Autor Wątek: Kilka kilometrów do OSP  (Przeczytany 1907 razy)

Offline Czarek15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Kilka kilometrów do OSP
« dnia: Czerwiec 13, 2019, 17:39:01 »
Witam wszystkich,
za rok planuję zdać kurs podstawowy OSP, lecz posiadam jeden problem gdyż jednostka, do której uczęszczam jest oddalona od mojego miasta około 10km, sam dojazd autem zajmuje około 15-20 minut, ale do czego zmierzam.. Nie mam zbytnio pomysłu jak rozwiązać problem dot. wyjazdów gdyż gdy jest alarm to ja nie mam możliwości stawienia się w ciągu kilku minut do remizy i jedynie jaki mi pomysł przychodzi do głowy to przyjazdy w weekend i siedzenie kilka godzin w remizie, ale jednak problem w tym co tu robić? Najprościej było się przeprowadzić do miejscowości, w której to OSP jest, ale to nie takie proste, zwłaszcza gdy mieszka się z rodzicami. Ciągle główkuję jak mógłbym to jeszcze rozwiązać, ale niestety nie mogę znaleźć innej lepszej alternatywy dlatego jeżeli ktoś ma podobną sytuację lub ma jakikolwiek pomysł na zaradzenie tej sytuacji to proszę o odpowiedź. Z góry dzięki i pozdrawiam, mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałem
I'll never give up!

Offline ADFire#

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Kilka kilometrów do OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2019, 18:18:10 »
Jeśli w jednostce jest inne alarmowanie niż syrena tzn. na telefon to nie widzę problemu, by ubranie specjalne wozić w bagażniku i dojeżdżać własnym autem na miejsce. Umów się z kilkoma członkami, by dawali Ci znak czy maja komplet, czy nie. U nas nie raz dojeżdżało się na akacje własnym autem lub po pracy. Taka odległość jest jakimś problemem, ale nie takim nie do przeskoczenia. A nie ma bliżej jednostki, w której mógłbyś działać?

Offline Czarek15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kilka kilometrów do OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2019, 16:23:43 »
Jeśli w jednostce jest inne alarmowanie niż syrena tzn. na telefon to nie widzę problemu, by ubranie specjalne wozić w bagażniku i dojeżdżać własnym autem na miejsce. Umów się z kilkoma członkami, by dawali Ci znak czy maja komplet, czy nie. U nas nie raz dojeżdżało się na akacje własnym autem lub po pracy. Taka odległość jest jakimś problemem, ale nie takim nie do przeskoczenia. A nie ma bliżej jednostki, w której mógłbyś działać?

Niestety nie, ale dzięki za pomysł
I'll never give up!

Offline Neveragain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kilka kilometrów do OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2019, 19:48:44 »
10 kilometrów robi się w 7 minut podczas alarmu ;)

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kilka kilometrów do OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2019, 21:14:14 »
Tak ale na prostej drodze jeśli do remizy ma jakieś skrzyżowania, zakręty itp. to czas się wydłuża a jeżeli jest to prężnie działająca jednostka to myślę że w 5 min wyjadą więc jak by nie patrzeć nie da rady dojechać na czas. Jedyne rozwiązanie to przeprowadzić się do miejscowości z ową remizą ale to tylko ma sens i jest coś warte jeśli bedzie miał w tej miejscowości pracę no chyba że żonę tam znajdzie i u niej zamieszka ^_^