Autor Wątek: Rozliczanie Paliwa OSP  (Przeczytany 3597 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Rozliczanie Paliwa OSP
« dnia: Maj 07, 2019, 14:58:02 »
Witam. Pomoże mi ktoś odnośnie rozliczania paliwa z samochodów i sprzętów? Normy postojowe zapisujecie również na karcie? Czy same kilometry i autopompa?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Rozliczanie Paliwa OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2019, 15:21:37 »
Wszystko według zarządzenia wójta . Jeśli masz przyznaną pracę na postoju to tak ale wtedy gdy nie była załączona autopompa .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Rozliczanie Paliwa OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2019, 20:05:43 »
Dobrze a jak obliczać ile samochód spalił ile nam zostało paliwa?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Rozliczanie Paliwa OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2019, 22:10:10 »
Ze zwykłej proporcji.
paliwo na 100 km - np.21L
przejechany dystans - x

Mnożysz na skos dane które masz i dzielisz przez 100. Wtedy wychodzi Ci ile zużyłeś paliwa przy przejechaniu iluś tam kilometrów. Obliczenie to robisz dopiero przy rozliczenie się z kary z gminą np. na kwartał, półrocze itp.
Podobnie do pracy autopompy czy innego sprzętu silnikowego zastosujesz, czy pracy na postoju. Ja raczej jak rozpisuję kartę to staram się co 0,5 h lub do kwadransów, wtedy lepiej się liczy i czasami nie potrzeba z proporcji obliczeń
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Rozliczanie Paliwa OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2019, 08:35:38 »
Witam. Pomoże mi ktoś odnośnie rozliczania paliwa z samochodów i sprzętów? Normy postojowe zapisujecie również na karcie? Czy same kilometry i autopompa?
U nas normy wpisują w gminie na pierwszej stronie karty. Jest to zgodne z zarządzeniem wójta.

Dobrze a jak obliczać ile samochód spalił ile nam zostało paliwa?
Żeby dokładnie liczyć trzeba zapisywać wszystko - jazda, praca na postoju, praca autopompy. W PSP mają jeszcze ciekawiej bo mają jazdę alarmową i jazdę normalną.

Obliczenie to zwykłe mnożenie normy przez kilometry lub czas. Obliczenie ile masz w zbiorniku to odjęcie tego zużycia co wyliczyłeś od stanu w zbiorniku przed zużyciem. Tankowanie dodajesz.

Błędy tych wyliczeń w stosunku do prawdziwego zużycia to tak pod 50%. W praktyce jak jesteś konserwatorem to powinieneś to sobie na bieżąco wyliczać i sprawdzać, żeby się nie okazało, że Ci się nagle na 100 litrów rozjechał stan w jedną lub w drugą stronę. Z czasem złapiesz wprawę.
PS: pobrałeś arkusze do których link wysłałem? Tam robiłem te wyliczenia - możesz sobie popatrzeć na formuły jak to się liczy.

Offline matio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Rozliczanie Paliwa OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2019, 18:45:35 »
Witam. Pomoże mi ktoś odnośnie rozliczania paliwa z samochodów i sprzętów? Normy postojowe zapisujecie również na karcie? Czy same kilometry i autopompa?
U nas normy wpisują w gminie na pierwszej stronie karty. Jest to zgodne z zarządzeniem wójta.

Dobrze a jak obliczać ile samochód spalił ile nam zostało paliwa?
Żeby dokładnie liczyć trzeba zapisywać wszystko - jazda, praca na postoju, praca autopompy. W PSP mają jeszcze ciekawiej bo mają jazdę alarmową i jazdę normalną.

Obliczenie to zwykłe mnożenie normy przez kilometry lub czas. Obliczenie ile masz w zbiorniku to odjęcie tego zużycia co wyliczyłeś od stanu w zbiorniku przed zużyciem. Tankowanie dodajesz.

Błędy tych wyliczeń w stosunku do prawdziwego zużycia to tak pod 50%. W praktyce jak jesteś konserwatorem to powinieneś to sobie na bieżąco wyliczać i sprawdzać, żeby się nie okazało, że Ci się nagle na 100 litrów rozjechał stan w jedną lub w drugą stronę. Z czasem złapiesz wprawę.
PS: pobrałeś arkusze do których link wysłałem? Tam robiłem te wyliczenia - możesz sobie popatrzeć na formuły jak to się liczy.
mogę prosić link do tych arkuszy?