Służba > Forum ochotników

Usuwanie padłych zwierząt ASF

(1/3) > >>

strażakochotnik:
Czy ochotnicy mogą być dysponowani do przenoszenia padłych zwierząt, zainfekowanych ASF  czy macie jakieś wytyczne, od komendanta głównego bądź przepisy na które można się powołać.
Nasi ochotnicy byli do tego rodzaju zdarzeń wzywani a wg mojej wiedzy nie jest to legalne - jakie jest wasze zdanie. Dziękuje za podpowiedzi

mulat81:
Sanepid jest służba wiodącą  i ksrg wspomaga go w działaniach, dysponuje SK (napewno nie może jednostek poza ksrg) oczywiście środki do dezynfekcji transport do utylizacji wszystko po stronie danepidu

Feniks:
Mnie bardziej interesuje jakie środki ochrony indywidualnej w takiej sytuacji trzeba zapewnić ochotnikom.

Poza tym to mi bardziej wygląda na zajęcie dla firm zajmujących się utylizacją, a nie dla OSP. Ja wiem, że jesteśmy tańsi od firm sprzątających drogi, usuwających owady i z całą pewnością od firm zajmujących się utylizacją padłych zwierząt, ale to już naprawdę przestaje być śmieszne... Jak dać pieniądze na jednostkę to nie ma chętnych, jak wyręczyć się jednostką by nie ponieść kosztów to jeden przez drugiego się domagają zadysponowania im OSP...

piana1:
Wiodącą służbą jest Powiatowy/Wojewódzki lekarz weterynarii. Procedura Głównego Inspektora Weterynarii mówi, że do zbierania i poszukiwania zwłok wykorzystuje pracowników fizycznych na podstawie umowy cywilno-prawnej po uprzednim przeszkoleniu i wyposażeniu. U mnie w wojewódzkim planie zarządzania kryzysowego w ogóle nie są uwzględnione SiS KSRG w tego typu zadaniach ale chyba kiedyś było pismo KG, że przy tego typu działaniach nasza rola ogranicza się tylko do rozstawienia mat dezynfekcyjnych.

Co do udziału ochotników w poszukiwaniach to wiem, że w niektórych powiatach jest tak, że nabór na pracowników fizycznych jest właśnie wśród członków OSP z tym, że nie występują oni pod flagą OSP a prywatnie.

sorbent:
niedługo Wszyscy będziemy po lesie spacerować.
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=87
np art 3 pkt. 2

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej