Autor Wątek: Stdudia - warto je robić?  (Przeczytany 2134 razy)

Offline zenor

• Bywalec
  • *
Stdudia - warto je robić?
« dnia: Kwiecień 18, 2019, 08:58:36 »
Jak to wygląda z waszej perspektywy... warto iść na studia? A może odpuścić sobie i zaoszczędzić tych 5 lat, na coś lepszego, np pracę zawodową. Macie jakieś swoje przemyślenia na ten temat?

Offline sorbent

• Stary Wyga
  • **
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
Odp: Stdudia - warto je robić?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2019, 10:03:52 »
Szanowny kolego, zależy jak widzisz swoją przyszłość oraz jak chcesz kierować swoim rozwojem zawodowym.
Jeśli studia maja być tylko i wyłącznie dla samego posiadania dyplomu - lepiej ten czas i pieniądze spożytkować inaczej - rozwijać swoje umiejętności. Jeśli widzisz siebie kiedyś na stanowiskach wymagających wykształcenia wyższego (konkretnego), zamierzasz dążyć do rozwoju zawodowego np. w PSP - to wcześniej czy później brak studiów (zwłaszcza SGSP) będzie Cię ograniczał.
Jeśli w PSP zamierzasz pracować na PB i to na stanowiskach poniżej dowódców - cóż, zbędne sa studia. Lepiej rozwijać jakieś umiejętności, które można wykorzystać poza PSP.
Ot tyle.

Offline igorm

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2019, 13:20:23 »
Rzeczywiście pójście na studia, tylko po to aby pójść bo niema się innego pomysłu na siebie, na swoją przyszłość to średni pomysł. Jak już isć na studia, to takie po których bez większego problemu będzie można znaleźć jakąś sensowną robotę. Zwykle sa to studia inżynierskie, prawnicze czy medycyna, czyli takie na których trzeba ostro zakuwać. Kolejna sprwa, jest taka, że studia to czas licznych przywilejów studenckich. Warto o tym pamiętać, przed podjęciem decyzji o studiowaniu. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php - aktualne porównanie kont bankowych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 06:59:03 wysłana przez igorm »

Offline White Eagle

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2019, 08:47:35 »
Zenor myślę, że jesteś jeszcze stosunkowo młodym człowiekiem, tak zakładam i gorąco zachęcam Cię do podjęcia rękawic i złożeniu papierów na studia. Generalnie jako ludzie powinniśmy się rozwijać na różnych płaszczyznach. Dla przykładu ja cały czas rozwijam się mam skończone  inż. jak i różne kursy : kat. C+E, koparki itp. Teraz planuje uzupełnić mgr na wydziale budownictwa ( muszę uzupełnić braki programowe) a międzyczasie normalnie pracuję i mam nadzieję, że jestem dobrym tatą  ^_^. Także chłopie działaj, zbieraj siły na zamiary.

Offline oliwier

• Weteran
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2019, 16:28:38 »
A ja Ci odpowiem na swoim przykładzie. Po skończeniu szkoły średniej stwierdziłem że po co studia ważna jest kasa. Nie myślałem o tym że za kilka lat zwiążę się zawodowo z PSP. Dziś w wieku 40 lat, mając dzieci, pracę, obowiązki kończę studia i pluję sobie w pysk że 20 lat temu mi się nie chciało. Nie wściekam się że chłopaki po sgsp szybciej awansują ale oni właśnie poświęcili 4 lata młodości. Czy wykształcenie pomoże mi w awansie? Może tak, może nie ale zdobyta wiedza na pewno pomoże mi w codziennej pracy zawodowej. A po przejściu na emeryturę zamiast siedzieć w domu zamierzam dalej być czynny zawodowo wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe. Przy czym ochrona w markecie to nie jest szczyt marzeń.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline White Eagle

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2019, 21:21:45 »
Kolego z posta powyżej kłaniam się nisko za podjęcie rękawic na SGSP  :straz: byle do celu. Wiesz wszystko w naturze wraca jakbyś potrzebował pomocy z jakimiś przedmiotami PW ponoć dawałem radę pozdro !