Autor Wątek: Aktualne zarobki strażaków  (Przeczytany 114811 razy)

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 14, 2019, 23:17:55 »
Szczerze mówiąc to czytając ten wątek jestem lekko zszokowany... Zarobki na starcie oscylują w granicach 2500-3000 netto, po paru latach jest to spokojnie w granicach 3500 netto niezależnie od komendy więc myślę że nie ma na co narzekać...
Jako pracownik tego cudownego "państwowego ratownictwa medycznego" mam porównanie i powiem że daleko nam do takich zarobków 😉 podam swój przykład gdzie po 6 latach pracy moja pensja to 1900-2000 złotych plus 650 dodatku oczywiście netto. Tak więc proponuje za bardzo nie narzekać a jak już komuś tak bardzo źle to zapraszam do zrm 😉😁

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 15, 2019, 09:21:38 »
Szczerze mówiąc to czytając ten wątek jestem lekko zszokowany... Zarobki na starcie oscylują w granicach 2500-3000 netto, po paru latach jest to spokojnie w granicach 3500 netto niezależnie od komendy więc myślę że nie ma na co narzekać...
Jako pracownik tego cudownego "państwowego ratownictwa medycznego" mam porównanie i powiem że daleko nam do takich zarobków 😉 podam swój przykład gdzie po 6 latach pracy moja pensja to 1900-2000 złotych plus 650 dodatku oczywiście netto. Tak więc proponuje za bardzo nie narzekać a jak już komuś tak bardzo źle to zapraszam do zrm 😉😁

Nie lubię strasznie tej naszej mentalności narodowej - jak ci źle to chodź/idź tam gdzie jest gorzej to się przekonasz jak jest.
Ludzie, może zacznijmy myślenie - jak źle to idę tam gdzie lepiej, patrzę na tych co maja lepiej. A nie, że gdzieś jest gorzej to mam się cieszyć lub zaniżać to co mam.
Dążmy to tego, aby było nam lepiej. Jeśli gdzie indziej jest gorzej to należy tam sytuację poprawiać a nie równać w dół.
Głupi przykład, ale dobry - myśmy w Europie walczyli przez wieki między narodami, doszliśmy do tego, że lepiej współpracować. Na świecie dalej się biją, oni mają gorzej, ale to nie oznacza, że my mamy mieć tak samo. Trzeba działać, aby i tam zrozumieli.
Pozdrawiam.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 15, 2019, 09:52:21 »
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2019, 00:10:18 wysłana przez MetFis »

Offline strazakTK90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 15, 2019, 10:16:55 »
Nie wiem jak w innych marketach ale w Castoramie pracownicy dostaja 13 i 14 pensje, nadgodziny pewnie platne w 100 procentach lub wyzej, karte sportowa i prywatne ubezpieczenie. Pensja na start 3300 brutto na start. Dane wzialem z serwisu gowork.

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 15, 2019, 11:13:51 »
Nie wiem jak w innych marketach ale w Castoramie pracownicy dostaja 13 i 14 pensje, nadgodziny pewnie platne w 100 procentach lub wyzej, karte sportowa i prywatne ubezpieczenie. Pensja na start 3300 brutto na start. Dane wzialem z serwisu gowork.


3300zl brutto= około 2360 netto, także to żadne koksy i mniej niż początkujący strażak. Poza tym też swoje trzeba zrobić bo nikt za darmo pensji nie wypłaci. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 15, 2019, 11:36:45 »
Ja wiem że jest grono ludzi których zarobki w straży satysfakcjonuja. Tatuś wiedzial, że synek nie nadaje się do innej roboty to go do straży wepchnął i zarabia trójkę i w domu ma spokoj raz na 3 dni. Ja do straży poszedłem bo podoba mi się ta robota skończyłem aspirantke potem glowna, ratownika medycznego i inne różne kursy i uważam że 3500 zł to troche malo...


Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2019, 12:31:15 »
Szczerze mówiąc to czytając ten wątek jestem lekko zszokowany... Zarobki na starcie oscylują w granicach 2500-3000 netto, po paru latach jest to spokojnie w granicach 3500 netto niezależnie od komendy więc myślę że nie ma na co narzekać...
Jako pracownik tego cudownego "państwowego ratownictwa medycznego" mam porównanie i powiem że daleko nam do takich zarobków 😉 podam swój przykład gdzie po 6 latach pracy moja pensja to 1900-2000 złotych plus 650 dodatku oczywiście netto. Tak więc proponuje za bardzo nie narzekać a jak już komuś tak bardzo źle to zapraszam do zrm 😉😁

Nie lubię strasznie tej naszej mentalności narodowej - jak ci źle to chodź/idź tam gdzie jest gorzej to się przekonasz jak jest.
Ludzie, może zacznijmy myślenie - jak źle to idę tam gdzie lepiej, patrzę na tych co maja lepiej. A nie, że gdzieś jest gorzej to mam się cieszyć lub zaniżać to co mam.
Dążmy to tego, aby było nam lepiej. Jeśli gdzie indziej jest gorzej to należy tam sytuację poprawiać a nie równać w dół.
Głupi przykład, ale dobry - myśmy w Europie walczyli przez wieki między narodami, doszliśmy do tego, że lepiej współpracować. Na świecie dalej się biją, oni mają gorzej, ale to nie oznacza, że my mamy mieć tak samo. Trzeba działać, aby i tam zrozumieli.
Pozdrawiam.

Nie narzekam tylko porównuje, tak żeby funkcjonariusze PSP mieli tez pogląd jak np kształtują się zarobki w jednym z podmiotów z którym współpracują i na tym przykładzie te zarobki w PSP nie stoją moim zdaniem na niskim poziomie a to że każdy by chciał zarabiać więcej to logiczne bo i czemu nie.
A jeśli mimo wszystko lubię swoją pracę i chce ją dalej wykonywać to też powinienem szukać na sile czegoś lepiej opłacanego?
Niestety takie są realia i już do tego przywykłem że trzeba dorabiać na zleceniu lub kontrakcie żeby jakoś żyć z tego zawodu, taka rzeczywistość i póki co chyba wiele się na to nie poradzi... Więcej nie pisze bo chyba zboczyliśmy z tematu.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 15, 2019, 16:05:37 »
Szczerze mówiąc to czytając ten wątek jestem lekko zszokowany... Zarobki na starcie oscylują w granicach 2500-3000 netto, po paru latach jest to spokojnie w granicach 3500 netto niezależnie od komendy więc myślę że nie ma na co narzekać...
Jako pracownik tego cudownego "państwowego ratownictwa medycznego" mam porównanie i powiem że daleko nam do takich zarobków 😉 podam swój przykład gdzie po 6 latach pracy moja pensja to 1900-2000 złotych plus 650 dodatku oczywiście netto. Tak więc proponuje za bardzo nie narzekać a jak już komuś tak bardzo źle to zapraszam do zrm 😉😁
a ja dorabiam w ZRM i mam 37pln/h (jednoosobowa działalność), jeżeli "złapie" Święta. lub Niedziele 15% na górkę, młodzi co przychodzą na umowe, start ,owszem maja słabszy- Ci z juz z 10letnim stażem 3500-4000 na rękę.
W ZRM płaca zalezy od kierownika komórki, znam takie gdzie ratownicy maja po 55pln !

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2019, 20:29:25 »
Ja do straży poszedłem bo podoba mi się ta robota skończyłem aspirantke potem glowna, ratownika medycznego i inne różne kursy i uważam że 3500 zł to troche malo...

To czekać tylko jak zostaniesz komendantem jak jesteś taki fachowiec, syndrom marginalizowanego człowieka zasłanianie się papierowymi kwalifikacjami...

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2019, 21:04:02 »
Ja do straży poszedłem bo podoba mi się ta robota skończyłem aspirantke potem glowna, ratownika medycznego i inne różne kursy i uważam że 3500 zł to troche malo...

To czekać tylko jak zostaniesz komendantem jak jesteś taki fachowiec, syndrom marginalizowanego człowieka zasłanianie się papierowymi kwalifikacjami...
Dla Ciebie papierkowe kwalifikacje a ja musiałem sporo czasu wolnego poświęcić . Może Ty się pochwal coś ...

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 15, 2019, 21:44:43 »
Nie wiem jak w innych marketach ale w Castoramie pracownicy dostaja 13 i 14 pensje, nadgodziny pewnie platne w 100 procentach lub wyzej, karte sportowa i prywatne ubezpieczenie. Pensja na start 3300 brutto na start. Dane wzialem z serwisu gowork.


3300zl brutto= około 2360 netto, także to żadne koksy i mniej niż początkujący strażak. Poza tym też swoje trzeba zrobić bo nikt za darmo pensji nie wypłaci. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...

I tu bardziej bym sie zgodził

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 16, 2019, 13:38:27 »
Kolejny temat, którego autor sam chyba nie jest strażakiem, tylko sprytnie próbuje wyciągnąć informacje, może pod jakiś g@wno artykuł.

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 16, 2019, 17:13:10 »
Jak już tak bardzo chcecie się zwierzać z tego ile kto zarabia to może wystarczy podać województwo grupę i wys dodatku służbowego ewentualnie wysługę( dla mnie nie ważna ponieważ to indywidualna sprawa kto  jaką sobie wypracował) . Wtajemniczony i średnio rozgarnięty sobie policzy(porówna bo chyba o to w tym wątku chodzi) a "obcy" nie da rady.

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 17, 2019, 10:12:01 »
ratownik, 8lat służby, 16%wysługi, 260pln dodatku niezmiennie od stażysty :(:( łódzkie

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 17, 2019, 13:17:18 »
9 grupa 900 dodatku śląskie

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 17, 2019, 13:25:36 »
9 grupa 900 dodatku śląskie
ile lat służby ?

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 17, 2019, 13:39:18 »
21

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 17, 2019, 16:03:54 »
Ratownik, 6 lat służby, dodatek 100 zł, zaczynałem od 10 zł...
Mazowsze

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 17, 2019, 18:36:14 »
Ratownik, 6 lat służby, dodatek 100 zł, zaczynałem od 10 zł...
Mazowsze
15 zł rocznie podnosili, wysokości dodatków to chyba największa patologia PSP.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 17, 2019, 20:22:58 »
7 gr, 600 dodatku, 10 lat służby

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 17, 2019, 20:37:42 »
obecnie 7 grupa  , 14 lat służby dodatek 450 zł dodatku , poprzednio  3 lata na 100 złotowym dodatku żeby dostać 7 grupę

Offline abcdefgh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 18, 2019, 08:54:23 »
11 lat, 7 grupa, 1000 zł dodatku

Offline MajsonoVsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 18, 2019, 09:43:49 »
Kolejny temat, którego autor sam chyba nie jest strażakiem, tylko sprytnie próbuje wyciągnąć informacje, może pod jakiś g@wno artykuł.
Początkujący strażak zawodowy który jedynie szuka doświadczenia ;) Pozdrawiam serdecznie więcej informacji mogę podać na priv jeżeli to Pana uszczesliwi

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 18, 2019, 10:05:16 »
11 lat, 7 grupa, 1000 zł dodatku

Gdzie tak dobrze płacą chodzi o województwo  ? mimo krótszego stażu o 100 % dodatek większy . Żeby była jasność jestem za równaniem w górę  :P

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 18, 2019, 11:49:11 »
11 lat, 7 grupa, 1000 zł dodatku

Gdzie tak dobrze płacą chodzi o województwo  ? mimo krótszego stażu o 100 % dodatek większy . Żeby była jasność jestem za równaniem w górę  :P
Oj zdziwiłbyś się że tak płacą. Operacyjna pod którą podlegają stanowiska kierowania. Kolega jest skoczkiem i ma nawał pracy w operacyjnej..czym przyciągniesz kogoś tam.Właśnie dodatkiem służbowym.