Autor Wątek: Wojskowa Straż Pożarna  (Przeczytany 3398 razy)

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Wojskowa Straż Pożarna
« dnia: Czerwiec 11, 2019, 16:19:17 »
Witam serdecznie mam pytanie dotyczące WSP, chodzi mi po głowie aby spróbować wstąpić mam szkolenia OSPD,,KPP, dowódców, oraz prawo jazdy kat C od września będę szedł na służbę przygotowawczą do wojska i takie pytanie brzmi jak wygląda służba w WSP oraz jakie są szanse dostania się tam pozdrawiam serdecznie. :straz:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2019, 23:51:52 »
Nie jest łatwo - to na pewno.
Za to jak się załapałeś na przygotowawczą jako kierowca do CSLog do Grupy, to będziesz miał okazję temat rozeznać organoleptycznie, bo tam akurat jest też SSP więc trochę i z kursantami możesz pogadać, jak i może z kimś z kadry.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2019, 23:59:25 »
Byłem w CSLOG w Grupie koło Grudziądza. Oczywiście są tez strażacy ale z nimi nie rozmawiałem. Po służbie przygotowawczej najlepiej do wojska się starać. Jak masz pytanie o SP to śmiało pytaj.
Cel: PSP

Offline Krucyfiks998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2019, 08:44:07 »
Powiem szczerze że na pewno fajnie byłoby w ogóle dostać się do wojska normalnie ale ja jako strażak ochotnik który już troszkę pojeździł do akcji i widząc jak jednostki WSP są wyposażone nawet jak mają z wyjazdami bo są również w KSRG chciałbym spróbować jednak. :)

Moje pytania może są takie

1. Służba w WSP jest taka jak w PSP czyli 24/48 ?

2. Jaka jest szansa że w przyszłości można zostać oficerem będąc nawet strażakiem WSP jako podoficer ?

3. Oczywiście i jaka jest szansa rozwoju w Wojskowej Straży Pożarnej  ?

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2019, 10:48:39 »
Służba 24 /72 z tego co ja się orientuje

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2019, 12:11:16 »
Sluzba 24/72 na 100% w WSP. Ogolnie rzecz biorac, jako takiej duzej kariery jak w PSP sie nie zrobi, wiekosc jest na podobnym szczeblu ;)

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:28:19 »
Sluzba 24/72 na 100% w WSP. Ogolnie rzecz biorac, jako takiej duzej kariery jak w PSP sie nie zrobi, wiekosc jest na podobnym szczeblu ;)

Plus taki ze komendantem WSP możesz zostać po SA psp, z tym że dostać się jest raczej ciężko a co dopiero zostać skierowanym do SA

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2019, 22:35:12 »
Tak w ogóle żeby pracować w WSP nie trzeba być żołnierzem :szalony:
Normalnie w WSP zdarzają się etaty cywilne, nawet pracowałem kiedyś z facetem który tak właśnie pracował też w WSP, jako cywil. Szału nie miał - brak dodatków i przywilejów mundurowych, też normalna emerytura w razie czego. No ale też nie miał tam ciężko, jednostka taka że nie mogła wyjechać poza bramę, więc po prawdzie to do roboty jeździł odpocząć i się wyspać  :rofl:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2019, 07:35:30 »
Zawsze pytanie a kiedy można zostać oficerem masakra

Offline mixxol1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2019, 09:29:02 »
Zawsze pytanie a kiedy można zostać oficerem masakra

- Kiedy zostać oficerem złe pytanie

- Jakie można mieć zarobki złe pytanie

- Jak wygląda służba złe pytanie

Każdy chce się dowiedzieć co dla niego ważne a jeśli komuś te pytania nie pasują i nie chce pomóc to niech nie nabija wiadomości pozdrawiam :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wojskowa Straż Pożarna
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2019, 16:23:27 »
Zawsze pytanie a kiedy można zostać oficerem masakra
- Kiedy zostać oficerem złe pytanie
- Jakie można mieć zarobki złe pytanie
- Jak wygląda służba złe pytanie
Każdy chce się dowiedzieć co dla niego ważne a jeśli komuś te pytania nie pasują i nie chce pomóc to niech nie nabija wiadomości pozdrawiam :)
A ja się zgadzam z kolegą @pepek1... Masakra takie pytania.
Jak wchodzisz do sklepu to też pytasz jak zostać dyrektorem? Jak idziesz do szkoły podstawowej pytasz jak zostać profesorem? Jak idziesz do szpitala pytasz jak zostać ordynatorem?

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.