Autor Wątek: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy  (Przeczytany 9183 razy)

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Pytanie czy u was w komendach nie jest podnoszony dodatek służbowy przy awansie na wyzsza grupę do poziomu innych strażaków na tej grupie którzy wcześniej dostali to stanowisko , bądź nie jest podnoszony wcale.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2019, 18:33:20 »
Tak . Dodatek nie jest podnoszony. Większość pracowników JRG ma cały czas ten sam dodatek od początku służby

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2019, 18:35:18 »
Dokładnie, podnieisenie dodatku graniczy z cudem

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2019, 18:45:46 »
Pewnie dysproporcje na tej samej grupie w dodatku również

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2019, 19:05:37 »
To jest Patologia w 3/4 PSP... Ameryki tym tematem nie odkryjesz
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2019, 19:13:11 »
Przy awansie z 4 na 7 grupę podwyżka wynosi 80 brutto przy nie podniesieniu dodatku służbowego także można stwierdzić że w dobrym kierunku to nie idzie

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2019, 19:25:40 »
jednym słowem patologia, jedna komenda to samo stanowisko tyle samo lat służby a ja w plecy co miesiąc od 12 lat.
ale spoko jest.
mam takie pytanko do bardziej doświadczonych z finansami strażaków.
komendant dostaje na dane stanowisko określona kwotę   ile ona wynosi np na 4 grupie?
bo nie wiem czy ja dobrze myślę grupa + stopień + kasa na dodatek (która wynosi 50%grupy )?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2019, 19:27:16 »
Z tego co wiem dostaje "średnią" na etat i z tej puli musi wypłacić wszystkim pracownikom komendy

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2019, 19:54:49 »
Osobiście?  Ja mam ten sam dodatek od 15 lat ...

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2019, 20:26:08 »
Ciesz się że Ci nie zabrali, bo były takie czasy że trzeba było się zrzec przy awansie.  :zamknij:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 22:37:16 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2019, 20:38:27 »
Problem znany od lat. Nie ma kasy. Suchy awans w stanowisku bez zwiększania dodatku.  Analizując moje stanowisko otrzymane pare lat temu a tych co obecnie otrzymali takie samo stanowisko mogę śmiało powiedzieć że jestem do przodu.  Obecnie średnia kwota w dodatkach maleje.

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2019, 20:50:51 »
Średnia w dodatkach na dole maleje natomiast podwyżka umożliwi podniesienie dodatku służbowego u tych na górze przecież 50 grupy to max dodatek , a podwyżka będzie do grupy , od lat nic się nie zmienia , że tak powiem normalnosc

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2019, 08:45:34 »
Patologi w tej instytucji jest o wiele wiecej,  znam przypadek gdzie chłopaki po zaocznej aspirantce od kilku lat sa na 3 gr

Offline pit771

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2019, 09:22:14 »
koledzy a co powiecie o tym
staz 13 lat sluzby obecnie grupa 8
w 2009 roku otrzymalem dodatek 250 zl przy grupie 4 do tego czasu przeskoczylem do grupy 8 a dodatek zostal z 4 ktory dostalem juz 10 lat temu!
obowiazki i odpowiedzialnosc sie zwiekszyla a dodatek na poziomie niezmienionym od 10 lat!
dodam ze koledzy na podobnym stanowisku wykonujacy te same obowiazki otrzymuja dodatek 700zl
tlumaczenie komendanta "nie ma pieniedzy"
co o tym sadzicie?
jakie mozna zrobic kroki w tej sprawie?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2019, 10:09:20 »
koledzy a co powiecie o tym
staz 13 lat sluzby obecnie grupa 8
w 2009 roku otrzymalem dodatek 250 zl przy grupie 4 do tego czasu przeskoczylem do grupy 8 a dodatek zostal z 4 ktory dostalem juz 10 lat temu!
obowiazki i odpowiedzialnosc sie zwiekszyla a dodatek na poziomie niezmienionym od 10 lat!
dodam ze koledzy na podobnym stanowisku wykonujacy te same obowiazki otrzymuja dodatek 700zl
tlumaczenie komendanta "nie ma pieniedzy"
co o tym sadzicie?
jakie mozna zrobic kroki w tej sprawie?
A czy dowódca nie pisał do 01 o podniesienie w dodatku przy awansie w stanowisku? Rozumiem że 01 może nie mieć pieniędzy ale w takim przypadku powinien trzymać się nawet jakiejś opcji widełek w dodatkach. Nie dość że spora grupa w momencie podwyżek w maju zeszłego roku została pominięta przez co spłaszczono pieniądze pomiędzy grupami i na dodatek nie opłaca się być już na tych wysokich grupach.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2019, 11:35:32 »
.. no przecież niektórzy z Was chcieli, aby było po równo - różnica tylko w wysłudze. To skąd pieniądze na regulacje dodatków służbowych ??? To może zabierać innym ?

