Autor Wątek: Ratownik specjalista  (Przeczytany 1675 razy)

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Ratownik specjalista
« dnia: Luty 04, 2019, 15:34:08 »
Witam. Raczej nie widziałem tematu takiego a szczerze nie wiem jaka jest różnica i byłbym wdzięczny gdyby ktoś wyjaśnił.

Nabór na stanowisko stażysta ratownik kierowca a stażysta ratownik specjalista. Czym się różnią i czym zajmują?

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2019, 17:00:45 »
Ratownik- kierowca to 4 grupa w stanowisku dla podoficera kierowcy natomiast ratownik- specjalista to 5 grupa dostępna dla ratowników w jednostkach z grupami specjalistycznymi.
Odpowiednikiem 5 grupy dla kierowcy jest oprerator sprzętu specjalnego, jednak nie powiedziane że taką grupę się otrzyma 🙂
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2019, 20:32:30 »
Hmm kurcze ciężko mi to załapać 😜
Czyli co jest lepsze? Skoro 5 grupa czyli wyższe stanowisko? Ale też jedzie do wyjazdu i też pracuje jak każdy inny strażak czy zajmuje się czymś innym wtedy?

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2019, 23:25:46 »
W mniejszej komendzie (bez grup specjalistycznych) po naborze z ulicy bez dodatkowych szkół czy uprawnień docelowo dojdziesz do 4 grupy (starszy ratownik lub starszy ratownik- kierowca)
W komendach z grupami specjalistycznymi w powyższym przypadku otrzymasz docelowo stanowisko ratownika-specjalisty (czyli 5 grupę).
Po ostatnim spłaszczaniu grup różnica jest niewielka w zarobkach - a papiery składaj wszędzie gdzie się da 🙂
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2019, 08:17:53 »
Ok super dzięki za informację. Teraz już wiem co i jak 🙂