Autor Wątek: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym  (Przeczytany 28505 razy)

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« dnia: Kwiecień 10, 2019, 07:47:28 »
na egzaminy ? czy u was ta sama akcja była ?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2019, 08:24:43 »
Tak. PSP sięgnęła dna, oby tylko przedsiębiorstwo oczyszczania miasta nie rozpoczęło strajku.

Offline stanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2019, 12:51:20 »
U nasz w woj. kilkadziesiąt osób zaangażowanych w protest  :-\ tak chorej sytuacji jeszcze nie było w PSP gratulacje dla przełożonych :wall:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2019, 12:56:19 wysłana przez stanek »

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2019, 13:52:48 »
Na czym polega to zaangażowanie?

Offline stanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2019, 14:24:06 »
Na pracy w komisjach egzaminacyjnych :-\ i to nie ważne czy są po służbie, czy na służbie, nagle wszystko można  :wall: w woj. kuj-pom.  jeszcze dostali samochody służbowe aby dojechać do szkół  :stop:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2019, 14:29:19 wysłana przez stanek »

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2019, 15:08:11 »
To oddelegowanie czy dobrowolne zgłoszenie? Bo w mediach info, że strażacy  sami się zgłosili :mellow:

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2019, 15:47:37 »
Znając pazerność panującą wśród funkcjonariuszy to sami się zglaszali.

Offline stanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2019, 15:59:54 »
Km pytali czy są chętni dzwoniąc do funkcjonariuszy :tuba:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2019, 16:26:12 »
Następnym razem zadzwonią jak będzie strajk w kopalni...

Offline Nejo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2019, 16:52:19 »
W czym problem, jeśli mają wykształcenie i mają wolne? Jest to na dobrą sprawę pomoc uczniom w napisaniu testu w prawidłowym terminie bez dodatkowych stresów.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2019, 17:03:29 »
Jesteś wyjątkowo naiwnym myśląc że sami chcieli. Pomyśl co byś myślał o ochotnikach, którzy podmieniliby Cię  w trakcie naszego protestu.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2019, 19:09:41 »
W czym problem, jeśli mają wykształcenie i mają wolne? Jest to na dobrą sprawę pomoc uczniom w napisaniu testu w prawidłowym terminie bez dodatkowych stresów.
Problem jest w tym, że my też niedawno protestowaliśmy. I byliśmy na miejscu nauczycieli. Nawet jeden protest był w Warszawie wspólny. Więc powinniśmy okazać trochę solidarności a nie lakomic się na łatwy pieniadz.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2019, 19:17:57 »
W czym problem, jeśli mają wykształcenie i mają wolne? Jest to na dobrą sprawę pomoc uczniom w napisaniu testu w prawidłowym terminie bez dodatkowych stresów.
Problem jest w tym, że my też niedawno protestowaliśmy. I byliśmy na miejscu nauczycieli. Nawet jeden protest był w Warszawie wspólny. Więc powinniśmy okazać trochę solidarności a nie lakomic się na łatwy pieniadz.
A który nauczyciel/ka poparła nasz protest. A faktem jest. Szukają pilnie I usilnie strażaków z wykształceniem pedagogicznym. Na już...

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2019, 21:11:41 »
W czym problem, jeśli mają wykształcenie i mają wolne? Jest to na dobrą sprawę pomoc uczniom w napisaniu testu w prawidłowym terminie bez dodatkowych stresów.
Problem jest w tym, że my też niedawno protestowaliśmy. I byliśmy na miejscu nauczycieli. Nawet jeden protest był w Warszawie wspólny. Więc powinniśmy okazać trochę solidarności a nie lakomic się na łatwy pieniadz.
A który nauczyciel/ka poparła nasz protest. A faktem jest. Szukają pilnie I usilnie strażaków z wykształceniem pedagogicznym. Na już...