" Dlatego wzorem Policji powinniśmy dążyć do tego aby jak największa część trafiła po równo w grupy a różnica wynikała z wysługi. Napewno do tego nie dąży KG. Zresztą ostatnie komunikaty ze spotkań to potwierdzają. Jeśli damy pierszeństwo decydowania o rozdziale to spora suma pójdzie w dodatki specjalne, wielkomiejskie, dla pokrzywdzonych powyżej grupy 8 oraz krzykaczy z NSZZ PP."


Brak konsekwencji  :rofl:
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline radziwolek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2019, 12:59:33 »
Ja też się pochwalę.  ^_^
Czternaście lat pracy, 5 grupa (operator), 120 zł dodatku służbowego. Najwyższy w mojej "historii" to 290 zaraz po zejściu ze stażu, a później co "awans" to obniżka.  :szalony:

Offline patrol112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2019, 18:31:34 »
 To tylko pokazuje jakie są place naprawdę w straży bo dodatek służbowy może być spora częścią wynagrodzenia , dziwi mnie bierność związków w tej kwestii , chociaż pewnie mi na rękę kosztem czyimś dostanie ktoś inny większy dodatek . Nie wiem dlaczego nie zostaną stworzone regulacje dotyczące minimalnego dodatku na danej grupie .


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2019, 18:49:22 »
To tylko pokazuje jakie są place naprawdę w straży bo dodatek służbowy może być spora częścią wynagrodzenia , dziwi mnie bierność związków w tej kwestii , chociaż pewnie mi na rękę kosztem czyimś dostanie ktoś inny większy dodatek . Nie wiem dlaczego nie zostaną stworzone regulacje dotyczące minimalnego dodatku na danej grupie .
Widzisz kolego. To nie rola związków tylko głupia polityka komediantów. Swoim dają tzw maxy w dodatkach..czytaj w komendach bo jak mówią nikt nie chce przyjść z podziału na 8 h, nikt nie chce jeździć na kontrole, zawody, sprawozdawczość w OSP, nie mają nadgodzin, mają dyżury operacyjne...stąd jeśli taka grupa ma dodatki blokuje podział a co za tym idzie średnią w komendzie. Żaden 01 nie przeskoczy tego bo wtedy ma aut. Więc niestety tak jest w całej Polsce.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2019, 20:26:24 »
To tylko pokazuje jakie są place naprawdę w straży bo dodatek służbowy może być spora częścią wynagrodzenia , dziwi mnie bierność związków w tej kwestii , chociaż pewnie mi na rękę kosztem czyimś dostanie ktoś inny większy dodatek . Nie wiem dlaczego nie zostaną stworzone regulacje dotyczące minimalnego dodatku na danej grupie .
Widzisz kolego. To nie rola związków tylko głupia polityka komediantów. Swoim dają tzw maxy w dodatkach..czytaj w komendach bo jak mówią nikt nie chce przyjść z podziału na 8 h, nikt nie chce jeździć na kontrole, zawody, sprawozdawczość w OSP, nie mają nadgodzin, mają dyżury operacyjne...stąd jeśli taka grupa ma dodatki blokuje podział a co za tym idzie średnią w komendzie. Żaden 01 nie przeskoczy tego bo wtedy ma aut. Więc niestety tak jest w całej Polsce.

W biurach były wysokie dodatki ale bardzo dawno temu. Teraz już nie. Dlatego nikt tam nie chce iść, tylko za karę wysyłają. Wiem jakie są dodatki bo w mojej komendzie podział z biurem żyje bardzo dobrze i chłopaki pokazali jakie to mają "wysokie" dodatki. Dlatego też sam odmówiłem przejścia do biura.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2019, 21:54:27 »
 Sami sobie odpowiadacie na to zasadnicze pytanie:
   1. tzw. "dawanie swoim" jest obecne w formacji od jej początków. Skoro daje swoim to już na pozostałych mu brakuje. Kwestią otwartą jest motywacja kierująca takim "władcą prywatnego folwarku". U mnie w komendzie w szczycie konfliktu przed "dobrą zmianą" zapewnił swoim przydu...asom wyższe stołki zmieniając nawet regulamin komendy jak również gwarantując karierowiczom przy przejściu do biura z PB znaczne dodatki służbowe nie mówiąc o motywacyjnym za "coś tam" co miesiąc. A szczytem bezczelności było podniesienie już i tak wysokich dodatków służbowych najważniejszym swoim poplecznikom w ostatnim tygodniu przed odwołaniem ze stołka w 2016 roku.
    2. w powiązaniu do pkt-u 1-go: doprowadziło to do jednego z najwyższych deficytów w płacówce w naszym województwie dochodzącego (z tego co pamiętam) do ok. 100zł na minusie na etat. W związku z tym dopiero w 2018 roku stać było naszego nowego 01 na awansowanie w grupie z mł. ratownika na ratownika wszystkich którzy na to czekali nawet po 4-5 lat, a na st. ratownika już tylko części z nich. Oczywiście na zwiększenie dodatków służbowych kasy nie było i nie ma, bo w kolejce są jeszcze kierowcy, operatorzy i SK. Czyli obecni komendanci mierzą się z problemem pozostawionym przez "wybitnych managerów z czasów koalicji PO-PSL" przy biernym a w zasadzie całkowitym brakiem nadzoru w wykonaniu KW w poprzednich latach.
    3. w wielu komendach powiatowych szczególnie na terenach rolniczych znaczny problem pojawił się w momencie masowego składania do kadr dokumentów przez tzw. rolników (np. 28 nowych naliczeń na mała komendę przez dwa lata) co spowodowało nowe znacznie wyższe naliczenia stażowego, automatyczne przekroczenia średnich, braki w paragrafie płacowym. I w tym przypadku np. "dobry dla ludzi" 01KP dostawał siwych włosów nie będąc winnym takiej sytuacji.
    4. "problemy" z obsadzeniem systemu ośmiogodzinnego. W jaki sposób obecnie (od dobrych kilku jak nie więcej) lat 01KP w większości komend ma zachęcić strażaka z PB do przejścia jak nie kasą czyli dodatkiem służbowym ? Jest to naturalne. Skoro jest brak chętnych do pracy w określonym miejscu, to trzeba im pokazać "marchewkę" aby w obecnych czasach wyrazili zgodę na taki ruch.
    5. na PB z przekrojem zatrudnienia od 25 lat do 1 roku służby są strażacy którzy mają większe dodatki służbowe dzięki podwyżce z lat wcześniejszych (chyba z przed 2010 roku) które w jednej transzy szły w dodatki służbowe. Powoduje to obecnie, że np. st. rat. kierowca awansując w stanowisku do operat. sprz. spec. ma niższy dodatek służbowy o ok. 300-400 zł. od swojego kolegi który jest ma to stanowisko od 15 lat. Analogicznie jest w d-cach zastępu. Natomiast w gronie mł. ratownika, ratownika, st. ratownika przyjętych po 2010r różnica jest po ok. 100zł. Ale do starego st. ratownika już różnica dochodzi do ok. 200zł. Szanse na wyrównanie ?? Obecnie znikome, a w zasadzie żadne z przyczyn podanych w punktach powyżej.

Jakie są możliwości wyjścia z tej "złej" sytuacji ?
     Najprostszym jest danie do dyspozycji 01KM/P przy następnej podwyżce w 2020 roku np. 50% kwoty do ich dyspozycji. Ale tu znowu groźba opisana w pkcie 1. Opór oczywiście wtedy będzie ze strony wszystkich "starych" strażaków, bo wiadomo że dostaną wtedy minimum podwyżki na 2020 rok przy założeniu uczciwości i dobrego gospodarowania zasobami ludzkimi przez swojego 01. Komendanci wszystkich szczebli tylko marzą o takim rozwiązaniu przy każdej podwyżce.
    Drugim sposobem (myślę że branym b. mocno przez 01KG - patrz wywiady z 2016 roku) jest zmiana a w zasadzie rewolucja przepisów odnośnie zasad przyznawania dodatków służbowych, przypisania ich wysokości do określonych stanowisk. Czyli rozpoczynamy od nowa i nieważne staje się ile teraz masz dodatku służbowego. I tu niestety moim zdaniem istnieje realna groźba, że stanowiska służbowe niezwiązane z np. odpowiedzialnością za podejmowane decyzje, niezwiązane z codziennym systemem miałyby mniejszy dodatek niż teraz.... Ale z drugiej strony raz na zawsze zlikwidowany zostałby w całej PSP, w każdej komendzie wrzód na du..ie naszej formacji czyli "efekt przydu...asa"......
pozdrawiam   
     
       

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2019, 23:03:41 »
Petetek: długo, nie zwięźle i na temat. Ja jestem za widełkami w dodatku i rewolucją z tym związaną. Nadmieniam, że mam już prawa emerytalne i raczejbym na tum nie zyskał! Może na jutrzejszej odprawie komendantów z 01KG coś konkretnego padnie...

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2019, 23:25:57 »
Petetek: długo, nie zwięźle i na temat. Ja jestem za widełkami w dodatku i rewolucją z tym związaną. Nadmieniam, że mam już prawa emerytalne i raczejbym na tum nie zyskał! Może na jutrzejszej odprawie komendantów z 01KG coś konkretnego padnie...

Powinno być jak w wojsku , dodatek przyporządkowany do każdego stanowiska powinien być jednakowy . Jedynie motywacyjny regulowany w zależności od zaangażowania .

Offline 998ognik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2019, 11:35:52 »
Jest burdel w dodatkach to fakt.Moim zdaniem strażacy którzy pracują w jednostkach o wyjazdowosci 1500-2000 powinni więcej zarabiać od tych co wyjeżdżają niespełna 500.
Pracowałem na takiej i takiej jednostce wiec znam temat.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Blokowanie dodatków służbowych przy awansie na wyższe grupy
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2019, 17:57:44 »
Petetek: długo, nie zwięźle i na temat. Ja jestem za widełkami w dodatku i rewolucją z tym związaną. Nadmieniam, że mam już prawa emerytalne i raczejbym na tum nie zyskał! Może na jutrzejszej odprawie komendantów z 01KG coś konkretnego padnie...

Powinno być jak w wojsku , dodatek przyporządkowany do każdego stanowiska powinien być jednakowy . Jedynie motywacyjny regulowany w zależności od zaangażowania .
Tak ...no proszę. Strażak z rocznym stażem i strażak ze stażem 3 letnim taki sam dodatek. Gratulacje dla Twojego logicznego myślenia.