Autor Wątek: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym  (Przeczytany 28501 razy)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 16, 2019, 22:38:52 »
Equinox czy mógłbyś być precyzyjny i tu oświecić jaka jest róznica teraz między dowódcą sekcji z zastepca dowódcy zmiany? I czy to jest spłaszczenie czy nie?

A taka to różnica, że u mnie Z-dcy zmiany (inż poż.) ma mniej niż d-ca sekcji (asp.), a więcej o 50 zł od d-cy zastępu :) Zapytacie o lata służby? Ok. kolejno 10, 14, 17. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 17, 2019, 17:22:36 »
A taka to różnica, że u mnie Z-dcy zmiany (inż poż.) ma mniej niż d-ca sekcji (asp.), a więcej o 50 zł od d-cy zastępu :) Zapytacie o lata służby? Ok. kolejno 10, 14, 17.
No i co zrobić z patologią?
Zgłaszać wyżej jak siedzisz i się patrzysz nic nie zmienisz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 30, 2019, 21:05:53 »
Maciax w jaki sposób spłaszczenie siatki wynagrodzeń dotknęło z-cy i dowódcy zmiany? Przecież prawidłowa odpowiedź jest WCALE... Tam nic nie wzrosło nic nie spadło... Nie spłaszczono też żadnej grupy naczelnika czy kierownika w KM/KP. Średnio rozgarnięty strażak pracujący na zmiany sobie klepnie 200 nadgodzin na półrocze i będzie miał za pół roku na picie (po roku) około 12 tyś. więcej.  Do tego wspaniały system zmianowy, chyba najlepszy z możliwych i się dziwisz że nie ma chętnych do biura?
- Operacyjna - w ostatnich latach zapieprza dotację OSP w KSRG, poza KSRG, Fundusz sprawiedliwości (oczywiście w systemach elektronicznych SPD SOD) do tego rady pedagogiczne, kalendarze i inna cholera wie jaka głupia robota, oczywiście niespotykana do tej pory ilość szkoleń i ćwiczeń...
- Prewencja - 5 razy w roku zmiany planów czynności, na hura sprawdzamy śmietniska (nawet mikro) czas kilka dni, biedronki, escape roomy w weekend, tabelki do tabelek no i akcje społeczno prewncyjne na niespotykaną do tej pory skalę...
- Dowódcy JRG- ci to dopiero mają przegwizdane, nawet motywacyjnego chłop dostać nie może od KP/KM każdy może tylko nie on.
- Finanse - zapytaj księgowej co myśli  :rofl: :rofl: :rofl: np. o ostatnich podwyżkach...
- Kadry - a tam to zawsze źle od kiedy służę to tam dobrze nie było... Bynajmniej z opowiadań kadrowców.
- Kwaterka - oznakowania nowe, karty nowe, wszystko nowe... Ale jakieś takie stare jednocześnie... np. nowe pozwolenia na wyjazd służbowym autem to z czasów komend rejonowych ludzie pamiętają... Tylko z marca 700 szt. tych nowych zgód  :rofl: :rofl: :rofl:
Czynnik motywacyjny mówisz? A z czego?
Spłaszczenie niskich grup jest pierwszym krokiem do uproszczenia siatki stanowisk.
Uwierz mi - nie musisz mi tłumaczyć, co robią poszczególne komórki - doskonale o tym wiem. Widzę, że obaj wiemy jedno - taki luzik jaki jest na PB (oczywiście są wyjątki - ale niewielkie) jest nieosiągalny w biurze. Po 8 godzinach pracy jestem bardziej zmęczony niż po 24 godzinach służby. A system płac jest taki, że za parę lat nikt nie pójdzie do biura - no chyba, że za karę :D. Zdrówka!