Autor Wątek: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ  (Przeczytany 3224 razy)

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« dnia: Czerwiec 03, 2019, 12:18:59 »
Hej pytanie wagi ciężkiej, otrzymaliśmy dotacje z MSWiA na zakup ubrań specjalnych zgodnie z OPZ. I teraz pytanie czy według przepisów musimy zakupić 3 częściowy komplet (Kurtka ciężka + spodnie + kurtka lekka) czy też możemy zrezygnować z zakupu kurtki lekkiej. Powiem tylko że różnica cen jest spora :/ Co o tym sądzicie?
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2019, 12:41:52 »
U nas słyszałem, że jest interpretacja, że 3 części. Jedyne odstępstwo to, że napis zamiast OSP czy OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA Może być STRAŻ.
Zapytaj w w wydziale operacyjnym.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2019, 15:23:23 »
Hej pytanie wagi ciężkiej, otrzymaliśmy dotacje z MSWiA na zakup ubrań specjalnych zgodnie z OPZ. I teraz pytanie czy według przepisów musimy zakupić 3 częściowy komplet (Kurtka ciężka + spodnie + kurtka lekka) czy też możemy zrezygnować z zakupu kurtki lekkiej. Powiem tylko że różnica cen jest spora :/ Co o tym sądzicie?

Dotacja z MSWiA na zakup ubrań specjalnych zgodnie z OPZ odpowiedź zawarta w pytaniu. Tak musicie kupić ubranie specjalne 3 częściowe, inaczej to nie przejdzie i pewnie jest to zawarte w umowie. Natomiast jeżeli będziesz kupował za własne środki bądz z innych źródeł wtedy możesz kupić bez kurtki lekkiej i nikomu nic do tego.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2019, 23:39:49 »
Hej pytanie wagi ciężkiej, otrzymaliśmy dotacje z MSWiA na zakup ubrań specjalnych zgodnie z OPZ. I teraz pytanie czy według przepisów musimy zakupić 3 częściowy komplet (Kurtka ciężka + spodnie + kurtka lekka) czy też możemy zrezygnować z zakupu kurtki lekkiej. Powiem tylko że różnica cen jest spora :/ Co o tym sądzicie?
A co tu sądzić? czy nie prościej zadzwonić do  KG PSP z tym pytaniem, mnie odpowiedzieli,  że wystarczy kupić podstawowe, zgodne z
PN-EN 469 i oczywiście z OPZ w zakresie ubrania ciężkiego.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2019, 06:59:18 »
Hej pytanie wagi ciężkiej, otrzymaliśmy dotacje z MSWiA na zakup ubrań specjalnych zgodnie z OPZ. I teraz pytanie czy według przepisów musimy zakupić 3 częściowy komplet (Kurtka ciężka + spodnie + kurtka lekka) czy też możemy zrezygnować z zakupu kurtki lekkiej. Powiem tylko że różnica cen jest spora :/ Co o tym sądzicie?
A co tu sądzić? czy nie prościej zadzwonić do  KG PSP z tym pytaniem, mnie odpowiedzieli,  że wystarczy kupić podstawowe, zgodne z
PN-EN 469 i oczywiście z OPZ w zakresie ubrania ciężkiego.
Panie Robercie - jak to Panu KG odpowiedziała? Przecież Pan jako pracownik kG odpowiada na pytania czyli jak Pan sam sobie zadał pytanie i Sam sobie odpowiedział to jest to przekręt albo choroba
a ubranie OSP jak ma 3000 brutto to jakie ma kupić? - przede wszystkim ze Świadectwem CNBOP ( czyli zgodne z normą)  a reszta to na tyle na ile pozwoli budżet - proste :)

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2019, 08:03:49 »
Słuchajcie wykonałem kilka tel. i jak się okazuje nikt nie jest pewny interpretacji, jak to powiedział pewien Pan z KW PSP "według niego". Problem tkwi w tym że za 2 częściowy nomex zapłacę około i 2900 a za 3 częściowy koło 3600 zł. Za tę różnice jestem w stanie kupić buty albo hełm, których moja jednostka ma ogromny deficyt. Więc cały czas szukam 100% odpowiedzi i pewności że jak kupię 2 częściowy komplet to nie będę musiał zwracać dotacji.
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2019, 09:31:36 »
Napisz oficjalne pismo do KM/KP.

