Autor Wątek: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny  (Przeczytany 4108 razy)

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« dnia: Kwiecień 30, 2019, 19:18:09 »
https://remiza.com.pl/ubrania-specjalne-dla-osp-wedlug-kg-psp/

Czy ja mam wrażenie, czy wierchuszkę KG naprawdę wywaliło już w kosmos?

Nie wiem, jak do tego podjeść? Głupota? Dyletanctwo? Słyszałem wręcz dziś sugestie, że - łącznie z debilnym "standardem" GBA z dotacji - wygląda to bardziej na jawny sabotaż zakupów w KSRG/z dotacji MSWiA.

Jedno trzyczęściowe ubranie w DETALU (bo nikt nie kupi więcej niż 1-2 kpl. na jednostkę - tak właściwie to wątpię, że ktokolwiek jakieś kupi) będzie podchodziło pod 4000 zł, aktualne kwoty dotacji są nam znane, tak samo jak możliwości rzekomego pozyskiwania "wkładów  własnych" w większości OSP. Ba, nawet jeśli kogoś stać na wywalenie 4000 na jeden komplet, to za Chiny Ludowe nie kupiłby badziewia ze wzoru PSP, tylko sięgnąłby po Liona/Rosenbauera/S-Gard.

Podczas gdy większość staje na głowie, żeby kupić swoim ludziom COKOLWIEK, dostaje jawny cios w plecy od tow. Sushiego i jego świty.

To się nie mieści w głowie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2019, 19:33:10 wysłana przez b07 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2019, 19:41:29 »
Nie widzę problemu... Patrząc obecnie na jakość oferowanych produktów pn. ubrania specjalne bał bym się kupić cokolwiek i czekał bym aż rynek postawi diagnozę... A póki PSP ma pieniądze z modernizacji rynek się nie ustabilizuje więc jeszcze tylko 2020...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2019, 19:47:36 »
Nie widzę problemu... Patrząc obecnie na jakość oferowanych produktów pn. ubrania specjalne bał bym się kupić cokolwiek i czekał bym aż rynek postawi diagnozę... A póki PSP ma pieniądze z modernizacji rynek się nie ustabilizuje więc jeszcze tylko 2020...

Chyba oszalałeś. W czym ludzie mają jeździć do 2021? W czym nie widzisz problemu? Że narzuca się nie produkowany przez nikogo w tej wersji wzór po przewidywalnej cenie sięgającej niedostępnego dla większości OSP pułapu?

Aplikuj do KG, z tym myśleniem zastąpisz Sushiego w kilka miesięcy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2019, 19:54:02 »
Chyba oszalałeś. W czym ludzie mają jeździć do 2021? W czym nie widzisz problemu? Że narzuca się nie produkowany przez nikogo w tej wersji wzór po przewidywalnej cenie sięgającej niedostępnego dla większości OSP pułapu?
Aplikuj do KG, z tym myśleniem zastąpisz Sushiego w kilka miesięcy.
Chłopie dzisiaj po pierwszym praniu uległo uszkodzeniu ubranie "PSP" a prane było w urządzeniu profesjonalnym kosztującym 50 tyś. zł... Ochotnik dzisiaj pokazał wyrób zakupiony w zeszłym roku który uległ przepaleniu podczas pożaru trawy bo iskry strzeliły i zrobiły dwie dziury...
TO co teraz trafia do PSP to jakaś masakra...  Chcesz w to OSP też ubrać?
PS. słyszałem że dwa województwa zakazały używania "nowych nomeksów" w komorach rozgorzeniowych bo po ćwiczeniach nie nadają się do użycia... Jak chcesz w to kogokolwiek ubierać to gratuluje dobrego humoru...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2019, 20:16:02 »
A to żeśmy się nie zrozumieli, przepraszam za impertynencje. Ale nie mam i nie miałem zamiaru w ogóle kupować ubrań tego wzoru, pod żadnym pozorem.

Po prostu za 2500-3000 zł można dostać przyzwoity, a od 3500-4000 bardzo dobry nomeks.

Tylko fajnie by było, gdyby można je było kupić z dotacji KSRG/MSWiA. A nie można, bo jedyny dostępny to - jak wyżej napisałem - badziewny wzór dla PSP, i to trzyczęściowy. Nie chcę go teraz i nie będę chciał ani w 2020, ani w 2021.

Teraz zaczyna się u nas walka o jakiekolwiek pieniądze, żeby ludzie mogli w czymkolwiek jeździć, a mamy w tym roku rekordowy nabór do OSP. Wstępne rozmowy z komendą, że kupimy ubrania, poszły w drzazgi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2019, 20:27:20 »
A to żeśmy się nie zrozumieli, przepraszam za impertynencje. Ale nie mam i nie miałem zamiaru w ogóle kupować ubrań tego wzoru, pod żadnym pozorem.

Po prostu za 2500-3000 zł można dostać przyzwoity, a od 3500-4000 bardzo dobry nomeks.

