Autor Wątek: Aktualne zarobki strażaków  (Przeczytany 114824 razy)

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 16, 2019, 23:28:24 »
Powiem wprost... Trzeba być debilem żeby wypisywać na forum ogólnodostępnym ile kto zarabia. Stękacie później że ucina się dodatki czy uprawnienia, a chwalicie się na forum, przy grillu czy sąsiadowi, że macie kilka tys emerytury. Bierzesz emkę czy średnią kasę to siedź jeden czy drugi cicho. Mimo, że w społeczeństwie wzrosło wynagrodzenie ale kiedyś coś pęknie. W mało którym kraju na świecie są uprawnienia 15 lat służby do emerytury, a już pomijam fakt jak ktoś idzie i rozgłasza że po tak "ciężkiej służbie" ma parę koła. Powinno się wtedy odbierać dodatki, żeby nikt nie dyskutował i nie gadał...
Sporo ironii w mojej wypowiedzi ale opamiętajcie się, na gówno dyskusje prowadzić na forum w takich tematach? Weźmy lepiej przykład z policji gdzie się związek trzyma, a u nas się to rozchodzi, yyy puszcza... Bo ktoś chce załatwić stanowisko, a że narobi burdelu to już nie ma tematu.
Gdzie te zz i przepis kwalifikacyjny? Tylu w PSP madralinskich, a wprowadzić nie potrafią nic. Żenada, związku to ostatnim czasem sluzalczosc, a nie po to były tworzone.

Offline skalpel_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 17, 2019, 00:12:18 »
Mentalność z poprzedniej epoki. Jeżeli cywile czytają ten wątek, to gwarantuję, że nie zarobki, ale Twój post będzie dla nich największym hitem.
Jest oczywiście pewna część społeczeństwa, dla której miska ryżu to będzie zbyt wygórowane wynagrodzenie dla darmozjada z budżetówki, ale z całą resztą radzę obchodzić się uczciwie. Dzisiaj nie ma potrzeby niczego zaniżać, bo pewne rzeczy weryfikuje rynek pracy i wyniki naborów.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 17, 2019, 06:38:55 »
Dokładnie. Myślenie jak z poprzedniej epoki.  Kolego strazakos_jrg nikomu nie bronimy wstępować do służby, a chętnych nie za wiele. Młodzież w cywilu na starcie za 8 godzin pracy woła 4 tys netto i pakiet zdrowotny i fitness i nie chce robić wszystkiego tylko się specjalizować. A my zapraszamy do gotowości bliskiej 24/7/365, szczególnie przy obecnych brakach kadrowych, a za jaką gażę? Porównywalną z pracą na kasie w biedronce - 2700 netto. No z wyjątkiem uposażenia doświadczonych z wieloletnim stażem oficerów z KW, KG. Gdzie my jesteśmy z finansami adekwatnymi do odpowiedzialności ? Skoro kierowca autobusu ZTM zarabia na stracie od 4700 brutto (poprawiłem) plus premia10-15%. A pensję  specjalistów w cywilu prawie nie ma z kim porównać z placami w PSP. Przykład - patrz ilu takich doświadczonych, wyszkolonych cywilnych informatyków, chemików, lekarzy, prawników zatrudnia PSP - cyfra bliska zeru? Bo... odpowiedzialność duża pieniądze marne. Wg Ciebie zarabiamy za dużo? Wg Ciebie nie jesteśmy specjalistami? Ale robimy wszystko i na wszystkim mamy się znać. Człowieku zacznijmy się szanować i cenić. Dawni koledzy mi zazdroszczą, ale oni młodość i życie przechulali. Ja pomagałem i pomagam ludziom, jestem w gotowości dla służby,  a oni woleli lelum-polelum lub zakładali firmy,  ciężko harowali, kombinowali, ale za to ustawili finansowo rodziny. Ja im nie zazdroszczę,  ale nam full po 30 latach służby i przywileje za służbę się należą. Niech spróbują zabrać, a będzie to gorzka lekcja kadrowa - przykład: przekształcenie BOR w SOP. Kolego zmień myślenie, ceń się przed cywilami, poopowiadaj trochę o trudach akcji, służby, ćwiczeniach, odpowiedzialności za to. Daj im powąchać ubrania po pożarze. Ta służba wymaga poświęceń, również rodzinnych (święta, niedziele), zdrowotnych (wypadki, rak) i to trzeba przypominać, tym się chwalić i za to mamy przynajmniej częściową rekompensatę w postaci emerytur. Tak jak mówisz może mówić ktoś gdzie jest mała ilość zdarzeń i stąd obiekcje. Tylko nie można ich mieć, bo jesteś w służbie i zaraz możesz pojechać na drogi koniec kraju,  bo zawsze jest coś do zrobienia czego nikt inny nie zrobi tylko straż. A zazdrości nam tylko leń i cwaniak, ale już na służbę nie przyjdzie. I dobrze bo nasza brać takich ludzi nie potrzebuje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2019, 00:36:18 wysłana przez Florek-112 »

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 17, 2019, 13:26:26 »
Popieram Twoje słowa Florek-112!
Szanujemy się, a i nas będą. Moja JRG ma ponad 1300 wyjazdów w roku. Nie raz realnie ryzykowałem życie. Kilku moich kolegów miało poważne wypadki w służbie, a jednego już nie ma z nami bo zginął na służbie.  Mam już naście akcji na koncie, które śnią mi się po nocach (trauma?).
Za coś te przywileje jednak kiedyś dostaliśmy.  Może słyszałeś strazakos_jrg o ile większe jest ryzyko raka u strażaka? A będzie tylko gorzej, ze względu na wszechobecną chemię z którą się stykamy. To powinien wiedzieć każdy cywil i kandydat do służby. Powiem szczerze, że na nowych zasadach bym się w PSP nie zatrudnił i chyba nie tylko ja tak myślę?
Słowa jak strazakos_jrg może wypowiadać tylko ktoś, kto ma "Ciechocinek" na JRG. Co raz mniej jednak takich JRG, bo jak nie duża ilość zdarzeń, to zjebane dowództwo potrafi skutecznie utruć życie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2019, 13:29:43 wysłana przez nintruz »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 17, 2019, 14:12:13 »
Tak w kwestii wyjaśnienia, kierowca ZTM nie zarabia 4700 netto, tylko jak już to brutto. I myślę, że akurat to też jest praca z dużym czynnikiem ryzyka, ale nie takim jak oczywiście Straż. Szkoda tylko, że początkujący strażak zarabia tyle co kasjer, a odpowiedzialności za te pieniądze lepiej nie porównywać.

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 19, 2019, 21:37:02 »
Czym wiecej czytam to forum, tym bardziej się zniechecam.
Pasja pasją, robota robotą, wynagrodzenie wynagrodzeniem.
Chciałbym dostać się do którejś aspirantki w przyszłym naborze, jednak trochę myślę przyszłosciowo i to co piszecie mnie lekko przeraża. Wiele osób pcha sie drzwiami i oknami do strazy(nie tak jak 10lat temu, ale nadal pcha) a ja nadal jednej rzeczy nie rozumiem.
Dlaczego? Jedni sobie chwalą, drudzy nie.
Jedni spełniają marzenia, drudzy wolą iść na jakies studia by mieć w miare dobrze płatną prace.
Lepiej żyć z zadowlonej pracy, i mniej zarabiać, czy spedzic wiecej czasu na denerwowaniu sie i uczeniu na jakieś uczelni i patrzec jak zycie przelatuje ci przed oczami??

Jeśli ktoś ma chwilę, niech opisze w paru zdaniach jak NAPRAWDE wygląda sytuacja w PSP.
+ Jestem zdania, że zawody państwowe takie jak PSP, Policja, Lekarze byli, są i będą potrzebni. W końcu bedą musieli coś zmienić na lepsze (wynagrodzenie) bo te formy zawodowe muszą istnieć, a raczej nie bedą za np. 5 lat chodzic od domu do domu i sie pytać czy chce pan być policjantem.

Proszę o wyrozumiałość, po prostu chcę wiedzieć jak naprawde to wygląda.
Niema uniwersalnej odpowiedzi na twoje pytania.
W każdej komendzie jest inaczej.
Ilu ludzi tyle odpowiedzi a każda inna.
Jest jeden pewnik ,wypłata co miesiąc na 100%
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 20, 2019, 09:08:44 »
Chyba wypłata u Ciebie bo nie słyszałeś co mają chłopaki w zachodniopomorskim.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 20, 2019, 21:46:31 »
Czym wiecej czytam to forum, tym bardziej się zniechecam.
..........
Proszę o wyrozumiałość, po prostu chcę wiedzieć jak naprawde to wygląda.

oto odpowiedź na to pytanie:
https://www.youtube.com/watch?v=VOOz-0xAWFg
EGO = 1 / wiedza

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 22, 2019, 13:32:09 »
 A jak to jest z przyjeciem do służby i pensją? Dostałem się do PSP i zatrudnią mnie od 1 grudnia, wiec już normalnie bede dostawał wynagrodzenie czy jak to wygląda na początku?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 22, 2019, 14:03:46 »
Tak pierwsza wypłatę otrzymasz 2 grudnia

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 23, 2019, 09:48:28 »
A jak to jest z przyjeciem do służby i pensją? Dostałem się do PSP i zatrudnią mnie od 1 grudnia, wiec już normalnie bede dostawał wynagrodzenie czy jak to wygląda na początku?
Tylko pamiętaj, wpłacają całą nie dzielą na transze  ^_^

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 23, 2019, 09:51:23 »
Tylko pamiętaj, wpłacają całą nie dzielą na transze  ^_^
  :rofl:
Historia z Warszawy czy gdzieś jeszcze się taka pojawiła?  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 23, 2019, 14:15:51 »
Tylko pamiętaj, wpłacają całą nie dzielą na transze  ^_^
  :rofl:
Historia z Warszawy czy gdzieś jeszcze się taka pojawiła?  :wacko:
Tą co znam to właśnie z Warszawy  :szalony:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 07, 2019, 08:40:08 »
zarobki 01 nie takie małe
https://wiadomosci.wp.pl/nowy-szef-strazy-pozarnej-moze-zarabiac-wiecej-niz-prezydent-strazacy-walcza-o-podwyzki-6453777895708801a
Powiem ci KLAWY z zasady nie czytam wp.pl i onet.pl bo są cholernie tendencyjne! A, że wkleiłeś tutaj link myślę zajrzę i szlak mnie trafił!
Tak tendencyjnego i kurweskiego artykułu dawno nie czytałem... Pod watek o zarobkach nowego KG które są powszechnie znane dodano:
Cytuj
Tymczasem strażacy boją się, że nie otrzymają podwyżek. Walczą o 500 zł.
Pieniądze są w budżetach KM/KP na pierwsze pięć miesięcy! A informacje Pani dziennikarz mają wkurwiać środowisko!
Cytuj
Zgodnie z zapowiedziami strażacy od nowego roku mieli dostać ok. 500 zł podwyżki. Bardzo wzrosła jednak cena ich ubrań ochronnych. Te starego typu kosztowały 1400-2000 zł. Za nowe, wybrane przez władze straży - 3500-4000 tys. zł.
Nomeksy jako przyczyna braku podwyżki? Może inwazja Marsjan albo biegunka Pani redaktor! Ustawa modernizacyjna to stąd pochodzi większość środków na ubrania specjalne.  Władze straży szanowna Pani redaktor nie nakazały wymienić z dniem XY wszystkich ubrań tylko wymiana ma postępować sukcesywnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:32:01 »
Cytuj
Zgodnie z zapowiedziami strażacy od nowego roku mieli dostać ok. 500 zł podwyżki. Bardzo wzrosła jednak cena ich ubrań ochronnych.
Dobre zdania. Szczególnie jak młodzi to czytają..

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 07, 2019, 12:18:52 »
Cytuj
Pieniądze są w budżetach KM/KP na pierwsze pięć miesięcy!

Serio?
A co z kolejnymi miesiącami?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 07, 2019, 12:56:54 »
Serio?
A co z kolejnymi miesiącami?
Serio ile ty lat służysz?
We wszystkich poprzednich latach w tym w 2019 nie było w styczniu nawet 1 zł na podwyżki... 2020 to jakiś cud jest...
Pamiętam jak 2008 albo 2009 płacili wyrównania w dwóch transzach bo tak pieniądze spływały...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 07, 2019, 14:55:55 »
Dobra. Nie zrozumieliśmy się :)))

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 10, 2019, 00:57:19 »
Chyba wypłata u Ciebie bo nie słyszałeś co mają chłopaki w zachodniopomorskim.
Nie znam tematu.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Raptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 10, 2019, 09:03:10 »
U nich wypłata wpływa jak się Komendantowi ręka omsknie i kliknie wyślij, a dodatek za brak lokalu(ustawowo do 10)nagminnie wysyła po 10 żeby pokazać kto ma władzę

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 10, 2019, 18:31:05 »
Cytuj
Serio ile ty lat służysz?
We wszystkich poprzednich latach w tym w 2019 nie było w styczniu nawet 1 zł na podwyżki... 2020 to jakiś cud jest...
Pamiętam jak 2008 albo 2009 płacili wyrównania w dwóch transzach bo tak pieniądze spływały...
Cytuj
Serio?
A co z kolejnymi miesiącami?
zastanawiam się nad kwestiami technicznymi  - zgodnie z ustawą o psp zmiana płacy powinna być w formie decyzji administracyjnej;
jeżeli w planie finansowym jednostki są środki na 5 miesięcy to decyzja też chyba powinna być na 5 miesięcy (od 1 czerwca uposażenie wraca do stanu z 1 grudnia) , spływają środki z rezerwy - następna decyzja;
bo czy wydanie angażu (decyzji) bez ograniczeń czasowych i zapewnienia źródeł finansowania (na moment wydania) nie byłoby potraktowane np. przy kontroli z NIK-u jako naruszenie dyscypliny finansów publ. 
Eqinox- kiedyś o ile pamiętam środki zawsze były koło kwietnia ale zmiana budżetu obejmowała cały rok budżetowy (z wyrównaniem);
ten rok (2019) był ciekawy - polecenie 01KG  na początku roku wypłacić z odpytaniem kto zrealizował a zmiany planu finansowego na 3 raty z dużym poślizgiem 
 

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 12, 2019, 23:28:56 »
Mam takie pytanie. Mianowicie czy w PSP stosuje się wypłacanie pensji z góry czy z dołu? Tzn. czy pensja jest wypłacana na bieżący miesiąc czy za poprzedni?

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 13, 2019, 00:15:20 »
Mam takie pytanie. Mianowicie czy w PSP stosuje się wypłacanie pensji z góry czy z dołu? Tzn. czy pensja jest wypłacana na bieżący miesiąc czy za poprzedni?

To pytanie to żart?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 13, 2019, 07:18:59 »
Mam takie pytanie. Mianowicie czy w PSP stosuje się wypłacanie pensji z góry czy z dołu? Tzn. czy pensja jest wypłacana na bieżący miesiąc czy za poprzedni?
Tyle już przeczytałem na forum, że nic mnie nie zaskoczy, a jak ma być wypłacane:
- z boku!?