My ze względu na ten bajzel przy podziałach wcale nie wnioskowaliśmy o dotację na ubrania i większość OSP (te świadome jaki jest bałagan) u nas nie pisały o ubrania. Podobno kilka "coś" będzie kupowało ale nie wiadomo co i jak to rozliczą.
Z ciekawości czytałem ten OPZ i tam w jednym miejscu jest mowa o 2 częściach kurtka i spodnie a dalej jest opis też kurki lekkiej.
Przy okazji pytanie do bardziej uważnych - możecie podać pkt gdzie jest mowa o kolorkach tych ubrań?  Bo ja tego nie znalazłem.

Dzięki Sadecky!

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2019, 08:45:46 wysłana przez Sylwek »

Offline Sadecky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2019, 15:48:46 »
W KG PSP informacja taka, że 2 częściowy powinien przejść ale nikt oficjalnie nie potwierdza z kolei KW Katowice twierdzą, że ma być 3 częściowy  :gwiazdki:

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2019, 19:58:45 »
Pozostaje obejść szerokim łukiem zakup ubrań z dotacji KSRG (która swoją drogą jest w żenującej wysokości), szukać innych środków i kupić sobie to co się chce, a nie wymysły oderwanych od życia zabiurkowców.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2019, 20:01:42 »
Pozostaje obejść szerokim łukiem zakup ubrań z dotacji KSRG (która swoją drogą jest w żenującej wysokości), szukać innych środków i kupić sobie to co się chce, a nie wymysły oderwanych od życia zabiurkowców.
większość producentów ma przyzwoite ubrania z CNBOP bez idiotyzmu OPZ przepisanego dla PSP gdzie dostają kasę ( też za małą)  a nie dostosowane do budżetu OSP , pomijam idiotyczny napis po 27 latach , szczególnie w dzień zmiany ustroju STRAŻ jest STRAŻ

Offline Sadecky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2019, 21:16:25 »
Złożone na 2 częściowe. Z tego co wiem to dużo jednostek tak napisała. Ale na Boga ! To są dotacje dla jednostek z poza systemu, do wypadku to my jeździmy raz na 3 lata więc po co nam lekka kurtka, jeśli będzie trzeba przy 40 stopniach włożymy ciężką,  a za tę pieniądze dokupimy do kompletu hełm albo buty! 5 lat temu kupiliśmy zwykłe ups za bodajże 500 zł za sztukę i dotrwały do dziś tylko poszarpane jak diabli. Przy kwocie całego zakupu ponad 20 tyś (2 częściowe + hełm i buty ) 60 % dokłada jednostka, a nasz star jest warty(kupiony za 18 tyś) mniej niż te ubrania. Ehh........ :'(

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2019, 22:51:49 »
Cytuj
dotrwały do dziś tylko poszarpane jak diabli.
są całe tylko w kawałkach  :rofl: Jacy to geniusze pożarnictwa się w tych internetach marnują. PS, A ja mam w domu moro i w dodatku jeszcze całe.

Moderator: nie obrażaj!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2019, 08:47:34 wysłana przez Sylwek »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2019, 06:40:42 »
Złożone na 2 częściowe. Z tego co wiem to dużo jednostek tak napisała. Ale na Boga ! To są dotacje dla jednostek z poza systemu, do wypadku to my jeździmy raz na 3 lata więc po co nam lekka kurtka, jeśli będzie trzeba przy 40 stopniach włożymy ciężką,  a za tę pieniądze dokupimy do kompletu hełm albo buty! 5 lat temu kupiliśmy zwykłe ups za bodajże 500 zł za sztukę i dotrwały do dziś tylko poszarpane jak diabli. Przy kwocie całego zakupu ponad 20 tyś (2 częściowe + hełm i buty ) 60 % dokłada jednostka, a nasz star jest warty(kupiony za 18 tyś) mniej niż te ubrania. Ehh........ :'(

Ale majac lekka kurtke mozecie w niej jechac do wszystkich zdarzen oprocz pozarow wewnetrznych... nie wiem czemu uznales ze tylko do wypadkow.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2019, 11:31:33 »
KG daje po ~ 1500zł do ubrania i tak naprawdę wskazuję jedynego słusznego dostawcę, u  którego trzeba wyłożyć 2800 no chyba że kogoś stać na wyłożenie 5000 PLN to łapie się inny model, czy to aby nie nie USTAWKA? i podobnie stało się z zakupami pojazdów z dofinansowań gdzie dali parametry z..... które również na obecną chwilę wskazują na jednego producenta, cus to zalatuje układem bo to raczej nie jest zbieg okoliczności 🤔