Autor Wątek: Badania na zawody  (Przeczytany 1537 razy)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Badania na zawody
« dnia: Czerwiec 25, 2019, 14:01:38 »
Mam pytanie odnośnie badań na zawody drużyny seniorów . Kto u Was je finansuje u jakiego lekarza robicie badania .

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Badania na zawody
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2019, 15:37:42 »
a są wymagane?? Członkowie JOT mają przecież aktualne badania lekarskie
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Badania na zawody
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2019, 15:43:50 »
W zawodach mogą brać udział również strażacy nie będący w JOT :) Jedyne opcje jakie widzę to:
- UG
- jednostka macierzysta
- sponsorzy
W większości przypadków jedyna dostępna opcja to ta pierwsza...

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Badania na zawody
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2019, 17:05:17 »
W zawodach mogą brać udział również strażacy nie będący w JOT :) Jedyne opcje jakie widzę to:
- UG
- jednostka macierzysta
- sponsorzy
W większości przypadków jedyna dostępna opcja to ta pierwsza...
ok. Czyli kasę trzeba sobie załatwić. A u jakiego lekarza ? Rodzinny ,sportu ,pracy ?

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Badania na zawody
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2019, 18:04:09 »
Nie wiem co mówią przepisy - my mieliśmy to szczęście że mieliśmy "swoją" lekarkę medycyny pracy więc woleliśmy i tak robić u niej...

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Badania na zawody
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2019, 08:01:12 »
W regulaminie zawodów nie ma żadnej wzmianki co do badań lekarskich zawodników biorących udział w zawodach, chyba że czegoś nie doczytałem. Osoby będące w JOT mają takie badania. Osoby spoza JOT nie muszą mieć, gdyż z niczego to nie wynika.
A gdy coś się stanie? Proste. Odpowiedzialność spada na organizatora. I bardzo często organizator o tym nie pamięta.
A kto jest organizatorem? Zgodnie z pkt. 2.2 regulaminu zawodów przy zwodach gminnych – organizowanych co roku – organizatorem jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP i Komenda Powiatowa
(Miejska) PSP przy współudziale samorządu gminnego. Problemem jest to kto się poczuwa do bycia organizatorem. Spotkałem się z tym, że KP PSP twierdzi, że oni nie są organizatorem a tylko dają komisję sędziowską. Regulamin podpisał prezes Związku i komendant Główny PSP więc tu sprawa wydaje się jasna. Ale czy w regulaminie można było wpisać samorząd gminny bez jego akceptacji? Dla mnie to naciągane.
Więc co pozostaje? Ubezpieczenie imprezy od odpowiedzialności cywilnej. Co i tak nie zwalnia z odpowiedzialności organizatora.