Tylko fajnie by było, gdyby można je było kupić z dotacji KSRG/MSWiA. A nie można, bo jedyny dostępny to - jak wyżej napisałem - badziewny wzór dla PSP, i to trzyczęściowy. Nie chcę go teraz i nie będę chciał ani w 2020, ani w 2021.

Teraz zaczyna się u nas walka o jakiekolwiek pieniądze, żeby ludzie mogli w czymkolwiek jeździć, a mamy w tym roku rekordowy nabór do OSP. Wstępne rozmowy z komendą, że kupimy ubrania, poszły w drzazgi.
Powiedz mi w jaki sposób zweryfikuje zakup ktokolwiek? 
Na fakturze będzie ubranie specjalne, w remizie ubranie specjalne... Wszystko się zgadza prawda?  :milcz:
PS. sprawdź umowę o dotację... Tam jest wszystko czarno na białym i tylko to was zobowiązuje do czegokolwiek bo to podpisujecie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2019, 20:30:21 »

Powiedz mi w jaki sposób zweryfikuje zakup ktokolwiek? 
Na fakturze będzie ubranie specjalne, w remizie ubranie specjalne... Wszystko się zgadza prawda?  :milcz:




1. Po cenie...
2. Od czasu "charoszej zamiany" wysyłamy do KP PSP zdjęcia zakupionego z dotacją sprzętu.
3. KP, KW są innego zdania.


EDIT: Lista sprzętu z pieczątką KG, na której jest odnośnik do tejże specyfikacji, nagle przestała być wiążąca?

Offline Emi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • PSP
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2019, 20:35:22 »
A podobno w jakimś rozporządzeniu ( nie mam pojęcia w jakim, opieram się na plotkach i poczcie pantoflowej) jest napisane, że dostępne możliwe środki przeznaczyć w pierwszej kolejności na nowe ubrania specjalne.
I teraz kwestia ceny, jednostka jednostce nierówna a z budżetem tak samo.
Myślę, że jeszcze trochę ta modernizacja potrwa  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2019, 21:06:09 »
1. Po cenie...
2. Od czasu "charoszej zamiany" wysyłamy do KP PSP zdjęcia zakupionego z dotacją sprzętu.
3. KP, KW są innego zdania.
EDIT: Lista sprzętu z pieczątką KG, na której jest odnośnik do tejże specyfikacji, nagle przestała być wiążąca?
1. Czyli jeśli kupie nowe GBA za 300 tyś zł. z dopuszczeniem to z automatu możesz uznać że to przekręt? Ja myślałem, że w tym kraju człowiek jest niewinny dopóki winy mu się nie udowodni...
2. A u mnie nikt takich zdjęć nie wymaga bo nie ma do tego podstawy  :milcz:
3. To niech dadzą ci na piśmie, że masz kupić określony sprzęt... Opis przedmiotu zamówienia to element postępowania przetargowego...  Które wchodzi w przypadku wydatkowania środków powyżej 30 tyś. euro ciekawe która OSP kupi 30 ubrań za pieniądze z dotacji…
PS. odwołanie do asortymentu masz w zasadach rozdziału środków na dotację... Ale nie ma tam nic o OPZ na ubrania (czy na cokolwiek w tym auta) ... Jak nie wierzysz na słowo to sprawdź, bo na ten moment to wszystko jest "na gębę"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2019, 08:11:34 »
Przecież dali na piśmie - w wykazie sprzętu jest gwiazdka, do gwiazdki jest opis, że ma być wg OPZ a OPZ jest jak napisali w  na Remizie.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2019, 20:16:05 »
Przecież dali na piśmie - w wykazie sprzętu jest gwiazdka, do gwiazdki jest opis, że ma być wg OPZ a OPZ jest jak napisali w  na Remizie.

dla PSP Komendant dał wytyczne co jest obligatoryjne a co można uzgodnić z dostawca , może wy tez możecie :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2019, 21:04:28 »
Jednym słowem z dotacji KSRG ubranek nie będzie xD
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2019, 08:39:42 »

dla PSP Komendant dał wytyczne co jest obligatoryjne a co można uzgodnić z dostawca , może wy tez możecie :)

Przy zakupie kilkudziesięciu sztuk przez komendę pewnie da radę. Przy zakupie 2 sztuk przez osp dobrze, żeby wymiary się udało z Wami uzgodnić :)

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Wzór ubrań specjalnych KSRG/MSWiA '19, czyli odlot totalny
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2019, 13:47:37 »

dla PSP Komendant dał wytyczne co jest obligatoryjne a co można uzgodnić z dostawca , może wy tez możecie :)

Przy zakupie kilkudziesięciu sztuk przez komendę pewnie da radę. Przy zakupie 2 sztuk przez osp dobrze, żeby wymiary się udało z Wami uzgodnić :)

Zakup nawet jednej sztuki ubrania specjalnego jest dokonywany na konkretny rozmiar. To już nie czasy sklepu związkowego gdzie się brało co było.