Autor Wątek: Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej  (Przeczytany 3291 razy)

Offline Masny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej
« dnia: Czerwiec 25, 2019, 09:21:20 »
Witam. Chciałbym zakupić odpowiednią bramę garażową segmentową. Chce maksymalnie wykorzystać powierzchnię garażu stąd będzie to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Mam tylko problem z wyborem firmy.  Jaką byscie polecili?

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2019, 11:17:33 »
Z renomowanych tj. Hormann krisspol i wiśniowski to bym wybrał Wiśniowskiego

Offline dezert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2019, 11:19:15 »
Jeśli zależy Ci na jakosci to możesz wziąć pod uwagę kupienie bramy segmentowej od firmy Hormann https://www.hormann.pl/prywatni-inwestorzy/bramy-garazowe/bramy-segmentowe/ . Ewentualnie Wiśniowski jak tutaj osoba powyżej pisze.  Sam ostatnio mialem podobny problem z wyborem i początkowo chciałem zamontować brame uchylna Potem jednak poczytalem sobie o tym jak takie bramy działają i świadomie zdecydowałem sie na segmentową czego nie żałuję bo brama jest wygodna ( a korzystam z niej codziennie). Konstrukcja takiej bramy chowa się poza lico garażu i przy otwieraniu nie wymaga miejsca na podjeździe jak to jest w przypadku bramy uchylnej.
Podczas parkowania samochodu można więc zatrzymać samochód przed bramą i spokojnie zaczekać aż skrzydło zostanie zwinięte, co spowoduje otwarcie bramy. Dobra opcja jak się ma krótki podjazd.

No i nie zapomnij o sterowaniu zdalnym, dobrze jest je skorelować z otwieraniem od razu bramy ogrodzenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2019, 12:28:57 wysłana przez dezert »

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2019, 16:25:59 »
My mamy od 5 lat brame wiśniowski 4 m x 4 m. Z brama nie bylo problemów. Dodatkowo mamy drzwi przejściowe

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2019, 12:13:07 »
Jeśli brama ma się często otwierać nie oszczędzaj na napędzie. Często do  bram w firmach zakładane są napędy od bram przeznaczonych do użytku domowego. Cena konkurencyjna ale szybko się zużywają.
Myślę że tutaj liderem jest FAAC
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline aksel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2022, 13:07:38 »
Kolor nie jest najważniejszy, aczkolwiek obecnie wiekszośc producentów ma bramy garażowe w kolorze jaki Cię interesuje. Polecam firmę Wiśniowski, bramy uchylne czy segmentowe zamówisz od nich raczej w dobrej cenie, polecam jednak zastanowić sie nad automatyką. Nie jest to w sumie taki duży koszt ale wygoda już spora. Dobrze będzie zintegrować otwieranie bramy garażowej z otwarciem bramy ogrodzenia. Szczególnie jeśli codziennie wyjeżdżasz autem z garażu.
Zastanawiałem się nad segmentową ale wydaje mi się, ze jeśli podjazd jest spory to nie trzeba stawiać na taki wydatek ( uchylna będzie jednak tańsza niż segmentowa). Na segmentową zdecydowałbym się w sytuacji jakbym nie miał dostatecznie dużo miejsca na podjeździe aby postawić auto po otwarciu bramy.

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szukam porządnej bramy garażowej segmentowej
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2022, 14:34:33 »
U mnie brama Hormann. Porównałem sobie parametry oferowane przez poszczególne baramy, zdecydowałem się ostatecznie na Hormanna, Brama odpowiadała mi pod katem wyglądu jak i pod katem właściwości.

Bramę kupowałem tutaj:
https://oknaprim.pl/bramy-garazowe/

Dodam, ze mam garaż w bryle domu. Przed wyborem projektu zastanawiałem się czy brac garaż w bryle czy moze jednak poza. Moim zdaniem wygodniej jest w bryle domu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2022, 08:03:53 wysłana przez igorm »