a w jaki sposób dali Ci do zrozumienia że nie popierają? Kasa na koncie jest już z wyrównaniem to można strugać palanta. nie ma między nami a nauczycielami zależności w dwie strony więc nie mieli możliwości pokrzyżować nam strajku ale my im napewno robimy pod górkę idąc za nich na egzamin, który de facto był ich ostatnią deską ratunku. Już zapomniałeś jak warczeliśmy na OSP żeby trzymali z nami linię i nie stawiali się do zabezpieczania operacyjnego do JRG.. prawda? a teraz za judaszowe srebrniki chcesz lecieć parę godzinek załapać? nie pozdrawiam ozięble.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2019, 21:30:33 »
Seksyjny w samo sedno. Takiej hipokryzji i pazerstwa jak w straży to nie widziałem jeszcze. Zresztą sami się ludzie w straży między sobą dymają to co tam inna grupę zawodowa.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2019, 21:46:48 »
Najlepsze że godzą się na to strażacy którym KG  z uwagi na posiadane przez nich wykształcenie, nie raz nie dwa pokazał jakie mijsce w szeregu im przysługuje.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2019, 22:14:57 »
  Po raz kolejny powiem Wam/Nam wszystkim:
przestańcie patrzyć na PSP z punktu widzenia końca własnego nosa. nikt nikogo na siłę ani w straży ani w nauczaniu nie trzyma na siłę.
    Cały czas to co robione jest od najmniej kilkunastu miesięcy przez mundurówkę (L4 w charakterystycznym momencie), teraz nauczycieli (w charakterystycznym momencie) ma na celu nie dobro podstawowego strażaka czy nauczyciela ale ma podtekst polityczny czyli doj..bać obecnym rządzącym, "wyłączyć państwo", pokazać społeczeństwu jak jest hu...owo pomimo że jest inaczej. Jakoś nie pamiętam takich protestów naszych czyli mundurówki i  obecnie nauczycieli za platformersów. Jakos nie pamiętam oburzenia szanownych forumowiczów jak mieliśmy "zastępować karetki" gdy porozumienie zielonogórskie nie podpisywało umów z NFZ za paltformersów i groziła zapaść służby zdrowia w Polsce.
   A hipokrytami to Wy jesteście wypominając naszym kolegom ochotnikom, że mieli gotowość do zabezpieczenia naszych współobywateli jak my graliśmy w pręta ze społeczeństwem idąc na L4. W końcu po jakiego h....ja przyszliście do straży ? Bo ja przyszedłem po to żeby być strażakiem, robić swoje z przekonania i pasji, a nie myśleć co chwila: "jak ja to jestem dymany przez system, jaki to w peespe jest syf", itp...
  Hipokryzja ? Który z Was protestował jak platformersi zmienili zasady emerytalne na 25/55? A.... zapomniałem - wtedy to Was nie interesowało bo dotyczyło nowo przyjmowanych strażaków a nie Was. Ot taka drobniutka różnica.
pozdrawiam
ps;
  może nareszcie widzę po raz pierwszy od trzech lat, że ktoś miał odwagę wziąć za mordę/twarz całe to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli 01, 02, 06, 11, 12, wszelkiej maści władców prywatnych folwarków, uczestników lokalnych koterii powiatowych czy gminnych.  Wiecie na co zasługujemy - na nową ustawę o PSP, na nowe regulaminy komend z ich odchudzeniem, na totalną rewolucję struktury KSRG/PSP, na nowe przepisy płacowe w tym dodatki służbowe po nowemu...     
   

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2019, 22:32:11 »
  Po raz kolejny powiem Wam/Nam wszystkim:
przestańcie patrzyć na PSP z punktu widzenia końca własnego nosa. nikt nikogo na siłę ani w straży ani w nauczaniu nie trzyma na siłę.
    Cały czas to co robione jest od najmniej kilkunastu miesięcy przez mundurówkę (L4 w charakterystycznym momencie), teraz nauczycieli (w charakterystycznym momencie) ma na celu nie dobro podstawowego strażaka czy nauczyciela ale ma podtekst polityczny czyli doj..bać obecnym rządzącym, "wyłączyć państwo", pokazać społeczeństwu jak jest hu...owo pomimo że jest inaczej. Jakoś nie pamiętam takich protestów naszych czyli mundurówki i  obecnie nauczycieli za platformersów. Jakos nie pamiętam oburzenia szanownych forumowiczów jak mieliśmy "zastępować karetki" gdy porozumienie zielonogórskie nie podpisywało umów z NFZ za paltformersów i groziła zapaść służby zdrowia w Polsce.
   A hipokrytami to Wy jesteście wypominając naszym kolegom ochotnikom, że mieli gotowość do zabezpieczenia naszych współobywateli jak my graliśmy w pręta ze społeczeństwem idąc na L4. W końcu po jakiego h....ja przyszliście do straży ? Bo ja przyszedłem po to żeby być strażakiem, robić swoje z przekonania i pasji, a nie myśleć co chwila: "jak ja to jestem dymany przez system, jaki to w peespe jest syf", itp...
  Hipokryzja ? Który z Was protestował jak platformersi zmienili zasady emerytalne na 25/55? A.... zapomniałem - wtedy to Was nie interesowało bo dotyczyło nowo przyjmowanych strażaków a nie Was. Ot taka drobniutka różnica.
pozdrawiam
ps;
  może nareszcie widzę po raz pierwszy od trzech lat, że ktoś miał odwagę wziąć za mordę/twarz całe to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli 01, 02, 06, 11, 12, wszelkiej maści władców prywatnych folwarków, uczestników lokalnych koterii powiatowych czy gminnych.  Wiecie na co zasługujemy - na nową ustawę o PSP, na nowe regulaminy komend z ich odchudzeniem, na totalną rewolucję struktury KSRG/PSP, na nowe przepisy płacowe w tym dodatki służbowe po nowemu...     
   
Zgadzam się z kolegą @peterek a do tego Broniarz to KODowiec i wielbiciel PO i prawdopodobnie szykuje się do startu w najbliższych wyborach , mają interes w osłabianiu Państwa i niech nauczyciele w końcu przejrzą na oczy   :tuba:
I jeszcze jedno zobaczcie co znalazłem w telefonie swojego dziecka czy to nie jest manipulacja i gruba przesada ?
Cytuj
Ważne!!!!!
W związku ze strajkiem nauczycieli możliwe że będziemy musieli chodzić do szkoły w wakacje lub weekend. Nauczyciele strajkują kosztem naszym i swoim. Jeśli do tego dojdzie to nie będzie połowy wakacji i wolnych weekendów. Nauczyciele strajkują o marne podwyżki a my za to cierpimy?
Powiedz nie, chodzeniu do szkoły w wakacje i weekendy! Jak nauczyciele strajkują to my też!!!!
Niech będzie sprawiedliwie! (Strajk będzie polegał na tym że nie będziemy chodzić do szkoły w weekendy i wakacje ) jeśli jesteś za tym prześlij to do wszystkich znajomych uczniów! Niech będzie nas jak najwięcej!!!!!
same tego nie wymyśliły !!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2019, 22:37:58 wysłana przez młody13 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2019, 22:39:13 »
Zwiększ dawkę.

Tu nie chodzi o to czy jestem zwolennikiem PIS czy PO,( akurat głosowałem i pewnie będę głosował na PIS)  uwierz że absolutnie nie popieram protestu nauczycieli w takiej formie i czasie ( mój najmłodszy jest w ósmej klasie ) ale......
Całe życie jak służyłem w PSP słyszałem jak strażacy oburzali  się ( zresztą słusznie) że PSP nie jest od sprzątania ulic, cięcia drzew, czyszczenia rynien, wypompowywania wody , i wielu innych robót mających na celu wlezienie w dupę komuś gdzieś ( wpisz sobie kogo chcesz znajomego komendanta , wójta , plebana ),  bo przecież jest rozp. o KSRG jest ustawa o PSP itp. itd,  które jasno precyzują zakres zadaniowy PSP.   I nagle okazuje się że robimy coś co zupełnie do nas nie należy ( nijak nie da się tego uzasadnić przepisami ) a Ty oczekujesz że powiem że wszystko ok .
Otóż nie i nieważne czy byłby to protest polityczny przeciw PO czy też PIS, ważne że zaangażowanie straży w takie coś powoduje że czy chcesz czy nie ale jesteś wykorzystywany przez jedną ze stron sporu.
A co do podwyżek w PSP,  jeśli czujesz że zostały wymuszone i są Ci nienależne, czujesz że do życia wystarcza ci pasja to z chęcią podam ci numery kont gdzie będziesz mógł przelać co miesiąc kwotę podwyżki abyś nie czuł się nią brukany i plugawiony.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2019, 00:13:09 wysłana przez pb11 »

