Autor Wątek: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?  (Przeczytany 36559 razy)

Offline EKG998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam
Panowie strażacy czemu za służbę  24 godzinną na SK w PSP  jeszcze nie mamy 0,5%  lub dodatku szkodliwego?
Należy się TAK czy NIE?? - uzasadnij odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 10:48:41 wysłana przez EKG998 »

Offline firesp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2019, 12:08:19 »
Widzę, że nie ma chętnych do załatwienia tego tematu i nie jestem z tego też zadowolony. Pomijając lichą grupę i dodatek niewiele co większy niż d-ca zastępu po kilkunastu latach służby na PSK podstawę do emerytury mam o kilkaset zł mniejszą niż koledzy z podziału. Służba na SK wcale nie jest przyjemniejsza niż na PB a niejednokrotnie gorsza, by mieć to samo musiałbym ponad 2 lata więcej w tej chwili przepracować. Udział w akcjach przecież bierzemy. Za wszelkie decyzje włącznie z przyjęciem zgłoszenia do dojazdu KDR odpowiedzialność spada na nas. I za to by osiągnąć pełną w nagrodę mamy kilka lat dodatkowo. To nie jest sprawiedliwe ale widać, że związki, które też opłacamy mają to w nosie.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2019, 13:29:36 »
0,5 % dla przyjmujących zgłoszenia na CPR-ach !!!! Oni jeszcze bardziej są obciążeni zgłoszeniami niż strażacy :rofl: :rofl:. A tak w ogóle to dlaczego mówimy o 0/5% a nie jak nurkowie 2% na SK. Przecież oni tylko nurkują w "ramach pasji" a u nas to jest dopiero odpowiedzialność..... :milcz: :rofl: :straz: :rofl: :wall:
pozdrawiam
ps 1.
kolego EKG998 - proszę najpierw poczytaj w rozporządzeniach dot. dodatku szkodliwego oraz dot. zasad podwyższania emki za służbę w szczególnych warunkach, a później zacznij zadawać merytoryczne pytania.
ps 2.
U nas koledzy z JRG zapraszają na służby na PB, może wtedy zrozumiecie różnicę w temacie.   

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2019, 14:01:08 »
U nas koledzy dyżurni zapraszają na służby w SK, może wtedy zrozumiesz różnicę w temacie.   
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2019, 14:09:57 »
A u nas koledzy dyżurni mają liczony dodatek szkodliwy, czy to dyspozytorzy PA czy SKKM, jak chcesz to zapraszam na PRV

Offline firesp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2019, 14:50:54 »
0,5 % dla przyjmujących zgłoszenia na CPR-ach !!!! Oni jeszcze bardziej są obciążeni zgłoszeniami niż strażacy :rofl: :rofl:. A tak w ogóle to dlaczego mówimy o 0/5% a nie jak nurkowie 2% na SK. Przecież oni tylko nurkują w "ramach pasji" a u nas to jest dopiero odpowiedzialność..... :milcz: :rofl: :straz: :rofl: :wall:
pozdrawiam
ps 1.
kolego EKG998 - proszę najpierw poczytaj w rozporządzeniach dot. dodatku szkodliwego oraz dot. zasad podwyższania emki za służbę w szczególnych warunkach, a później zacznij zadawać merytoryczne pytania.
ps 2.
U nas koledzy z JRG zapraszają na służby na PB, może wtedy zrozumiecie różnicę w temacie.
W CPR-ach piszą też meldunki? Przyjmują kilka, kilkadziesiąt zgłoszeń jednocześnie w międzyczasie dysponując SiS ewentualnie w między czasie uzupełniając terminówki (bardzo rzadko z jakimkolwiek wsparciem)? Wiem, że na CPR-ach nie mają słodko ale uważam, że to porównanie nie jest na miejscu. Po drugie co by się stało jak by dostali za swoją pracę coś więcej?

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2019, 15:09:33 »
Temat ciekawy do dyskusji... ale tylko do dyskusji. Patrząc optymistycznie to gdyby wprowadzić np. 1% dodatku szkodliwego na SK za "przepracowaną" służbę to myślę, że też ludzie by zaczęli się zastanawiać czy nie przejść na SK. Mogłoby to być np. min. obsługa 2 zdarzeń w dzień lub min. 1 w nocy.
Niejednokrotnie na powiatówkach JRG nawet nie wie, że w nocy OSP jeździło po powiecie do pierdół, a chłopaki mieli wyjazd w ciągu dnia , gdzie w połowie wyjazdów do zdarzeń nawet UPS nie ubrali. Nic do podziałowców nie mam, ale każdy chce mieć lepsze warunki i pewnie zaraz odezwą się biurowcy, że oni też chcą ileś % do emki.
Tak jak napisałem w pierwszym zdaniu - dyskusja może rozwinąć się na 100 postów, ale pewnie nic to nie wniesie do polepszenia warunków służby.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2019, 16:18:36 »
U mnie też koledzy z SK zapraszają podziałowców do siebie. I co? I cisza :) Wszyscy kładą uszy po sobie, bo nikt nie ma męskiej odwagi by ponosić JEDNOOSOBOWĄ odpowiedzialność za podejmowane decyzje, ale w grupie przy stole na stołówce wszyscy mądrzy i autorytatywnie przekonani o słuszności własnych poglądów, jakie to nieroby i lenie siedzą na SK.
0,5% jak najbardziej się należy. Kolejną kwestią do załatwienia są jednoosobowe obsady w Komendach Powiatowych. Jest to patologiczny stan rzeczy, niespotykany w jakimkolwiek cywilizowanym kraju.

Offline firesp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2019, 13:53:45 »
Widzę, że temat się wyczerpał. Brak pomysłów czy odważnych by coś sensownego tu wnieść? Cóż, długodystansowcy w nagrodę będą musieli zasuwać kilka lat dłużej niż koledzy z PB by to samo na koniec osiągnąć. Wierzyłem, że wspólnymi siłami się wymyśli, no ale tak to z wiarą bywa...

Offline kafek30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2019, 09:45:16 »
Dlaczego się dziwicie, że nikt nie chce zacząć? Ten pierwszy zawsze będzie do odstrzału, nie ważne ile pójdzie za nim.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2019, 13:11:16 »
Nie należy się więc po co strzępić język. Te wszystkie procenty za wyjazdy, nurkowania itp.  to patologia w naszej firmie. Możesz szybciej iść na emeryturę bo wykonywałeś swoją pracę, za którą przez lata brałeś pensję.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2019, 14:02:23 »
Może być też tak, że nikt poza wami nie dostrzega tej waszej jakże ciężkiej służby.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2019, 18:52:45 »
Idźmy dalej - ćwiczenia, warsztaty, szkolenia - 0% i brak szkodliwego. A to na kursie wysokościowym wysokość jest inna?? W komorze rozgorzeniowej ogień i temperatura jest inna? Dotyczy to zarówno uczestników jak i instruktorów.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2019, 19:47:37 »
Nie trzeba nigdzie dalej iść. Brak szkodliwego funkcjonuje od kilkunastu lat w kilku wojewodztwach, KG o tym wie i nic z tym nie robi. Tak więc twoja propozycja już dawno została wdrożona do stosowania i wielu strażakom jej wyprowadzenie absolutnie nic by nie zmieniło.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2019, 19:50:59 wysłana przez pb11 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2019, 22:28:03 »
brak naliczania dodatku szkodliwego dla strażaka bioracego bezpośredni udział w działaniach jest zaniedbaniem poważnym każdego 01 i za to może beknąć dyscyplinarnie.
A strażak któremu nie jest wypłacany taki dodatek może się domagać jego wyrównania za trzy lata do tyłu.
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2019, 09:36:04 »
Kolego żeby beknąć to trzeba robić coś o czym nie wie reszta. To nie jest żadna tajemna wiedza tylko powszechnie stosowana praktyka w bardzo wielu KP/KM. Problem jest znany, swego czasu był nawet podnoszony przez ZZ. Więc jak widzisz wszyscy o wszystkim wiedzą i jakoś trwają dlatego proszę nie rozbawiaj mnie tymi konsekwencjami i pamiętaj że służysz w PSP, a to jak inny stan umysłu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2019, 00:16:57 wysłana przez pb11 »

Offline firesp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2019, 20:28:46 »
Pomijając 0,5 co uważam, że powinno nam się należeć ponieważ przy jednoosobowej obsadzie PSK często człowiek się dwoi i troi by ogarnąć wszystko (co oczywiście nie jest stresujące i szkodliwe dla zdrowia) ciekawą sprawą jest zaszeregowanie. Napiszcie mi czy się różni służba dyspozytora, dyżurnego stanowiska kierowania a dyżurnego operacyjnego powiatu? Biorąc pod uwagę wysiłki władz i ZZ powiedzenie, że "dobrze to już było" zaczyna nabierać coraz większego sensu.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2019, 21:33:30 »
U mnie na sk siedzimy po 2 i przeszliśmy na system 24/ 72 nie było problemu po 4 latach na sk mam 1300zl dodatku i zrobiłem aspirantke i napewno bym tego nie osiągnął na PB także komenda a komenda

Offline firesp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2019, 19:47:53 »
To pozostaje mi pozazdrościć Ci takiej sytuacji. Też jestem po aspirantce ale cóż z tego, 7 grupa, szkoła pojawiła się ciut za późno. Obsadę mamy jednoosobową a dodatki..., szkoda gadać, nie ma połowy tego. Dziwi mnie bardzo, że w tym samym państwie, jedna formacja a takie zróżnicowania. Domyślam się, że jesteś z innego województwa, w naszym moja sytuacja nie jest wyjątkowa, ale z tego co widzę u Ciebie- może być dobrze :). Pozdrawiam!

Offline Sgt. Moralność

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Dobrze to już było.
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2019, 19:53:29 »
U mnie na sk siedzimy po 2 i przeszliśmy na system 24/ 72 nie było problemu po 4 latach na sk mam 1300zl dodatku i zrobiłem aspirantke i napewno bym tego nie osiągnął na PB także komenda a komenda

Po 4 latach na SK, to ja miałem dodatek 250 zł  :rofl: Pozdrawiam kolegę.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2020, 12:52:09 »
Jak zwiać z dyżurnego operacyjnego na jrg. Nikt nie chce słyszeć o SK. Lata uciekają 0.5 % nie ma. Wszedł przepis, chętnych brak. Teraz korona tak wariuje że człowiek na SK czuje się jakby żył na kwarantannie, pozamykany na 4 spusty.  W depresję można popaść.  A światełka nie widać żeby się bili o to stanowisko.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2020, 13:21:31 »
Jak zwiać z dyżurnego operacyjnego na jrg. Nikt nie chce słyszeć o SK. Lata uciekają 0.5 % nie ma. Wszedł przepis, chętnych brak. Teraz korona tak wariuje że człowiek na SK czuje się jakby żył na kwarantannie, pozamykany na 4 spusty.  W depresję można popaść.  A światełka nie widać żeby się bili o to stanowisko.
Obawiam się, że na podział bojowy szanse są marne. Znaczna część dyżurnych liczy na to, ale z dnia na dzień staje się to awykonalne. Co z tego, że jest nowy przepis, jak teraz nikt nie przejmuje się nim bo jest działanie z wirusem. I kiedy się nie zapytasz to pada hasło - nie teraz, bo korona. 
Nikogo nie interesuje wysyłanie tabelek i to siedzenie w pojedynkę jako odźwierny. Pod krawatem.

Może trzeba ruszyć psychologa, żeby stwierdził , że to bije na psychę i potrzeba jest zmiana stanowiska? :D

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2022, 18:33:19 »
Niedawno rozmawiałem z lekarzem, który stwierdził że dyżurni w PSP po 15 latach służby na SK powinni z automatu być przenoszeni na inne stanowiska bo psychicznie są wrakami. Dodatkowo odkąd są to stanowiska jednoosobowe to obciążenie psychiczne i fizyczne niesamowicie wzrosło.
Ci, którzy pamiętają czasy podwójnych obsad etatowych wiedzą jaka jest różnica w komforcie pracy.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2022, 19:13:07 »
Niedawno rozmawiałem z lekarzem, który stwierdził że dyżurni w PSP po 15 latach służby na SK powinni z automatu być przenoszeni na inne stanowiska bo psychicznie są wrakami. Dodatkowo odkąd są to stanowiska jednoosobowe to obciążenie psychiczne i fizyczne niesamowicie wzrosło.
Ci, którzy pamiętają czasy podwójnych obsad etatowych wiedzą jaka jest różnica w komforcie pracy.
W mojej skromnej opinii te 15 lat to zdecydowanie za dużo w jednoosobowych SK  :rolleyes:

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2023, 11:21:11 »
Niedawno rozmawiałem z lekarzem, który stwierdził że dyżurni w PSP po 15 latach służby na SK powinni z automatu być przenoszeni na inne stanowiska bo psychicznie są wrakami. Dodatkowo odkąd są to stanowiska jednoosobowe to obciążenie psychiczne i fizyczne niesamowicie wzrosło.
Ci, którzy pamiętają czasy podwójnych obsad etatowych wiedzą jaka jest różnica w komforcie pracy.
W mojej skromnej opinii te 15 lat to zdecydowanie za dużo w jednoosobowych SK  :rolleyes:
15 lat.......dużo  :fiuu:  Moja skromna osoba jest w służbie 27 rok na SK  :rofl:. Co do obsady powinna być pełniona w 2 osoby i tu argumentów za miałbym bardzo dużo
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2023, 13:16:50 wysłana przez superfire »