Autor Wątek: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym  (Przeczytany 28495 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 13, 2019, 15:15:51 »
Kelego jak już jesteś taki skrupulatny to rób takdo końca-dodaj nawet dodatek służbowy na tym samym poziomie, to dojdzie kejne 300 i masz już 600...Dzisiaj służbę pełni podoficer jutro oficer, to samo robią a klika stówek różnicy.
600 zł czyli 3400 do 4000 zł? A dyskutowałeś i porównałeś do różnic w zarobkach miedzy 3000 a 7000 zł. W PSP widełki się zacierają... Kiedyś dowódca JRG miał 3 razy tyle co stażysta (bez nadgodzin) teraz ma 2 razy tyle. Siatka płac w PSP się spłaszcza i to dobrze.
Jeżeli wykształcenie zdobyłeś później to chyba sam się zgodziłeś na zmianę zakresu obowiązków bez zmiany uposażenia - dodatku służbowego, wiec miej pretensje do siebie i swojego 01.
Od kiedy na zakres czynności masz się zgadzać? Dawno chyba go nie widziałeś tam najczęściej jest zapis typu "przyjmuję do wiadomości i stosowania"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 13, 2019, 15:43:02 »
Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa:, opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".  Panowie szanujmy siebie jako strażacy żeby inni nasz szanowali, członkowie OSP mieli więcej godności od nas podczas naszego protestu gdy wielu z nich odmówiło zabezpieczania rejonu gdy zapanowała czerwonka. Nie dziwmy się potem, że strażacy są od wszystkiego - czekam teraz tylko na protest MPO czy też tylu będzie chętnych w naszych szeregach żeby ich zastąpić  :szalony:
Dziękuję!
Jak przytoczyłeś "Warto być uczciwym chociaż nie zawsze się to opłaca,,," , ja też nie robię tego dla zysku, ja pomagam a mam w rodzinie nauczycieli...
Ja nie zbieram informacji z mediów a bezpośrednio u źródła, stąd mój pogląd na stan rzeczy, my tez zarabiamy niewspółmiernie mało, mam to na swoim przykładzie, gdzie mam dołożonych obowiązków z racji wyższego wykształcenia medycznego, nie mając ŻADNEGO dodatku a nie wyobrażam sobie bym odmówił wyjazdu z racji protestu!!
Widzę że kolega mimo podwyżek i to w miarę sensownych płacze że zarabia niewspółmiernie mało. Ciesz się że byliśmy u boku policji bo nic byś nie dostał nawet po roku protestu.

