Autor Wątek: Medale odznaczenia w PSP  (Przeczytany 9785 razy)

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Medale odznaczenia w PSP
« dnia: Maj 19, 2019, 12:18:41 »
Witam jakie są kryteria przydziału medali z okazji dnia strażaka? Bo są u nas przypadki że na biurze to obwieszeni jak choinka a ludzie z podziału nie mają nic. Mało tego są przypadki uratowania komuś życia i taka osoba nie dostaje nic. Kolejna sprawa niektórzy dostają medal za długoletnią służbę i to od razu w kolorze złotym po 15latach służby a inni po 20 nawet brązowego nie maja . Co tu jest grane???  To w dzisiejszych czasach wszystko się przysłowiowo "ZAŁATWIA" :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2019, 13:30:09 »
skąd to znam  ^_^ u nas w tym roku kwatermistrzowi dali. A chłopaków z podziału wnioski przepadły "po drodze" do wojewódzkiej.  :gwiazdki:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2019, 13:55:15 »
19 lat w służbie, od 9 biurowy i medali za długoletnią służbę (brązowego) nie mam. A kolega 24 godzinny 13 lat w służbie i ma srebro (bo liczy się praca z cywilna). Trudno nie zasłużyłem n. Odznaczenia za akcję to co innego, np za ofiarnosc i odwagę, krzyż zasługi itp. Z tymi wyslugami ogólnie jest dziwnie, jak nikt nie napisał Ci na 10 lat to potem trzeba lepiej czekać do 20 bo między jednym a drugim 10 lat ma minąć. Zresztą ja najbardziej się cieszę z HDK - tu wiadomo za co konkretnie się dostaje. U nas zależy kto dla kogo wniosek pisze (jeśli napisze) i co tam będzie. Pozdro.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2019, 15:14:08 »
Naprawdę przywiązujecie uwagę do tych blaszek? U mnie w komendzie wszyscy to mają głęboko w doopie :fiuu: Jak przyszły pytania z kadr, kto już jaki ma, to nie mogli się doprosić odpowiedzi, bo każdy stwierdził, że nic nie chce  :rofl:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2019, 16:23:16 »
pytanie dlaczego tak jest w "porządnej" formacji...
turbo generały i odznaczenia, które dostają niewłaściwe osoby

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2019, 20:49:11 »
a ja uważam,że od pokoleń - nić sie w tej materii nie zmieniło i raczej, nie zmieni...

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2019, 10:24:46 »
Witam.
Jak napisał Pan Feuerwehrmann , po co przywiązywać wagę do tych blaszek. Co to jest warte ? Nic..... niech sobie przypinaja te medale od dupy po czoło i wyglądają jak ruski  generał.  Doprowadzili sami do tego że taki medal to obciach i wstyd.   :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2019, 08:49:12 »
Sami zniszczyli prestiż każdego odznaczenia. U mnie od ładnych kilku lat na dzień strażaka mówią paraolimpiada.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2019, 19:44:52 »
A widzisz, u nas z podobnych przyczyn mówi się na to nieco inaczej - "pajacowanie" :)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2019, 20:07:43 »
Kiedyś dzień strażaka był dla strażaków ( w niektórych komendach jeszcze tak jest) .  Ale w wielu w tych czasach to impreza dla zaproszonych gości.  Podział ma stać i pięknie wyglądać,  no ewentualnie potem miseczka grochówki na podeście w starze, oczywiście po uprzednim obsluzeniu gości.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2019, 21:46:55 »
Abstrahując od sprawiedliwości społecznej, czy układów w poszczególnych komendach, proponuję przed przelaniem myśli na forum zapoznanie się z zasadami przyznawania poszczególnych odznaczeń.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2019, 22:37:03 »
W temacie "zasad..." to są po to, żeby je łamać, z korzyścią dla "dniówkowych" (czytaj 8-godzinnych).  :szalony: :szalony: :szalony:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2019, 14:28:43 »
U mnie jest etat 8 godzinny, 10 grupa. Od dwóch miesięcy nie ma chętnego. Wszyscy się pochwali zapraszam tych, co tak zazdroszczą tego miodu.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2019, 06:25:00 »
Czy taki wyjazd po medal, kiedy jest na wolnym, generuje nadgodziny?
"Medaliści " jechali ponad 100km by robić tlum , ponad 11godzin i nie wiedzą jak im to policza.
Wg mnie, za każde wezwanie z wolnego, powinno być placone.
Nie ważne, czy to Dzień Strażaka, wyjazd po odznaczenie czy udzial w zawodach.
Jeżeli wymagają obowiązkowego przybycia (udziału), niech gratyfikuja finansowo.
Jak to wygląda u Was?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2019, 14:40:11 »
Który z generałów ma źle założony sznu?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2019, 17:10:29 »
Sznur to przypadek (choć nie powinien mieć miejsca). Rękaw się źle przełożył przy zakładaniu marynarki a lusterka nie było.
W nawiązaniu do tematu. Co oznacza brak baretek? Może odznaczenia mają tam.... gdzie parę osób piszących w tym wątku.
Umundurowanie wyjściowe z baretkami nosi się podczas:
1) wystąpień w charakterze przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej na oficjalnych spotkaniach lub imprezach, 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Medale odznaczenia w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2019, 11:18:48 »
Ten z boku patrzy się jakby chciał mu poprawić .. ale jak przy wszystkich?