Autor Wątek: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP  (Przeczytany 12944 razy)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 11, 2019, 22:26:22 »
Co do meczy: przykładowy cytat z regulaminu dla 4 ligi i niższych (2018)
Gospodarz zawodów zobowiązany jest do zapewnienia podczas całego meczu opieki medycznej  w osobach: lekarza, pielęgniarki lub ratownika medycznego (posiadającego uprawnienia wynikające  z Ustawy o ratownictwie medycznym) oraz przenośnej apteczki i noszy wraz z ich obsługą.
co do policjantów (z decyzji KGP z 2005 r.w sprawie szkolenia strzeleckiego policjantów):
4. Na strzelnicy usytuowanej poza terenem jednostki organizacyjnej Policji konieczna jest obecność lekarza lub ratownika medycznego albo pielęgniarki z niezbędnym zestawem medycznym oraz ambulansem sanitarnym.


Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2019, 22:32:30 »
Czy ktoś wskaże mi te przepisy co do obstaw z kpp? Jest ustawa o imprezach masowych do których stosować musi się również PZPN zresztą ma to na oficjalnej stronie. Zabezpieczenie stanowić może ratownik medyczny lub pielęgniarka czy też lekarz systemu. Nie ma podziału na 1 czy 9 ligę. W protokole pomeczowym w razie kontuzji zawodnika podbija się i opisuje że miało miejsce takie zdarzenie. Dlatego raz jeszcze pytam na jakiej podstawie prawnej ratownik kpp samodzielnie obstawia imprezę tego typu?

Mówią o tym przepisy "wewnętrzne", a nie ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, czy też rozporządzenie w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej, takie jak np. u nas:

Dla przykładu, na szybko to co mi przyszło do głowy:
Rozporządzenie MSWiA z dnia 16 września 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej

§ 26. 1. Akcje ratownicze,ćwiczenia lub szkolenie, stwarzające w ocenie kierującego akcją ratowniczą lub organizatora ćwiczeń lub szkolenia ryzyko wystąpienia obrażeń wymagających podjęcia medycznych czynności ratunkowych, zabezpiecza zespół ratownictwa medycznego, o którym mowa w ust. 3.


Ale nawiązując do tematu, to podtrzymuje stanowisko @peterek.
 :straz:

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2019, 23:05:18 »
Ludzie. Sami sobie kręcicie bat. Na stronie PZPN jest wszystko na temat organizacji meczu i jest właśnie odnośnik do ustawy o imprezach masowych. Nieważne że jest kilku dziadków. Myślicie że połknęliście wszystkie rozumy. Róbcie co chcecie ale pamiętajcie że wypadki chodzą po ludziach i naróbcie sobie biedy. Prawo mówi tak i basta. Nikt nie zapyta ilu dziadków siedziało na trybunach jak u któregoś dojdzie do nzk. Nie zdajecie sobie sprawy z konsekwencji. Imprezy zabezpieczam od 20 lat i niestety stwierdzam że nadal ludzie robiący to na sztukę sami sobie są później winni. Tak jak wy niestety chłopaki.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 12, 2019, 09:36:30 »
Mam rozumieć że każdą imprezę zaliczasz do imprezy masowej? Jeżeli tak, to dziwi mnie fakt, jakim jest że od 20 lat to robisz...
Jeżeli tak nie jest, to napisz konkretnie co i jak, bo ludzie za chwilę będą tak myśleć... :wall:
:straz:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 12, 2019, 10:12:19 »
Lodołamacz daruj sobie...jak słucham takich doradców to bebechy się przewracają. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu! Idąc twoim tokiem myślenia zaraz się okaże, że wyjazdy do zdarzeń w małych JRG w 7 jest łamaniem przepisów...a to nasza codzienność w PSP....Ja też jestem daleku od lekceważenia takich działań, ale poprostu przesadzasz.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 12, 2019, 11:02:28 »
Ale dlaczego przesadzam? Bo zabrakło wam argumentów? Czas panowie trochę definicji poczytać . Nie udawać że kpp daje wam uprawnienia do np zabezpieczania imprez bo zwyczajnie tak nie jest. Jeśli chodzi o imprezy masowe to są one podzielone dokładnie co do ilości osób na niej obecnych i to decyduje o ilości osób zabezpieczających ale jeśli chodzi o to kto ma to robić jest napisane jak byk wiec radziłbym się ogarnąć a nie twierdzić że coś wiecie lepiej