Podałem TYLKO zasadny przykład! Jestem jednym z nielicznych,którzy nie narzekają..z wiekiem człowiek bardziej docenia.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 13, 2019, 15:50:51 »
Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa:, opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".  Panowie szanujmy siebie jako strażacy żeby inni nasz szanowali, członkowie OSP mieli więcej godności od nas podczas naszego protestu gdy wielu z nich odmówiło zabezpieczania rejonu gdy zapanowała czerwonka. Nie dziwmy się potem, że strażacy są od wszystkiego - czekam teraz tylko na protest MPO czy też tylu będzie chętnych w naszych szeregach żeby ich zastąpić  :szalony:
Dziękuję!
Jak przytoczyłeś "Warto być uczciwym chociaż nie zawsze się to opłaca,,," , ja też nie robię tego dla zysku, ja pomagam a mam w rodzinie nauczycieli...
Ja nie zbieram informacji z mediów a bezpośrednio u źródła, stąd mój pogląd na stan rzeczy, my tez zarabiamy niewspółmiernie mało, mam to na swoim przykładzie, gdzie mam dołożonych obowiązków z racji wyższego wykształcenia medycznego, nie mając ŻADNEGO dodatku a nie wyobrażam sobie bym odmówił wyjazdu z racji protestu!!
Ja mam w rodzinie trzech nauczycieli oraz prywatnie kilku kumpli, żaden z nich nie nazywa tego co robią strażacy pomocą - nie napiszę jak to określają bo za wulgaryzmy wpis zostałby usunięty.
Twierdzisz że zarabiamy niewspółmiernie mało, przypomnę Ci tylko że temat naszych uposażenia, póki co został zamknięty 8 listopada 2018 r poprzez podpisanie porozumienia MSWiA z ZZ - (mimo że nie wszystkie nasze ZZ popierały protest FZZSM to porozumienie zostało podpisane przez wszystkie). Jedną podwyżkę już dostałeś a druga zgodnie z tym porozumieniem jest planowana od 1 stycznia 2020 r.
Nie pisz, że nie wyobrażasz sobie odmowy wyjazdu z racji protestu, z tego co wiem to my w ramach protestu nie możemy odmówić wyjazdu. Gdybyś odmówił mogłoby nie być Ci dane więcej wyjechać do działań i służyć w PSP. Podejrzewam, że gdybyśmy mogli odmówić to do wielu zdarzeń typu pożar nieużytków i traw, kot na drzewie itp. wielu z nas by nie jechało. Lub po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu mogłoby odstąpić od działań gaśniczych - jak to tylko trawa, brak osób poszkodowanych i zagrożonych brak w okolicy obiektów budowlanych, lasu i upraw to mogłoby być zostawione aż się wypali.
To Pan Władysław Bartoszewski powiedział "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto." powiedział również "Warto być przyzwoitym." swoje wspomnienia zebrał w książęce o tym tytule - polecam.
Kolego Klawy wierzę, że jadąc na ten egzamin zrobiłeś to z dobrego serca i chęci niesienia pomocy innym. Niestety coraz mniej wśród nas takich którzy z chęcią jak Ty zrobią coś dodatkowego spoza zakresu obowiązków. Tylko jeżeli nie szanujemy sami siebie nawzajem w służbie, jeżeli pozwala się na dokładanie naszej formacji coraz to nowych zadań nie dokładając nowych etatów lub kasy do budżetu komend, to nie niestety później mamy coraz więcej obowiązków służbowych i nic więcej. Jak nie będziemy szanować innych grup zawodowych to i inni nas nie będą szanować. W Policji też są ośrodki szkolenia i funkcjonariusze w wykształceniem pedagogicznym, może mnie coś ominęło ale nie słyszałem żeby Policja była na egzaminach - no chyba że na interwencji. 
Co do Twojego przykładu z powodu wyższego wykształcenia medycznego i związanego z tym zakresu obowiązków, to zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy miałeś to wykształcenie już przed wstąpieniem w szeregi PSP czy zdobyłeś je w trakcie służby?
Jeżeli miałeś je wcześniej to może własnie dzięki niemu zostałeś przyjęty do służby i od razu wiedziałeś na co się piszesz.
Jeżeli wykształcenie zdobyłeś później to chyba sam się zgodziłeś na zmianę zakresu obowiązków bez zmiany uposażenia - dodatku służbowego, wiec miej pretensje do siebie i swojego 01.
Koleżanki i koledzy skoro na co dzień strażacy nie pomagają nauczycielom w ich pracy, to może teraz też nie powinni im przeszkadzać - tak z czystej przyzwoitości.
Tak Bartoszewski, był profesorem? - taki sarkazm
Szkołę kończyłem przed PSP w trakcie służby podniosłem kwalifikacje," Jeżeli wykształcenie zdobyłeś później to chyba sam się zgodziłeś na zmianę zakresu obowiązków bez zmiany uposażenia"-sam to się możesz zgodzić,ale w pracy, nie w służbie.
Pretensji nie mam , odniosłem się tylko podając przykład na mojej osobie- a tu zaraz atak , że płacze, że mam pretensje, pisząc używam może za dużo skrótów myślowych i nie każdy poprawnie mnie rozumie.
Musze to napisać, obecnie STRAJK NAUCZYCIELI to uprawianie polityki Pana Broniarza.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 13, 2019, 18:46:04 »
Musze to napisać, obecnie STRAJK NAUCZYCIELI to uprawianie polityki Pana Broniarza.

Ojej, jacy biedni i sterroryzowani ci nauczyciele. Przyszedł Broniarz, przyłożył im karabin do głów i powiedział: "Strajkujcie gnoje, bo jak nie to rozwalę wam te zakute łby".
Bo tak naprawdę to nauczyciele nie mają powodów do strajku- zarabiają znakomite pieniądze. Gdyby natomiast strajkowała nauczycielska Solidarność wtedy protest byłby uzasadniony.
Żenująca pisowska propaganda.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 13, 2019, 22:08:14 »
Kelego jak już jesteś taki skrupulatny to rób takdo końca-dodaj nawet dodatek służbowy na tym samym poziomie, to dojdzie kejne 300 i masz już 600...Dzisiaj służbę pełni podoficer jutro oficer, to samo robią a klika stówek różnicy.
600 zł czyli 3400 do 4000 zł? A dyskutowałeś i porównałeś do różnic w zarobkach miedzy 3000 a 7000 zł. W PSP widełki się zacierają... Kiedyś dowódca JRG miał 3 razy tyle co stażysta (bez nadgodzin) teraz ma 2 razy tyle. Siatka płac w PSP się spłaszcza i to dobrze.
Jeżeli wykształcenie zdobyłeś później to chyba sam się zgodziłeś na zmianę zakresu obowiązków bez zmiany uposażenia - dodatku służbowego, wiec miej pretensje do siebie i swojego 01.
Od kiedy na zakres czynności masz się zgadzać? Dawno chyba go nie widziałeś tam najczęściej jest zapis typu "przyjmuję do wiadomości i stosowania"
Poruszasz kolejny co raz bardziej istotny na dziś wątek - chodzi o to, że spłaszczenie tej siatki w niektórych komendach spowodowało taką o to sytuację, że nie ma chętnych na stanowisko 11 i 12 lub innych "intrantnych" w biurze, bo skoro stażysta zarabia 1/2 tego co dowódca JRG, to już dla tegoż stażysty jest na starcie demotywujące nie wspominając o dowódcach zmiany, którzy docelowo powinni piastować tego typu stanowiska. mało tego znam kilku 11 czy 12, którzy wrócili by na podział, tylko nie jest to już takie proste....

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 13, 2019, 22:32:30 »
Sorry, ale do tego doprowadził związek zawodowy,
więc po co teraz te biadolenie?
też uważam, że 01 nie powinien dostać podwyżki jakie wywalczyli strażacy, bo ani palcem nie kiwnął by tak się stało. Nie stał po tej samej stronie.
EGO = 1 / wiedza

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2019, 00:51:40 »
Kolego KLAWY ja nie atakuje Ciebie, nie piszę że płaczesz i nie chodziło mi o to że masz pretensje tylko, że możesz je ewentualnie mieć tylko do siebie lub do swojego 01 - faktycznie mogłem to napisać inaczej.
Do swojego 01 bo nic Ci nie dał, może nawet naobiecywał jak to zwykle bywa ale nie dał.
Do siebie bo podpisałeś "przyjmuję do wiadomości i stosowania" i nic z tym dalej nie robisz, więc się zgadzasz na takie warunki. W służbie tak samo jak w pracy, jak się nie zgadzasz z warunkami służby to zawsze możesz poszukać innego miejsca pełnienia służby. Oczywiście nie każdy może zmienić miejsce zamieszkania ze względu na sprawy rodzinne. Czasem nawet wydłużony czas dojazdu stanowi duży problem. Ale mam kilku kolegów którzy zmienili KP i nawet są zadowoleni.
Ludzi takich jak Ty z wykształceniem wyższym medycznym w PSP raczej brakuje, a są bardzo przydatni np. szkolenie KPP na jednostce lub funkcja Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego PSP - może po sąsiedzku byłbyś doceniony. Ostatecznie zawsze można oddać się w dyspozycje KW ale trzeba się liczyć z możliwością przeniesienia na koniec województwa lub próbą przeniesienia na 8h.
Piszesz że nie narzekasz, ja też coraz bardziej doceniam to co mam - z wiekiem maleje zapotrzebowanie na adrenalinę a rośnie na spokój. Ale może czasami warto zmienić otoczenie.
Wracając do sedna tematu " ... obecnie STRAJK NAUCZYCIELI to uprawianie polityki Pana Broniarza." a to niby dlaczego? Bo kończy się mu kadencja przewodniczącego - przecież "ci z dołu" wysyłają delegatów na wybory i skoro są niezadowoleni z dalszego strajku to mu podziękują.
U nas w PSP też byli tacy niezadowoleni jak FZZSM odrzuciła propozycją szefa MSWiA w dniu 21.09.2018 wtedy nawet tu na forum było wielu, którzy wzięli by ją w ciemno i jeszcze sugerowali żeby brać bo w końcu nic nam nie dadzą. Ostatecznie 08.11.2018 podpisane zostało porozumienie z którego chyba wszyscy są zadowoleni, a wielu nie wierzyło że jest do osiągnięcia.
Nie wiem czy nauczyciele wywalczą coś więcej czy zostaną z niczym, ale wiem że jak nie będziemy szanować innych to nikt nas nie będzie szanował. Sami pomyślcie co będzie jak kiedyś w przyszłości okaże się, że Policja się od nas odetnie a przy czerwonce każde OSP wstawi się do KP na uzupełnienie stanu PB - zresztą przy takim zgraniu jak ostatnio to nawet bez pomocy OSP sobie z nami poradzą.

