Pożarnictwo > Sprzęt

Radio/skaner do nasłuchu (15km)

(1/2) > >>

taz_org:
Może ktoś polecić jakieś tanie rozwiązanie do nasłuchu kanału powiatowego? Najważniejszy aspekt to odległość od radiotelefonu brązowego - 15km w linii prostej, raczej bez żadnych przeszkód po drodze (nasłuch z poddasza przy oknie). Jedynym pomysłem jaki udało mi się znaleźć to baofeng + dodatkowa antena 49cm, ale nie wiem czy to wystarczy by słyszeć coś więcej niż szum. Prosiłbym o odpowiedź , mile widziane posty osób które rozwiązały podobny problem

Petro:
Antena zewnętrzna typu dipol półfalowy w zupełności wystarczy. Bardzo prosta i tania w wykonaniu.

mulat81:
Pytanie w jakim celu??? Korzystnie z wiedzy w ten sposób pozyskanej to wykroczenie a te wszystke bofangi itp tylko "smiecą" zarowno na nasłuchiwanej częstotliwość jak i sąsiednich  :tuba: :stop:

taz_org:

--- Cytat: mulat81 w Kwiecień 21, 2019, 19:42:11 ---Pytanie w jakim celu??? Korzystnie z wiedzy w ten sposób pozyskanej to wykroczenie a te wszystke bofangi itp tylko "smiecą" zarowno na nasłuchiwanej częstotliwość jak i sąsiednich  :tuba: :stop:

--- Koniec cytatu ---
Dziękuję za Twoją prawilność, ale nie planuję czerpać korzyści z tego tytułu

tomek2:
Dipol półfalowy wystarczy, elementy za darmo ze starej anteny tv, koncentryk za parę złoty. Dipol zysku w db nie daje, ale jak Cię znam to w zupełności wystarczy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej