Autor Wątek: Umowa w straży pożarnej  (Przeczytany 2494 razy)

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Umowa w straży pożarnej
« dnia: Marzec 06, 2019, 06:54:54 »
Witam, wytłumaczyłby ktoś jak wygląda kwestia umowy w straży pożarnej czy może nie jest to umowa, a kontrakt tak jak w wojsku? Chodzi mi przede wszystkim na jaki czas jest podpisywana ze stażystą i jak to wygląda potem, wiedza ta jest mi potrzebna pod kątem kredytu na mieszkanie. Pozdrawiam

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Umowa w straży pożarnej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2019, 08:17:27 »
Cześć, w straży jesteś mianowany na stażystę i nadawany Ci jest stopień strażaka. Nie podpisujesz żadnej umowy bo jesteś w służbie. Przez pierwsze 3 lata jesteś stażystą, jest to okres kiedy kiedy każdy na Ciebie patrzy i ocenia, co roku dostajesz opinie. Na stażu chyba jest łatwiej kogoś wywalić ze służby.

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Umowa w straży pożarnej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2019, 11:22:19 »
Rozumiem, ale mówisz "nie podpisujesz żadnej umowy" czyli jestem zatrudniony na podstawie czego? co przedstawiam przed bankiem kiedy ubiegam się o kredyt? Czyli będąc na stażu raczej marne szanse na otrzymanie takiego kredytu, gdyż jestem na "cenzurowanym" i nie wiadomo jak z moją przyszłością?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Umowa w straży pożarnej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2019, 11:29:00 »
W Komendzie dostajesz zaświadczenie o zatrudnieniu na pełny etat oraz na czas nieokreślony. Stażysta to nazwa zajmowanego stanowiska. Nie będzie problemu formalnego z kredytem.

Każdy funkcjonariusz corocznie jest opiniowany przez przełożonego aby określić przydatność w służbie. Będąc stażystą (co generalnie trwa 3 lata) jedna opinia negatywna powoduje zwolnienie ze służby.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2019, 11:35:56 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Umowa w straży pożarnej
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2019, 14:50:26 »
W Komendzie dostajesz zaświadczenie o zatrudnieniu na pełny etat oraz na czas nieokreślony. Stażysta to nazwa zajmowanego stanowiska. Nie będzie problemu formalnego z kredytem.

Każdy funkcjonariusz corocznie jest opiniowany przez przełożonego aby określić przydatność w służbie. Będąc stażystą (co generalnie trwa 3 lata) jedna opinia negatywna powoduje zwolnienie ze służby.

Ja żadnej umowy nie dostałem ani nie podpisywałem, tylko akt mianowania i nadania stopnia służbowego, tam było napisane jakie uposażenie mi przysługuje i inne informacje.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Umowa w straży pożarnej
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2019, 18:20:29 »
I słusznie, bo nie jest to umowa.
Zatrudniony jesteś na czas nieokreślony poprzez mianowanie na podstawie ustawy o PSP

zyraf

  • Gość
Odp: Umowa w straży pożarnej
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2019, 18:34:16 »
I słusznie, bo nie jest to umowa.
Zatrudniony jesteś na czas nieokreślony poprzez mianowanie na podstawie ustawy o PSP


I ten papier pokazujesz w banku. Nie ma żadnego problemu z kredytem (zależy o jak duży się starasz).

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Umowa w straży pożarnej
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2019, 20:19:48 »
Ale będziesz miał napisane że umowa na czas określony na3 lata w służbie stałej będziesz miał napisane że na czas nieokreślony a wtedy dla banku jesteś bardziej wiarygodny