Autor Wątek: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym  (Przeczytany 11542 razy)

Offline popiołek88

• Początkujący
  • *
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 15, 2019, 06:31:13 »
Czytam i czytam te wypociny wasze  :gwiazdki: napiszę tak ,, to nie jest strajk polityczny"   :wacko: pewnie już gdzieś to słyszeliście :rofl:

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 15, 2019, 06:38:04 »
Sorry, ale do tego doprowadził związek zawodowy,
więc po co teraz te biadolenie?
też uważam, że 01 nie powinien dostać podwyżki jakie wywalczyli strażacy, bo ani palcem nie kiwnął by tak się stało. Nie stał po tej samej stronie.
Nie tylko 01 nie powinien dostać podwyżki ale sporo innych osób.

Offline Maciax

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 15, 2019, 19:02:55 »
Kelego jak już jesteś taki skrupulatny to rób takdo końca-dodaj nawet dodatek służbowy na tym samym poziomie, to dojdzie kejne 300 i masz już 600...Dzisiaj służbę pełni podoficer jutro oficer, to samo robią a klika stówek różnicy.
600 zł czyli 3400 do 4000 zł? A dyskutowałeś i porównałeś do różnic w zarobkach miedzy 3000 a 7000 zł. W PSP widełki się zacierają... Kiedyś dowódca JRG miał 3 razy tyle co stażysta (bez nadgodzin) teraz ma 2 razy tyle. Siatka płac w PSP się spłaszcza i to dobrze.
Jeżeli wykształcenie zdobyłeś później to chyba sam się zgodziłeś na zmianę zakresu obowiązków bez zmiany uposażenia - dodatku służbowego, wiec miej pretensje do siebie i swojego 01.
Od kiedy na zakres czynności masz się zgadzać? Dawno chyba go nie widziałeś tam najczęściej jest zapis typu "przyjmuję do wiadomości i stosowania"
Kolego Eqinox - tak przeczytałem teraz co napisałeś o spłaszczaniu się siatki wynagrodzeń, które akceptujesz. Nie mogę się z Tobą zgodzić - takie spłaszczanie już na starcie zniweluje system motywacji (i nie mówię tu o tym, który funkcjonuje w niektórych komendach - tylko  takim uczciwym) - ludziom nie będzie się chciało awansować bo i po co? Jak chcesz wynagrodzić 8-godzinnym to, że codziennie dojeżdżają do pracy? Jak zachęcić ludzi, aby przechodzili z PB do biura? To co piszesz top (moim zdaniem) populistyczna propaganda - zabrać tym na górze i dać tym na dole. Ale zabrać im tylko pieniądze - niech nadal mają odpowiedzialność za wszystko. Strażakowi na PB dać więcej (i więcej i więcej i więcej) a z biura zabrać. Po co mundurowi w biurach? Lepiej zatrudnić cywili - takie hasła można czasami tutaj przeczytać - no cóż - po co mundurowi w PSP? Po co szkoły, po co szkolenia, kursy? Niech zostanie OSP... Panowie w każdej firmie jest szef, jego zastępcy, kierownicy działów i na końcu pracownicy. W każdej większej firmie (a mniejszych też) szef zarabia kilka, kilkanaście razy więcej niż szary pracownik - i to nikogo nie dziwi. Trzeba zapierniczać, żeby awansować. A w PSP? Zapierniczanie nie zawsze jest zauważone przez przełożonego a ZZ (ci to dopiero zapierniczają :P) promują raczej tych, co dobrze ruszają gębą. Stąd, miedzy innymi, Szanowny Kolego Eqinox, pojawiły się spłaszczenia mające na celu.... yyy no właśnie - co? Pewnie zaspokojeniu żądz tych na najniższych grupach - a co spowodowały? Zatwardzenie w drabinkach awansowych. U nas w komendzie dowódcy zmian i ich zastępcy nie chcą nawet słyszeć o pracy na 8 godzin. Nikt też nie skorzystał z propozycji 01 awansowania na SK. Każdy to sobie "przeliczył" i jakoś nie ma chętnych. A co robi 01? Może zatrudnić kogoś młodego po szkole - ale wtedy nie awansuje nikogo z dołu i znów zacznie się lament i płacz, że w biurze to taka łatwa robota a na PB to same ochłapy rzucają.... Gdyby siatka płac była zróżnicowana albo przynajmniej 01 miałby możliwość sowitego nagradzania ochotnika na awans - wtedy sporo problemów by nie istniało. To oczywiście tylko moje zdanie...... p.s. informacja dla "płaczliwych" 20 lat pracowałem na PB z grupą specjalistyczną do której należałem i którą później dowodziłem - od kilku lat na 8 godzin. Serio - proszę mi nawet nie próbować wciskać kitów :D

Offline Mistraz

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 15, 2019, 21:57:41 »
Popieram kolegę wyżej w 100%

Offline KLAWY

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 16, 2019, 17:33:43 »
a ja nie popieram!

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 16, 2019, 18:36:59 »
a ja nie popieram!
Ty popierasz chyba tylko Tolka Banana.

Offline Siedem

• Strażak Sam
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 16, 2019, 19:47:51 »
Zlikwidować cały pion codzienny i po problemie. Prewencja do Urzędu Miasta.  :)

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 16, 2019, 20:08:19 »
Maciax w jaki sposób spłaszczenie siatki wynagrodzeń dotknęło z-cy i dowódcy zmiany? Przecież prawidłowa odpowiedź jest WCALE... Tam nic nie wzrosło nic nie spadło... Nie spłaszczono też żadnej grupy naczelnika czy kierownika w KM/KP. Średnio rozgarnięty strażak pracujący na zmiany sobie klepnie 200 nadgodzin na półrocze i będzie miał za pół roku na picie (po roku) około 12 tyś. więcej.  Do tego wspaniały system zmianowy, chyba najlepszy z możliwych i się dziwisz że nie ma chętnych do biura?
- Operacyjna - w ostatnich latach zapieprza dotację OSP w KSRG, poza KSRG, Fundusz sprawiedliwości (oczywiście w systemach elektronicznych SPD SOD) do tego rady pedagogiczne, kalendarze i inna cholera wie jaka głupia robota, oczywiście niespotykana do tej pory ilość szkoleń i ćwiczeń...
- Prewencja - 5 razy w roku zmiany planów czynności, na hura sprawdzamy śmietniska (nawet mikro) czas kilka dni, biedronki, escape roomy w weekend, tabelki do tabelek no i akcje społeczno prewncyjne na niespotykaną do tej pory skalę...
- Dowódcy JRG- ci to dopiero mają przegwizdane, nawet motywacyjnego chłop dostać nie może od KP/KM każdy może tylko nie on.
- Finanse - zapytaj księgowej co myśli  :rofl: :rofl: :rofl: np. o ostatnich podwyżkach...
- Kadry - a tam to zawsze źle od kiedy służę to tam dobrze nie było... Bynajmniej z opowiadań kadrowców.
- Kwaterka - oznakowania nowe, karty nowe, wszystko nowe... Ale jakieś takie stare jednocześnie... np. nowe pozwolenia na wyjazd służbowym autem to z czasów komend rejonowych ludzie pamiętają... Tylko z marca 700 szt. tych nowych zgód  :rofl: :rofl: :rofl:
Czynnik motywacyjny mówisz? A z czego?
Spłaszczenie niskich grup jest pierwszym krokiem do uproszczenia siatki stanowisk.

Offline KLAWY

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 16, 2019, 20:17:41 »
a ja nie popieram!
Ty popierasz chyba tylko Tolka Banana.
Kogo Ty popierasz?  Bo nie mam czasu analizować Twoich postów,  apodyktyczny z natury czy przekonania?

Offline Siedem

• Strażak Sam
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 16, 2019, 20:43:47 »
Equinox czy mógłbyś być precyzyjny i tu oświecić jaka jest róznica teraz między dowódcą sekcji z zastepca dowódcy zmiany? I czy to jest spłaszczenie czy nie?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:17:20 »
Equinox czy mógłbyś być precyzyjny i tu oświecić jaka jest róznica teraz między dowódcą sekcji z zastepca dowódcy zmiany? I czy to jest spłaszczenie czy nie?
A mógł byś mnie oświecić w ilu JRG jest dowódca sekcji... Bo z tego co pamiętam jak wprowadzano stanowisko z-cy dowódcy zmiany to aby do regulaminu dodać dowódcę sekcji trzeba było mieć powyżej 15 etatów na zmianie...

Offline czakson

• Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:45:05 »
A mógł byś mnie oświecić w ilu JRG jest dowódca sekcji... Bo z tego co pamiętam jak wprowadzano stanowisko z-cy dowódcy zmiany to aby do regulaminu dodać dowódcę sekcji trzeba było mieć powyżej 15 etatów na zmianie...

U mnie jest 14 i są dowódcy sekcji 😉
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:56:29 »
U mnie jest 14 i są dowódcy sekcji 😉
Czy wszędzie są? Nie są... Wiec to spłaszczenie nie występuje praktycznie w KM/KP w biurach i tylko częściowo na PB.

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:57:14 »
Przy 12/7 tez sa d-cy sekcji

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:59:30 »
Przy 12/7 tez sa d-cy sekcji
To w takim wypadku zależy od położenia geograficznego JRG :rofl: z ciekawości ilu jest etatów dowódców?

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 16, 2019, 22:28:57 »
4 etaty na zmianie  4 kat. D-ca zmiany, zastepca d-cy zmiany, d-ca sekcji, d-ca zastepu

Offline młody16

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 16, 2019, 22:38:52 »

A taka to różnica, że u mnie Z-dcy zmiany (inż poż.) ma mniej niż d-ca sekcji (asp.), a więcej o 50 zł od d-cy zastępu :) Zapytacie o lata służby? Ok. kolejno 10, 14, 17. 

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 17, 2019, 17:22:36 »
A taka to różnica, że u mnie Z-dcy zmiany (inż poż.) ma mniej niż d-ca sekcji (asp.), a więcej o 50 zł od d-cy zastępu :) Zapytacie o lata służby? Ok. kolejno 10, 14, 17.
No i co zrobić z patologią?
Zgłaszać wyżej jak siedzisz i się patrzysz nic nie zmienisz.