Autor Wątek: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym  (Przeczytany 28646 razy)

Offline groszki75-73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 11, 2019, 14:30:33 »
Jak to jest być łamistrajkiem i częścią aparatu represji? Pokolenia strażaków i nauczycieli (!) pracowało na pozytywną opinię waszej formacji jako apolitycznej i ofiarnej służby. A co wy teraz z tym robicie? Czy odgradzanie barierkami władzy od narodu należy do zadań straży pożarnej? Czy udział w zespołach nadzorujących w szkołach jest również działaniem ratowniczym? A może jest zwykłą prostytucją? Kilka miesięcy temu słusznie upominaliście się o podwyżki dla waszej formacji. Może już zapomnieliście jak wyglądał wasz protest? Może już zapomnieliście kto wywalczył wam te podwyżki? Nie pamiętacie już, jak dwa wasze związki włączyły się w akcję protestacyjną a część tak zwanej „solidarności” sabotowała wasz protest dogadując się za waszymi plecami z naczelnym łamistrajkiem? Może warto wam przypomnieć, jak wielu waszych „działaczy” związkowych sprzedało was za awanse komendanckie czy turbo awanse w stopniach. Powiem więcej – gdyby nie Policjanci i ich „psia grypa” przed 11 listopada, dostalibyście tyle, co niepełnosprawne dzieci po proteście w Sejmie.
A może waszym zdaniem nauczyciele winni strajkować od 1 lipca do 31 sierpnia, rolnicy winni oflagować swoje traktory na polach a w ramach strajku włoskiego używać tylko pługów jednoskibowych?
W latach 80-tych, gdy powstawała prawdziwa Solidarność, próbowano wykorzystywać strażaków do tłumienia protestów przez polewanie wodą z działek demonstrujących i protestujących. W tamtych czasach widać byli inni strażacy albo inne samochody, bo o ile pamiętam, żaden z wysłanych samochodów pożarniczych nie dojechał na miejsce i nie tłumił protestów. Takie już były te samochody, że do pożaru jechały a jadąc do tłumienia protestów się psuły. Ówczesna władza szybko zrozumiała, że nic z tego nie będzie. Nie wiem teraz, czy technika poszła do przodu i macie bardziej niezawodne samochody, czy jako LUDZIE osiągnęliście dno. Odpowiedzcie sobie sami. W latach osiemdziesiątych bycie łamistrajkiem znaczyło dla danego osobnika wykluczenie społeczne. Widać w 2019 roku wszystko się zmieniło i teraz jest to powód do dumy a także szansa na awans.
O ile pamiętam, środowisko nauczycielskie zawsze przedstawiało was jako ludzi prawych, ofiarnych, szlachetnych. Nie przypadkiem prawie każdy chłopiec chce zostać strażakiem. I co? Dla judaszowych srebrników występujecie przeciwko ludziom, którzy znacząco przyczyniają się do pozytywnej opinii o was. Gratuluję!
Warunkiem przyjęcia do PSP jest minimum średnie wykształcenie. Mam nadzieję, że średnie jest wystarczającą podstawą do samodzielnego myślenia a nie bezkrytycznego łykania przekazów dnia jako prawdy objawionej. Gdyby rządzącym zależało, już dawno doszli by do porozumienia ze środowiskiem nauczycielskim. Jak widać zależy im na zarządzaniu przez kryzys, na szczuciu ludzi na każdą niepokorną grupę społeczną, która nie czeka na kolanach na rzucone ochłapy z pańskiego stołu a śmie upomnieć się o godność i uczciwą zapłatę za wykonywaną pracę. Przypomnijcie sobie nagonkę medialną na was i policjantów, na lekarzy, ratowników medycznych, sędziów a teraz nauczycieli. Za chwilę będą to piloci, kierowcy, kasjerki, przedsiębiorcy, … Każdy, kto śmie podnieść głowę.
Gdyby rządzącym zależało, to wobec rzekomego braku pieniędzy dla nauczycieli, dla was podobno też nie było, w ciągu jednej nocy ustawą znieśli by te egzaminy i zrobili nabór na podstawie świadectw. Nie takie tematy przepychali w 24 godziny. Przed wprowadzeniem gimnazjów tak to funkcjonowało. Czy im na tym zależało? Nie! Zależy im właśnie na wywołaniu pozornego kryzysu, histerii społecznej i napuszczania jednych na drugich. I wy się w to wpisujecie! Pamiętajcie – historia kołem się toczy.
Znam sporo nauczycieli i wiem, że wspierali wasz protest. Wy im teraz za to dziękujecie. Nie bądźcie wobec tego zdziwieni, że i wam kiedyś ktoś w ten sam sposób podziękuje. WSTYD I HAŃBA.
ps. Szacunek dla prawdziwych STRAŻAKÓW

Pełna zgoda! Brawo!
ps. Wierzę, że większość strażaków jest jednak zdolnych do samodzielnego myślenia.
Mam żonę nauczycielkę i znam realia szkolnictwa. Sam mam wykształcenie pedagogiczne i nie zamierzam uczestniczyć w tym cyrku.

Ja również mam żonę nauczycielkę i tak jak kolega wyżej pisze ,za żadne pieniądze nie poszedł bym do takiej komisji.
I mam nadzieję że ktoś za to kiedyś odpowie.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2019, 19:26:30 »
Chciałbym żeby wypowiedział się strażak który połakomił się na srebrniki i poszedł na te egzaminy. Jak się teraz czuję taka osoba?

Offline groszki75-73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2019, 19:33:18 »
Dutki są najważniejsze i lepiej żeby się nie wypowiadał żaden z nich... :wall:

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2019, 19:48:11 »
Szacun dla Ciebie Starzec, a koleżankom i kolegom którzy wzięli udział w tych egzaminach proponuję piosenkę nauczycieli z Kielc, zwłaszcza jej ostatni refren.
https://www.youtube.com/watch?v=rAZ1qtzktkg

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2019, 19:51:29 wysłana przez cieć :) »

Offline mareq998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2019, 21:36:35 »
Dobry wieczór, dzisiaj dowiedziałem się, że jestem na liście tych 7 tys. wolontariuszy z kwalifikacjami pedagogicznymi, którzy podobno dobrowolnie zgłosili się do pomocy przy egzaminach. Nigdzie się nie zgłaszałem. Moje dane mogła jedynie przekazać PSP po zebraniu danych z powiatu w dniu wczorajszym. Będę drążył na jakiej podstawie, i jak ma to się na przykład do RODO.
Pozdrawiam.
P.S. Na razie nikt nie dzwonił. Jak zadzwoni - odmówię. Jak zadzwoni przełożony - poproszę o podstawę prawną i rozkaz na piśmie. Ciekawe co będzie w uzasadnieniu.
Pozdrawiam
Trzymajcie za nich kciuki tak jak oni trzymali za nas.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 12, 2019, 08:53:22 »
Sądzę że ci strażacy którzy uważali że nasz protest był bezcelowy tak samo myślą o strajku nauczycieli. Czy w naszych szeregach była jedność i solidarność?. Słowo solidarność przytoczone celowo.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 12, 2019, 10:36:54 »
"w ramach pełnionej służby mogą uczestniczyć"

[załącznik usunięty przez administratora]
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 12, 2019, 11:41:49 »
Aż strach pomyśleć co to będzie jak w Poznaniu zastrajkuje MZO? I jeszcze taki pomysł mi się nasuwa strażacy w czasie służy mogą zasiadać w komisjach wyborczych. Taniej i nie potrzeba tak wielkich wymogów.  :tuba:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2019, 12:22:29 wysłana przez MYCIK »

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 12, 2019, 15:58:29 »
Co do protestowania o 25/55 nie mieliśmy po co bo nie jesteśmy anarchistami żeby wszystko podważać to było uczciwie że zmienili prawo ale działa dopiero wobec nowo przyjętych a nie wstecz.

Dalsza część jest niepotrzebna. Nie mieliśmy po co.. bo to nie nasz interes tylko przyszłych. Niestety tu kolega słusznie oskarżał, że każdy przez siebie patrzy.

Tak naprawdę najbardziej krzywdząca zmiana została wprowadzona jedynie z podśmiewania się że strażak będzie o kulach do pożaru jeździł i tyle...
czemu nikt o to nie walczył? Bardzo proste. Pięknie mówi o tym § 6 Statutu jedynego słusznego związku. On walczy nawet nie o to żęby w straży było lepiej bo statut mówi jasno: "Celem Związku jest obrona godności, praw i interesów pracowniczych (zawodowych
i socjalnych) członków Związku" TYLE!
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 12, 2019, 17:40:24 »
Chciałbym żeby wypowiedział się strażak który połakomił się na srebrniki i poszedł na te egzaminy. Jak się teraz czuję taka osoba?
Nie wiem,jak się czuje,ale powiem Ci,ze czuję się spokojniej wiedząc,że dzieci napisza swój pierwszy egzamin w życiu.
Wiem ile to wszystko kosztuje emocji, których dodatkowo dostarczyli nieodpowiedzialni nauczyciele.
Ja wiem i znam to środowisko DOSKONALE, więc mi tu nie pisz farmazon, jeżeli już odważysz się przytoczyć jakiś konkret, proszę o potwierdzenie wiarygodności źródła. MOje doświadczenia współpracy z tym środowiskiem, doskonale tłumaczą dzisiejszą sytuację - zróżnicowania płacowego mającego tam miejsce, to oni sami są mózgiem znanej karty nauczyciela, to ich działania spowodowały, że są osoby zarabiające 3000pln jak i 7000pln.
Dostali lepszą ofertę od nas i jej nie przyjęli!

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 12, 2019, 17:56:00 »
Klawy ale ty g... jesteś...A spojrz na nasze podwórko, nasze "przywileje" z poprzedniej epoki!A u nas nie ma takich dysproporcji? Jest jeszcze większa patologia bo za identyczną robotę dostaje się znacznie inną wypłatę...Prosty przykład sk: zarobki podoficera grupa  4 i oficera grupa 9...Proponuję koledzy udział od poniedziałku w kolejnych komisjach-dorobisz parę zł w motywacyjnym i poratujesz oświatę....

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 12, 2019, 19:36:33 »
Klawy ale ty g... jesteś...A spojrz na nasze podwórko, nasze "przywileje" z poprzedniej epoki!A u nas nie ma takich dysproporcji? Jest jeszcze większa patologia bo za identyczną robotę dostaje się znacznie inną wypłatę...Prosty przykład sk: zarobki podoficera grupa  4 i oficera grupa 9...Proponuję koledzy udział od poniedziałku w kolejnych komisjach-dorobisz parę zł w motywacyjnym i poratujesz oświatę....
Wybaczam Ci, bo ta krótka charakterystyka tłumaczy zakres umiejętności spostrzegania.
ps. Uczestnictwo w egzaminach jest w RAMACH TOKU SŁUŻBY -  prosili NAS o to RODZICE!!!!!! dowiedzieli się od dyrektora, że jeżeli pomożemy, egzaminy się odbędą.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 12, 2019, 19:59:50 »
Chciałbym żeby wypowiedział się strażak który połakomił się na srebrniki i poszedł na te egzaminy. Jak się teraz czuję taka osoba?
Nie wiem,jak się czuje,ale powiem Ci,ze czuję się spokojniej wiedząc,że dzieci napisza swój pierwszy egzamin w życiu.
Wiem ile to wszystko kosztuje emocji, których dodatkowo dostarczyli nieodpowiedzialni nauczyciele.
Ja wiem i znam to środowisko DOSKONALE, więc mi tu nie pisz farmazon, jeżeli już odważysz się przytoczyć jakiś konkret, proszę o potwierdzenie wiarygodności źródła. MOje doświadczenia współpracy z tym środowiskiem, doskonale tłumaczą dzisiejszą sytuację - zróżnicowania płacowego mającego tam miejsce, to oni sami są mózgiem znanej karty nauczyciela, to ich działania spowodowały, że są osoby zarabiające 3000pln jak i 7000pln.
Dostali lepszą ofertę od nas i jej nie przyjęli!

Ciekawe jakie jest podejście nauczycielskiej Solidarności do Karty Nauczyciela?
Ja również bardzo dobrze znam to środowisko i wcale nie dziwię się, że protestują. Z całego serca życzę im powodzenia. Postawa niektórych środowisk i osób żenująca, ale tego mówiąc szczerze się spodziewałem. Brak kręgosłupa moralnego to znak czasów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2019, 20:16:52 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 12, 2019, 20:12:09 »
Klawy ale ty g... jesteś...A spojrz na nasze podwórko, nasze "przywileje" z poprzedniej epoki!A u nas nie ma takich dysproporcji? Jest jeszcze większa patologia bo za identyczną robotę dostaje się znacznie inną wypłatę...Prosty przykład sk: zarobki podoficera grupa  4 i oficera grupa 9...Proponuję koledzy udział od poniedziałku w kolejnych komisjach-dorobisz parę zł w motywacyjnym i poratujesz oświatę....
Hola hola kolego Janosiku...
Skoro lubisz porównania do kału to gówno wiesz o naszych uprawnieniach bo żadne nie pochodzą z poprzedniej epoki... Np. przywileje emerytalne czy ustawa o PSP to wszystko powstało w latach 90 a karta nauczyciela to "cudowne dziecko stanu wojennego" wiec relikt epoki słusznie minionej.
Co do różnic na SK to miedzy grupą 4 a 9 jest obecnie 140 zł brutto różnicy co do różnicy w korpusach to 50 zł miedzy korpusami i 20 zł za stopień... jakieś 300 zł wyjdzie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 12, 2019, 20:19:19 »
Chciałbym żeby wypowiedział się strażak który połakomił się na srebrniki i poszedł na te egzaminy. Jak się teraz czuję taka osoba?
Nie wiem,jak się czuje,ale powiem Ci,ze czuję się spokojniej wiedząc,że dzieci napisza swój pierwszy egzamin w życiu.
Wiem ile to wszystko kosztuje emocji, których dodatkowo dostarczyli nieodpowiedzialni nauczyciele.
Ja wiem i znam to środowisko DOSKONALE, więc mi tu nie pisz farmazon, jeżeli już odważysz się przytoczyć jakiś konkret, proszę o potwierdzenie wiarygodności źródła. MOje doświadczenia współpracy z tym środowiskiem, doskonale tłumaczą dzisiejszą sytuację - zróżnicowania płacowego mającego tam miejsce, to oni sami są mózgiem znanej karty nauczyciela, to ich działania spowodowały, że są osoby zarabiające 3000pln jak i 7000pln.
Dostali lepszą ofertę od nas i jej nie przyjęli!

Nauczycielska Solidarność też jest mózgiem Karty Nauczyciela?

Jasno określę , odnoszę się tylko do pomocy!
Służę w małej mieścinie, wszyscy się prawie znają, jak w takiej sytuacji możemy odmówić rodzicom!?
DUŻE poróżnienie jest  w środowisku nauczycielskim, oni określę "tych z dołu" byli skorzy przyjąć propozycję-, nie od nich to zależy- obecnie jest uprawiana polityka....
Swoją drogą, na forum pożarniczym, coraz więcej osób nie mających z pożarnictwem dużo współnego-spróbujcie się zalogować np. na forum lekarskie , pokonując etapy rejestracji, zostaniecie poproszeni o nr dyplomu, myślę że warto i tu to rozważyć...

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 12, 2019, 21:15:57 »
Swoją drogą bardzo dobrze, że na tym forum mogą się wypowiedzieć ludzie spoza branży nie podając numeru dyplomu, bo mam wrażenie, że niektórzy z "dyplomem" nie rozumieją o co chodzi w tym temacie.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 12, 2019, 23:03:04 »
Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa: "Warto być uczciwym chociaż nie zawsze się to opłaca, opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".  Panowie szanujmy siebie jako strażacy żeby inni nasz szanowali, członkowie OSP mieli więcej godności od nas podczas naszego protestu gdy wielu z nich odmówiło zabezpieczania rejonu gdy zapanowała czerwonka. Nie dziwmy się potem, że strażacy są od wszystkiego - czekam teraz tylko na protest MPO czy też tylu będzie chętnych w naszych szeregach żeby ich zastąpić  :szalony:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 13, 2019, 06:34:09 »
Swoją drogą bardzo dobrze, że na tym forum mogą się wypowiedzieć ludzie spoza branży nie podając numeru dyplomu, bo mam wrażenie, że niektórzy z "dyplomem" nie rozumieją o co chodzi w tym temacie.
na forum,owszem,jednak dział "zawodowców" ,jasno określa do kogo jest skierowany