I tak na marginesie, jak się nie nauczymy odmawiać to może się okazać, że jak będzie brakowało kierowców na te obiecane linie PKS a ludzie będą prosili, to Starosta da autobus a strażacy będą jeździć. Oczywiście tylko ci, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia na autobus.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2019, 01:13:28 wysłana przez cieć :) »

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 14, 2019, 15:19:58 »
Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa:, opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".  Panowie szanujmy siebie jako strażacy żeby inni nasz szanowali, członkowie OSP mieli więcej godności od nas podczas naszego protestu gdy wielu z nich odmówiło zabezpieczania rejonu gdy zapanowała czerwonka. Nie dziwmy się potem, że strażacy są od wszystkiego - czekam teraz tylko na protest MPO czy też tylu będzie chętnych w naszych szeregach żeby ich zastąpić  :szalony:
Dziękuję!
Jak przytoczyłeś "Warto być uczciwym chociaż nie zawsze się to opłaca,,," , ja też nie robię tego dla zysku, ja pomagam a mam w rodzinie nauczycieli...
Ja nie zbieram informacji z mediów a bezpośrednio u źródła, stąd mój pogląd na stan rzeczy, my tez zarabiamy niewspółmiernie mało, mam to na swoim przykładzie, gdzie mam dołożonych obowiązków z racji wyższego wykształcenia medycznego, nie mając ŻADNEGO dodatku a nie wyobrażam sobie bym odmówił wyjazdu z racji protestu!!
Widzę że kolega mimo podwyżek i to w miarę sensownych płacze że zarabia niewspółmiernie mało. Ciesz się że byliśmy u boku policji bo nic byś nie dostał nawet po roku protestu.

Podałem TYLKO zasadny przykład! Jestem jednym z nielicznych,którzy nie narzekają..z wiekiem człowiek bardziej docenia.
Przez Twoje wypowiedzi słyszę płacz...

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 15, 2019, 05:54:19 »
Tobie często zdarza się słyszeć  ~ odnoszę wrażenie, że zostało już Ci tylko forum...

Offline popiołek88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 15, 2019, 06:31:13 »
Czytam i czytam te wypociny wasze  :gwiazdki: napiszę tak ,, to nie jest strajk polityczny"   :wacko: pewnie już gdzieś to słyszeliście :rofl:

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 15, 2019, 06:38:04 »
Sorry, ale do tego doprowadził związek zawodowy,
więc po co teraz te biadolenie?
też uważam, że 01 nie powinien dostać podwyżki jakie wywalczyli strażacy, bo ani palcem nie kiwnął by tak się stało. Nie stał po tej samej stronie.
Nie tylko 01 nie powinien dostać podwyżki ale sporo innych osób.

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 15, 2019, 19:02:55 »
Kelego jak już jesteś taki skrupulatny to rób takdo końca-dodaj nawet dodatek służbowy na tym samym poziomie, to dojdzie kejne 300 i masz już 600...Dzisiaj służbę pełni podoficer jutro oficer, to samo robią a klika stówek różnicy.
600 zł czyli 3400 do 4000 zł? A dyskutowałeś i porównałeś do różnic w zarobkach miedzy 3000 a 7000 zł. W PSP widełki się zacierają... Kiedyś dowódca JRG miał 3 razy tyle co stażysta (bez nadgodzin) teraz ma 2 razy tyle. Siatka płac w PSP się spłaszcza i to dobrze.
Jeżeli wykształcenie zdobyłeś później to chyba sam się zgodziłeś na zmianę zakresu obowiązków bez zmiany uposażenia - dodatku służbowego, wiec miej pretensje do siebie i swojego 01.
Od kiedy na zakres czynności masz się zgadzać? Dawno chyba go nie widziałeś tam najczęściej jest zapis typu "przyjmuję do wiadomości i stosowania"
Kolego Eqinox - tak przeczytałem teraz co napisałeś o spłaszczaniu się siatki wynagrodzeń, które akceptujesz. Nie mogę się z Tobą zgodzić - takie spłaszczanie już na starcie zniweluje system motywacji (i nie mówię tu o tym, który funkcjonuje w niektórych komendach - tylko  takim uczciwym) - ludziom nie będzie się chciało awansować bo i po co? Jak chcesz wynagrodzić 8-godzinnym to, że codziennie dojeżdżają do pracy? Jak zachęcić ludzi, aby przechodzili z PB do biura? To co piszesz top (moim zdaniem) populistyczna propaganda - zabrać tym na górze i dać tym na dole. Ale zabrać im tylko pieniądze - niech nadal mają odpowiedzialność za wszystko. Strażakowi na PB dać więcej (i więcej i więcej i więcej) a z biura zabrać. Po co mundurowi w biurach? Lepiej zatrudnić cywili - takie hasła można czasami tutaj przeczytać - no cóż - po co mundurowi w PSP? Po co szkoły, po co szkolenia, kursy? Niech zostanie OSP... Panowie w każdej firmie jest szef, jego zastępcy, kierownicy działów i na końcu pracownicy. W każdej większej firmie (a mniejszych też) szef zarabia kilka, kilkanaście razy więcej niż szary pracownik - i to nikogo nie dziwi. Trzeba zapierniczać, żeby awansować. A w PSP? Zapierniczanie nie zawsze jest zauważone przez przełożonego a ZZ (ci to dopiero zapierniczają :P) promują raczej tych, co dobrze ruszają gębą. Stąd, miedzy innymi, Szanowny Kolego Eqinox, pojawiły się spłaszczenia mające na celu.... yyy no właśnie - co? Pewnie zaspokojeniu żądz tych na najniższych grupach - a co spowodowały? Zatwardzenie w drabinkach awansowych. U nas w komendzie dowódcy zmian i ich zastępcy nie chcą nawet słyszeć o pracy na 8 godzin. Nikt też nie skorzystał z propozycji 01 awansowania na SK. Każdy to sobie "przeliczył" i jakoś nie ma chętnych. A co robi 01? Może zatrudnić kogoś młodego po szkole - ale wtedy nie awansuje nikogo z dołu i znów zacznie się lament i płacz, że w biurze to taka łatwa robota a na PB to same ochłapy rzucają.... Gdyby siatka płac była zróżnicowana albo przynajmniej 01 miałby możliwość sowitego nagradzania ochotnika na awans - wtedy sporo problemów by nie istniało. To oczywiście tylko moje zdanie...... p.s. informacja dla "płaczliwych" 20 lat pracowałem na PB z grupą specjalistyczną do której należałem i którą później dowodziłem - od kilku lat na 8 godzin. Serio - proszę mi nawet nie próbować wciskać kitów :D

Offline Mistraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 15, 2019, 21:57:41 »
Popieram kolegę wyżej w 100%

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 16, 2019, 17:33:43 »
Popieram kolegę wyżej w 100%
a ja nie popieram!