Offline GOO1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2019, 23:21:40 »
@peterek to nie forum o poglądach politycznych. Nie obchodzi mnie Twoje uwielbienie dla Pisu i nienawiść do PO. Tu człowieku chodzi o coś całkiem innego. To nie są nasze zadania, to nie PRL kiedy strażacy jeździli myć pomniki Lenina. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Najpierw rozstawiamy barierki na miesięcznicę, policjanci wycinają konfetti i rozrzucają z helikoptera a teraz mamy podkopywać protest innej grupy społecznej i robić za nauczycieli. Przygarnąłeś 500 w tym roku i masz obiecane 400 w przyszłym to daj zarobić innym. To protest nauczycieli. Jeżeli nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj bo nam protestować inne grupy nie przeszkadzały. Rząd miał wystarczająco dużo czasu żeby się do strajku przygotować a nie nami się teraz wysługiwać. A o dzieci się nie martw w tych kilku % szkół najwyżej zdadzą w drugim terminie i życie będzie toczyć się dalej. A naszej formacji tego podłego występku nauczyciele długo nie zapomną.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2019, 07:28:46 »
  Po raz kolejny powiem Wam/Nam wszystkim:
przestańcie patrzyć na PSP z punktu widzenia końca własnego nosa. nikt nikogo na siłę ani w straży ani w nauczaniu nie trzyma na siłę.
    Cały czas to co robione jest od najmniej kilkunastu miesięcy przez mundurówkę (L4 w charakterystycznym momencie), teraz nauczycieli (w charakterystycznym momencie) ma na celu nie dobro podstawowego strażaka czy nauczyciela ale ma podtekst polityczny czyli doj..bać obecnym rządzącym, "wyłączyć państwo", pokazać społeczeństwu jak jest hu...owo pomimo że jest inaczej. Jakoś nie pamiętam takich protestów naszych czyli mundurówki i  obecnie nauczycieli za platformersów. Jakos nie pamiętam oburzenia szanownych forumowiczów jak mieliśmy "zastępować karetki" gdy porozumienie zielonogórskie nie podpisywało umów z NFZ za paltformersów i groziła zapaść służby zdrowia w Polsce.
   A hipokrytami to Wy jesteście wypominając naszym kolegom ochotnikom, że mieli gotowość do zabezpieczenia naszych współobywateli jak my graliśmy w pręta ze społeczeństwem idąc na L4. W końcu po jakiego h....ja przyszliście do straży ? Bo ja przyszedłem po to żeby być strażakiem, robić swoje z przekonania i pasji, a nie myśleć co chwila: "jak ja to jestem dymany przez system, jaki to w peespe jest syf", itp...
  Hipokryzja ? Który z Was protestował jak platformersi zmienili zasady emerytalne na 25/55? A.... zapomniałem - wtedy to Was nie interesowało bo dotyczyło nowo przyjmowanych strażaków a nie Was. Ot taka drobniutka różnica.
pozdrawiam
ps;
  może nareszcie widzę po raz pierwszy od trzech lat, że ktoś miał odwagę wziąć za mordę/twarz całe to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli 01, 02, 06, 11, 12, wszelkiej maści władców prywatnych folwarków, uczestników lokalnych koterii powiatowych czy gminnych.  Wiecie na co zasługujemy - na nową ustawę o PSP, na nowe regulaminy komend z ich odchudzeniem, na totalną rewolucję struktury KSRG/PSP, na nowe przepisy płacowe w tym dodatki służbowe po nowemu...     
   

Skoro ja jestem hipokrytą to ty weź swoją wypłatę całą w przyszłym miesiącu oddaj na Caritas i żyj. Przecież nie przyszedłeś do straży dla pieniędzy tylko ratować życie! I powiedz to dzieciom że nie ma obiadu bo tata ma misję do spełnienia. Przyszliśmy za jakieś pieniądze stopa życia wzrosła a kasa została ta sama więc kiedy czara goryczy się przelała i zawalczylismy o swoje a teraz dajmy nauczycielom . A twój tekst że nikt nas siłą w straży nie trzyma to jest poniżej krytyki. Czy aby dobrze dla straży żeby ludzie z papierami doświadczeniem na które PSP łożyła odchodzili od tak bo im się nie podoba? Czy w tą stronę ma to iść? Co do protestowania o 25/55 nie mieliśmy po co bo nie jesteśmy anarchistami żeby wszystko podważać to było uczciwie że zmienili prawo ale działa dopiero wobec nowo przyjętych a nie wstecz. A co do ustaw i rozporządzeń że potrzebujemy nowe to proponuję ci najpierw przeczytaj uważnie te obecne i zrozumiesz że nie potrzebujemy nowych wystarczy nam przestrzegać obecne. Stronię od polityki nie lubię ani PiS ani po ale twoim postem cię łatwo można rozpracować. Pisząc o 01 02 11 12 i prywatnych folwarkach widać że pracowałeś e jednostce organizacyjnej gdzie byłeś dymany ( z powodu znanego tylko Tobie lub Twoim przełożonym) ale przyszła dobra zmiana i jesteś teraz na fali (pewnie w myśl zasady BMW) to i nie przeszkadza Ci że nasza instytucja cofa się w rozwoju. A KG to nawet już awans na 13 musi osobiście wręczyć. I kończąc wypowiedzi w temacie przeczytaj jeszcze raz ww. Akty prawne i zrozumiesz jakie są podstawowe zadania KSRG i zrozumiesz że rozstawianie barierek w Warszawie czy obstawianie egzaminów do tego nie należy. "Bogu co boskie Cesarzowi co cesarskie"

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2019, 10:19:39 »
Myślałem ze to jakaś wkrętaka do wczoraj gdy wieczorem dzwoni 11 z pytaniem czy będę dziś dostępny? ?? Bo mam kurs pedagogiczny  :wall:  oczywiscie odpowiedz ze ani dziś ani nigdy w ramach "łamania strajku"

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2019, 10:37:32 »
Oczywiście wszyscy otrzymali zgodę na dodatkowe zarobkowanie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2019, 12:50:19 wysłana przez strażak-ratownik »

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 11, 2019, 13:31:45 »
Jak to jest być łamistrajkiem i częścią aparatu represji? Pokolenia strażaków i nauczycieli (!) pracowało na pozytywną opinię waszej formacji jako apolitycznej i ofiarnej służby. A co wy teraz z tym robicie? Czy odgradzanie barierkami władzy od narodu należy do zadań straży pożarnej? Czy udział w zespołach nadzorujących w szkołach jest również działaniem ratowniczym? A może jest zwykłą prostytucją? Kilka miesięcy temu słusznie upominaliście się o podwyżki dla waszej formacji. Może już zapomnieliście jak wyglądał wasz protest? Może już zapomnieliście kto wywalczył wam te podwyżki? Nie pamiętacie już, jak dwa wasze związki włączyły się w akcję protestacyjną a część tak zwanej „solidarności” sabotowała wasz protest dogadując się za waszymi plecami z naczelnym łamistrajkiem? Może warto wam przypomnieć, jak wielu waszych „działaczy” związkowych sprzedało was za awanse komendanckie czy turbo awanse w stopniach. Powiem więcej – gdyby nie Policjanci i ich „psia grypa” przed 11 listopada, dostalibyście tyle, co niepełnosprawne dzieci po proteście w Sejmie.
A może waszym zdaniem nauczyciele winni strajkować od 1 lipca do 31 sierpnia, rolnicy winni oflagować swoje traktory na polach a w ramach strajku włoskiego używać tylko pługów jednoskibowych?
W latach 80-tych, gdy powstawała prawdziwa Solidarność, próbowano wykorzystywać strażaków do tłumienia protestów przez polewanie wodą z działek demonstrujących i protestujących. W tamtych czasach widać byli inni strażacy albo inne samochody, bo o ile pamiętam, żaden z wysłanych samochodów pożarniczych nie dojechał na miejsce i nie tłumił protestów. Takie już były te samochody, że do pożaru jechały a jadąc do tłumienia protestów się psuły. Ówczesna władza szybko zrozumiała, że nic z tego nie będzie. Nie wiem teraz, czy technika poszła do przodu i macie bardziej niezawodne samochody, czy jako LUDZIE osiągnęliście dno. Odpowiedzcie sobie sami. W latach osiemdziesiątych bycie łamistrajkiem znaczyło dla danego osobnika wykluczenie społeczne. Widać w 2019 roku wszystko się zmieniło i teraz jest to powód do dumy a także szansa na awans.
O ile pamiętam, środowisko nauczycielskie zawsze przedstawiało was jako ludzi prawych, ofiarnych, szlachetnych. Nie przypadkiem prawie każdy chłopiec chce zostać strażakiem. I co? Dla judaszowych srebrników występujecie przeciwko ludziom, którzy znacząco przyczyniają się do pozytywnej opinii o was. Gratuluję!
Warunkiem przyjęcia do PSP jest minimum średnie wykształcenie. Mam nadzieję, że średnie jest wystarczającą podstawą do samodzielnego myślenia a nie bezkrytycznego łykania przekazów dnia jako prawdy objawionej. Gdyby rządzącym zależało, już dawno doszli by do porozumienia ze środowiskiem nauczycielskim. Jak widać zależy im na zarządzaniu przez kryzys, na szczuciu ludzi na każdą niepokorną grupę społeczną, która nie czeka na kolanach na rzucone ochłapy z pańskiego stołu a śmie upomnieć się o godność i uczciwą zapłatę za wykonywaną pracę. Przypomnijcie sobie nagonkę medialną na was i policjantów, na lekarzy, ratowników medycznych, sędziów a teraz nauczycieli. Za chwilę będą to piloci, kierowcy, kasjerki, przedsiębiorcy, … Każdy, kto śmie podnieść głowę.
Gdyby rządzącym zależało, to wobec rzekomego braku pieniędzy dla nauczycieli, dla was podobno też nie było, w ciągu jednej nocy ustawą znieśli by te egzaminy i zrobili nabór na podstawie świadectw. Nie takie tematy przepychali w 24 godziny. Przed wprowadzeniem gimnazjów tak to funkcjonowało. Czy im na tym zależało? Nie! Zależy im właśnie na wywołaniu pozornego kryzysu, histerii społecznej i napuszczania jednych na drugich. I wy się w to wpisujecie! Pamiętajcie – historia kołem się toczy.
Znam sporo nauczycieli i wiem, że wspierali wasz protest. Wy im teraz za to dziękujecie. Nie bądźcie wobec tego zdziwieni, że i wam kiedyś ktoś w ten sam sposób podziękuje. WSTYD I HAŃBA.
ps. Szacunek dla prawdziwych STRAŻAKÓW

Pełna zgoda! Brawo!
ps. Wierzę, że większość strażaków jest jednak zdolnych do samodzielnego myślenia.
Mam żonę nauczycielkę i znam realia szkolnictwa. Sam mam wykształcenie pedagogiczne i nie zamierzam uczestniczyć w tym cyrku.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Oddelegowanie funkcjonariuszy z wykształceniem pedagogicznym
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 11, 2019, 13:32:49 »
Starcze popieram twój post w 100%. Dodam tylko, że prawdziwi strażacy, widząc co się dzieje po wyborze dotychczas panującego 01 i jego postępowaniu oraz całej otoczce ZZ (tego podobno najlepszego w PSP), mając możliwość odejścia na emę bez zastanowienia to zrobiła.