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 12, 2019, 15:07:28 »
Ale dlaczego przesadzam? Bo zabrakło wam argumentów? Czas panowie trochę definicji poczytać . Nie udawać że kpp daje wam uprawnienia do np zabezpieczania imprez bo zwyczajnie tak nie jest. Jeśli chodzi o imprezy masowe to są one podzielone dokładnie co do ilości osób na niej obecnych i to decyduje o ilości osób zabezpieczających ale jeśli chodzi o to kto ma to robić jest napisane jak byk wiec radziłbym się ogarnąć a nie twierdzić że coś wiecie lepiej

Musisz założyć firmę z doradztwem medycznym :) to ciekawe co gadasz na temat cywili prowadzących szkolenia z PP. Ustawa o PRM mówi jedno, a robi się drugie  :rofl:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 12, 2019, 15:48:34 »
Co do meczy: przykładowy cytat z regulaminu dla 4 ligi i niższych (2018)
Gospodarz zawodów zobowiązany jest do zapewnienia podczas całego meczu opieki medycznej  w osobach: lekarza, pielęgniarki lub ratownika medycznego (posiadającego uprawnienia wynikające  z Ustawy o ratownictwie medycznym) oraz przenośnej apteczki i noszy wraz z ich obsługą.
co do policjantów (z decyzji KGP z 2005 r.w sprawie szkolenia strzeleckiego policjantów):
4. Na strzelnicy usytuowanej poza terenem jednostki organizacyjnej Policji konieczna jest obecność lekarza lub ratownika medycznego albo pielęgniarki z niezbędnym zestawem medycznym oraz ambulansem sanitarnym.
Ludzie. Sami sobie kręcicie bat. Na stronie PZPN jest wszystko na temat organizacji meczu i jest właśnie odnośnik do ustawy o imprezach masowych. Nieważne że jest kilku dziadków. Myślicie że połknęliście wszystkie rozumy. Róbcie co chcecie ale pamiętajcie że wypadki chodzą po ludziach i naróbcie sobie biedy. Prawo mówi tak i basta. Nikt nie zapyta ilu dziadków siedziało na trybunach jak u któregoś dojdzie do nzk. Nie zdajecie sobie sprawy z konsekwencji. Imprezy zabezpieczam od 20 lat i niestety stwierdzam że nadal ludzie robiący to na sztukę sami sobie są później winni. Tak jak wy niestety chłopaki.
"Najbardziej popularnymi formami imprez masowych są imprezy sportowe. Należy przez nie rozumieć wydarzenia sportowe organizowane w celu współzawodnictwa sportowego lub popularyzowania kultury fizycznej, odbywające się na:

§ stadionie lub w innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000, a w przypadku hali sportowej lub innego budynku umożliwiającego przeprowadzenie imprezy masowej – nie mniej niż 300

Ochłoń człowieku.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline 998fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 12, 2019, 17:23:00 »
Załącznikido decyzji nr 713 Komendanta Głównego Policjiz dnia 30 grudnia 2005 r.Załącznik nr 1 INSTRUKCJA W SPRAWIE ORGANIZACJI I ZASAD POLICYJNYCH STRZELAŃZ BRONI PALNEJ ORAZ STRZELAŃ (RZUTÓW)CHEMICZNYMI ŚRODKAMI OBEZWŁADNIAJĄCYMI

4.Na strzelnicy usytuowanej poza terenem jednostki organizacyjnej Policji konieczna jest obecność lekarza lubratownika medycznego albo pielęgniarki z niezbędnym zestawem medycznym oraz ambulansem sanitarnym. i tyle w temacie