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 13, 2019, 06:41:53 »
Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa:, opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".  Panowie szanujmy siebie jako strażacy żeby inni nasz szanowali, członkowie OSP mieli więcej godności od nas podczas naszego protestu gdy wielu z nich odmówiło zabezpieczania rejonu gdy zapanowała czerwonka. Nie dziwmy się potem, że strażacy są od wszystkiego - czekam teraz tylko na protest MPO czy też tylu będzie chętnych w naszych szeregach żeby ich zastąpić  :szalony:
Dziękuję!
Jak przytoczyłeś "Warto być uczciwym chociaż nie zawsze się to opłaca,,," , ja też nie robię tego dla zysku, ja pomagam a mam w rodzinie nauczycieli...
Ja nie zbieram informacji z mediów a bezpośrednio u źródła, stąd mój pogląd na stan rzeczy, my tez zarabiamy niewspółmiernie mało, mam to na swoim przykładzie, gdzie mam dołożonych obowiązków z racji wyższego wykształcenia medycznego, nie mając ŻADNEGO dodatku a nie wyobrażam sobie bym odmówił wyjazdu z racji protestu!!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 13, 2019, 10:37:27 »
Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa:, opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".  Panowie szanujmy siebie jako strażacy żeby inni nasz szanowali, członkowie OSP mieli więcej godności od nas podczas naszego protestu gdy wielu z nich odmówiło zabezpieczania rejonu gdy zapanowała czerwonka. Nie dziwmy się potem, że strażacy są od wszystkiego - czekam teraz tylko na protest MPO czy też tylu będzie chętnych w naszych szeregach żeby ich zastąpić  :szalony:
Dziękuję!
Jak przytoczyłeś "Warto być uczciwym chociaż nie zawsze się to opłaca,,," , ja też nie robię tego dla zysku, ja pomagam a mam w rodzinie nauczycieli...
Ja nie zbieram informacji z mediów a bezpośrednio u źródła, stąd mój pogląd na stan rzeczy, my tez zarabiamy niewspółmiernie mało, mam to na swoim przykładzie, gdzie mam dołożonych obowiązków z racji wyższego wykształcenia medycznego, nie mając ŻADNEGO dodatku a nie wyobrażam sobie bym odmówił wyjazdu z racji protestu!!
Widzę że kolega mimo podwyżek i to w miarę sensownych płacze że zarabia niewspółmiernie mało. Ciesz się że byliśmy u boku policji bo nic byś nie dostał nawet po roku protestu.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 13, 2019, 11:34:49 »
W tym wszystkim jest większy problem. Czy strażacy w czasie służby mogą wykonywać takie czynności. Czy to nie jest nadużycie. Ok poza służbą lub jeśli wyrazi chęć to mu to umożliwić CW lub UW. A tak nie wykonuje zadań ustawowych a ma zapłacone z pieniędzy PSP. Nie do takich rzeczy jesteśmy powołani.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 13, 2019, 11:56:32 »
Klawy ale ty g... jesteś...A spojrz na nasze podwórko, nasze "przywileje" z poprzedniej epoki!A u nas nie ma takich dysproporcji? Jest jeszcze większa patologia bo za identyczną robotę dostaje się znacznie inną wypłatę...Prosty przykład sk: zarobki podoficera grupa  4 i oficera grupa 9...Proponuję koledzy udział od poniedziałku w kolejnych komisjach-dorobisz parę zł w motywacyjnym i poratujesz oświatę....
Hola hola kolego Janosiku...
Skoro lubisz porównania do kału to gówno wiesz o naszych uprawnieniach bo żadne nie pochodzą z poprzedniej epoki... Np. przywileje emerytalne czy ustawa o PSP to wszystko powstało w latach 90 a karta nauczyciela to "cudowne dziecko stanu wojennego" wiec relikt epoki słusznie minionej.
Co do różnic na SK to miedzy grupą 4 a 9 jest obecnie 140 zł brutto różnicy co do różnicy w korpusach to 50 zł miedzy korpusami i 20 zł za stopień... jakieś 300 zł wyjdzie.
[/quote
Kelego jak już jesteś taki skrupulatny to rób takdo końca-dodaj nawet dodatek służbowy na tym samym poziomie, to dojdzie kejne 300 i masz już 600...Dzisiaj służbę pełni podoficer jutro oficer, to samo robią a klika stówek różnicy.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 13, 2019, 14:25:37 »
Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa:, opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".  Panowie szanujmy siebie jako strażacy żeby inni nasz szanowali, członkowie OSP mieli więcej godności od nas podczas naszego protestu gdy wielu z nich odmówiło zabezpieczania rejonu gdy zapanowała czerwonka. Nie dziwmy się potem, że strażacy są od wszystkiego - czekam teraz tylko na protest MPO czy też tylu będzie chętnych w naszych szeregach żeby ich zastąpić  :szalony:
Dziękuję!
Jak przytoczyłeś "Warto być uczciwym chociaż nie zawsze się to opłaca,,," , ja też nie robię tego dla zysku, ja pomagam a mam w rodzinie nauczycieli...
Ja nie zbieram informacji z mediów a bezpośrednio u źródła, stąd mój pogląd na stan rzeczy, my tez zarabiamy niewspółmiernie mało, mam to na swoim przykładzie, gdzie mam dołożonych obowiązków z racji wyższego wykształcenia medycznego, nie mając ŻADNEGO dodatku a nie wyobrażam sobie bym odmówił wyjazdu z racji protestu!!
Ja mam w rodzinie trzech nauczycieli oraz prywatnie kilku kumpli, żaden z nich nie nazywa tego co robią strażacy pomocą - nie napiszę jak to określają bo za wulgaryzmy wpis zostałby usunięty.
Twierdzisz że zarabiamy niewspółmiernie mało, przypomnę Ci tylko że temat naszych uposażenia, póki co został zamknięty 8 listopada 2018 r poprzez podpisanie porozumienia MSWiA z ZZ - (mimo że nie wszystkie nasze ZZ popierały protest FZZSM to porozumienie zostało podpisane przez wszystkie). Jedną podwyżkę już dostałeś a druga zgodnie z tym porozumieniem jest planowana od 1 stycznia 2020 r.
Nie pisz, że nie wyobrażasz sobie odmowy wyjazdu z racji protestu, z tego co wiem to my w ramach protestu nie możemy odmówić wyjazdu. Gdybyś odmówił mogłoby nie być Ci dane więcej wyjechać do działań i służyć w PSP. Podejrzewam, że gdybyśmy mogli odmówić to do wielu zdarzeń typu pożar nieużytków i traw, kot na drzewie itp. wielu z nas by nie jechało. Lub po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu mogłoby odstąpić od działań gaśniczych - jak to tylko trawa, brak osób poszkodowanych i zagrożonych brak w okolicy obiektów budowlanych, lasu i upraw to mogłoby być zostawione aż się wypali.
To Pan Władysław Bartoszewski powiedział "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto." powiedział również "Warto być przyzwoitym." swoje wspomnienia zebrał w książęce o tym tytule - polecam.
Kolego Klawy wierzę, że jadąc na ten egzamin zrobiłeś to z dobrego serca i chęci niesienia pomocy innym. Niestety coraz mniej wśród nas takich którzy z chęcią jak Ty zrobią coś dodatkowego spoza zakresu obowiązków. Tylko jeżeli nie szanujemy sami siebie nawzajem w służbie, jeżeli pozwala się na dokładanie naszej formacji coraz to nowych zadań nie dokładając nowych etatów lub kasy do budżetu komend, to nie niestety później mamy coraz więcej obowiązków służbowych i nic więcej. Jak nie będziemy szanować innych grup zawodowych to i inni nas nie będą szanować. W Policji też są ośrodki szkolenia i funkcjonariusze w wykształceniem pedagogicznym, może mnie coś ominęło ale nie słyszałem żeby Policja była na egzaminach - no chyba że na interwencji. 
Co do Twojego przykładu z powodu wyższego wykształcenia medycznego i związanego z tym zakresu obowiązków, to zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy miałeś to wykształcenie już przed wstąpieniem w szeregi PSP czy zdobyłeś je w trakcie służby?
Jeżeli miałeś je wcześniej to może własnie dzięki niemu zostałeś przyjęty do służby i od razu wiedziałeś na co się piszesz.
Jeżeli wykształcenie zdobyłeś później to chyba sam się zgodziłeś na zmianę zakresu obowiązków bez zmiany uposażenia - dodatku służbowego, wiec miej pretensje do siebie i swojego 01.
Koleżanki i koledzy skoro na co dzień strażacy nie pomagają nauczycielom w ich pracy, to może teraz też nie powinni im przeszkadzać - tak z czystej przyzwoitości.