Autor Wątek: Czas służby, okres rozliczeniowy  (Przeczytany 7681 razy)

Offline pepe9933

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Czas służby, okres rozliczeniowy
« dnia: Marzec 04, 2019, 17:27:33 »
Witam wszystkich. Mam małe pytanie. Jak zazwyczaj "stoicie" z godzinami koniec okresu rozliczeniowego? U nas obecnie stan zmiany to 25 osób a pełni służbę 13. Czasem wychodzi po 4-5 WS na miesiąc. Mamy początek marca a niektórzy strażacy już są po 50 godzin na minusie. Kiedy nie ma jak tego "sprostować" wysyłają ich do KP/KM. U was też tak jest czy zazwyczaj wszyscy oscylujecie około 0 ewentualnie jakieś nadgodziny.

Pozdrawiam.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2019, 19:15:12 »
U nas około 24 to max ale są tacy którzy mają po minus 48..

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2019, 20:04:34 »
u nas totalnie w drugą strone... Max nadgodzin to nic dziwnego, a 160-200 to praktycznie norma.
Why so serious?

Offline Fireman81r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2019, 20:47:57 »
U nas  na koniec lutego większość ma - 24h a średnio na koniec półrocza pierwszego bądź drugiego od kilku lat wychodzi miedzy 120 a 150 nadgodzin na pb na sk troszkę więcej bo ok 200 bierze się to stąd że jesteśmy mała jednostką i sporo nas z dyżurów domowych ściągają a sk ma wakat

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2019, 21:01:06 »
Nas jest32 a na służbie 17 teraz mamy po minus 24 do minus 55 a jak ktoś na koniec okresu mana plusie 40 to się cieszy

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2019, 12:32:02 »
U nas na koniec lutego jest na plusie srednio ~50h.

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2019, 11:09:10 »
U nas na tą chwilę na zmianie kilka osób przekroczyło 100 nadgodzin. Ja mam już 120.
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2019, 14:50:12 »
U nas na tą chwilę na zmianie kilka osób przekroczyło 100 nadgodzin. Ja mam już 120.
Nie rób z siebie .... i nie wciskaj głupot. Człowieku przy dwóch miesiącach które minęły napisałeś że masz 120 nadgodzin. A czy wiesz jaki był nominał na styczeń i luty? Jeśli dostałeś przez dwa miesiące 1 wolną służbę ..a nie znam stanu Twojej zmiany to mniemam że od 1 stycznia wszyscy są na urlopach i nie ma jak wcisnąć chociaż po dwie służby. No chyba że ściągają Was non stop na ćwiczenia, z dyżurów domowych itp. To wtedy się zgodzę... :fiuu: :fiuu:

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2019, 17:35:26 »
U nas na tą chwilę na zmianie kilka osób przekroczyło 100 nadgodzin. Ja mam już 120.
Nie rób z siebie .... i nie wciskaj głupot. Człowieku przy dwóch miesiącach które minęły napisałeś że masz 120 nadgodzin. A czy wiesz jaki był nominał na styczeń i luty? Jeśli dostałeś przez dwa miesiące 1 wolną służbę ..a nie znam stanu Twojej zmiany to mniemam że od 1 stycznia wszyscy są na urlopach i nie ma jak wcisnąć chociaż po dwie służby. No chyba że ściągają Was non stop na ćwiczenia, z dyżurów domowych itp. To wtedy się zgodzę... :fiuu: :fiuu:

A co powiesz, jeśli wolne służby są przez dowództwo zabierane a grafik układany tak, żeby zamiast nich wpisywać strażakom zaległy urlop? I na przykład na luty wychodziło, że powinienem mieć 3 wolne służby, zamiast dwóch miałem wpisany urlop (oczywiście na służbach grafikowych, żeby program "łyknął"), na trzeciej dyżur z którego mnie ściągnęli i ciach, 72 godziny do przodu :) A opisywałem ten problem niedawno tu na forum, że takie sytuacje są przez dowództwo praktykowane.

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2019, 17:57:48 »
@Siusiek mam nie robić z siebie kogo?? Napisz co miales na mysli. Juz Ci odpowiadam. W Styczniu mialem dwie służby platne, w lutym dwie płatne i jutro przychodzę z dyżuru. Nie jestem rekordzistą na zmianie. Etat 18 w tym 3 na chorym, stan na zmianie 12. Na koniec każdego okresu rozliczeniowego nikt nie ma mniej niż 150 nadgodzin, a większość ma ponad 200. W tamtym roku byłem 16 służb z rzędu. Musiałem chodzić bo inni już mieli fulla. Jeszcze jakies pytania?? 🙂
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2019, 18:01:28 »
Nie rozumiem co  znaczy platne..

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2019, 18:28:51 »
Nie rozumiem co  znaczy platne..
Te, nie wynikające z harmonogramu półrocznego, dające czyste godziny ponadnormatywne
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2019, 18:44:17 »
Hmmm. Dalej nie kumam. Wolne za krew, delegacje, dyżur i brak W10 kumulują Ci nadgodziny.

Offline groszki75-73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2019, 19:19:18 »
U nas na tą chwilę na zmianie kilka osób przekroczyło 100 nadgodzin. Ja mam już 120.

U nas podobnie z nadgodzinami licznik na 112h , a gdzie jeszcze IV,V,VI :gwiazdki:

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2019, 20:01:59 »
Zgadza się u mnie wszyscy na maksa 253 godziny w zeszłym półroczu. I przychodzi z innych jrg bo nie było komu robić.

Offline abcdefgh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2019, 20:27:38 »
U nas na tą chwilę na zmianie kilka osób przekroczyło 100 nadgodzin. Ja mam już 120.
Nie rób z siebie .... i nie wciskaj głupot. Człowieku przy dwóch miesiącach które minęły napisałeś że masz 120 nadgodzin. A czy wiesz jaki był nominał na styczeń i luty? Jeśli dostałeś przez dwa miesiące 1 wolną służbę ..a nie znam stanu Twojej zmiany to mniemam że od 1 stycznia wszyscy są na urlopach i nie ma jak wcisnąć chociaż po dwie służby. No chyba że ściągają Was non stop na ćwiczenia, z dyżurów domowych itp. To wtedy się zgodzę... :fiuu: :fiuu:

A co powiesz, jeśli wolne służby są przez dowództwo zabierane a grafik układany tak, żeby zamiast nich wpisywać strażakom zaległy urlop? I na przykład na luty wychodziło, że powinienem mieć 3 wolne służby, zamiast dwóch miałem wpisany urlop (oczywiście na służbach grafikowych, żeby program "łyknął"), na trzeciej dyżur z którego mnie ściągnęli i ciach, 72 godziny do przodu :) A opisywałem ten problem niedawno tu na forum, że takie sytuacje są przez dowództwo praktykowane.


Podobnie sprawa wygląda u mnie, po dwóch miesiącach blisko połowa załogi na zmianie ma ok 100 nadgodzin (przedział 96h-136h). Osobiście mam 104. Okresy półroczne zamykamy w okolicach maxa nadgodzin a niektórzy nawet więcej z braków ludzi...

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2019, 21:16:44 »
Chłopy gdzie wy robicie ? chętnie się do was przeniosę serio u mnie wiecznie słyszę że na minusie a na koniec dostajemy po 200 400 zł za nadgodziny

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2019, 22:18:24 »
Chłopy gdzie wy robicie ? chętnie się do was przeniosę serio u mnie wiecznie słyszę że na minusie a na koniec dostajemy po 200 400 zł za nadgodziny
to samo u mnie...

Offline abcdefgh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2019, 23:16:51 »
co folwark to obyczaj ;)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2019, 23:56:00 »
.......
A co powiesz, jeśli wolne służby są przez dowództwo zabierane a grafik układany tak, żeby zamiast nich wpisywać strażakom zaległy urlop? I na przykład na luty wychodziło, że powinienem mieć 3 wolne służby, zamiast dwóch miałem wpisany urlop (oczywiście na służbach grafikowych, żeby program "łyknął"), na trzeciej dyżur z którego mnie ściągnęli i ciach, 72 godziny do przodu :) A opisywałem ten problem niedawno tu na forum, że takie sytuacje są przez dowództwo praktykowane.

Na wolnej służbie w harmonogramie gość daje Ci urlop? Jeśli to prawda to nie wierzę.
EGO = 1 / wiedza

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2019, 07:13:15 »
.......
A co powiesz, jeśli wolne służby są przez dowództwo zabierane a grafik układany tak, żeby zamiast nich wpisywać strażakom zaległy urlop? I na przykład na luty wychodziło, że powinienem mieć 3 wolne służby, zamiast dwóch miałem wpisany urlop (oczywiście na służbach grafikowych, żeby program "łyknął"), na trzeciej dyżur z którego mnie ściągnęli i ciach, 72 godziny do przodu :) A opisywałem ten problem niedawno tu na forum, że takie sytuacje są przez dowództwo praktykowane.

Na wolnej służbie w harmonogramie gość daje Ci urlop? Jeśli to prawda to nie wierzę.

Nie, nie doczytałeś chyba dokładnie - grafik miesięczny jest układany względem harmonogramu tak, żeby strażacy mieli wolne na służbie zgodnej z harmonogramem i wtedy wpisywany jest urlop - coś takiego chociaż jest jawnym wałkiem jest zgodne niestety z przepisami. I nadgodziny lecą... Opisywałem ten problem szerzej tu na forum ok. dwóch miesięcy temu i inni potwierdzili, że jest to bezsensowne (nadgodziny się kumulują) ale zgodne z przepisami i praktykowane.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2019, 09:56:17 »
Cytuj
Nie, nie doczytałeś chyba dokładnie - grafik miesięczny jest układany względem harmonogramu tak, żeby strażacy mieli wolne na służbie zgodnej z harmonogramem i wtedy wpisywany jest urlop - coś takiego chociaż jest jawnym wałkiem jest zgodne niestety z przepisami. I nadgodziny lecą... Opisywałem ten problem szerzej tu na forum ok. dwóch miesięcy temu i inni potwierdzili, że jest to bezsensowne (nadgodziny się kumulują) ale zgodne z przepisami i praktykowane.

Zajmowanie się przepisami, a dokładniej wyliczaniem nadgodzin Ci nie bardzo wychodzi. Skoro nie wiesz skąd i dlaczego powstają to lepiej zamiast wyciągać durne wnioski zajmij się jakąś dodatkową robotą. Myślę, że wszyscy będą z tego bardziej zadowoleni :wall:
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2019, 10:21:38 »
Całe szczęście nie zajmuję się wyliczaniem nadgodzin. Może zamiast bić pianę wyjaśnisz mi na czym polega mój błąd w rozumowaniu? Wiadomo, że zależy jaki był normatyw na miesiąc itp. Ale jeśli w miesiącu miałem mieć 3 wolne służby a grafik miesięczny został ułożony przez dowództwo tak, że miałem jedną wolną służbę i dwie służby urlopu to te 48 godzin będą wchodziły w godziny nadliczbowe, no nie chce być inaczej. Wiadomo, że nie zawsze wyjdzie równo tyle godzin co ze służby, bo zależy od normatywu na miesiąc, ale tak to działa i w temacie, w którym była o tym mowa chłopaki to samo potwierdzali.
A, jeszcze - skoro SECS również pokazuje ok. 100 nadliczbowych godzin teraz, to chyba nie liczę tego najgorzej?

Ale jeśli masz inne zdanie to po prostu napisz jak to powinno być, myślę, że wszyscy będą z tego bardziej zadowoleni :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2019, 10:28:10 wysłana przez mpolskie »

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2019, 11:02:52 »
Piszesz o jakiś jawnych wałkach zgodnych z przepisami??? Nie widze tam żadnych wałków.
W skrócie. Mamy rozliczenia półroczne więc nie ma sensu przykładać większej wagi do tego co program pokazuje co miesiąc.
Nadgodziny liczymy tak:
1) każdy ma taki sam nominał na półrocze, przykład 1000 godzin
2)zliczasz sobie wszystkie godziny w półroczu które wypracowałeś podczas służby, przykład miałeś co miesiąc siedem służb po 24h i tak przez 6 miesięcy, czyli 7 x 24h x 6 =1008 godzin
3) zliczasz sobie wykorzystany urlop w danym półroczu rozliczeniowym. Masz 312 godzin całego urlopu, powiedzmy że w 6 miesięcy wykorzystałeś 150 godzin.

Nadgodziny to czas służby + czas urlopu - nominał.......czyli 1008+150-1000= 158

Ja osobiście nie widzę tu żadnych wałków przepisowych ani niczego takiego a liczenie nadgodzin jest raczej proste i zrozumiałe.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Czas służby, okres rozliczeniowy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2019, 11:14:15 »
Widzisz, czyli w kwestii liczenia nadgodzin się zgadzamy, bo dobrze wiem, że tak to się liczy. Może źle się wyraziłem używając kolokwialnie stwierdzenia "wałki zgodne z przepisami" - tutaj rzeczywiście może i masz rację. Ale użyłem go myśląc o swojej jednostce, gdzie prowadzona jest tak nieudolna polityka kadrowa, że brakuje u nas na ten moment 6 osób, na koniec zeszłego okresu nadgodziny pod maksa, zaległego urlopu średnio ok. 50-60 dni, a dowództwo stosując się do pisma zalecającego wykorzystanie wszystkich zaległych urlopów do września właśnie taki wybrało sposób - układanie grafiku tak, żeby zamiast wolnych służb wpisywać urlopy. Po prostu podział jest zwyczajnie sfrustrowany tą sytuacją. Czyli podsumowując - wałkiem jest dla mnie zamiast wolnych służb wpisywanie zaległego urlopu. A tylko jedna zmiana ma u nas łącznie ponad 330dni... Czyli jak dowództwo "zamienia" to w godziny nadliczbowe, to wychodzi nam ponad 2500 tych godzin. Czyli z samego tylko urlopu robi się prawie maks nadgodzin :)

Ale nie odbiegajmy od tematu, o sytuacji w naszej jednostce można by książkę napisać, na szczęście działamy, żeby coś zmienić :)