wieśniaków" którzy jadą na akacje pokierować ruchem lub robić zdjęcia.

młody13:
Co to znaczy wieśniaków kierujących ruchem  :straz:

Feniks:
Nie potrafię wyczarować pieniędzy, ale mogę dać sugestię potencjalnego problemu - który sami przerabialiśmy nie tak dawno temu.

Co Wam będzie po drugim samochodzie, jeżeli nie będzie dysponowany? Sugeruję porozmawiać najpierw z PSP, czy jeżeli uda się pozyskać drugi samochód to czy będzie możliwość by również jeździł. My mieliśmy taką sytuację, że mając nowe GCBA (zastąpiło starego jelcza) i GBA przez długi czas mieliśmy narzucone przez PSP by jechał tylko nowe GCBA - w efekcie zamiast się poprawić - nasza sytuacja pogorszyła się i PSP omalże nie pogrzebało naszej gotowości bojowej (wcześniej z racji na to, że oba samochody były wiekowe - dawali zgodę na wyjazd obu). U mnie w okolicy tego typu sprawy to przez długi czas był poważny problem - nie wiem jak jest u Was, ale sugeruję się zorientować.
No i pytanie do czego głównie jeździcie - bo PSP może nie być chętne na zgodę na wyjazd lekkiego jako drugi samochód jeżeli będzie to wyjazd do pożaru (u nas nie było i również teraz nie ma na to zgód).

PS. Jeżeli macie możliwość to sugeruję fundusz europejski - dofinansowanie na poziomie 70-90%, u nas półtora roku temu sąsiednia jednostka zdobyła tak GCBA.

thegreen387:

--- Cytuj ---Co Wam będzie po drugim samochodzie, jeżeli nie będzie dysponowany?
--- Koniec cytatu ---
Był by dysponowany, mamy dobre stosunki z Komendą , nie robili by w tej kwestii pod górkę.


--- Cytuj ---U mnie w okolicy tego typu sprawy to przez długi czas był poważny problem
--- Koniec cytatu ---
U nas taki problem nie występuje bo w gminie są zaledwie 3 jednostki włączone do KSRG z czego tylko jedna posiada 2 wozy bojowe. Więc jeżeli zaalarmują nas lub drugą jednostkę która posiada jeden wóz , nie ma wyboru  :straz:


--- Cytuj ---No i pytanie do czego głównie jeździcie - bo PSP może nie być chętne na zgodę na wyjazd lekkiego jako drugi samochód jeżeli będzie to wyjazd do pożaru
--- Koniec cytatu ---
Znaczna część to MZ , ostatnio często powalone drzewa , plamy oleju , kokony os. I właśnie tutaj taki SLRT lub GLBAM byłby wręcz idealny zamiast wyjeżdżać średnim. I właśnie też  o to nam chodzi żeby właśnie do takich zdarzeń nie wyjeżdżać średnim tylko wziąść lekkiego.

thegreen387:

--- Cytuj ---Co to znaczy wieśniaków kierujących ruchem  :straz:
--- Koniec cytatu ---
Chodzi tu o ludzi którzy nie mają żadnej wiedzy tylko jeżdżą bo jeżdżą..

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej