Autor Wątek: Dołączenie do PSP  (Przeczytany 1395 razy)

Offline Olios

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Dołączenie do PSP
« dnia: Marzec 05, 2019, 17:23:38 »
Witam od kilkunastu miesięcy kusi mnie by wstąpić w szeregi straży,lecz jestem ciemny w tym temacie od czego mam zacząć jak to wszystko wygląda i w ogóle.Interesuje mnie 3 letni staż , gdyż nie mam zbyt wielkich możliwości finansowych na SGSP.Mam pare pytań
1)Jak zostać stażystą i jak wygląda sytuacja z przyjęciem(Czy jest miejsce dla stażysytów itp.)
2)Ile przez 3 lata zarabia stażysta
3)Czy jeśli zaproszą mnie na wizyte to mam rozmowę po której umawiamy się na test fizyczne i test z wiedzy?Jak tak to jak procentowo trzeba wypaść by zdać egzamin.
4)Czy bez szkoły da się tego wszystkiego nauczyć,żeby zdać egzamin?

Myślałem też nad OSP,lecz mieszkam w mieście.Najbliższe OSP jest min 10km odemnie,więc jedyną opcją byłaby praca w innym zawodzie i weekendy na bazie.Bo raczej z samego OSP jako jedynej pracy bym się nieutrzymał gdybym miał siedzieć cały dzień i na bazie i czekać na akcje.

Chce zostać najzwyklejszym strażakiem,któremu wystarczy wiedza z pożarnictwa-z urządzeń gaśniczych no itp. a nie jakiegoś dowodzenia strukturami bo jak patrzę to mało słyszę o stażyście,większość osób idzie do SGSP i czy po SGSP jest oparta na głownie jakimś planowaniu czy byciu zwykłym stażakiem.Kiedyś to miałeś zapał,kondychę,brałeś wiadro z wodą i już byłeś strażakiem a teraz to więcej lat nauki niz służby.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2019, 18:16:34 wysłana przez Olios »

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Dołączenie do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2019, 19:46:44 »
https://www.drogaratownika.pl/jak-zostac-strazakiem Tu znajdziesz odpowiedzi na większość swoich pytań.

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54