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 16, 2019, 18:36:59 »
Popieram kolegę wyżej w 100%
a ja nie popieram!
Ty popierasz chyba tylko Tolka Banana.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 16, 2019, 19:47:51 »
Zlikwidować cały pion codzienny i po problemie. Prewencja do Urzędu Miasta.  :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 16, 2019, 20:08:19 »
Maciax w jaki sposób spłaszczenie siatki wynagrodzeń dotknęło z-cy i dowódcy zmiany? Przecież prawidłowa odpowiedź jest WCALE... Tam nic nie wzrosło nic nie spadło... Nie spłaszczono też żadnej grupy naczelnika czy kierownika w KM/KP. Średnio rozgarnięty strażak pracujący na zmiany sobie klepnie 200 nadgodzin na półrocze i będzie miał za pół roku na picie (po roku) około 12 tyś. więcej.  Do tego wspaniały system zmianowy, chyba najlepszy z możliwych i się dziwisz że nie ma chętnych do biura?
- Operacyjna - w ostatnich latach zapieprza dotację OSP w KSRG, poza KSRG, Fundusz sprawiedliwości (oczywiście w systemach elektronicznych SPD SOD) do tego rady pedagogiczne, kalendarze i inna cholera wie jaka głupia robota, oczywiście niespotykana do tej pory ilość szkoleń i ćwiczeń...
- Prewencja - 5 razy w roku zmiany planów czynności, na hura sprawdzamy śmietniska (nawet mikro) czas kilka dni, biedronki, escape roomy w weekend, tabelki do tabelek no i akcje społeczno prewncyjne na niespotykaną do tej pory skalę...
- Dowódcy JRG- ci to dopiero mają przegwizdane, nawet motywacyjnego chłop dostać nie może od KP/KM każdy może tylko nie on.
- Finanse - zapytaj księgowej co myśli  :rofl: :rofl: :rofl: np. o ostatnich podwyżkach...
- Kadry - a tam to zawsze źle od kiedy służę to tam dobrze nie było... Bynajmniej z opowiadań kadrowców.
- Kwaterka - oznakowania nowe, karty nowe, wszystko nowe... Ale jakieś takie stare jednocześnie... np. nowe pozwolenia na wyjazd służbowym autem to z czasów komend rejonowych ludzie pamiętają... Tylko z marca 700 szt. tych nowych zgód  :rofl: :rofl: :rofl:
Czynnik motywacyjny mówisz? A z czego?
Spłaszczenie niskich grup jest pierwszym krokiem do uproszczenia siatki stanowisk.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 16, 2019, 20:17:41 »
Popieram kolegę wyżej w 100%
a ja nie popieram!
Ty popierasz chyba tylko Tolka Banana.
Kogo Ty popierasz?  Bo nie mam czasu analizować Twoich postów,  apodyktyczny z natury czy przekonania?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 16, 2019, 20:43:47 »
Equinox czy mógłbyś być precyzyjny i tu oświecić jaka jest róznica teraz między dowódcą sekcji z zastepca dowódcy zmiany? I czy to jest spłaszczenie czy nie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:17:20 »
Equinox czy mógłbyś być precyzyjny i tu oświecić jaka jest róznica teraz między dowódcą sekcji z zastepca dowódcy zmiany? I czy to jest spłaszczenie czy nie?
A mógł byś mnie oświecić w ilu JRG jest dowódca sekcji... Bo z tego co pamiętam jak wprowadzano stanowisko z-cy dowódcy zmiany to aby do regulaminu dodać dowódcę sekcji trzeba było mieć powyżej 15 etatów na zmianie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:45:05 »
Equinox czy mógłbyś być precyzyjny i tu oświecić jaka jest róznica teraz między dowódcą sekcji z zastepca dowódcy zmiany? I czy to jest spłaszczenie czy nie?
A mógł byś mnie oświecić w ilu JRG jest dowódca sekcji... Bo z tego co pamiętam jak wprowadzano stanowisko z-cy dowódcy zmiany to aby do regulaminu dodać dowódcę sekcji trzeba było mieć powyżej 15 etatów na zmianie...

U mnie jest 14 i są dowódcy sekcji 😉
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:56:29 »
U mnie jest 14 i są dowódcy sekcji 😉
Czy wszędzie są? Nie są... Wiec to spłaszczenie nie występuje praktycznie w KM/KP w biurach i tylko częściowo na PB.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:57:14 »
Przy 12/7 tez sa d-cy sekcji

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 16, 2019, 21:59:30 »
Przy 12/7 tez sa d-cy sekcji
To w takim wypadku zależy od położenia geograficznego JRG :rofl: z ciekawości ilu jest etatów dowódców?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 16, 2019, 22:28:57 »
4 etaty na zmianie  4 kat. D-ca zmiany, zastepca d-cy zmiany, d-ca sekcji, d-ca zastepu