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 12, 2019, 18:01:00 »
Lodołamacz ma swoje definicje i na szczęście może "uzdrowić" wyłącznie swój powiat. Czytaj ze zrozumieniem, albo dopytaj doświadczonych kolegów ze swojej kp.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 12, 2019, 18:48:28 »
Przykro mi janosik ale to ty nie czytasz ze zrozumieniem, bo nawet przytaczane tutaj rozporządzenia ustawy itp mówią że zabezpieczają ratownik medyczny, pielęgniarka lub lekarz systemu. To że sobie w wioskach obstawiacie mecze IV cz VI ligi świadczy o ignorancji i nieznajomości problematyki. Ja na powiecie nie pracuję i zabezpieczam większe imprezy. Powodzenia życzę z tym śmiesznym kpp aby nic nie wydarzyło  się na waszych imprezach „niemasowych”.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 12, 2019, 19:52:58 »
Przykro mi janosik ale to ty nie czytasz ze zrozumieniem, bo nawet przytaczane tutaj rozporządzenia ustawy itp mówią że zabezpieczają ratownik medyczny, pielęgniarka lub lekarz systemu. To że sobie w wioskach obstawiacie mecze IV cz VI ligi świadczy o ignorancji i nieznajomości problematyki. Ja na powiecie nie pracuję i zabezpieczam większe imprezy. Powodzenia życzę z tym śmiesznym kpp aby nic nie wydarzyło  się na waszych imprezach „niemasowych”.

Ja nie wiem czy przemawia przez Ciebie chęć zysku czy co, ale jaki RM pójdzie Ci obstawiać A czy B klasę za 40-50 zł z własnym sprzętem z reguły. Kolejna sprawa to po co PZPN robi te dziwne szkolenia na opiekę medyczną które trwają raptem parę godzin i jednocześnie narzuca zabezpieczenia przez ludzi z wykształceniem medycznym?  To do nich miej pretensje, a nie pucujesz się do ludzi na forum. To oni sobie zaprzeczają. Fajnie ze zabezpieczasz duże imprezy, obyś miał monopol. Tego Ci życzę, ale zbastuj trochę  :huh:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2019, 20:24:40 wysłana przez czakson »
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 12, 2019, 21:25:06 »
Obawiam się, że niektórzy mylą pojęcia ratownika medycznego z ratownikiem po KPP. Nawet na meczu 10-latków wg przepisów (może i złych ale obowiązujących) powinien być ratownik medyczny (pielęgniarka lub lekarz systemu) w rozumieniu ustawy o PRM a co dopiero na strzelnicy. Nie życzę nikomu żeby podczas takiej obstawy coś się stało. Prokurator nie będzie pytał czy to ma sens i czy 50 zł. to dużo.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 12, 2019, 21:49:34 »
Ja nie mówię że tak nie pisze w ustawie. Bo pisze... Tylko teraz tak... Jak ratownik nie jest na działalności to jak ma świadczyć MCR?  Jego kompetencje ograniczają się do pierwszej pomocy jak każdego Kowalskiego. Ok, przyjadą zespołem... Rozumiem... Tylko który zespół pojedzie za te 50zl? 😁 To na paliwo trzeba dołożyć jeszcze 😂 jest burdel w przepisach, a góra ma w ch**u żeby to zmienić 😊 zgon może stwierdzic pielęgniarka wiejska... Taki zapis mi się kiedyś rzucił w oczy w ustawie 😁 teraz mi powiedzcie co to jest ta pielęgniarka wiejska?
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2019, 12:01:26 »
Obawiam się, że niektórzy mylą pojęcia ratownika medycznego z ratownikiem po KPP. Nawet na meczu 10-latków wg przepisów (może i złych ale obowiązujących) powinien być ratownik medyczny (pielęgniarka lub lekarz systemu) w rozumieniu ustawy o PRM a co dopiero na strzelnicy. Nie życzę nikomu żeby podczas takiej obstawy coś się stało. Prokurator nie będzie pytał czy to ma sens i czy 50 zł. to dużo.
Przypominam ci, że wątek dotyczy zabezpieczenia strzelań policjantów przez strażaków JRG będących na służbie!!!

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 13, 2019, 12:26:54 »
Załącznikido decyzji nr 713 Komendanta Głównego Policjiz dnia 30 grudnia 2005 r.Załącznik nr 1 INSTRUKCJA W SPRAWIE ORGANIZACJI I ZASAD POLICYJNYCH STRZELAŃZ BRONI PALNEJ ORAZ STRZELAŃ (RZUTÓW)CHEMICZNYMI ŚRODKAMI OBEZWŁADNIAJĄCYMI

4.Na strzelnicy usytuowanej poza terenem jednostki organizacyjnej Policji konieczna jest obecność lekarza lubratownika medycznego albo pielęgniarki z niezbędnym zestawem medycznym oraz ambulansem sanitarnym. i tyle w temacie

Myślę że po tej odpowiedzi temat mógłby się zakończyć 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 13, 2019, 14:09:11 »
i co to zmienia? Na służbie nagle zyskują uprawnienia ratownika medycznego / pielęgniarki / czy lekarza systemu?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 13, 2019, 17:21:25 »
Ogniomiszcz to masz chyba tylko nick, bo czytać ze zrozumieniem to Ty chyba nie potrafisz... To co wkleił kolega 998fire mówi wyraźnie, że nie możemy zabezpieczać tego typu "imprez"... Nikt nie napisał że nagle coś zyskujemy. Choć Komendantom chyba wydaje się inaczej
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 13, 2019, 19:10:21 »
Ogniomiszcz to masz chyba tylko nick, bo czytać ze zrozumieniem to Ty chyba nie potrafisz...
Może "orłem" nie jestem, staram się jak umiem ale czasem nie wychodzi  :rolleyes:.
Odnosiłem się do posta @janosik'a (tego przed Twoim  - nie zauważyłem, że już jest następna strona), a ten policyjny przepis zamieszczałem w tym temacie wcześniej niż @fire998.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2019, 19:16:13 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 13, 2019, 19:44:55 »
Ogniomiszcz to masz chyba tylko nick, bo czytać ze zrozumieniem to Ty chyba nie potrafisz...
Może "orłem" nie jestem, staram się jak umiem ale czasem nie wychodzi  :rolleyes:.
Odnosiłem się do posta @janosik'a (tego przed Twoim  - nie zauważyłem, że już jest następna strona), a ten policyjny przepis zamieszczałem w tym temacie wcześniej niż @fire998.

A to przepraszam 🙏  :wall:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 13, 2019, 19:50:12 »
Spoko ;)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 13, 2019, 22:12:25 »
U nas jedziemy z torbą R1 i siedzimy na miejscu. Wyjazd na polecenie D-cy JRG.
do kolegi ogniomistrza: chodziło mi o patologię, od której wątek ruszył a zszedł trochę na boczne tory. Chyba nie sądzisz, że to normalna sytuacja.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 13, 2019, 22:37:49 »
Ta patologia bierze się z tego, że PRM za każdą obstawę bierze kasę a PSP i Policja nie. I żeby było jasne - ja nie mam nic przeciw pomaganiu Policji. Oni nam też pomagają, ale niech każdy robi to, co ma zapisane w ustawie. Zaczyna się od poszukiwania ciał w wodzie, poprzez takie siedzenie z R1 na strzelnicy czy meczu, egzaminy, a kończy się na rozstawianiu płotków pod sejmem. Nie chcę wróżyć do czego jeszcze strażaków można wykorzystać.

Wracając do tematu to strażak z R1 niczym nie różni się od policjanta z R1. Obaj mają takie same KPP.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Strzelanie Policja a zabezpieczenia przez strażaka z KPP
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 13, 2019, 23:06:01 »
No i teraz się z tobą w pełni zgadzam!

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54